UŽP Perspektiva dle 7BN - investice do fondů

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod zmio 12. 2. 2013 22:14

Dobrý den,

rád bych Vás požádal o reakce, rady a informace k Univerzálnímu životnímu pojištění Perspektiva nabízení Kooperativou. Nejsem v této problematice znalý.

Tuto smlouvu jsem uzavřel cca přes 1 rokem s fin. poradce s myšlenkou uložení peněz na pozdější dobu. Není zde žádná pojistka uraz atd. Na smrt je 10 000Kč. Hlavně jsem to uzavíral z důvodu investování a možné daňové úlevy.
Investice je prováděna do fondů Conseq activ invest. Měsíční částka je 1000Kč. Na smlouvě je pojistná doba 35 let. Zatím vložená částka je 11 000Kč.

Nedávnou jsem o tom mluvil se známým a ten mi tento produkt vymlouval a ať ho co nejdříve zruším - sice přijdu o peníze:(

Pokud s tím máte někdo zkušenosti - kladné či záporné prosím reagujte.
Děkuji.
Naposledy upravil zmio dne 13. 2. 2013 17:50, celkově upraveno 1
zmio
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod gotesák 12. 2. 2013 22:34

Tyto produkty jdou zcela mimo moje zájmy, takže ti neporadím, ale ze zajímavosti jsem si stáhl prospekt 7BN, abych viděl, jak dokonale to mají v dnešní době vymyšlené a nebyl jsem zklamán.
Str.11-Měsíční poplatek za pojištění pro případ osvobození od placení pojistného v případě smrti pojištěného. :shock:
Myslím, že ses upsal ďáblu a ďábel má v dnešní době skvěle vypracované smlouvy od kterých bude nesnadné utéct. :-|
Naposledy upravil gotesák dne 12. 2. 2013 22:36, celkově upraveno 2
Život je příliš krátký na to, aby člověk chodil do práce.
gotesák
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 12. 2. 2013 22:34

Pokud pojistku nyní zrušíš, tak přijdeš o vše, co jsi tam vložil (první 2 roky jdou jako provize prodejci).
Už to tu proběhlo mnohokrát, že spořit v pojištění je jako souložit masturbací. Prostě to není ono :).
Vysoké náklady smlouvy neumožní abys dosahoval nějakého zajímavého zhodnocení, ve skutečnosti je pojistka většinou ve ztrátě.

Co teď s tím? No chce si to uvědomit, co vlastně přesně chceš - spořit, investovat, pojistit se,.. Máš nějaké dluhy (hypotéka, spotřebák, kreditka...), pak bude výhodnější je nejdříve splácet a teprve poté řešit nějaké spoření. Jaký máš vztah k riziku, investiční horizont,... prostě radit na základě takto nedostatečných informací je opravdu cucáním si rad z prstu.

-- 12. 2. 2013 21:35 --

Však 7BN je zase o něco provizně zajímavější, než předchozí 6 BN

http://www.produktovelisty.cz/pojisteni ... a-7bn.html
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zmio 12. 2. 2013 22:43

Děkuji za reakce.
to Patrik: žádné závazky nemám (hypotéka, spotřebák,). Když jsem to uzavíral, tak mě šlo pouze o to abych si "naspořil " nějaké peníze, které bych mohl za nějaký ten rok použít například na cestování atd. V pojistce není žádná úrazová složka atd. Pouze investice. Vztah k riziku je nízký.

Právě jak jsem psal v příspěvku výše, že mě upozornil známý tak jsem se tím opět začal zajímat. Asi jsem udělal chybu, ale nechci přijít ještě o více peněz. Chci se jít zeptat na pobočku Kooperativy jak to vypadá s kontem a pokud to bude špatné, tak to zruším - tam tedy asi taky bohužel bude nějaký poplatek. Ale lepší to udělat hned něž pak brečet nad výdělkem.
A to opravdu veškeré vložené peníze jsou ztracené? Nic nejde získat zpět?

Co by jste mi tedy doporučili?
zmio
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 12. 2. 2013 22:48

Ano, první dva roky jsou prostě pryč, s tím nejde dělat nic :(. Ty peníze už pojišťovna vyplatila, takže je musí někde získat zpět.

A ty závazky ani do budnoucna žádné nebudou (dům/byt už máš a neplánuješ?)

Co s těmi penězi, které nyní platíš na ŽP budeš dělat? Jestli si hodláš najít nějaké lepší pojištění (=sednout na lep někomu jinému), nebo nějaký jiný zázračný produkt, tak je snad nech tam, kde jsou.

Pokud chceš maximální jistotu, tak hledej mezi vklady v bankách záložnách. Z bank jsou aktuálně neatraktivnější J&T a Evropsko-ruská, ze záložen MPÚ, Artesa a MSD (metunion.eu).
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zmio 12. 2. 2013 22:54

Jestli tomu dobře rozumím, tak když teď vypovím tu smlouvu, tak budu muset ještě doplácet další rok, když jsem nezaplatil ani ten první do konce? Nebo jak jsi to myslel.

Při schůzce, když jsem smlouvu uzavíral mi fi. poradce ukazoval graf, kde byl výnos za 5 let a za 8 let budu moci vybrat to co jsem vložil. To tedy asi pravda také nebude?

Závazky do budoucna určitě budou, ale podle toho co jsem četl tak je asi nejlepší nechat peníze na spořícím účtu. Tam to snad vydělá bez nějakých nákladů, sice ale minimum.
zmio
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 12. 2. 2013 22:56

Ne, když tu smlouvu vypovíš nyní, tak ještě chvíli poběží a pak zanikne. Do konce zániku budeš muset platit pojistné.

Pokud je smlouva od prvního a je placena měsíčně, tak když vypovíš zítra, stihneš ukončení smlouvy k poslednímu březnu (do konce března zbývá více než 6 týdnů). Když jí vypovíš až příští týden, tak zanikne až k poslednímu dubnu.

-- 12. 2. 2013 21:58 --

zmio píše:Při schůzce, když jsem smlouvu uzavíral mi fi. poradce ukazoval graf, kde byl výnos za 5 let a za 8 let budu moci vybrat to co jsem vložil. To tedy asi pravda také nebude?
.

Budu hádat - používal "předpokládané zhodnocení" kolik - 8 % :mrgreen: , někteří jsou toho schopni
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zmio 12. 2. 2013 23:07

Takže nějaká data.

smlouva byla uzavřena v polovině března 2012. Na potvrzení je začátek pojistného od 1.4.2012.
Takže když požádám o zrušení smlouvy tak by se to mělo ještě vše stihnout. Jednu platbu ale budu muset zaplatit?

Poplatek za zrušení smlouvy tak asi taky nějaký bude, že?
Dále jsem dostal potvrzení o zaplaceném pojistném, které jsem dal do práce. To bych měl také asi ještě stopnout. Ať nemusím řešit vrácení daně?

A poslední věc - je to dobrý tah zrušení smlouvy? Zbrklost a nadšenost se nevyplácí:(

Zítra jdu na pobočku Kooperativy zeptat se co a jak. Snad mě to nějak objasní a podle toho se rozhodnu co a jak.
Naposledy upravil zmio dne 12. 2. 2013 23:48, celkově upraveno 1
zmio
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod S474N 12. 2. 2013 23:26

Ano zbrklost, se kterou sis sjednal POJISTOVACI produkt, na kterem si chtel SPORIT, se opravdu nevyplaci. Priste si muzes zasoulozit masturbaci, vyjde to nastejno.
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Thom 12. 2. 2013 23:59

zmio: k tomu potvrzení bys do práce musel dodat ještě pojistku (kopii). Ale jestli v tom nemíníš pokračovat, tak to zadrž a neuplatni. Jinak bys musel (měl) v následujícím roce od roku, kdy jsi zrušil, dodanit.
Thom
Diskutér

Odeslat příspěvekod krásná sereminazáda 13. 2. 2013 00:00

Chrz zase lže, agenti provize ve výši dvouletého pojistného nedostávají. Navíc smlouva má poplatky (jsou důležitější než provize agenta) po celou dobu trvání, Kooperativa je zveřejňuje zde http://www.koop.cz/nase-produkty/pojist ... -poplatku/

I tento tazatel potvrzuje, že lidi ve skutečnosti investovat vůbec nechcou, ztráty peněz se bojí daleko víc než toho, že by se něco špatnýho přihodilo jim samotným.

Největší problém není v poradcích, resp. firmách, které zastupují (ty opravdu nehledí na nějakou všestrannou výhodnost obchodu - a agentům přímo nařizují, co mají dělat), ale v klientech. Většina z nich je v životě ztracená, nemá vůbec žádnou představu, jak se bude vyvíjet a myslet je neskutečně bolí. Furt se vymlouvají na neznalost produktů, přitom jsou to oni, kdo má vědět, kdy chcou cestovat, že si budou pořizovat bydlení a rodinu, že náklady na rodinný život jen rostou atd. Jednou mi známá řekla, jak byla nadšená ze schůzky s poradcem, protože ji přivedl na to, za co utrácet má a za co ne. To je pak marný, že, když to má někdo v hlavě "uspořádáno" jako ona. Většina lidí je však taková.
krásná sereminazáda
Diskutér

Odeslat příspěvekod zmio 13. 2. 2013 08:06

Dobrý den,

po noci přemýšlení jsem se tedy rozhodl navštívit pobočku KOOPERATIVY a domluvit se jak dál, ale podle toho co jsem kde četl a příspěvky v diskuzi tuto smlouvu zruším.

Jen škoda, že jsem si to vše neuvědomil když jsem tuto smlouvu řešit.
Teď už snad budu pro příště chytřejší.
zmio
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod gotesák 13. 2. 2013 10:17

Připrav se na to, že v Kooperativě tě budou přesvědčovat abys neukončil a jestli jsi rozhodnutý, je dobré mít připraven důvod(např.svatba, odjezd do ciziny). Ne, že bys ho musel mít, ale oni uvidí, že do tebe nemá smysl tolik hučet a zruší to bez obstrukcí.

polatek za předčasné ukončení smlouvy je 500,-, horší je úhrada nákladů spojených se vznikem a správou při odstoupení-2000,- + 40,- za každý započatý měsíc.(najdeš v článku II.odst.1, písm.e Všeobecných pojistných podmínek pro pojištění osob.


No a kdybys nebyl rozhodnutý tak tady na FinExpertu je vlákno o tom 7BN:
viewtopic.php?f=318&t=1126571&all=1
Život je příliš krátký na to, aby člověk chodil do práce.
gotesák
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zmio 13. 2. 2013 10:58

Po přečtení vlákna výše jsme ještě více v navážkách. Podle toho co jsem pročítal, tak je prostě investování do fondu přes zivotní pojistku nerozumné a nevyplatí se.

Jediná možnost co mě napadá snížit z měsíčního vlaku 1000Kč na 500Kč. Sice nevím zda by to bylo řešení a zda by to mělo vůbec smysl. Nechce se mi vyhazovat do budoucna peníze z okna.
Pokud to ted zrusím, tak jsem část vyhodil, ale ubránil bych se vyhazování peněz do budoucna.

Zrušení té smlouvy za ten poplatek stojí, v budoucnu bych přisel o mnohem více.
zmio
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Fantucci 13. 2. 2013 11:45

Poslední věty jsou rozumné...

btw, investice přes živ. pojistku(resp. životka jako čistě spořící nástroj) jsou vhodné jen za velmi specifických podmínek a pro velmi specifické klienty.
Může to být třeba v případě, že klient chce mermomocí investovat do konkrétního fondu, který je v nabídce na trhu pouze přes nějakou pojišťovnu
Pracuji ve fin. poradenství? No a?
Fantucci
Diskutér

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků