Akcie na stálo pro dividendy = důchod = 2. pilíř

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Ladislav 1. 26. 4. 2016 00:34

Veni Widy Witze :-)
"pokud investovat pasivně, tak místo ETF bych raději koupil akcie Buffettovy Berkshire Hathaway" Widy

Akcie BRK.B to je tak hloupá investice jako zlato. Neni z toho výnos, dokud se neprodá. Tedy výnos jen jednou. Držet akcie BRK.B 30 let a pak prodat je jako držet krávu 30 let a nikdy nedostat mléko.

''Warren Buffett není člověk, co si kupuje akcie na dividendu, důchod, nebo pasivní držení. Jeho investiční styl zaměstnává celou společnost odborníků, a je samozřejmě full-time prací.'' Widy

To není pravda. Warren Buffett kupuje akcie na dividendy, jako např. ten hnuj zločinnej akcie Goldman Sachs. Tyto šrot akcie od zločinné banky koupil jen proto, že mu židi slíbili 10% dividendu. Když hlupáci, kteří by ten hnuj koupili taky, dostali by jen 0,8% dividendu.
Warren Buffett kupuje právě na pasivní držení akcie, nejlépe na stálo.
V doupěti Berkshire Hathaway pracuje přibližně 17 lidí. A moc práce nemaji. Vždyť nedělaji trading, ale koupí akcie snad jen jednou za měsíc a drží je léta.

''Buffett kopírovat nejde. On neinvestuje tím stylem, že si prostě vybere nějaký akciový titul, který nakoupí. Vy si těžko koupíte takový podíl ve společnosti, abyste mohli mluvit do jejího vedení'' Widy

Zase chyba. Buffett jde krásně kopírovat. A že on koupí akcie za miliardu dolarů nebo 10 miliard a opičák jen za 5.000 dolarů, to je jedno. A mluvit do vedení firmy může zcela každý akcionář, i kdyby měl jen jednu kmenovou IBM nebo BMW, který si dojde na meeting.
Buffett se může koupírovat ale málokdy, protože často investuje hloupě. Často kupuje acie předražené jak BYD a Wrigleys. Často kupuje akcie na růst ale s potenciálem klesat jak US Gypsum a IBM. Předražené akcie zločinné agentury Moodys neprodal ani s P/B 84 a proto mu pak klesly za pár let na 1/5. Tady neni tedy rozumné koupírovat Buffetta. Vyjímky jsou akcie Johnson a Johnson, Wells Fargo, Münchener Rück, ty bychom měli koupit taky.

''dosavadního tempa Buffettova zhodnocování majetku předpokládat, že bude pokračovat stejným tempem.'' Widy

Neopisuj nikde od lhářů a hlupáků, ale používej vlastní hlavu na to, abys několik hodin vždy přemýšlel, co napsat, aby to byla pravda! Nebylo by chytré, aby se zde české děti naučily nepravdu od tebe.
Warren Buffett zhodnocoval peníze jistým tempem, snad 22% průměrně ročně, pro 9 až 90 lidí jen v letech 1956-1969. Dobře si to pamatuj! Zapiš si to do knihy Buffettology 1. díl! Abych to nemusel furt opakovat. Od 1970 do dnes Warren Buffett nezhodnocuje žádný majetek. Jak akcie Berkshire Hathaway roste, to je vina zájemců od tu akcii, lidí a fondů. To není Buffettova práce.

Chceš tady na děti hrát největšího českého znalce Warrena Buffetta a vůbec se ti to nevede. :-)
Naposledy upravil Ladislav 1. dne 26. 4. 2016 01:58, celkově upraveno 4
Ladislav 1.
Diskutér

Odeslat příspěvekod paty07 26. 4. 2016 01:13

Říkat o člověku, co z ničeho dokázal svůj majetek zhodnitit na 68,6 mld USD, že často investuje hloupě a neměl by se kopírovat, no nevim nevím.. :hm
paty07
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ladislav 1. 26. 4. 2016 01:19

Warren Buffett investoval hloupě i chytře, jako každý jiný. A že mu jeho 30% všech akcií BRK-A vyrostlo na celkovou hodnotu 60 md. USD, to je jen tim, že byl k lidem přátelský a sympatický a držel 30% akcií BRK-A od 1970 do dnes.
Hloupě investoval akcie US Gypsum, Moodys a IBM. Zkorumpovaně koupil za úplatek od zločinců akcie GS. Chytře koupil akcie Coca Cola 1989. Chytře koupil akcie Wells Fargo a JNJ.

Hlavně však pro jeho mamon a počítání dolarů se nevěnoval paní Susan a ta mu proto 1977 utekla.
Zde my nemůžeme být tak hloupí jako on, abychom měli v hlavě celý den a noc jen mamon a miliony peněz, až nám paní uteče.
Já mám tyto a tisíce jiných vědomostí v knize ''Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ''. Mně se do hlavy tisíce vědomostí o akciích a burze nevejde, nebo je zapomenu. Takže jsem ty tisíce vědomostí zapsal do knihy a mohu je kdykoliv vyhledat.
Naposledy upravil Ladislav 1. dne 26. 4. 2016 12:58, celkově upraveno 1
Ladislav 1.
Diskutér

Odeslat příspěvekod Widy 26. 4. 2016 09:31

Obrázek
Widy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PetrAsch 26. 4. 2016 11:07

Ladislave,
vyhledal jsem si anglickou verzi Vaší knihy na Amazonu.
http://www.amazon.com/Stocks-Exchange-O ... is+konecny

Přes "look inside" jsem se podíval na dostupné stránky. Co to je za angličtinu? Google translator by to zvládl lépe.
Myslíte, že Američan porozumí výrazu "saving book"? Když si tohle někdo přečte, tak pro prvním řádku ukázky odchází pryč.
PetrAsch
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ladislav 1. 26. 4. 2016 13:01

Saving book nebo savings book, to je mi jedno.
Knihu kontroloval na chyby irský překladatel a učitel angličtiny Kevin Fitzpatrick, Praha.
Ladislav 1.
Diskutér

Odeslat příspěvekod jednadva 26. 4. 2016 13:36

Kdysi býval institut obecního blázna. Zase to koukám přichází do módy. Taky máte takový pocit, Láďo?
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod rafael58 26. 4. 2016 14:41

ty Customer Reviews jsou kupovany kde? :D diky za pobaveni
rafael58
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ladislav 1. 28. 4. 2016 09:05

Dnes přišly dividendy Münchener Rückversicherung. A protože je dnes ex-dividend den a akcie klesla o 5% kvůli odečtení dividendy, hned jsem dnes akcie přikoupil na neburzovnim trhu Tradegate s kurzem 165,60 euro. 8.4.2016 jsem koupil rychle akcie s kurzem 174,00 euro, abych mohl jít včera 27.4. na shromáždění akcionářů. Jestli akcie bude klesat ještě dál, to už je mi jedno. Já mám zatím v akcii jen 1/6 letos plánovaného vkladu. Do Silvestra chci ušetřit další peníze a vklad do akcie Munich RE zešestinásobit. Ovšem ta akcie má letos potenciál klesat - čeká se letos pokles zisku.
Munich RE akcie http://www.comdirect.de/inf/aktien/deta ... ION=186563
:arrow: Video shromáždění akcionářů Munich RE 27.4.2016 na Messe München
http://tv.online-congress.com/munich_re ... anguage=de
Ladislav 1.
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ladislav 1. 28. 4. 2016 10:26

Já nemám v knize "saving book" ani "sales tax".
Lidi se zde dělaji jen srandu a lžou.
V mé knize je správně psáno "savings book" a "stock sales tax".
Ladislav 1.
Diskutér

Odeslat příspěvekod PetrAsch 28. 4. 2016 10:57

Ladislave, pokud Vám vyhovují výrazy "savings book" nebo "stock sales tax", nemám dalších námitek
PetrAsch
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ladislav 1. 28. 4. 2016 15:27

Ta moje kniha (anglicky, česky, německy, španělsky) je určena pro čtenáře od 11 let do 87 let. Tedy pro děti musí být slova jednoduchá.
Knihy pro britské, americké, české, německé, španělské univerzity jsou psané jistě zcela jiným stylem, ale zase v nich nikdo nanajde ty potřebné informace, že Graham měl rád PB pod 1,5 a poslední rok života se zajímal spíše o akcie s potenciálem 50% za 2 roky. Že Ken Fisher považoval akcie za drahé s PS 3. Že Buffettovi utekla pani Susan, protože měl v hlavě jen mamon. Že Templeton měl rád akcie s PEG pod 0,5.
Že pro dividendy na stálo, až do smrti, by se měly kupovat jen akcie nejstarších a největších podniků a bank západní Evropy a USA, které dosahovaly 1990-2007 průměrný roční růst zisku, tržeb a dividend kolem 10%.
Tyto důležité a použitelné informace knihy pro univerzity neobsahují a ani žádné jiné knihy o akciích a burze. A přesto jsou to ty nejvíce potřebné informace. Prostě moje kniha má nejvíce potřebných informací o akciích ze všech knih světa. Plus sbírku moudrostí. Krátké skutečné příběhy, jak jeden začal s akciemi roku 2000, jak jeden pekař podváděl lidi s penny stocks, jak pan skočil pod vlak kvůli ztrátě s akciemi Volkswagen. Co udělali zločinci Paulson, Greenspan, Madoff, Kožený, Goldman Sachs.
Naposledy upravil Ladislav 1. dne 28. 4. 2016 15:49, celkově upraveno 1
Ladislav 1.
Diskutér

Odeslat příspěvekod jednadva 28. 4. 2016 15:47

Ladislav 1. píše:Tedy pro děti musí být slova jednoduchá.

Jestli to nebude spíš tím, že neumíte psát ani německy, ani česky.
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod PetrAsch 28. 4. 2016 16:43

Ladislav 1. píše:Ta moje kniha (anglicky, česky, německy, španělsky) je určena pro čtenáře od 11 let do 87 let. Tedy pro děti musí být slova jednoduchá....
...Prostě moje kniha má nejvíce potřebných informací o akciích ze všech knih světa. Plus sbírku moudrostí. Krátké skutečné příběhy, jak jeden začal s akciemi roku 2000, jak jeden pekař podváděl lidi s penny stocks, jak pan skočil pod vlak kvůli ztrátě s akciemi Volkswagen. Co udělali zločinci Paulson, Greenspan, Madoff, Kožený, Goldman Sachs.

Kdyby tomu bylo tak, kniha by nebyly v 66. tisícovce nejprodávanějších knih o financíh na Amazonu.
#65783 in Books > Business & Money > Economics

Německá verze je
http://www.amazon.com/Aktien-B%C3%B6rse ... is+konecny

#418024 in Books > Business & Money
Slušné pořadí... to ale nevypadá na Bestseller, jak všude rozhlašujete

Více času s touto knihou ztrácet nebudu.
PetrAsch
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ladislav 1. 4. 5. 2016 00:23

Generální ředitel Saxo Bank pro ČR, SR a MLR - Pavel Drahotský má plno chyb v jeho článku: Naučte se investovat

''Naučit se investovat je delší proces než naučit se řídit auto. Dnes jsme ale v situaci, kdy taxikáři říkají lidem, že bez nich to nejde.''
Taxikáři přece neříkají nikomu, že bez nich se nejde naučit investovat.

''A čím více se blíží období čerpání peněz, které celý život hromadil, začne potřebovat spíše ochranu kapitálu, začne podřazovat rychlostní stupně a budou převládat dluhopisy či ETF.''
Rozumný člověk peníze ale čerpat nebude a v 65 letech bude mít 100% peněz v dividendových bluechips. Spotřebuje jen dividendy a po něm zdědí akcie děti.

''Vstoupí-li někdo v období vrcholu a očekává dividendový výnos 6 – 7 % a jeho investice mu během 12 až 18 měsíců propadne o 50 %.''
Kdo kupoval akcie na vrcholu roku 2000, ten vůbec nečekal dividendy 7% ani žádné jiné dividendy, ten čekal jen další růst kurzů, protože byl na počátku s akciemi a hned byl obelhán hloupými knihami, magazíny a televizí.

''Pokud vstupuji do dividendového titulu, a ten se propadne o x % a není tam perspektiva, je potřeba ho prodat.''
Pokud koupím dividendové bluechips, plánuji je držet až do smrti. Pokles 50% nebo 66% mi nevadí. Nebudu tu akcii prodávat s malou ztrátou na stop loss order. Budu rád, že mohu levněji koupit další akcie.

''Pokud ale máte Malaysia Airlines.''
Žádný Čech nevlastní Malaysia Airlines a ani jejich akcie. Snad někdo ze Saxo Bank.

''Člověk by se měl naučit zatnout zuby a prodat i za cenu ztráty.''
Pouze od brokerů navedení spekulanti prodávají se ztrátou akcie, protože brokeři potřebují od lidí co nejvíce poplatků za nákupy a prodeje. A pak samozřejmě hloupí mladí daytraders prodávají se ztrátou, protože se neumí spokojit s dividendami.

''Je to spíš o selském rozumu.''
Selský rozum by sedláky nikdy nepřivedl k nápadu, ukončovat plno investicí se ztrátami, tak jak radí Saxo Bank.

''Ropa byla před sedmi lety na 150 USD/barel. Pokud si někdo udělal strategii buy and hold, doufám, že svou strategii přehodnotil a tyto tituly z portfolia vyndal.''
To je právě naopak. Rozumní lidé kupovali akcie Shell letos jak před deseti lety, aby je drželi až do smrti jen pro dividendy.
Ladislav 1.
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka