Akcie na stálo pro dividendy = důchod = 2. pilíř

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod jednadva 1. 5. 2019 18:54

Sirotčí důchod v Česku existuje. Pro nezaopatřené děti. Jak je to v Německu, to netuším, ale nepřekvapilo by mě, kdyby tam něco takového měli taky.
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 2. 5. 2019 02:47

Btw pobiracu vsemoznych (starobnich, invalidnich, sirotcich) duchodu bylo v CR uz drive vice, nez pracujicich lidi, co jsem jednou pocital.

-- 2. 5. 2019 03:03 --

Ladislav 1. píše:Několik let před důchodem jsem zkrátil pracovní dobu na 5 hodin denně, protože už jsem dostával haldu peněz z dividend a 380 € měsíčně na děti a 250 € měsíčně na rodiče. Tím jsem si snížil důchod. Ale nenadávám nikdy na nízký důchod. Protože dostávám moc peněz z dividend, peníze na děti a na rodiče.
Moje kniha ''Akcie a burza, jediná kniha kterou potřebuješ'' vyšla česky, anglicky, německy, španělsky a přináší další peníze. Takže i v důchodu akcie přikupuju za tisíce a tisíce eur ročně.
Když člověk prokoukne, neměl by čekat hlavní příjem z důchodu ale z dividend. Protože důchod roste 2% ročně, zatimco třeba dividenda Munich Re, jak víme od včerejška, rostla 14% ročně v letech 1994-2018. Proto by člověk leta před důchodem měl snížit platbu na důchodové pojištění a zvýšit platbu na akcie. :) Vždyť tvoje dividendy dostanou i tvoje děti, ale tvuj důchod ne. :(
:) 25 solidních západních akcií neni sázka na jednu kartu, ale na 25 karet. Ale státní důchod je sázka na jednu kartu.

Kdybys byl v baliku z akcii, tak bys imho neprodaval svuj cas kapitalistovi v zamestnaneckem pomeru, tomu neverim, ze bys mel takovou zajimavou praci, ktera by te bavila do ni chodit a ve volnym case bys jen tak na dovytizeni badal nad akciemi... A snizenim uvazku casto klesa efektivita, naklady na dopravu tam a zpet ti zustavaji a jen se snizuje prijem ze zamestnani.

Ad tvoje kniha - prozradis, kolik ti to hodilo? Kdysi jsem ji videl (jako i spoustu dalsich, skoro samyzdatovych brozur). Jeden architekt uz mel knihu dokonce na vsech eshopech zalistovanou (isbn, nazev, cna, anotace) od grady a kdyz jsem ji shanel, tak jsem az od nej zjistil, ze nic nebude psat, bo to vychazelo asi na 6 korun za hodinu prace. Takze Hitler za me vydelal na knize balik, mozna i Rowlingova a prokrastinator Ludwig Petr, ale maly autor? Nevim, proto se ptam...

Takze to, jak tu dokola tocis o tom, ze chodis do prace, to nekoreluje s tim, jak ti akcie vydelavaji. I kdyz je pravdou, ze penize delaji penize a investori nejmene zaplati dani, kdyz to spravne uchopis. To prece rikal uz Kyiosaki. Podle me bys mel daleko vice kapitalu z reinvestujicich ETF, nezdanenych cca 9-12% p.a.

Neboli, kdybys to chtel fakt zpropagovat, tu knihu, tak bys poslal svoje foto na Riviere a mesicni prijem renty z akcii ve vysi okolo prumernyho platu tam, kde zijes. Tomu se pak myslim rika “bohaty” nebo “zamozny”, pokud si to dobre pamatuji, kdyz tvuj pasivni prijem je vyssi, nez tve zivotni naklady, ktere jsi schopen utratit. Takze k tomu cili mnohdy staci i snizit konzum (prestehovat se, zmenit navyky).

Hodne lidem (bojim se rici vetsine - nevim) at maji prijem 10, 30, 100, 200 tisic je to jedno a vsechno prozerou (porad maji malo), tak je system nastaveny, reklamy, konzum... dukaz je ze vetsina lidi co vyhrala miliony, tak 80% z nich o to do par let prisli.
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod xxiro 2. 5. 2019 07:04

vpe píše:Ad tvoje kniha - prozradis, kolik ti to hodilo? .

Na náklad se Ladislava ptalo na forech mnoho lidí ale, nikdy na to nechtěl odpovedět. Ale pamatuju si, že se to někomu podařilo. Tuším že to byl náklad do 100ks. Je pravda, že pokud si to dobře pamatuji, dělal 3 vydání.

Ale i tak, z konečné ceny má autor běžně cca 8-12%. Překlad, pokud je ta kniha skutečně přeložená do tolika světových jazyků, taky něco stojí i kdyby to měl dělat studentík germanistiky nebo anglistiky jako brigádu.

Proto odhaduju, že zisk z knihy je nula nula prd.

Na druhou stranu, není nic špatného, pokud se člověk snaží psát, byť jen sobě do šuplíku.
xxiro
Návštěvník

Odeslat příspěvekod JPT666 2. 5. 2019 07:50

Tady je něco o tom kolik si člověk může vydělat psaním. https://www.mall.tv/jak-se-da-vydelat-psanim-knih
JPT666
Návštěvník

Odeslat příspěvekod DrumSession 2. 5. 2019 08:24

Aby se náklad vyplatil v CZ, tak do tiskárny jde objednávka spíše na tisíce kusů než jen na stovky. V cizím jazyce (ang, D, E) to bude zřejmě o dost více, protože tímto jazykem mluví veliké skupiny lidí v porovnání s CZ. Konkrétní čísla však nejsou důležitá, mnohem důležitější je princip, že za jednou odvedenou práci dostává-/-te zaplaceno v budoucnu podobně jako divi. V tom je ten vtip. Pokud chceš více, tak musíš hledat další možnosti nebo se finančně zapojit.
PENÍZE z pohledu věčnosti nemají žádnou cenu a vlastně ani smysl zatím co
LÁSKA která JE nepočítatelná, ano !
ŠTĚSTÍ spočívá v tom, vědět, na co se mám vy...
DrumSession
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ladislav 1. 3. 5. 2019 15:18

BMW - Mini - akcie
Před brexitem hledal závod na auta Mini v Oxfordu 30 učňů na běžící pás a hlásilo se 2500 zájemců. Po brexitu je možno všechny závody na Mini v Británii zavřít. Protože 2/3 součástek pochází z EU a neni výhodné je vozit do Británie a čekat celý den na hranici EU a platit clo. Anglická auta Mini se dnes vyrábí také v Holandsku, Bavorsku, Rakousku, USA, Austrálii, Jižní Africe, východní Asii. Dříve také v Itálii, Portugalsku, Rumunsku.
:) Akcie BMW neni spekulace na několik týdnů, ale jedna ze 20 akcií, které by měly dividendami zdvojnásobit tvůj důchod.
Dnešní ocenění akcie BMW: PE 8, PS 0.5, PB 0.9, výnos dividendy 5.3%. :) Když se mi počátkem roku 2019 poklesem kurzu akcie zvýšil výnos dividendy z původních 4% na 5%, rád jsem akcie přikoupil.
Přílohy
BMW.png
BMW, SMA 38, SMA 200
Ladislav 1.
Diskutér

Odeslat příspěvekod gotesák 4. 5. 2019 12:23

Ladislav 1. píše:Když člověk prokoukne, ............

Co je, když člověk prokoukne? Většina "obyčejných" lidí prokoukne až na smrtelné posteli, a to je trochu pozdě. Nebo když jim odejde někdo blízký, dostanou rakovinu, přijdou o hybnost, zrak,.........toho je víc, těch starterů. Pak se přestanou starat o blbosti. Toto, co se řeší zde na fóru, neřeší lidé, kteří "prokoukli".
Takoví lidé pracují na svém seberozvoji a pro dobro ostatních, žijí Tady a Teď.
V tomto duchu je psaní knihy dobrým začátkem.

xxiro píše:Na druhou stranu, není nic špatného, pokud se člověk snaží psát, byť jen sobě do šuplíku.

To nejlepší, co jsem četl za 10 let na tomto fóru má ve svém podpisu nick DRUMSESSION:
Život je příliš krátký na to, aby člověk chodil do práce.
gotesák
Diskutér

Odeslat příspěvekod jednadva 4. 5. 2019 14:57

Amen. :) Fórum "filozofie" je jinde. Nás teď zajímají prachy. :) Jestli tě nezajímají, tak si jdi jinam.
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod DrumSession 4. 5. 2019 16:21

8-D 8-P 8-P
DrumSession
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 4. 5. 2019 16:41

To znam trochu jinak: umeni zit je vedet, na co se *****.t.

Pokud jde o vydani knihy, tak to uz dobre pred 11 lety pan Fazolkar popisoval, jake jsou moznosti to vydat i v zahranici. Myslel jsem, ze to uz vsichni investori znate.

Edit: https://www.podnikanivusa.com/2008/12/0 ... dat-knihu/ ale ma tam toho vic, ta kniha se prodava v cz khihkupectvich a soucasne je i pdf ke stazeni zdarma myslim (vlastne jsem ji nikdy necetl)...

Ale tehdy tam popisoval, jak funguji malonakladova vydavatelstvi, a na kolik vyjde serie treba 100 knizek a ze to rovnou rozeslou postou a tak, kalkulace atp.
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ladislav 1. 10. 5. 2019 09:24

A vypada to dobre, ze jsem koupil vcera v 19 hodin Allianz s kurzem pod 200 €.
Vcera rano byla z kurzu akcie odectena dividenda 9,00 € a v 18 hodin se zacal kurz zvedat.
Kupuju akcie Allianz po castech od ledna do rijna, kdyz jsem zjistil, ze je ta pojistovna stejne zdrava jako Munich Re, kterou mam uz nekolik let.
Jen nejvetsi pojistovnu sveta = americkou AIG, privedli hlupaci k bankrotu (tak jak General Motors). A vy si myslite, ze americke firmy jsou zdravejsi nez nemecke.
:) Allianz https://www.comdirect.de/inf/aktien/det ... ON=9385907
Přílohy
Alli-anz.png
Allianz
Ladislav 1.
Diskutér

Odeslat příspěvekod evelista 10. 5. 2019 17:32

osobně souhlasím s tím, že investovat na burze by měl člověk, který tomu rozumí a má na to čas.
Nejde to jinak, proto moje zájmy hledej přímo v mém profilu. Ano, uhodls, jsou tam pozvánkové kódy Richee (nově i pro SK občany), ING. Miluju. :) Taky tento březen.
evelista
Diskutér

Odeslat příspěvekod mlsal 10. 5. 2019 17:43

Rozumět tomu nemusí. Stačí mít čas a peníze. :-)
mlsal
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ladislav 1. 10. 5. 2019 18:09

Ani čas neni potřeba.
Když si vyberu ze seznamu diskusního fora nr1a jednu akcii, a chci ji držet kvůli dividendám až do smrti, pak stačí jen vypočítat, kolik kusů dnes za 1.000 euro dostanu, vyplnit na webu banky číslo akcie, počet kusů, burzu nebo trh a nákup bez limitu pro kurz
a nákup na neburzovnim trhu Tradegate po kliku KOUPIT je za 10 sekund vyřízen.

Jedině nezletilá blondýna, pokud ví, co je to akcie, si myslí, že akcie je nutno celý den sledovat, nebo každý den. Držení akcie až do smrti kvůli dividendám ještě nikdy neslyšela. Já se sice dívám do novin každý den, nebo na televizi NTV o burze, ale nějaký skandál nebo pokles kurzu BMW nebo Wells Fargo mne nepřivede k prodeji akcie. Naopak, když pokles akcie způsobí zvýšení výnosu dividendy na 5%, chci ty akcie ihned za 1.000 € přikoupit.
Jaké akcie dnes koupit: BASF, BMW, Munich Re, British American Tobacco, Royal Dutch Shell, Banco Santander, Iberdrola, AT&T . . . . . . Wells Fargo, HSBC, Allianz.
Ladislav 1.
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ladislav 1. 13. 5. 2019 09:30

Zadarmo 30 fundamentalnich analyz od firem indexu Dow Jones na 30 PDFs
Beze strachu klikni pod "Stock Report" na symbol PDF, aby se objevily revenue, earnings, dividends od 2003 do 2020!
:) https://research.valueline.com/research ... 0&sec=list

V kvetnu dostavam dividendy Santander, AT&T, Munich Re, BASF, AB InBev, Allianz, Br.Am.Tobacco, Sanofi, BMW,
Lloyds Bk.Gr., Procter Gamble.
V cervnu dividendy Wells Fargo, Pfizer, Johnson Johnson, R.D.Shell, Kraft Heinz, Tesco.
V cervenci dividendy Bank America, Iberdrola, HSBC, Cisco.

Dohromady dividendy tisice a tisice euro. :)
Rocni performance, 10-leta performance, ba ani plus a minus od prumerne nakupni ceny akcie mne nezajimaji.
Mych 25 akcii nechci nikdy prodavat.
Za nekolik mesicu dokoncim nakupy akcii Allianz a koncem roku zacnu nakupovat akcie Royal Bank of Scotland.
Přílohy
Circle-25stocks.jpg
Ladislav 1.
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka