Akcie na stálo pro dividendy = důchod = 2. pilíř

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Ladislav 1. 26. 3. 2020 16:29

Royal Dutch Shell bude, i když my nebudem.
Já se těším na 12.000 € dividendy ročně za pár let od mých 29 podniků.
Ty budu snadno dosaženy, i když BMW a D.Telekom letos dividendy snižují.
Vždyť mám 29 různých akcií a většina dividendy nesnižuje.
A -66% pod maximem, po krachu na 1/3, s P/S pod 3 a s dividendou nad 3%, koupím za několik let asi Microsoft
nebo něco jiného, ale ne tu teplou a podvádějící sviňárnu Apple.
Přílohy
Shell-A.png
Shell - A
Ladislav 1.
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 26. 3. 2020 16:55

Takze hypoteticke (pokud porostou) takove to mensi prilepseni, rozhodne ne pasivni prijem schopny zabezpecit predcasny duchod ani pro 1 osobu, dost bida Ladislave ne? S tim bys nevyzil skoro ani u nas v najmu. Takze budes stale zavisly na systemu (duchodu) a nebudes nikdy opravdu financne nezavisly. :-|

A diky volatilite, casovym nakladum, dobry konicek, pokud to nepreroste do stresu (to pak je rychla cesta na prkno), avsak nejiste vyhlidky.
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod jednadva 26. 3. 2020 17:56

U vás v nájmu chce někdo bydlet? :)
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 26. 3. 2020 18:26

U nas jo a u vas ne?
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod jednadva 26. 3. 2020 18:41

Já v nájmu nebydlím. :)
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 26. 3. 2020 18:46

Spousta investoru ano. Je to totiz nekdy levnejsi ;-)
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ladislav 1. 27. 3. 2020 17:26

''''mensi prilepseni, rozhodne ne pasivni prijem schopny zabezpecit predcasny duchod ani pro 1 osobu'''' napsala Vespe

Záleží přece na tom, jestli člověk začne kupovat akcie na stálo kvůli dividendám ve věku 16 let nebo 20 let nebo 30 let nebo 50 let. A jestli člověk vkládá do akcií 3.000 kč měsíčně nebo 30.000 kč měsíčně. Aby měl ve věku 65 let hodnotu portfolia 3 miliony korun nebo 30 milionů korun. A pak tedy někdo má ve věku 65 let průměrně měsíčně 3.000 kč dividendy, někdo 30.000 kč měsíčně a někdo 300.000 kč měsíčně dividendy jak ten Babiš nebo Gladiš.

-- 27. 3. 2020 17:08 --

VIX nebo VDAX znamená přece jen, kolik procent denně vyskakuje akciový index nahoru nebo dolu. Volatilita.
A tyto indikátory neříkají vůbec, jestli v tom indexu je průměrné ocenění akcií P/E 10 nebo P/E 35.
Tedy bych vůbec nečekal s nákupem akcií na hodnotu VIXu 20, ale koupil bych akcie s P/E 8 hned, když 2 dny za sebou rostou. A nekupoval bych akcie s P/E 40, ani kdyby se dostaly nad SMA 200 nebo na VIX 10.
Tedy VIX je na nic. Neukazuje konec krachu indexu, neukazuje průměrné ocenění akcií v indexu.
Tedy musím kontrolovat jednu akcii samotnou, kterou mám v plánu koupit. A proč se snažit u extrémně levné akcie koupit dnes přesně na konci krachu, když jsem tu akcii koupil před 3 lety za 2.000 € a dnes zas za 2.000 € a za 3 roky zas za 2.000 €, ve třech etapách. Tedy VIX je podvod na dětech. Že?
Kdo to kdy viděl v Berouně, abych čekal s nákupem akcie Valgríns, až klesne VIX na 20. Prostě jsem koupil Valgríns vloni za 1.000 €, letos za 1.000 € a za rok zas za 1.000 €. Každý rok kousek, abych měl za 6 let koupen Valgríns za 6.000 €, ať už ukazuje VIX 60 nebo 10.
Hlavně aby nepřekonal Valgríns P/S 3, P/B 3, P/E 15 a neklesl výnos dividendy pod 3%. Protože potom akcií kupovat nechci. Zatímco hloupé děti kupují akcie Microsoft a Coca-Cola i s P/S 9 a P/B 12, akcie Visa a Mastercard kupují i s P/S 18 a P/B 24. P/E není důležité, to je podvod.
Ladislav 1.
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 27. 3. 2020 22:16

Kamo ja nevim o cem tu pises. Zombici https://youtu.be/FxmsIUHExjQ

Co radis ted kupovat? :-))

Kdo vklada jen do akcii, muze o to krasne prijit a i o ty dividendy (k vysvetleni logaritmickeho grafu budes potrebovat video viz vyse :-)) On totiz ten graf roste exponencialne, kdyz svisla osa je log.
Přílohy
B84716D8-44E4-4637-8C48-976F6E954085.jpeg
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod treborit 28. 3. 2020 13:08

je videt, ze Lada nemuze jezdit s taxikem :(
treborit
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ladislav 1. 29. 3. 2020 14:56

Kdy koupit akcie?
Koupím akcie hned:
Když mám na kontě 1.000 €,
akcie roste ten den,
je výhodně oceněná.
Jestliže se ukáže za týden, že krach nebyl ukončen a akcie bude za měsíc ještě levnější, to už mi bude zcela jedno. Protože jsem koupil tu samou akcii vloni s vyšším kurzem, dnes s nižším kurzem a další rok zase s nějakým kurzem. Většinou mi trvá nákup jedné akcie za 6.000 € několik let. Zvláště dnes, když kupuju 4 různé akcie, budu potřebovat asi 5 let, abych dal na jednu 6.000 €, na druhou 7.000 € a na další zrovna tak. Já jsem značně vylepšil roční příjem z dividend, když jsem před pár lety začal dávat 6.000 € na akcii s výnosem dividendy pod 5%. A 7.000 € na akcii s výnosem dividendy nad 5%.
A tak dnes potřebuju 6.000 € na akcii Walgreens. 7.000 € na akcii Enbridge, Scotia Bank, Mitsubishi Corp. Každou z nich mám dnes už za 3.000 € koupenou.

Akcii Siemens jsem měl za 6.000 €, akcii Allianz jsem měl za 6.000 €, protože jsem je kupoval dříve s výnosem dividendy pod 5%. Po dnešním korona-krachu ale vystoupily jejich výnosy dividend nad 5%, tedy jsem na každou přidal 1.000 €. Asi je mám tedy dnes trochu v mínus, ale já je koupil levně dnes i před lety. A prodávat je nebudu nikdy. Pro mne je nejlepší performance 0% za rok, pak mohou akcie levně přikupovat kvůli dividendám, ještě 10 let.
Takže podivná akcie Royal Dutch Shell je ideální k nákupu pro každého, koho zajímají jen dividendy a nikdy nechce akcie s výdělkem prodávat.
Přílohy
Siemens.jpg
Naposledy upravil Ladislav 1. dne 29. 3. 2020 15:35, celkově upraveno 1
Ladislav 1.
Diskutér

Odeslat příspěvekod čulibrk 29. 3. 2020 15:32

... a nebude teď Royal Dutch Shell teď 2-3 roky ve srabu a bez dividend, když je ropa na absolutním minimu a ještě k tomu corona krize?
čulibrk
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ladislav 1. 29. 3. 2020 15:33

Zeptej se Šella samotného :)
Ladislav 1.
Diskutér

Odeslat příspěvekod Vasekpasek 31. 3. 2020 21:36

Shell má tu drobnou výhodu, že je to nejen těžař, ale taky zpracovatel a finální prodejce. Takže jako těžař je sice v mínusu (protože ropa je levná), ale jako zpracovatel zase v plusu (protože ropa je levná). A jako finální prodejce taky lehce v plusu, protože lidi za menší ceny obvykle nakoupí víc (ano, platí to i pro pohonné hmoty) - což samozřejmě teď v karanténách platit nebude.
Mimochodem se Shell už dávno nezabývá jen ropou, má široké investice ve větrných elektrárnách, například
Vasekpasek
Diskutér

Odeslat příspěvekod tom brava 1. 4. 2020 14:24

30.3.2020 se zjevil legendární burzovní kříž smrti !!!
https://www.tradesmart.cz/co-to-je-kriz ... minologie/

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/na-a ... onci-97028
Akciové dění bylo v uplynulých dvou březnových týdnech plné emocí. Ty budou nyní nahrazeny tvrdými makroekonomickými daty reportujících firem za 1Q a nebudou v žádném případě radostné.
Naposledy upravil tom brava dne 2. 4. 2020 00:39, celkově upraveno 9
tom brava
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ladislav 1. 1. 4. 2020 18:03

Mnoho spekulantů a akciových teoretiků se nachází dnes v medvědím trhu.
A několik z nich je v medvědím trhu už od jara 2000 a asi se z něj už nikdy nedostanou ven.
To že akcie dnes už týden rostou, považují oni jen za býčí past: několik dní mohou akcie růst a pak bude velký krach pokračovat.
Akcie by se měly kupovat jen levně, s P/S co nejhlouběji pod 3, P/B co nejhlouběji pod 3 a s výnosem dividendy co nejvýš nad 3%. Od podniků a bank které umí zvyšovat tržby, zisky a dividendy a nemíří k bankrotu jak Nokia a Boeing.
Nikdo by neměl kupovat tu nejlepší akcii světa, která rostla minulou dekádu tisíc procent, když je předražená s P/S 9, P/12 a bez dividendy nebo s výnosem dividendy 1%.
A během dlouhých let by se měla každá akcie několikrát přikoupit, pokud bude stále levná, P/S co nejhlouběji pod 3, P/B co nejhlouběji pod 3 a s výnosem dividendy co nejvýš nad 3%.
Přílohy
Bull-trap.png
Bull-trap.png (4.32 ) Zobrazeno 1253 krát
RDS.png
RDS.png (14.58 ) Zobrazeno 1278 krát
Ladislav 1.
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka