Akcie na stálo pro dividendy = důchod = 2. pilíř

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod jednadva 4. 5. 2020 09:55

gotesák píše:Hlavně ne zde často do nebes vynášená ETF. Mají sice nízké náklady, ale nejsou bez rizika.

To od nich snad nikdo neočekává. Že budou bez (tržního) rizika. To by bylo hodně naivní.
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod Inev 4. 5. 2020 11:11

Aldapo, VPE : dle čeho soudíte, že akcie jsou pořád drahé?

Takže oba očekáváte, že to všechno spadne ještě min. o kolik % ? Nebo lépe řečeno, kolik % je pro Vás zajímavých?
Inev
Diskutér

Odeslat příspěvekod čulibrk 4. 5. 2020 13:52

Když bude mít průběh grafu tvar W, zainvestuju při druhém poklesu, když ne, tak nezainvestuju. :-)
Obrázek

Základní poučka je zde
čulibrk
Diskutér

Odeslat příspěvekod Aldapo 4. 5. 2020 14:28

Co se akcií týče tak tam ten pokles kvůli rotačkám vidím max. tak ve druhé teoreticky víc devastující vlně covidu podzim/zima. Tedy bavíme se pro mě o fundamentu trhů s indexy v bájných letech 8-9 (SP500 za 700 pro ilustraci). Ale i něco pod 1500-2000 by bylo fajn.

Jak jsem psal ale několikrát mě osobně se líbí orná půda - jak už to bývá nyní nehorázně předražená, lidi ju na nic nepotřebujou,prd za ni v nájmu dostávaj, ale nechtěj svi*ě :) "rozumně :) " prodat (tak teď snad pomalu někteří budou muset 8-) ). Ale chci jen tam kde mám zprostředkovaně mechanizaci a pracovní sílu na její využití (i když pronajmout to pak je taky řešení před jejím dalším prodejem až zase nastoupá). Takže jsem limitován u první volby. U bytů a st. pozemků je to zase geograficky širší a čekám na pokles dle lokality (15-30 procent, případně pak v exekucích, když to jinak nepůjde). A zároveň se poohlížím v čem dalším začít podnikat - na to se taky hotovost hodí výborně :) .
Aldapo
Diskutér

Odeslat příspěvekod tomsln 4. 5. 2020 16:06

Aldapo píše:Ale i něco pod 1500-2000 by bylo fajn.

Jo, to bych bral taky. Ale podle aktuálního vývoje mi přijde, že to je zkrátka nereálný. NIcméně, rád bych se mýlil :hm
tomsln
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Aldapo 4. 5. 2020 16:45

Ale zase dneska je fajn den, zdá se že DAX se nám vyspinkal dorůžova a srdnatě se rotačkám navzdory probíjí ke dnu. 8-)
Aldapo
Diskutér

Odeslat příspěvekod tomsln 4. 5. 2020 17:53

Jop, víc takových dní :)
tomsln
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ladislav 1. 5. 5. 2020 11:34

Za pár hodin přijdou na konto dividendy Munich Re, odečtené z kurzu akcie 30.4.,
za pár dní přijdou na konto dividendy Allianz, odečtené z kurzu akcie 7.5.
a proto příští týden, dříve než 14.5., koupím poprvé levné akcie Raytheon Tech. RTX kvůli dividendám na stálo.
Přílohy
RTX.png
Raytheon Tech - RTX
RTX.png (11.06 ) Zobrazeno 2355 krát
Ladislav 1.
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 5. 5. 2020 12:18

Gratuluji ja a tvuj stat, ze nakupujes investice za zdanene penize.

Takhle se rece nakupuje konzum a ne investice, nebo cemu nerozumim?
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod Inev 5. 5. 2020 16:40

čulibrk píše:Když bude mít průběh grafu tvar W, zainvestuju při druhém poklesu, když ne, tak nezainvestuju. :-)

A když by jsi koupil teď a ono to jen rostlo, tak to už není zisk? Protože jsi netrefil dno?

-- 5. 5. 2020 16:50 --

Aldapo : ty nejsi investor, ty jsi vekslák :-) Myšleno dobře. Levně koupit, draze prodat :-) Já nevím jak ty, ale já kolem sebe vidím pořád nějaké dobré možnosti koupě nemovitostí. A když bude SP500 na 700, tak prodáš všechen majetek a nakoupíš nebo co uděláš?
Inev
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ladislav 1. 5. 5. 2020 21:42

To nejlepší z výroční valné hromady 2.5.2020:
Berkshire Hathaway Holding a Warren Buffett se rozloučili se všemi akciemi čtyř největších amerických leteckých společností s velkou ztrátou během korona krize. :)
Berkshire prodal své podíly ve společnostech Delta Air Lines, American Airlines, Southwest Airlines a United Airlines za polovinu toho, co bylo investováno v roce 2016. :)
Na konci roku 2019 vlastnil Berkshire Hathaway Holding 11 % z Delta Air Lines, 10 % z American Airlines, 10 % z Southwest Airlines a 9 % z United Airlines. :)
Ztráta Berkshire Hathaway holdingu v prvním čtvrtletí roku 2020 činila 50 miliard USD. :)

Hlupáci z celého světa kupovali akcie nějaké z těch aerolinií jen proto, že největší odborník světa - Warren Buffett je koupil.
A nyní aby ti hlupáci se ztrátou taky akcie prodávali, protože Buffett se ztrátou prodal.
:)
Inteligenti z celého světa však pamatují dvě moudrosti:
1) Nikdy nekupuj akcie aerolinií!
2) Chceš-li získat 1 milion, investuj 10 milionů do akcií aerolinií!

1950-1980 možná Buffett ''kupoval 1 dolar za 50 centů''. Dnes Buffett '''prodává 1 dolar za 50 centů''.
A tak by měl jít do důchodu, když už je mu 89.
Facebook skupiny pro value investing mající nahoře panorama foto Warrena Buffetta by měly nyní změnit foto, dát si tam nějakou krajinu.
Přílohy
Buffett-25.jpg
Naposledy upravil Ladislav 1. dne 6. 5. 2020 09:51, celkově upraveno 2
Ladislav 1.
Diskutér

Odeslat příspěvekod DrumSession 5. 5. 2020 22:23

No, akcie leteckých spol. nakoupila Berkshire Hathaway resp. jeho nastupující manažeři. Při nákupu asi WB kladl malý odpor. Při prodeji již nikoliv, close all positions...
PENÍZE z pohledu věčnosti nemají žádnou cenu a vlastně ani smysl zatím co
LÁSKA která JE nepočítatelná, ano !
ŠTĚSTÍ spočívá v tom, vědět, na co se mám vy...
DrumSession
Diskutér

Odeslat příspěvekod tom brava 6. 5. 2020 00:18

vpe píše:Gratuluji ja a tvuj stat, ze nakupujes investice za zdanene penize.

Kdo ví, jak to dopadne u nás s tím připravovaným novým pilířem ala důchodový investiční účet po vzoru amerického IRA, zda bude mít tu vlastnost inkasa nedaněných dividend...
tom brava
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 7. 5. 2020 02:27

Tak to jsem zvedav, jak by to delali, jak by zahranicni brokeri vyplaceli nedanene divi? Kdy to ma byt?
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod fc70 7. 5. 2020 02:54

Většinou by to asi nedělali; efekt by se slušnou pravděpodobností byl omezení zahraniční konkurence pro místní brokery. (Nebo zavedení poplatků za správu takového účtu, který výrazně ubere z daňových výhod; tak jako teď pro akcie daňové úlevy v třetím pilíři řádově platí za poplatky fondů a vyjde to pro mladé dost podobně jako investovat do ETF bez třetího pilíře.)
fc70
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka