Akcie na stálo pro dividendy = důchod = 2. pilíř

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Ladislav 1. 30. 5. 2020 13:50

The super stock portfolio of mine:
Přílohy
My30stocks.jpg
My30stocks.jpg (64.34 ) Zobrazeno 3042 krát
Ladislav 1.
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 30. 5. 2020 17:21

No,tene to evidentne bavi :-) nasdilej to v google tabulce :-))
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ladislav 1. 1. 6. 2020 09:55

Už mnoho let mi policajti sedící v BMW nedali pokutu za dopravní přestupek (jízda na červenou, bez brýlí, příliš rychle,
nepřipoután) a už mnoho let dělá Daimler samé ošklivé karoserie a Volkswagen podvádí řidiče i akcionáře
a už mnoho let mám akcie BMW kvůli dividendám na stálo.
A proto nemám už žádný důvod auta BMW nenávidět.
Naopak, dnes jsou pro mne auta BMW nejvíce sympatická ze všech aut světa a mohu jim dělat reklamu.
A tak je to i s akciemi BMW. Ty jsou pro mne už léta jediné akcie ze všech autoakcií světa,
které se mohou držet doživotně kvůli dividendám jako důchod. I když jsou některý rok dividendy sníženy.

Na obrázku je nový sympatický model BMW M2 na benzin i na urin :) a elektriku, který má výkon 300 KW
a i přesto, že má jen dvoje dveře, mají lidé v zadní řadě dost místa pro nohy a hlavu, pokud neměří 2 metry.
Já jezdím ale vlakem a 10 km daleko chodím pěšky.
Přílohy
bmw-m2-cs.jpg
Naposledy upravil Ladislav 1. dne 1. 6. 2020 10:00, celkově upraveno 2
Ladislav 1.
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 1. 6. 2020 09:55

Na obrazku nic neni

A mas aspon Glocka, az si na tebe loupeznici pocihaji a budou chtit tve akcie?
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ladislav 1. 2. 6. 2020 20:08

Býci a medvědi ve Wall street.
Přílohy
WallstreetNYSE.jpg
Ladislav 1.
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ladislav 1. 3. 6. 2020 11:08

Dividendy Wells Fargo přišly dnes na konto.

Za několik hodin přijdou dividendy Enbridge.

V červnu mají přijít také dividendy:
Pfizer, Johnson a Johnson, Kraft Heinz, Royal Dutch Shell, Tesco, BASF, Deutsche Telekom
Walgreens 12.6.
Raytheon 18.6.
Mitsubishi Corp. 25.6. - 6.7.
Za peníze z dividend přikoupím v červnu za více než 1.070 € akcie Raytheon - RTX, jestli budou akcie levnější než 63 USD.
Kurz akcie 61 USD znamená výnos dividendy 3,1%.
Kurz akcie 63 USD znamená výnos dividendy 3,0%.

Nechce se mi vůbec kupovat akcie s výnosem dividendy pod 3%. A má být dividenda 1,90 USD.
Ale možná že 2021 bude dividenda RTX silně zvýšena a proto také nad 3% z kurzu akcie.

:idea: V květnu přišly na vaše konto a na moje konto dividendy:
AT&T, Munich Re, Sanofi, Allianz, British American Tobacco, BMW, Procter & Gamble.
Proč byste měli furt spekulovat, zda vyděláte nebo ztratíte peníze, když můžete koupit za všechny peníze solidní dividendové akcie a zapomenout na ně. Nechat si je až do konce života a pak je zdědí vaše děti.
A pokud by někdo chtěl každý den kontrolovat konto, tak jen aby viděl, odkud přišly dividendy.
Neboť ze 30 různých akcií mohou přijít dividendy 30x až 120x ročně. Mně přijdou 85x ročně dividendy. :idea:
Naposledy upravil Ladislav 1. dne 3. 6. 2020 15:02, celkově upraveno 1
Ladislav 1.
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 3. 6. 2020 12:05

Well, Fargo, dobrej séroš https://www.csfd.cz/film/360062-fargo/prehled/

Máš nějaký ETF? U reinvestičních by ses vyhnul zdanění a přikupují se samy :-) Tady se moc nenosí prý proto, že nemají přeložený prospekt.
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod jednadva 3. 6. 2020 12:52

Reinvestiční ETF si můžeš koupit stejně jako jiný cenný papír.
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 3. 6. 2020 12:58

Treba na fio, nemaji tam o tom ani pusmenko :-) dokonce ani o tech evropskych
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod jednadva 3. 6. 2020 13:23

Zkus si příslušné ETF vyhledat podle pokynů ve vlákně o Fio e-Broker tady na fóru.
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 3. 6. 2020 13:33

Vyhledat jdou, ale na web strance o tom mlci, jak se objednavaji :-) a pry je to drahe.

Ok tak se presuneme tam
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ladislav 1. 3. 6. 2020 15:14

ETF je pěkná hloupost.
Pán by měl mít v ETF peníze maximálně 6 měsíců, když začíná investovat na burze.
A pak rychle ETF prodat a vybrat si levné dividendové akcie, které mu jsou sympatické.
Paní by měla prodat ETF dřív, než bude v 8. měsíci.
Pak už by také měl každý vědět, že píšeme Warren Buffett a ne Buffet.
Proč bych měl investovat jednou ranou s ETF do 30 až 1600 akcií indexu, když jen 1/5 z těch podniků je levná a mně sympatická?
Například Hans Wurst koupí ETF na DAX. Tím má peníze také v akciích Daimler, Volkswagen, Adidas, Bayer, SAP, Vonovia, Wirecard.
Jenže on tyto firmy nenávidí a nechce s nimi mít nic společného.
Tedy se musí Hans vykašlat na DAX-ETF a koupit z DAXu jen jemu sympatické akcie: Allianz, BASF, BMW, D.Telekom, Munich Re, Siemens.
A stejně je to s ETF na Dow Jones, SaP500, MSCI World atd.
Proč investovat do všech akcií z indexu, když chci mít jen 1/5 těch akcií z indexu.
Ladislav 1.
Diskutér

Odeslat příspěvekod xxiro 4. 6. 2020 08:59

Ladislav 1. píše:ETF je pěkná hloupost.

Proč investovat do všech akcií z indexu, když chci mít jen 1/5 těch akcií z indexu.

Pro retailového investora, který se tomu nerozumí nebo nechce věnovat čas, je dle mého názoru ETF dobrá volba.

U Buffetta je to jiná. Věnuje se tomu celý život, rozumí tomu a proto je výrazným rozdílem schopen pravidelně překonávat benchmark indexu. Proto dělá stockpicking. Sám v jedné ze svých výročních zpráv, které se snaží prezentovat tak aby tomu rozuměly i jeho sestry řekl, že pokud by zemřel doporučil by svým sestrám, které po něm budou dědit, aby své jmění vložily do ETF. Své mámě bych taky doporučil, ať si koupí široce diverzifikované ETF a stejně tak komukoliv jinému, pro koho je řízení vlastního portfolia nad jeho síly.

A jeho Berkshire dává přebytečný kapitál do ETF.
xxiro
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ladislav 1. 4. 6. 2020 17:45

Už je nejvyšší čas, aby byl ukončen obdiv Warrena Buffetta.
Vždyť už se i v Suchomastech a v Bykoši museli dávno všichni akcionáři dozvědět,
že Buffett koupil současně akcie 4 arolinií a prodal je za 3 roky za polovinu.
Bezmenzný slepý nekonečný obdiv Warrena Buffetta musí jednou skončit, kvůli těm neprominutelným hloupým chybám.
...
Jiné téma:
Povídal jsem jednomu podomnímu prodavači drátů:
Akcie a dividendy a peníze nejsou všechno.
K životu patří také ..... a ..... a ..... a děti a dobré jídlo a cesta do Španělska.
Člověk by neměl tupě kupovat akcie jako nějaký daytrader,
ale mít radost z toho, že mu patří 30 podniků, bank a pojišťoven v Německu, Británii, USA, Kanadě, Japonsku, Francii, Belgii, Holandsku, Španělsku.
Tuto radost daytrader nemá. Daytrader koupí jen nějaký ticker podle jednodenního grafu a za hodinu ten ticker zas prodá se ztrátou 2% nebo s výdělkem 2%, aniž by věděl, jak se firma jmenuje.
Ladislav 1.
Diskutér

Odeslat příspěvekod xxiro 4. 6. 2020 19:06

Láďo, kým se máme teda inspirovat. Můžu si pověsit nad postel portrét Ladislava Konečného a vyhlížet k němu?
xxiro
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka