Akcie na stálo pro dividendy = důchod = 2. pilíř

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Ladislav 1. 29. 10. 2021 09:21

Výtah z knihy ''Inteligentní investor'' anglicky s obrázky. 7 minut.
:arrow: https://www.youtube.com/watch?v=qLjFWe-zCBA
Přílohy
vi-de-o.jpg
vi-de-o.jpg (45.66 ) Zobrazeno 4647 krát
Ladislav 1.
Diskutér
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod Ladislav 1. 4. 11. 2021 16:44

Index DAX dosáhl dnes nejvyšší hodnotu všech dob = 16.064 bodů.
Kdyby nebyl u převážné většiny Němců strach z akcií = ''German Angst'' :) kvůli tomu krachu 2000-2003,
rostl by DAX lépe než Dow Jones, protože do indexu DAX se přičítají dividendy a do indexu Dow Jones ne.
Mně je to jedno, já mám z indexu DAX 6 akcií a žádnou nechci prodat s výdělkem. Já mám ty akcie na důchod z dividend: Allianz, BASF, BMW, Deutsche Telekom, Munich Re, Siemens. http://nr1a.com/STOCKS
https://www.comdirect.de/inf/indizes/DE ... TION=20735
Ladislav 1.
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ladislav 1. 9. 11. 2021 20:17

6 důležitých výhod dividendového investování. Právě přišlo z Texasu.
''6 Important Advantages of Dividend Investing''. Ken Faulkenberry
:arrow: https://www.arborinvestmentplanner.com/ ... dvantages/
Překlad z angličtiny od translate.google

''Jsem velkým zastáncem dividendového investování. Dividendy jsou skutečné, nelze je zfalšovat nebo vytvořit pomocí podvodného účetnictví. Dividendy a míra růstu dividend poskytují důležitý ukazatel zdraví a hodnoty společnosti. Nalezení zdravých dividendových společností, jejichž akcie mají výhodnou cenu, může poskytnout nadprůměrnou míru návratnosti vaší investice.
Dividendové investování je proces vytváření diverzifikovaného portfolia akcií, jejichž podkladové společnosti mají schopnost vyplácet dividendy po dlouhou dobu.

Dividendy jsou důležitým ukazatelem hodnoty akcie. Společnost, která je schopna soustavně zvyšovat dividendu, pravděpodobně znamená, že také soustavně zvyšuje své zisky. Růst dividend pomáhá identifikovat dobře řízené společnosti, které mají důvěru ve své budoucí zisky.

Společnosti, které zvyšují své dividendy rok co rok, jsou obvykle nejlepší společnosti (ale ne nutně nejlepší akcie). To je důvod, proč Dividend Value Builder nabízí seznamy dividendových akcií, aby našel skvělé společnosti pro další výzkum.

Společnosti se stabilními obchodními modely, kvalitními rozvahami, rostoucím peněžním tokem a přiměřeným oceněním jsou nejlepšími kandidáty na portfolia dividendových investic.

Výhody dividendového investování
1. Nechte si zaplatit za čekání
Dividendy umožňují investorovi získat „platbu na počkání“. Historicky dividendy poskytovaly 43 % celkového výnosu indexu S&P 500. Dividendy poskytují průběžný výnos při čekání na zhodnocení kapitálu.

2. Skládání dividendového růstu
Výhody exponenciálního růstu se násobí rostoucími dividendami. Akcionáři roste totiž jak počet akcií (z reinvestice), tak i dividendy na akcii. Exponenciální síla skládání dividendového růstu může poskytnout konkurenceschopné výnosy bez ohledu na to, zda cena akcie roste nebo ne.

3. Využijte korekcí a medvědích trhů
Investoři dostatečně důvtipní na to, aby reinvestovali dividendy, během korekcí a medvědích trhů nákupují více akcií s dividendou, zatímco ceny jsou nižší. Později, když se ceny vzpamatují, je návratnost ve skutečnosti zvýšena dočasným poklesem ceny akcií. Reinvestování dividend a akumulace většího množství akcií během korekcí a medvědích trhů v dlouhodobém horizontu výrazně podporuje růst dividend a návratnost investic.

4. Zachování kapitálu
Kvalitní společnosti vyplácející dividendy jsou vyspělejší a stabilnější než průměrná společnost. Tyto akcie se na sestupných trzích obvykle drží lépe než spekulativnější akcie. To platí zejména tehdy, když se při výběru akcií použije hodnotový přístup s mírou bezpečnosti.

5. Vytvořte tok příjmů
Dividendy poskytují pravidelný tok příjmů. Většina akcií vyplácí čtvrtletní dividendu, ale dobře sestavené portfolio dividendových akcií může poskytnout konzistentní měsíční tok příjmů. Kupujte společnosti, které mají schopnost udržet a zvyšovat svou dividendu. Je obrovskou chybou soustředit se pouze na dividendový výnos.

6. Zajištění proti inflaci
Velkou nevýhodou investic s pevným příjmem je, že tok příjmů neroste. I 3% míra inflace zničí 50 % kupní síly vaší jistiny za pouhých 24 let. Myslí se dluhopisy a termínové vklady. Dividendové akcie poskytují možnost přijímat příjem, který zvyšuje a udržuje kupní sílu vaší jistiny a příjmu.

Strategie dividendového investování
Výhody strategie dividendového investování z ní činí důležitou součást správy portfolia. Dostat zaplaceno na počkání, skládání růstu dividend, využívání medvědích trhů, uchování kapitálu, pravidelný tok příjmů a schopnost udržet si kupní sílu, to vše jsou výhody investičních strategií pro růst dividend.''
Ken Faulkenberry, Texas http://nr1a.com/STOCKS
Ladislav 1.
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ladislav 1. 13. 11. 2021 14:24

20 let zkušený slovenský datrader nepřizná své pravé jméno,
ale ten jeho Pseudonym ve fóru už mnohokrát přiznal, že jeho roční výnos ze spekulací byl 0%.
Dnes daytrader oznamoval, že jsem dosáhl performanci 8% plus dividendy. Ale on nezná moje nákupní kurzy ani rok nákupu.
Jen proto publikuju zase dnes performanci mých silných akcií = Diff. seit Kauf
Ale mám také několik akcií v mínus a ty utajím.
Přílohy
Depo-13-11-2021.jpg
Ladislav 1.
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ladislav 1. 14. 11. 2021 14:15

Vybíráme první akcie
České video 15 minut. Vojtěch Rohlena
https://www.youtube.com/watch?v=l3OKNDaRRTg
Přílohy
Video.jpg
Video.jpg (49.59 ) Zobrazeno 3460 krát
Ladislav 1.
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod volnicko 14. 11. 2021 15:21

Ladislav 1. píše:20 let zkušený slovenský datrader nepřizná své pravé jméno,
ale ten jeho Pseudonym ve fóru už mnohokrát přiznal, že jeho roční výnos ze spekulací byl 0%.
Dnes daytrader oznamoval, že jsem dosáhl performanci 8% plus dividendy. Ale on nezná moje nákupní kurzy ani rok nákupu.
Jen proto publikuju zase dnes performanci mých silných akcií = Diff. seit Kauf
Ale mám také několik akcií v mínus a ty utajím.


Pokud trh roste o tech 8-10% rocne, tak je cas dost milosrdny. Casem skoncime v plusu vsichni. Tedy vyseknout kousek (ziskove) casti portfolia a jeste nerict, za kolik to je let, neni moc vypovidajici. Ale chapu, ze clovek touzi i po nejakem soukromi a nechce ukazovat vse.
Kazdopadne verim, ze jsi uprimny sam k sobe a vedes si evidenci, jak by na tom byly tve investice, kdybys 10 let investoval do ETF na SP500.

https://www.justetf.com/en/etf-profile. ... R087#chart
volnicko
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ladislav 1. 15. 11. 2021 13:10

Evidenci nevedu. Nevím, kterého roku jsem jakou akcii koupil.
A nevím, kolik procent moje portfolio rostlo roku 2000 až 2017.
Také by to bylo obtížné určit, když portfolio rostlo přidáváním peněz a také růstem kurzů.
Ladislav 1.
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fc70 15. 11. 2021 14:42

Na to jsou standardní metodiky, počínaje IRR, kterou spočítá Excel.

Člověče, to tu celou dobu propaguješ konkrétní přístup k investování (a dokonce snad i prodáváš knihu) a nemáš přitom nejmenší tušení, jestli to aspoň tobě funguje?!
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod Ladislav 1. 15. 11. 2021 20:41

Já sleduju a sčítám dohromady jen dividendy. A těším se na 12.000 € ročně po dani.
Ladislav 1.
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ladislav 1. 16. 11. 2021 09:48

Slečna s akciemi - Michaela
Všichni Slováci nedrží spolu. Slovenští spekulanti s indexem jsou velcí nepřátelé slovenských dividendových akcionářů. Slovenští spekulanti nemají rádi ani slovenské slečny.
Nejznámější slovenský spekulant se stydí přiznat své jméno a po 15 letech praxe na burze se občas tento Pseudonym přizná, že když na konci roku odečte ztráty od výdělků, vyjde mu roční výnos 0% z jeho spekulací na burze.
Před měsícem se ale objevila na Youtube slovenská slečna Michaela N., která koupila akcie růstové a také akcie na stálo kvůli dividendám. Michaela kupuje akcie pomalu a teprve 2 roky, proto její roční dividendy dělají zatím jen 120 €. Na Youtube má kanál: ''Burza pri káve''
Předvčírem si Michaela otevřela své vlákno diskuse na největším slovenském fóru pro spekulace a hned se tam strhla veliká hádka plná urážek. Michaela však urážky nevymýšlí. Když se moderátor fóra, který spekuluje s nulovým ročním výnosem už 15 let, podepsal Sedliak, tedy ho nazvala sedlákem.
Slovenský národ je velice těžké přesvědčit, že na burze není vhodné krátkodobě spekulovat, ale raději si vytvářet portfolio akcií, které přinesou v důchodu z dividend ten hlavní příjem důchodců.
Pokud Michaela vydrží u akcií i po příštím velkém krachu a vydrží ještě léta ty hádky ve slovenském fóru pro spekulanty, tak budou na Slovensku přibývat lidé s dividendami v důchodu. A příjem v důchodu je nejlepší zvýšit o dividendy a žádným pojištěním.
Sem se mi dívej :arrow: https://ako-investovat.sk/diskusia/view ... 10&t=24783
Přílohy
miss-stockholder-4.jpg
Ladislav 1.
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ladislav 1. 16. 11. 2021 12:00

Anglicky: Investování do dividendových akcií pro důchod

:arrow: https://cabotwealth.com/daily/income-in ... etirement/

Když akcie bank v té největší finanční krizi posledních 80 let = 2007-2009 hluboko klesly,
nepřišel 2009 čas brečet a nadávat a prodávat akcie se ztrátou. Naopak. Přišel čas od roku 2009 do dnes,
levně akcie bank přikupovat.

Když se akcie kleslá na 1/20 po velkém krachu levně přikoupila za stejnou sumu, jako byla koupena před krachem,
byla průměrná nákupní cena kleslá už jen na 1/2 a potřebovala růst do plus jen 100%. Ten růst 100% bývá na konci velkého krachu uskutečněn často už za měsíc. To se stalo i s akcií Ericsson koncem roku 2002. Po hlubokém krachu jsem ji levně přikoupil a byl za měsíc po krachu už v plus.

Jen spekulant musí každou akcii na počátku krachu rychle prodat. Ale investor chce vlastnit 20-30 sympatických podniků
až do konce života, dostávat každý rok 50x nebo 100x dividendy a když ve věku 87 let odejde, budou si jeho děti užívat
těch dividend.
Ladislav 1.
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ladislav 1. 20. 11. 2021 09:19

Jen manažeři fondů a mladí spekulanti se snaží překonat nějaký index.
Rozumný člověk je spokojen s dividendami z akcií a performance je mu lhostejná, pokud nejsou akcie kleslé na polovině
10 let. To by bylo nepříjemné. Ale kdyby nějaká akcie byla kleslá na polovině 10 let, byla by to asi jen jedna ze 30 akcií.
Třetina akcií je asi blízko plus mínus 0. Dvě třetiny ze 30 akcií jsou asi v plus a někdy až 200%.

Obraz: Ty nejsilnější z mých 30 akcií. Ale já je mám jen pro dividendy.
Přílohy
Depo-20-11-2021.jpg
Ladislav 1.
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ladislav 1. 20. 11. 2021 16:28

Neznámý český cowboy začal kupovat akcie kvůli dividendám.
Nejsem to já, není to můj příbuzný, vidím ho dnes poprvé v životě.

Video 15 minut.
https://www.youtube.com/watch?v=QBC59OBRRV0
Přílohy
Cowboy-Czech-dividends.jpg
Ladislav 1.
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ladislav 1. 23. 11. 2021 10:03

SLOŽENÉ ÚROČENÍ PRO ZAČÁTEČNÍKY
Základy investování, Dividendy, Akcie
Video 8 minut - mluví Frencis
https://www.youtube.com/watch?v=tynZ-HG4Rmw
Přílohy
Urok.jpg
Ladislav 1.
Diskutér
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků