Akcie na stálo pro dividendy = důchod = 2. pilíř

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Ladislav 1. 24. 1. 2023 00:46

Německé akcie s nejvyšší vytvořenou hodnotou
:( https://www.flossbachvonstorch-research ... tienmarkt/ :(
Jsem rád, že vlastním 6 společností, které vytvořily hodnotu v letech 2003-2022.
Nemám žádné ničitele hodnoty.
.
Přílohy
Wert.jpg
Ladislav 1.
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ladislav 1. 1. 2. 2023 09:02

Dividendy v lednu
2.1. zpožděný Kraft Heinz
2.1. zpožděná Bank of America
25.1. Cisco Systems
27.1. Bank of Nova Scotia
31.1. Iberdrola

Dividendy v únoru
1.2. AT&T
2.2. British American Tobacco
14.2. Siemens
15.2. Procter & Gamble
Ladislav 1.
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod postcd 1. 2. 2023 13:27

Dobrý den, kterou levnou dividendovou akcii koupit na důchod? Pokud se nepletu, tak Intel, Vodafone, Scotiabank nejsou drahé a mají dobrá P/B, P/E. Nevím jak je to s dluhem, Scotiabank má Debt/Equity 4.77 (ale možná, že je to normální, když je to banka)?
https://www.morningstar.com/stocks/xnas/vod/quote
https://www.morningstar.com/stocks/xnas/intc/quote
https://www.morningstar.com/stocks/xnys/bns/quote
Peníze mám v € (ale můžu převést na $ za poplatek bance)
FIO e-broker uživatel: Google, National grid, NextEra energy, Munich RE AG, BMW, AT&T, META, Bank Nova Scotia, Allianz, Walgreens Boots
postcd
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ladislav 1. 2. 2. 2023 11:04

Koupil bych jen podniky, které minulých 10 let zvyšovaly tržbu a jestli letos tržba klesne, mají naději pár let později zas tržbu zvyšovat.
Neprodal bych nikdy akcii, když se snížila dividenda na polovinu. Raději jsem navždy ženatý i s podniky, kde se dividenda může snížit: BMW, D.Telekom, Wells Fargo, Fortescue Metals, Shell, BHP Goup.

Koupil bych jen podniky, které mají poměr cizí kapitál : vlastní kapitál menší než 3 : 1.
Banky mají vlastní kapitál menší, koupil bych jen banky které mají poměr cizí kapitál : vlastní kapitál menší než 20 : 1.

Co ztratí sympatii a prodám, když jsem před lety chtěl držet navždy kvůli dividendám: Když zjistím, že se každoročně množí počet akcií a to znehodnocuje kurz akcie. Např. Banco Santander
Ale na performanci mi nezálěží, ani kdyby měla akcie kurz dnes stejný jak před 20 lety, protože já chci držet 30 podniků, bank a pojišťoven navždy, pro důchod z dividend.

:idea: Koupil bych jen akcie s parametry na obrázku dole :idea:
Dnes se mohou koupit výhodně pro důchod z dividend: Allianz, AT&T, Bank of Nova Scotia, BASF, BMW ST, BNP Paribas,
British American Tobacco, Enbridge, Mitsubishi Corp., Munich Re, Takeda Pharmaceutical.
A koncem roku Fortescue Metals, kde vidím pokles kurzu kvůli poklesu tržby letos.
Přílohy
Parametry.jpg
Parametry.jpg (139.45 ) Zobrazeno 8742 krát
Circle-30-2022.jpg
Ladislav 1.
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ladislav 1. 2. 2. 2023 16:33

Victor Nettoyeur mluví jako dospělý a rozumný akcionář.
Cez Hunter mluví jako 16-letý student,
který byl zaplacen od klamajících FastGraphs, aby jim dělal reklamu.
Nikdo na světě by neměl platit za klamající srandu FastGraphs, Seeking Alpha, Gurufocus, SimlyWall, ''Blumenberg'' a jiný drek. :!: Tyto webstránky považují některé akcie za podhodhnocené, i když jsou 4x předražené s P/B 12 nebo P/S 12. :!:

Když Buffett radí 6-15 letým dětem, investovat do ETF na index S&P 500, dělá si z dětí hloupou srandu a neuvědomuje si, jak to dětem ublíží. Ale Bufffettt si dělá už dlouhou dobu srandu z dětí. Také Buffffetttt lhal, že FED dělá vše správně. Když by měl říct, že FED úmyslně organizuje velké rally a velké krachy na rozkaz od hlavního majitele FEDu = Goldman Sachs, který chce vydělat na růstu a na krachu amerických indexů.

Hloupý nápad dluhopisy: Když se drží dluhopis od 1. dne platnosti do posledního dne platnosti, např. za 10 let, dostanou se zpátky stejné peníze, jenže jejich kupní síla bude díky inflaci o 50 % menší. Tedy nikdy nekupovat dluhopisy. Jejich úrok nenahradí ztrátu z úbytku kupní síly během 10 let.

ETF nekupovat! S ETF jsi jen půjčil peníze nějaké investiční společnosti, která sama koupila akcie od 30, 500 nebo 1600 podniků, ze kterých je většina nesympatických, předražených nebo nemocných a diverzifikace branží a zemí je ošklivá. Podniky ti budou patřit a budeš mít z investice radost jen, když koupíš během dlouhých let levné, dividendové, kmenové akcie od 20-30 velkých, zdravých podniků západní Evropy, severní Ameriky, Japonska, Austrálie. Kup vždycky jen akcie s P/B < 3, P/S < 3, s dividendovým výnosem 3 % až 10 %.

Rozumné je nespekulovat s potvrzením o nákupu ETF, kde ti nic nepatří, jen číslo na kontě.
Rozumné je vlastnit 20-30 podniků, bank a pojišťoven až do konce života kvůli dividendám. Tím se staneš podnikatel a bankéř. 30 firem ti bude posílat 30x až 120x ročně dividendy. Já dostávám 81x ročně dividendy.
:idea: Je nutné kupovat kmenové akcie. Žádné prioritní akcie, ani ADR, žádné ETF. :idea:

Je to nádhera, když si vybíráš 6 podniků z indexu DAX, které bys chtěl držet až do konce života. A další podniky z Francie, Británie, Kanady, Japonska, Austrálie a 10 firem z USA, pro důchod z dividend.
Tohle štěstí Cez Hunter s ETF na index mít nebude. Protože mu nepatří nic, jen půjčil investiční společnosti peníze na to ETF.
:idea: Performance není moc důležitá. I když koupíš akcie levně, jednou bude mít nějaká z nich stejný kurz, jako měla před 20 lety. Ale nevadí, když neprodáš a tvůj syn a dcera tvoje akcie zdědí. Důležité je, že ti patří sympatické podniky až do konce života kvůli dividendám, ale můžeš je ihned prodat, jestli ti za několik let přestanou být sympatické, nebo začnou být nemocné.
Přílohy
SP500-5.jpg
Ladislav 1.
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ladislav 1. 3. 2. 2023 09:10

Je čas do prosince s nákupem akcí Walgreens Boots Alliance, Fortescue Metals, Mitsubishi Corp.
Firmy čekají letos pokles zisku a proto mohou být v prosinci kurzy akcií nižší než počátkem roku 2023.
:( Fortescue Metals bude snižovat dividendu během pár let na polovinu. :(

Potenciál růstu a nákup počátkem roku je vhodný u
Enbridge Inc., Takeda Pharmaceutical, Bank of Nova Scotia, BNP Paribas

Kvůli dividendě bych koupil:
:arrow: Do 10.2. Enbridge Inc.
Do 24.3. Takeda Pharmaceutical
Do 31.3. Bank of Nova Scotia
Do 12.5. BNP Paribas
Ladislav 1.
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gotesák 3. 2. 2023 10:10

Ladislav 1. píše:Je to nádhera, když si vybíráš 6 podniků z indexu DAX, které bys chtěl držet až do konce života. A další podniky z Francie, Británie, Kanady, Japonska, Austrálie a 10 firem z USA, pro důchod z dividend.
Tohle štěstí Cez Hunter s ETF na index mít nebude. Protože mu nepatří nic, jen půjčil investiční společnosti peníze na to ETF.

Proč by neměl? Ty mu do hlavy nevidíš a jeho rodinné ani majetkové poměry neznáš.
Láďo, ve svém věku už by jsi mohl zjistit, že toto patří mezi věci pomíjivé. Mnoho lidí (nejspíš většina) hledá štěstí v pomíjivých věcech a je jedno, jestli akcionář je fascinován svým podílem v akciích z indexu DAX nebo filatelista je fascinován, když otevře své album a zírá na známku v hodnotě 10000Eur, která se zhodnotila 200% za posledních 20 let a on ví, že ji nikdy neprodá i když chodí 15 let v jednom oblečení a poslouchá hudrání manželky, že by chtěla novou kuchyň. Takových příkladů vidím okolo sebe (i na sobě) nespočet. Ani bych nepoužíval termín štěstí, protože: https://www.youtube.com/watch?v=bP_KmUe9ZPY
A v určitém stupni vývoje je potřeba si začít pokládat otázky. A kdo si je nepokládá, ten ustrne na tom svém stupni a dál se nevyvíjí, je pyšný na svoji kuličku, co před sebou kutálí, ať již jsou to investice, úspory, stavby, polnosti, stará veteš, nejmodernější elektronika, společenské akce a status...je zajímavé, že je to skrz všechny kasty, jedno jestli jsi bohatý nebo chudý.
K Tobě konkrétně se vztahuje věta (stopáž 06:30) z tohoto videa: https://www.youtube.com/watch?v=40dvQjmdJqI
Jak využijete své vášně, abyste pomáhali jiným lidem? A já vnímám, že důvod, proč zde tapetuješ své názory stále dokola je to, že chceš pomoci zorientovat se začátečníkům, aby nedělali chyby a když se rozhodnou investovat svoje peníze, tak aby o ně nepřišli. A to je chvályhodné, děkuji za ně a pokračuj ve své vášni dále.
Život je příliš krátký na to, aby člověk chodil do práce.
gotesák
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ladislav 1. 4. 2. 2023 14:18

Maraming salamat!
.
Mary Ann - isang Pinay ng Tarragona, Mindanao
Mary105.jpg
Mary105.jpg (121.16 ) Zobrazeno 6629 krát

:idea: Osoba měla před pár lety akcie http://nr1a.com/Mary-Ann-stocks.htm :idea:
Přílohy
10-stocks.jpg
10-stocks.jpg (89.46 ) Zobrazeno 6568 krát
Ladislav 1.
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gotesák 4. 2. 2023 17:10

Chceš nám tímto sdělit, že už je na sebe evidované nemá? Prodala je ona nebo ty? Ale pořád má výhled mnoho akcií zdědit :mrgreen:
Život je příliš krátký na to, aby člověk chodil do práce.
gotesák
Nadšenec
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod Tonddy 11. 2. 2023 11:54

Teplé pivo je horší než studená Němka, ale dle zkušeností Ládi pořád lepší než nas.raná Thajská manželka :-)
Tonddy
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ladislav 1. 11. 2. 2023 14:25

Akcie Pfizer. Farmaceutický gigant. Proč nyní investovat.
České video 31 minut. :idea: https://youtu.be/qpsaDeVOikk :idea:

.
Přílohy
PFE.jpg
Ladislav 1.
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ladislav 1. 14. 2. 2023 11:59

Dnes přikoupena Takeda Pharma na jedné z německých burz, asi Tradegate.
Akcie má P/B 1,1 , P/S 1,7 , P/E 24 , dividenda 4 %.
Čeká se silný růst zisku letos a proto by mohl být koncem roku vyšší kurz než dnes. Já ale růst kurzu nepotřebuju a nepotřebuju ani růst dividend. Mně stačí vlastnit největší farmácii Japonska. Celkem chci vlastnit dvě různé akcie z Japonska na stálo pro důchod z dividend. A dividenda Takedy je bohužel už 10 let konstantní.
Druhá moje firma z Japonska je obchodní společnost Mitsubishi Corp.
Nemysli si, že jsem na tom zle s akcií Takeda, když vidíš ten ošklivý graf.
Já koupil akcii Takeda poprvé v polovině roku 2022 a jsem tedy v plus.

:idea: https://www.morningstar.com/stocks/pinx/tkphf/valuation
:idea: https://finance.yahoo.com/quote/4502.T/ ... s?p=4502.T
:idea: https://www.comdirect.de/inf/aktien/det ... N=64054453
Přílohy
TAK.png
Ladislav 1.
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ikovinvest 14. 2. 2023 22:04

4 procenta...to uz je snad lepsi/mene rizikove si vzit statni dluhopis.
ikovinvest
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ladislav 1. 15. 2. 2023 08:29

'''4 procenta...to uz je snad lepsi/mene rizikove si vzit statni dluhopis'''

V žádném případě dluhopisy.
Když máš dluhopisy od 1. dne platnosti do posledního dne platnosti za 10 let, dostaneš zpátky stejné peníze, ale s poloviční kupní silou.
Já bych nepůjčil peníze státu ani podniku, ale raději bych vlastnil 30 podniků, bank a pojišťoven, které mi nejsou nesympatické, protože u nich nehledám s Guglem žádné skandály, podvody, spolupráci s Putinem, ublížení na zdraví dětem v zemích třetího světa.
Tedy jsem rád, když mi patří těchto 30 firem. Nebyl bych rád, kdybych půjčil peníze státu nebo podniku s dluhopisem.
Přílohy
30-buy-more.jpg
30-buy-more.jpg (75.97 ) Zobrazeno 4957 krát
Ladislav 1.
Diskutér
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků