Akcie na stálo pro dividendy = důchod = 2. pilíř

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Ladislav 1. 23. 11. 2019 19:27

A vy všichni z fóra, jaké máte akcie na stálo kvůli dividendám jako důchod?

Někdo se chlubí, že prodá každou akcii při snížení dividendy.
Někdo se chlubí, že drží akcie od nákupu 1970-1995 až do dnes.
Já sympatizuju s těmi, kdo chtějí držet dividendové akcie až do smrti, když nehrozí firmě bankrot.
Protože dividendy jsou ten nejlepší důchod a zdědí je děti.
Ladislav 1.
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod treborit 23. 11. 2019 20:40

Nedrzim zadne akcie s cilem na duchod nebo do smrti, nejsem hloupy.
treborit
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ladislav 1. 25. 11. 2019 13:07

Začátek je nutný udělat. A už se začalo před 10 nebo 15 lety.
I na Slovensku, nejen v Čechách a v Německu je nutno lidi poučovat, přibližně 100 let, že nejlepší důchod světa jsou dividendy od starých velkých a zdravých podniků ze západní Evropy a z USA.
Že důchodové připojištění je hloupé, ale i zákonné a povinné důchodové pojištění je hloupé. Protože roste často velmi málo a tvoje děti z něj peníze nedostanou.
Naproti tomu dividendy některých podniků se každých 7 let zdvojnásobily.
I v Německu má snad jen 10% lidí dividendy z akcií ve věku důchodovém.
Ale internet tu informovanost lidí napraví. Když noviny, televize a pojišťovny lidi k akciím na stálo nepřivedou.
Tedy ještě alespoň 90 let lidi v internetu poučovat, že nejlepší důchod jsou dividendy a za 90 let bude mít už dividendové akcie kdekdo na Slovensku, v Čechách i v Německu.
Zatím lidé věří více komunistům, pojišťovnám a daytraderům a bojí se držet dividendové akcie až do smrti. Až na těch chytřejších 10% Němců, 5% Čechů a 1% Slováků, kteří dividendy v důchodu dostanou.
Ladislav 1.
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod curvecardik3 25. 11. 2019 15:38

Ještě že 0% Čechů a jen 2 Mongolové věří Ladislavovi.:-)
curvecardik3
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Vasek06 25. 11. 2019 20:27

Proboha hodte na neho uz sit. Vzdyt je to porad dokola stejna pisnicka.
Vasek06
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Ladislav 1. 28. 11. 2019 21:00

Jaké akcie z jakých zemí obsahuje MSCI World Index

MSCI World Index byl založen 1968-1970.
V indexu a ve fondu ETF na něj je dnes zastoupeno 1.650 různých akcií jen ze 23 vyspělých průmyslových zemí. Nejmenší pozice akcie ve fondu dělá jen 0,01% z fondu a nemá význam.
A je tam príliš veliká váha na USA a na předražené technologické akcie: Microsoft, dělá 2,3% indexu, Apple 2,2%, Amazon 1,9%, Facebook 1,1%, Alphabet 0,8%.
Akcie USA tvoří celých 63% indexu. Akcie Japonsko 8,2%. Akcie Británie 5,5%.
Akcie Francie 3,8%. Akcie Kanada 3,5%. Akcie Švýcarsko 3,1%.
Německo 2,8%. Austrálie 2,3%. Hong Kong 1,3% Nizozemsko 1,2%. Španělsko 1,0%.
Ostatních 12 států dohromady dělá jen 4% z indexu.
Když nechce člověk mít žádné akcie: Apple, Amazon, Facebook, Alphabet a žádné akcie z Japonska, Kanady, Švýcarska, Austrálie, Hongkongu, musí se ETF fondu na MSCI World Index zdaleka vyhýbat.
O moc lepší je rozdělit stejnoměrně peníze na 30 dividendových akcií (na každou 3,3% peněz) z USA, Německa, Británie, Španělska, Francie (Sanofi) , Nizozemska (R.D.Shell A) a Belgie (AB InBev). Pokud jsou jen dividendy důležité. A růst kurzů je lhostejný.
Přílohy
msci-world-index.jpg
Ladislav 1.
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fc70 29. 11. 2019 13:26

jednadva píše:Podívej se na graf na str. 43.
Mimochodem, tohle je zajímavý až fascinující text. Ale těch překlepů a nepřesností ve vzorcích, luštit to je občas dost za trest.
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod jednadva 29. 11. 2019 13:49

Tak to neluštěte. :)
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ladislav 1. 1. 12. 2019 14:35

Proč lidé dávají přednost akciím 3. největší banky Kanady před největší bankou Kanady?
Asi proto, že B.o.N.Scotia má o procento vyšší výnos dividendy.
Akcie BANK OF NOVA SCOTIA je asi také považována za kvalitní akcii a platí dividendu už 186 let. :!: Jiné banky Kanady ne.
A kanadská daň z dividend je snad 25%
1) ROYAL BANK OF CANADA . . dividenda 3,8% . . . . . hodnota 106 miliard euro
http://financials.morningstar.com/ratios/r.html?t=RY

2) Toronto-Dominion Bank . . dividenda 3,8% . . . . . hodnota 95 miliard euro
http://financials.morningstar.com/ratios/r.html?t=TD

:arrow: 3) BANK OF NOVA SCOTIA . . dividenda 4,8% . . . . . hodnota 57 miliard euro
http://financials.morningstar.com/ratios/r.html?t=BNS

:arrow: A jakou druhou akcii z Kanady držet na stálo pro dividendy?
Dopravce ropy a plynu Enbridge Corp. . . dividenda 5,8% . . . . . hodnota 57 miliard euro
http://financials.morningstar.com/ratios/r.html?t=ENB

:arrow: A jakou akcii držet na stálo pro dividendy z Japonska? Obchodní společnost Mitsubishi Corp.
. . dividenda 4,7% . . . . . hodnota 38 miliard euro
Z dividend je snad daň 20%.
http://financials.morningstar.com/ratio ... ture=en-US
Ladislav 1.
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ladislav 1. 2. 12. 2019 15:12

Dnes koupil akcie: Royal Bank of Scotland (RBS), Mitsubishi Corp.(MSBHF),
Enbridge (ENB), Bank of Nova Scotia (BNS)

Několik lidí v Čechách a na Slovensku má čas na výpočet performance mých akcií a oznamují ji ve fórech v internetu.
Tedy dnes by měli začít počítat performanci akcií Royal Bank of Scotland, Mitsubishi Corp., Enbridge, Bank of Nova Scotia.

Chybné je oznamovat tu performanci už od roku 2000, když jsem koupil tyto akcie 2.12.2019. A chybu dělají, že neví, kdy jsem každou akcii přikoupil a za kolik.
A tak mám dnes 29 akcií za účelem dividend jako důchod. A performance je mi lhostejná.
Allianz, BASF, BMW, Deutsche Telekom, Munich Re, Siemens, Anheuser Busch InBev, Mitsubishi Corp., AT&T, Bank of America, Cisco Systems, Johnson & Johnson, Kraft Heinz, Pfizer, Procter & Gamble, Walgreens Boots Alliance, Wells Fargo, Banco Bilbao, Banco Santander, Iberdrola, BHP Group, British American Tobacco, HSBC, Royal Dutch Shell, Tesco, Sanofi, Enbridge, Bank of Nova Scotia, Royal Bank of Scotland.
Ladislav 1.
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ladislav 1. 3. 12. 2019 17:04

Můj nákup W.XYZ akcií Royal Bank of Scotland 2.12.2019 na Xetře.
Přílohy
Kauf-RBS-02-12-2019.jpg
Kauf-RBS-02-12-2019.jpg (52.31 ) Zobrazeno 5159 krát
Ladislav 1.
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ladislav 1. 11. 12. 2019 16:34

Jaké evropské akcie a americké akcie kupují známí čeští středně bohatí investoři, spekulanti a finanční poradci:
Brychta Šimčák, Šura Traxler, Siuda Kovanda a Tůma Kukačka.
Tři odborníci mluví za všechny:
''Nemám žádné zahraniční akcie.''
''Líbí se mi bitcoin, který je ale pouze pro investory.''
''Vlastní peníze budu tento rok vkládat do dlažby, plotu, terasy a dalších úprav kolem domu a zahrady.''
Investiční gramotnost by se neměla vyučovat jen ve školách, ale také v bankách,
na akademiích pro budoucí finanční poradce a manažery fondů a také v domovech důchodců.
Ladislav 1.
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ladislav 1. 12. 12. 2019 16:38

Když mi z dnešních dividend Johnson & Johnson byla stržena americká a německá daň dohromady celkem 26,38%, zbylo mi ještě slušných 82 € netto.
Během roku 2019 jsem dostal z JNJ dividendy 4x: 87 a 80 a 83 a 82 euro netto z investice 6.104 euro před asi 7-10 lety. Akcii mám dnes 169% v plus.
Těchto 332 euro čistého dělá čistý výnos dividendy 5,4%.
Kdo koupí akcii Johnson & Johnson dnes, má hrubý výnos dividendy jen 2,6%.
Ladislav 1.
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tom brava 14. 12. 2019 09:20

Ladislav 1. píše:''Vlastní peníze budu tento rok vkládat do dlažby, plotu, terasy a dalších úprav kolem domu a zahrady.''
[/color]

Smysluplnost toho, že si přirozeně obnovujeme nebo zvelebujeme (zhodnocujeme) vlastní nemovitost, nemůže člověk bydlící celý život v nájmu (pokud se nepletu, dokonce za regulovanou činži) nikdy pochopit.

Ladislav 1. píše:Johnson & Johnson

A co takhle zmínit pro vyváženost taky nějaký ten příběh "bilance po letech" z opačného pólu jako Banco Santander, Kečup, Tesco, Lloyds apod.
tom brava
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ladislav 1. 14. 12. 2019 19:38

Tom Brava, velkou většinu akcií mám hezky v plus. Několik akcií mám hezky v mínus.
Performanci sledují jen spekulanti, kteří každou akcii jednou chtěji prodat.
Důchodce žijící z dividend, který nechce žádné akcie prodat a nechá je svým dětem, toho zajímá jen růst dividend.
Plus nebo mínus je mu lhostejné a vůbec se nesnaží překonat akciový index.

Dalo by se dokonce říci, kdyby balík akcií jedné firmy byl v mínus a nesl dividendy 200 euro ročně, po prodeji se ztrátou a investicí získaných peněz do akcií s vyšší dividendou, by se třeba dostalo i 400 euro ročně dividend. Tedy dividendovému investorovi by se ztrátový prodej nízko dividendových akcií vyplatil.

Jaký je rozdíl mezi Deep Value Investing, Value Investing, Modern Value Investing

Jestli vás napadá nějaká odpověď, tak ji sem napište!
Možná, že vám to bude dlouho trvat, nebo nenapíšete vůbec nic a proto si raději odpovím sám.
Však několik dní později se sem podívám, jestli jste náhodou přece jen nenapsali nějakou odpověď.
Internet je plný lží. Celá polovina textu v internetu je lež.
A tak se dovíme, že Benjamin Graham byl otec Value Investingu, Deep Value Investingu, ba i Modern Value Investingu.
Ale jen jedna z těch tří možností je pravda. Ta prostřední. Benjamin Graham byl otec Value Investingu. Protože ty přídavky ''Deep'' a ''Modern'' se přidávají k Value Investingu asi 30 let po smrti Grahama.

Zkrátka a dobře, doufám, že nedoplním dnes internet o další lež, když řeknu, že
Value Investing znamená koupit akcie s P/E pod 15, P/B pod 2, P/S pod 2.
Deep Value Investing znamená koupit akcie s P/E pod 10, P/B pod 1, P/S pod 1.
Modern Value Investing provozující spekulanti myslí, že když podniku roste tržba víc jak 20% ročně a čistý zisk roste víc jak 20% ročně, může se koupit akcie i s P/E 50, P/B 20 a P/S 12 a doufá se, že ta předražená akcie poroste a její velký dvouletý krach je ještě léta vzdálený.
Knihu ''Modern Value Investing'' napsal Chorvát - Sven Carlin. Já bych ji nekupoval. Protože považuju ''Modern Value Investing'' za podvod.
Ladislav 1.
Diskutér
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků