Akcie na stálo pro dividendy = důchod = 2. pilíř

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Kolem.jdouci 9. 8. 2019 16:58

Může tě po tomto brát ještě někdo vážně?
Kolem.jdouci
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Smurfik 9. 8. 2019 17:02

Do teď jsem si myslel, že je to jen takový podivín a neškodný blázen, ale začínám o tom silně pochybovat.
Smurfik
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ladislav 1. 9. 8. 2019 17:17

Index DAX
30 akcií v indexu DAX :arrow: https://de.wikipedia.org/wiki/DAX
Přílohy
DAX.png
Naposledy upravil Ladislav 1. dne 9. 8. 2019 17:36, celkově upraveno 1
Ladislav 1.
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod treborit 9. 8. 2019 17:28

KHC.... je uplne jedno, ze akcie sla dolu o 50% a treba pujde jeste niz, dulezite je, ze nese XY% z ceny, aktualni .. to se pak hezky zobrazuje v tabulce :) ... a kdyz akcie zazlobi moc ... tak se z tabulky vyhodi ... pristup Ladislava je : "per to tam pod tlakem, neni dulezita absolutni hodnota investice, je dulezita aktualni dividenda" Padlo tu pekne prirovnani ke koupi bytu .... neni dulezita jeho cena ani to jestli ho najemnici demoluji, dulezite je jen jestli plati najem ...
treborit
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ladislav 1. 9. 8. 2019 17:39

Kraft Heinz není tak nemocný, aby se nemohl uzdravit.
Kraft Heinz nemíří k bankrotu.
Ladislav 1.
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Monostatos 9. 8. 2019 18:00

Hele, Láďo, kápni božskou: přispíváš na toto fórum i pod přezdívkou “neosobně”?
Monostatos
Návštěvník

Odeslat příspěvekod xxiro 10. 8. 2019 06:21

xxiro píše:
....Já tedy nevím... I já mám zainvestováno do akcií, ale v žádném případě bych si netroufl neochvějně tvrdit, že je to ta jediná a správná cesta i proto se snažím aspoň trošku diverzifikovat. Nelíbí se mi ani ten jeho konfrontační styl komunikace, kdy opakuje pořád dokola svoji mantru: "Dividendy, Dividendy, Dividendy", pouráží každého, kdo přijde s konstruktivní kritikou a občas se nezapomene navézt do homosexuálů, židů a dalších menšin. Ale zkrátka už je takový. Starší bílý muž se v něm nezapře......



Chtěl jsem něco o Laďovi napsat, ale asi bych se opakoval.
xxiro
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod e-osobne 10. 8. 2019 12:12

A já myslel, že mu ty jeho vytrvale keci o akciich a dividendach vsichni zerou?
e-osobne
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Monostatos 10. 8. 2019 12:57

Já kecy Ládi Konečníka rozhodně žeru. Má takový neobvyklý a pro mě zajimavý autistický styl psaného projevu, který si rád čtu. Úplně ho přitom vidím, jak sedí ve svém holobytě v bývalé DDR, ulízlá pěšinka mastných vlasů, tesilové kalhoty a pletený kardigan pastelové barvy na sobě a dvěma prsty datluje do svého starého compu ty své litanie o dividendách....
Monostatos
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Jack111 10. 8. 2019 13:20

Je mi ho cim dal tim vic lito. Zaznamenal jsem ho uz pred vic jak deseti lety a nevysel mu zatim ani jeden sen, ktery mel. Nic moc podzim zivota.

Zase pro ostatni je to dobra ukazka, kam vede neschopnost opustit vadnou strategii.
Jack111
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DrumSession 10. 8. 2019 16:15

Dlouhodobé investice do akcií jsou nejlepší (Buy & Hold = No stress) např.:
Nákup AIG v 10/2011 za 21$ (inspirace W.Buffett kdy byla spol. AIG "v krachu")
divi kumul. dosud (5,95) 5,06$ čistá
akt. cena je 55$
zhodnocení 55/(21 - 5,06)= 3,45 tj. zhodnocení 245% za 92M tj. zhruba 32% ročně... (ale i "jen" 20% je ok)
Anebo jinak letošní divi 4x0,32(x0,85)=1,28(1,088 čistá) a ve vztahu k nákupce 1,088/21 je 5,2% p.a.
Takže podobně dnešní nákup KHC (za nižší cenu než pořídil WB) je ok. Aneb chytrému napověz, blbštajna KOPNI... 8-P
MSFT aj. jsou na tom ještě lépe
PENÍZE nebo nepočitatelná LÁSKA ? ŠTĚSTÍ spočívá vědět to, co si vybrat
Nesmíte se bááát a na hlavu si nechat s... Takže? Musíte se ptááát !!
DrumSession
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tom brava 10. 8. 2019 20:41

DrumSession píše:..... nákup KHC (za nižší cenu než pořídil WB).....


Můžeš doložit zdroj či jak si k tomu došel, k tvrzení, že WB nabyl akcie KHC za vyšší cenu než je dnešní, tedy >26,5$/ks?

PS Silných hlášek o blbštajnech bych se raději zdržel. Není to tak dávno, co podobní chytrolíni brali plne vagony Altrie za 60$ nebo GE za 20$, ostatně i KHC když bylo za 55$, jakože sichr-bluechips za hubičku ve výprodeji, plné fora hlavně na SA jich byly, a dnes se po nich slehla zem.
tom brava
Diskutér

Odeslat příspěvekod DrumSession 10. 8. 2019 23:30

PENÍZE nebo nepočitatelná LÁSKA ? ŠTĚSTÍ spočívá vědět to, co si vybrat
Nesmíte se bááát a na hlavu si nechat s... Takže? Musíte se ptááát !!
DrumSession
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jack111 11. 8. 2019 00:32

Ale prd kupoval za 72,5. To jsou akcie pro plebs. Si vazne myslis, ze k tomu nepribral nejaky zvlastni dohody, prednostni akcie a tak podobne?
Jack111
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tom brava 11. 8. 2019 20:56

Uvádí se zde:
https://finance.yahoo.com/news/warren-b ... 53570.html
...že WB(BH) vlastní 325,4 milionu běžných akcií Kraft Heinz, které pořídil (cost basis) za 9,8 miliardy dolarů.>>>t.j. nominálně 30,5usd/ks.
Pokud diskontuji tuto nákupku o divi výnosy z let 2013-2018, cca. 5% ročně 5xdivi=ROI cca 130%, dostanu se na diskontovanou pořiz. cenu akcie 23,40usd/ks. (ano, původní WB vlastněný počet běžných akcií samotného Heinz - před spojením s Kraft do roku 2015 - byl jen čtvrtinový oproti aktuálnímu stavu, ale zase inkasoval extra výnos za bokem přikoupený balík preferenčních akcií s výnosem min. 9% s opcí na navýšení do max 12% (divid.premie 4-7% nad běžnou divi), který mu efektivně snižuje pořizovací cenu běžných akcií- a to není započítáno)
Uznávám, že to počítám bajvoko - pokud se někdo cítí na přesnější výpočet, zde jsou přesné podklady hodnoty aktiv, jak šly v čase ty investice WB resp. BH do (K)HC:
https://www.bloomberg.com/opinion/artic ... investment
....rád se nechám poučit, pokud jsem se někde seknul, ale mě to takhle orientačně stačí a dovolím si tvrdit, že WB je i při akt.kurzu 26,5 při zápočtu dividend a extra výnosů z pref.akc. v plusu.
tom brava
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků