Akcie na stálo pro dividendy = důchod = 2. pilíř

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod suram 1. 5. 2020 09:45

Takže by mohl každému dítěti i manželce darovat jednou za 10 let akcie za 400k EUR a neplatit z toho daň. To by mohl ještě stihnout.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ladislav 1. 1. 5. 2020 10:40

Munich Re dnes vyplácí dividendu 9,80 euro. To je hrubý výnos 4,9%.

Royal Dutch Shell snížuje čtvrtletní dividendu z 0,47 USD na 0,16 USD. Pokud by tato dividenda přišla 4x ročně, byl by to výnos 3,8% hrubého.
Díky snížení na 1/3 může být dividenda rychle zdvojnásobena později.

Nechám si akcie Munich Re a Shell navždy kvůli dividendám.
Mám 42 akcií Munich Re a 278 akcií Shell.
Ale v září mém 6-letému synovi Joe NEkoupím jako první akcie v životě za 500 € Shell, raději koupím BHP Group.
Protože lepší budou čtvrtinové dividendy 4x ročně bez daně než zdaněné dividendy nebo 1x ročně celá dividenda.
Pár let později dostane Joe také akcii z USA, snad za 500 € ATaT a akcii z Německa, snad za 500 € Allianz.
Přehánět to nebudu, protože za 2 roky koupím také první akcie v životě pro mého pak 6-letého syna Bill
a současně potřebuju 16.000 € na přikoupení mých akcií: Enbridge, Scotiabank, Walgreens, Mitsubishi Corp.
Přílohy
Joe-2019-8.jpg
Ladislav 1.
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jednadva 1. 5. 2020 11:19

Kolik $ máš v amerických akciích? Aby ti na to při dědění neskočil americký berňák.
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod suram 1. 5. 2020 11:22

To nikdy nepřizná, protože bychom si dopočítali, že jeho dividendy jsou vlastně na tu obrovskou investici žalostně malé.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod jednadva 1. 5. 2020 11:28

"Sranda k popukání" by byla, kdyby měl nad $60k a ten IRS by na to fakt skočil, protože Trump si postaví hlavu, že to s těmi "zlými NRA" prostě takhle dál nejde. Velice by mě zajímalo, jakou by navíc zaplatil pokutu za to, že nepodal přiznání. A taky by mě zajímalo, jaké mají v USA "statutes of limitations" pro daňové delikty. Aby ta pokuta náhodou nebyla tak mastná, jako třeba pokuta v ČR za nepodané oznámení při dědění víc než 5M Kč.
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod jednadva 1. 5. 2020 16:43

Chyba lávky. :) Německo má možná s USA smlouvu o zamezení dvojímu zdanění v oblasti daně dědické. :)

Ale ta se dle mých zjištění vztahuje asi jen na občany USA, lawful permanent residents apod. Takže pro NRA (nerezidenty) žijící v Německu platí onen přísný režim, kdy "Freibetrag" (osvobozená částka) je jen $60k.
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod suram 1. 5. 2020 18:12

Dobře mu tak, měl kupovat české dividendové akcie a ne americké.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod octaviampi 1. 5. 2020 21:47

Odkdy je kriminalista jeste navic neprejicny krom vsech jinych charakterovych vad?
octaviampi
Diskutér

Odeslat příspěvekod jednadva 1. 5. 2020 23:17

Tak ta moje zjištění asi nebyla úplně správná. Já se z toho picnu. :) Za nějakých podmínek mají asi i lidi s pobytem v Německu (Inländer) nárok na to vysoké osvobození při dědění majetku z USA, které mají občané USA (řádově miliony dolarů, teď přes 10M, mění se to). Takže odvolávám, co jsem odvolal, a slibuji, co jsem slíbil. Mělo mě napadnout, že ta smlouva o zamezení dvojímu zdanění není jen pro srandu králíkům. :) Škoda že ji Česko taky nemá.
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod suram 2. 5. 2020 06:31

Možná stačí, když požádáš v dójčlandu o pobyt?
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ladislav 1. 2. 5. 2020 10:32

Včera akcie Raytheon (RTX) ztratila 5,7% a při kurzu 61.11 $ dividenda 1.90 $ má výnos 3.1%. Pokud je správně přepočtena na 2017-2018, dividenda by byla před sloučením podniků (UTX+RTN=RTX) 2.72 $, 2.84 $, 2.94 $. A tak by dnešní korona-krizová dividenda 1,90 $ mohla v roce 2021 silně vzrůst. A za pár dní bych mohl koupit akcie RTX. V 66 letech, kupuju jen akcie s dividendovým výnosem více než 3%. :) V mém novém koncernu budu vyrábět letecké motory, mimo jiné i pro Boeing, a rakety Patriot a Tomahawk. Boeing a Airbus mají také motory Rolls Royce a ty vyrábím v mém mnichovském koncernu BMW Group. :)
Ladislav 1.
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpe 2. 5. 2020 11:22

Ladislav 1. píše:V 66 letech, kupuju jen akcie s dividendovým výnosem více než 3%. :) :)

Kolik jsou naklady (poplatky) za drzeni tech akcii? Kolik je zdaneni te 3,1% dividendy? Ja nejdu do investic pod 8% cisteho. Jestli neco takoveho v akciich mas, tak sem s tim.

Čsú: Míra inflace vyjádřená přírůstkem indexu spotřebitelských cen ke stejnému měsíci předchozího roku vyjadřuje procentní změnu cenové hladiny ve vykazovaném měsíci daného roku proti stejnému měsíci předchozího roku.
březen 2020: 3,4 %
Datum zveřejnění: 14.04.2020


Kolik je to v Reichu?
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ladislav 1. 2. 5. 2020 15:39

Mnohý sajREIT má výnos dividendy 12%.
Když ale akcie klesne tolik, že výnos dividendy vychází 12%,
ukáže se několik dní později, že bude dividennda snížena na polovinu, nebo nebude vůbec letos placena.
Zde to ukazovalo v půli března asi víc jak 8% a pak to bylo mnohde zkráceno.
Banco Bilbao, Banco Santander, BASF, BHP Group, Britisch American Tobacco, Enbridge, HSBC, Natwest = RBS, R.D.Shell.
A tak zbývá kontrolovat už jen BASF, BHP Group, B.A.T., Enbridge.
Prolhaná stránka comdirect.de dnes oznamuje výnosy dividend:
BASF 7.5%, BHP Group 6.9%, B.A.T. 7.4%, Enbridge 7.8%.


:!: Dividenda 3% z kurzu průměrně oceněné akce od zdravého podniku může být v euru každých 8 let zdvojnásobena. :!:
Když mám tedy z dnešní investice jen 3% během roku vyplaceno jako dividendu, v 8. roce mohu dostat 6%,
v 16. roce 12% a ve 24. roce 24% z dnešní investice roční dividendu v euru.
Chce to tedy být trpělivý a držet většinu akcií celý život, přes všechny rally a krachy, když podniku nehrozí bankrot.
Není nutné předražené dividendové akcie prodávat a na konci velkého krachu je kupovat levněji zas.
Zatímco když platí dnešní rok nějaký podnik 8% z kurzu akcie dividendu, může to být nezdravý podnik,
kterého akcie klesla poslední dobou na 1/2 nebo hlouběji a ta dividenda může být za 10 let
i za 16 let stejná v euru a stále 8% z dnešní investice.
Ladislav 1.
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jednadva 2. 5. 2020 22:30

A já blázen si myslel, že hlavní je mít hodně peněz. Ale ono je ze všeho nejdůležitější mít hodně procent.
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 3. 5. 2020 07:34

Dobře, za desítky let si nahrabeme spoustu peněz a procent. A dál? Odkázat příbuzným, kteří to za pár měsíců rozházejí? To je skoro horší plán, než se snaží cpát Partners.
xls
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků