Akcie na stálo pro dividendy = důchod = 2. pilíř

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod tom brava 17. 9. 2020 23:37

jak je to myšleno s těmi přesuny CP (=změna vlastníka) mezi konty v TB gratis? V ceníku mají gratis jen převod celého depotu z/do TB (=stejný vlastník CP)- str.17.,
https://www.targobank.de/de/download/Preisubersicht.pdf
.....o jednotlivých CP jsem nic nenašel. Nebo je na to nějaká finta např. jako přímý obchod?
tom brava
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 18. 9. 2020 09:43

Tak nam to snad vysvetli.

A hele jak Ladislav uz pocita, ze syn nebude pracovat :-)
<- Patria kod 1000 - klikni na muj nick vlevo
<- Tipli 300 Kč bonus
<- Investown bonus 500-1000 Kč (nemovitosti, zhodnoceni až 11%)
<~ Allegro CZ 200 Kč za reg, 5 doprav zdarma a od 2. do 8.10. je tam slevovy kupon 300,-
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ladislav 1. 18. 9. 2020 16:18

Na stránce 17 vom PDF der Targobank je psáno:
Depotüberträge
Von Fremdbank an TARGOBANK Kostenlos (+ gegebenenfalls fremde Spesen)
Von TARGOBANK an Fremdbank Kostenlos (+ gegebenenfalls fremde Spesen)

Tam nemají nikdy psán poplatek pro stěhování jedné akcie, ani poplatek pro stěhování akcie jedné osoby z Targobank na jinou osobu z Targobank.
Ale stěhování jedné akcie od jedné osoby mezi různými bankami v Německu je zadarmo.
Stěhování jedné akcie od osob z jedné rodiny mezi různými bankami v Německu je zadarmo.
Stěhování jedné akcie od nepříbuzných osob s kontem obou lidí u Targobank má poplatek a také je poplatek pro stěhování jedné akcie mezi nepříbuznými osobami a mezi různými bankami v jedné zemi a ve dvou zemích.

:idea: U několika bank nebo brokerů se několika lidem stalo, že jim byl stržen poplatek za split akcií.
Já myslím, že se jedná vždy o omyl a že split musí být zadarmo. Splitem akcie by akciová společnost neměla akcionářům ubližovat. Takže asi musí akcionář žádat svoji banku nebo brokera tak dlouho, až mu poplatek za split akcie vrátí. :idea:
Ladislav 1.
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tom brava 19. 9. 2020 09:05

díky za zajímavé doplnění, jedna z mála věcí ohledně investingu sympatická v DE.

"Stěhování jedné akcie od nepříbuzných osob s kontem obou lidí u Targobank má poplatek "
A kolik to dělá, resp. kde to je v tom ceníku?
tom brava
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ladislav 1. 20. 9. 2020 18:54

Nevím, kolik stojí přesun akcií v Německu u nepříbuzných osob.
Ale přesun akcií jedné osoby mezi dvěma státy má poplatek 30 nebo 38 € za každý druh akcie.

-- 20. 9. 2020 20:03 --

Suredividend.com ukazuje dnes tyto americké dividendové aristokraty s dividendovým výnosem nad 3%.
Je tam několik chyb u dividendových výnosů, například Raytheon Tech.
Je tam několik chyb u ocenění s P/E, například Raytheon Tech., Genuine Parts.
Suredividend.com by mělo oznámit také poměry P/S a P/B, ty ukážou levné akcie tam, kde je P/E nevidí.
Přílohy
DiviAri20-9-2020-1.jpg
Ladislav 1.
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tom brava 21. 9. 2020 15:47

"Nevím, kolik stojí přesun akcií v Německu u nepříbuzných osob."
Tomu přesunu se říká obchod a ten má svůj poplatek, a je irelevantní, zda jde o příbuzné či nepříbuzné osoby. Podle mě jste si spletl gratis převod při dědění mezi příbuznými. Vše ostatní mezi 2 osobami je zpoplatněno.
Nebo můžete doložit nějak odkazem na ceník/zákon apod. toto Vaše tvrzení?: "Stěhování jedné akcie od osob z jedné rodiny mezi různými bankami v Německu je zadarmo." A myslíte to zaživa nebo stěhování po smrti pův. vlastníka akcie?
tom brava
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 22. 9. 2020 10:49

Vsak on umre a akcie budou zadarmo cestovat k jeho detem (teda notar dostane na polivku) a pak zpet do obehu, bo deti je nejspise okamzite prodaji. Anebo by slo de jure udelat: “portfolio nesmis prodat nasledujicich 40 let, jinak vytezek z jeho prodeje nalezi Adventistum sedmeho dne”?

Jeste k suredividend:
Obrázek

To je dividenda pred zdanenim? Jediny zajimavy mi prijde att, nebo se pletu? To mas dan z prijmu att a pak jeste dan z dividendy att. To je myslim az 50% ze zisku pryc :-)
<- Patria kod 1000 - klikni na muj nick vlevo
<- Tipli 300 Kč bonus
<- Investown bonus 500-1000 Kč (nemovitosti, zhodnoceni až 11%)
<~ Allegro CZ 200 Kč za reg, 5 doprav zdarma a od 2. do 8.10. je tam slevovy kupon 300,-
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xxiro 23. 9. 2020 15:21

50% je moc. Pokud máš podepsaný W-8BEN, daníš jen 15%. Ale Láďa v Reichu platí asi víc.
xxiro
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ladislav 1. 23. 9. 2020 16:24

Všichni američtí dividendoví aristokraté s tržní kapitalizací nad 10 miliard dolarů a s dividendovým výnosem nad 3%. Nepoužívám poměr P/E, protože by to byla lež. Aristokraté zvyšují dividendu víc než 25 let, v krizi třeba jen o 1% ročně. Ale hlavně že žádný rok dividendu nevynechali, ani nekrátili.
Přílohy
Divi-Ari-22-9-2020.jpg
Divi-Ari-22-9-2020.jpg (135.68 ) Zobrazeno 5736 krát
Ladislav 1.
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ladislav 1. 4. 10. 2020 11:37

Mých 10 dividend v září: Pfizer, Wells Fargo, Enbridge, Johnson & Johnson, Raytheon T.,
Walgreens B.A., BHP, R.D.Shell, Kraft Heinz, Bank of America.
Ladislav 1.
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ladislav 1. 8. 10. 2020 13:50

Průměrné ocenění akcií v několika významných indexech 7.10.2020.
Kvůli korona krizi se nebudeme starat o falešné P/E a dividendový výnos.
Přílohy
Indices.jpg
Indices.jpg (59.55 ) Zobrazeno 3663 krát
Ladislav 1.
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tom brava 9. 10. 2020 10:11

odkud pochází ta tabulka? je tam uvedeno PE celých indexů US vs. DE? zajímalo by mě aktuální srovnání....
tom brava
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ladislav 1. 10. 10. 2020 16:20

Dobře. Já se na to podívám v úterý v městské knihovně.
Přílohy
Indices-0.jpg
Ladislav 1.
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tom brava 10. 10. 2020 18:50

aha díky moc, já si všimnul, že statistiky trhů od Vás jsou zpravidla 2-3 dny zpožděné....to ten Handelsblatt, nebo z čeho to je, není na netu?
tom brava
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ladislav 1. 19. 10. 2020 13:14

ISIN FR0000131104 = BNP Paribas = podle hodnoty na burze 2. největší banka západní Evropy (po HSBC)
Jakmile vymyslím novou akcii, rychle ji chci mít koupenou a třeba na dluh, když moje konto nemá 1.000 €.
A tak jsem dnes poprvé v životě koupil akcie francouzské banky BNP Paribas.
Od minima roku 1996 do letošního minima rostla akcie jen 100%, do letošního maxima rostla 200%.
Od minima roku 1996 do maxima 2007 rostla akcie 620%.
Od maxima roku 2007 do minima 2009 klesla akcie na 1/4 a do minima 2020 klesla akcie na 1/4.
Já však chci akcii držet stále jen kvůli dividendám a na květen je slibována dividenda 6% z dnešního kurzu.
Bohužel, od roku 2018 má být ve Francii stržena daň 12,8% z dividend pro cizince a i roku 2020
většina zahraničních bank a brokerů strhává stále daň 30%. Tak snad se jednou polepší.
Přílohy
BNP-Paribas.png
Ladislav 1.
Diskutér
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků