Akcie na stálo pro dividendy = důchod = 2. pilíř

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod vpe 4. 6. 2020 18:47

“ Člověk by ... měl mít radost z toho, že mu patří 30 podniků, bank a pojišťoven v Německu, Británii, USA, Kanadě, Japonsku, Francii, Belgii, Holandsku, Španělsku.”

jako vtip dobry, ale ja mam pocit, ze mi patri to, na co mam vliv a ne to, od ceho mam jednu miliardtinu...

Buffetta jsem nestudoval, ale nekoupili mu aerolinky jeho manageri? Opravdu si je koupil on sam?
vpe
Inventář

Odeslat příspěvekod treborit 5. 6. 2020 08:15

Ladislav : ale kdeze, ta radost daytradera, kdyz vidis, ze mas za den EUR na celou dovolenou pro celou rodinu, to neni spatny pocit :)
treborit
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Ladislav 1. 5. 6. 2020 09:08

Zdá se, že kdyby spekulanti z Berkšíru v čele s Buffettem neprodali v panice v březnu akcie 4 aerolinií se ztrátou 50%,
mohli je prodat 2021 beze ztráty. Jo, Buffett se musí od nás ještě moc učit :)
Nekupovat akcie aerolinií! Neprodávat akcie se ztrátou!
Neprodávat v panice akcie v nejhlubším bodě!
Koupit se musí akcie v panice v nejhlubším bodě!
Obraz: American Airlines
Přílohy
American-Airlines.png
American-Airlines.png (10.37 ) Zobrazeno 2703 krát
Ladislav 1.
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ladislav 1. 7. 6. 2020 12:27

Když analytici čekají silný pokles tržby i zisku 2. a 3. kvartál a pokles celoroční tržby a zisku, tak snad kvůli špatné zprávě o poklesu tržby a zisku, počátkem července, října a ledna nechají obchodní automaty a spekulanti svými prodeji klesnout akcii na 55 dolarů, abych mohl nakoupit akcie s výnosem dividendy víc než 3%.
Raytheon Technologies - RTX.

Sales growth estimate: Current qtr. (Jun 2020) -28.00%, next qtr. (Sep 2020) -23.20%, current year (2020) -18.00%

Earnings growth estimate: Current qtr. (Jun 2020) -85.00%, next qtr. (Sep 2020) -74.70%, current year -64.20%
https://finance.yahoo.com/quote/RTX/analysis?p=RTX
Přílohy
RTX.png
RTX.png (11.39 ) Zobrazeno 2292 krát
Ladislav 1.
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ladislav 1. 8. 6. 2020 09:25

Akcie předražené nad mírou bezpečnosti.
Akcie výhodně oceněné v míře bezpečnosti nebo pod ní.

Kdyby mi to peníze z dividend dovolily, koupil bych od května do července akcie: Allianz, BASF, BMW, Munich Re,
Siemens, BHP Group, British American Tobacco, Royal Dutch Shell, Iberdrola, AT&T, Raytheon Technologies,
Walgreens Boots Alliance, Wells Fargo, Bank of Nova Scotia, Enbridge Inc., Mitsubishi Corp.
Přílohy
Margin-Safety.jpg
Margin-Safety.jpg (87.79 ) Zobrazeno 1744 krát
Ladislav 1.
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tramvaj 8. 6. 2020 12:45

Pane Ladislave a ostatní. Na stupnici od 1 do 10 (10 nejlepší nápad) jak hodnotíte nákup ČEZ akcií v průběhu následujících týdnů. Je vhodné kupovat akcie ČEZ těsně před výplatou dividendy? Nejraději bych si dal facku, že jsem nenakupoval, když byly za 350 Kč.
Tramvaj
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jednadva 8. 6. 2020 13:26

Je vhodné kupovat rajčata v červnu? Není lepší počkat na září? :)

Kup si levný fond a neřeš to.
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ladislav 1. 8. 6. 2020 14:41

Za 130 € Smartphone Samsung Galaxy A20e nový, nebo J5 starý 3 roky opravit za 135 €.
Samsung servis vzdálený ode mne 3 minuty pěšky nám dává 3 možnosti.
1) Buď tam necháme 3 roky starý nefungující smartfoun J5 zadarmo a oni si z něj vezmou použitelné součástky a materiály.
2) Vezmeme si rozbitý smartfoun J5 zase domu a přesto zaplatíme 30 € za jejich hledání chyby.
3) Necháme si opravit platinu a software za 135 €.

Fungl nový smartfoun Samsung Galaxy A20e veliký 14,8 cm bude asi lepší než 3 roky starý Samsung J5 veliký 12,7 cm nebo 13,8 cm. Pravda?
Jenže šílená Mary Ann měla hesla k e-mail adresám jen na smartfounu poznamenaná a na žádném papíře.
A ty hesla k e-mail adresám asi nejsou na sim kartě, že? Takže se k nim asi nikdy nedostane, když je neuhádne.
A kdyby se opravila platina nebo software na 3 roky starém smartfounu, a hesla jsou na něm a ne na sim kartě,
pak budou vymazána stejně, že?
Smartphone Samsung Galaxy A20e :arrow: https://www.mediamarkt.de/de/product/_s ... 45192.html
Naposledy upravil Ladislav 1. dne 8. 6. 2020 17:07, celkově upraveno 1
Ladislav 1.
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tramvaj 8. 6. 2020 15:16

jednadva píše:Je vhodné kupovat rajčata v červnu? Není lepší počkat na září? :)

Kup si levný fond a neřeš to.

Fondy :-!
Tramvaj
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jednadva 8. 6. 2020 16:29

Anebo fondy. V množném čísle. I tak se to dá říct.
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ladislav 1. 8. 6. 2020 17:20

'''Pane Ladislave. Je vhodné kupovat akcie ČEZ těsně před výplatou dividendy?'''

Ať už se koupí ČEZ před výplatou dividendy nebo po ní, minulých 10 let jsme viděli,
že akcie 8 let klesala a během nich byla dividenda 3x snížena.
Já bych nekoupil ani jednu českou akcii a vybral si mezi:
Allianz, BASF, Munich Re,
BHP Group, British American Tobacco, Royal Dutch Shell B,
Iberdrola,
AT&T, Wells Fargo,
Bank of Nova Scotia, Enbridge Inc.
Nejlépe všechny a každou z těchto akcií bych držel až do konce života jen kvůli dividendám.
I když akcie Shell měla v letošním březnovém dolíku stejný kurz jak roku 1995 a dividenda byla letos snížena na 1/3.
Což by mohlo znamenat, že akcie se za pár let může dostat zas na maximum a dividenda se brzy může ztrojnásobit.
Protože Shell vydělává moc peněz a není důvod, aby dividenda byla snížená na 1/3 dlouho.
Ladislav 1.
Diskutér

Odeslat příspěvekod jednadva 8. 6. 2020 17:45

Ty si na ty akcie taky občas půjčuješ. "Výhodně" za 13 % p.a. V Německu.
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod Inev 8. 6. 2020 20:48

Tramvaj : Fond= levné ETF. Já zrovna dneska 200 ks Čezu prodával. Jsem ti mohl dát slevu :-) Jaký máš plán? Proč chceš Čez?
Inev
Nadšenec

Odeslat příspěvekod fyluta84 8. 6. 2020 20:52

na První stránce tohoto fóra má pan Ladislav akcie ČEZ a že do smrti bude držet a najednou příspěvek zpět, že by nikdy nekoupil... hmm já tomu nerozumím.
fyluta84
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Inev 8. 6. 2020 20:59

Ale to psal 18.2. 2013. To byl ještě mladý a nezkušený :lol: :D 8-)
Inev
Nadšenec

Předchozí stránkaDalší stránka