Akcie na stálo pro dividendy = důchod = 2. pilíř

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Ladislav 1. 17. 7. 2020 09:35

Furt si několik lidí z Čech myslí, že vysvětlí člověku s trvalým pobytem 39 let (od 1981) v Německu,
jak je to se zdaněním francouzských dividend na německém kontě.
Ale to je k smíchu.
Francouzské dividendy chodí na konto v Německu zdaněné většině lidí 28% a německé banky jim vezmou další 12,87% a převedou je na daňový úřad. Tedy fran.divi. se daní nesprávně 40,87% na kontě v Německu.
Jen málo bank a brokerů dokáže člověku zařídit zdanění francouzských dividend 12,8% (od 1.1.2018) a vzít mu dalších 13,58%, aby vzniklo spravedlivé německé zdanění 26,38% (od 1.1.2021 jen 25%)
Kdo chce po francouzském zdanění 28% mít správné německé zdanění 26.38% (od 1.1.2021 jen 25%), musí o to požádat svoji banku, aby žádala ve Francii část daně zpátky a zaplatit bance za to poplatek.
Německý daňový úřad daň nevrátí ani nezařídí, když vzali ve Francii z dividend 28% daň, místo 12,8%.
Teď jsem poslal dotaz na moji německou banku Targobank, dceru od francouzské matky Credit Mutuel, jestli by mi nezařídili ve Francii trvalou daň 12,8% a pak vzali v Německu dalších 13,58%.
A nebo jak vysoký bych musel platit poplatek každý rok za žádost, kdyby mi Targobank žádala ve Francii o část daně zpátky. Tak za několik minut, nebo příští pracovní den budeme vědět, co dělat.
Naposledy upravil Ladislav 1. dne 17. 7. 2020 14:01, celkově upraveno 5
Ladislav 1.
Diskutér

Odeslat příspěvekod radecek 17. 7. 2020 10:02

Pořád tomu nerozumím. Vy ty akcie držíte přes nějakou německou banku, co vám ty akcie nesprávně zdaňuje, i když sám píšete, že existují takové, které to zvládají správně?
A pokud tomu tak je, jak se ty dividendy ocitly na rakouském účtě?
Anebo další, co nechápu je, že když víte, že zdanění francouzských akcií je moc velké, proč je držíte?
Takže máte pravdu. Vaše patálie jsou k smíchu. Hrajete si na odborníka, napíšete knihu o investování do dividendových akcií, a pak nejste schopen dividendy ze svých pár akcií ani správně zdanit.
radecek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod suram 17. 7. 2020 10:03

V takovém případě je hlavně blbost kupovat francouzské akcie. I 15% zdanění divident z českých akcií je dost.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod jednadva 17. 7. 2020 12:55

Ladislav 1. píše:Furt si několik lidí z Čech myslí, že vysvětlí člověku s trvalým pobytem 39 let (od 1981) v Německu,
jak je to se zdaněním francouzských dividend na německém kontě.
Ale to je k smíchu.
Francouzské dividendy chodí na konto v Německu zdaněné většině lidí 30% a německé banky jim vezmou další 11,38% a převedou je na daňový úřad. Tedy fr.div. se daní nesprávně 41,38%.
Jen málo bank a brokerů dokáže člověku zařídit zdanění francouzských dividend 12,8% (od 1.1.2018) a vzít mu dalších 13,58%, aby vzniklo spravedlivé zdanění 26,38% (od 1.1.2021 jen 25%)
Kdo chce po francouzském zdanění 30% mít správné německé zdanění 26.38% (od 1.1.2021 jen 25%), musí o to požádat svoji banku, aby to žádala ve Francii a zaplatit bance za to poplatek.
Německý daňový úřad daň nevrátí ani nezařídí, když vzali ve Francii 30%, místo 12,8%.

Ladislav 1.: Tak to holt chodí. Francie není příliš investorsky přívětivá. Vyhnout se obloukem. Anebo koupit akumulační fond (pokud to v Německu není z hlediska daňových předpisů problém).
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ladislav 1. 17. 7. 2020 14:03

Mezi mými 30 akciemi je jen jedna akcie z Francie.
A nikdo mi moje Sanofi nezoškliví.
Třeba jednou začnou být jeho dividendy daněné správně.
Ladislav 1.
Diskutér

Odeslat příspěvekod XRPD 17. 7. 2020 14:18

A nikdo mi moji manželku nezoškliví.
Třeba jednou mi začne být věrná.. :D .

Prostě si takovou akcii ani manželku nevyberu, když od začátku tuším komplikace...
XRPD
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ladislav 1. 19. 7. 2020 08:03

Akcie tu dnes v neděli nemáme. Prominou!

Jak zalévat malé růže v květníku na balkónu?
Když se zalévá každý den malá růže v květníku tolik, že dole vytéká voda do misky,
tak asi květy za měsíc zhnědnou, listy zežloutnou a růže chcípne. Pravda? :?:
Tak snad by se člověk měl dotknout země v květníku a když má pocit, že je země suchá, dát růži jen asi 1 deci vody,
tedy velkou štamprdli denně. A pokud je chladno a zem vlhká, asi bude stačit 1 deci vody za týden. Pravda? :?:
Přílohy
Minirose.jpg
Ladislav 1.
Diskutér

Odeslat příspěvekod radecek 19. 7. 2020 08:28

Ta miska se pod ten květináč nedává proto, aby skrz něj protekla voda až do ní, ale naopak do ní nalejete vodu. To má několik výhod. Jednak nehrozí, že vám to přeteče, dále nehrozí, že kytku přelijete (dáte jí víc vody, než snese) - takhle si vezme tolik, kolik potřebuje. A taky nemusíte píchat prstem do hlíny ani odměřovat 1dl.
radecek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vpe 20. 7. 2020 08:34

To by jen vyplavoval živiny do misky, kdyby to pravidelně prolejval
proletáři všech zemí…
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ladislav 1. 20. 7. 2020 13:08

Já tomu nevěřím, že by si květiny braly vodu z misky.
Já myslím, že se leje voda nahoru do květináče.
Protože 50% textu v internetu je lež, zřejmě je lež i to, že se neleje voda nahoru ale dolu.
Zlé živly se zřejmě snaží o to, aby moje růže chcíply.

''''Giessen Sie Ihre Topfrosen regelmässig und nicht zu knapp, vermeiden Sie dabei aber Staunässe.
Das Wasser sollte auch nicht im Übertopf stehen bleiben.
Lassen Sie kein Wasser unten im Topf stehen, denn dann wird der Ballen zu nass.''''
= Nezalévat minirůže v květníku moc ani málo, v zemi ani v misce nesmí stát voda, zem musí být vlhká ale ne mokrá.
Naposledy upravil Ladislav 1. dne 20. 7. 2020 14:06, celkově upraveno 1
Ladislav 1.
Diskutér

Odeslat příspěvekod jednadva 20. 7. 2020 13:53

jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ladislav 1. 21. 7. 2020 09:37

44.55 € poplatek za žádost o část daně z ciziny zpátky

Včera večer poštou ranní, růžové mi přišlo psaní, že moje Targobank by mi vyřídila žádost o část dividendové daně z Francie zpátky, kdybych bance zaplatil za tu práci poplatek 44,55 euro.
To si raději nechám francouzské dividendy zdaněné 40,87%. To je 28% ve Francii, plus 12,87% v Německu.
Vždyť jsem dostal dividendu jen 340 € hrubého a 201 € čistého a poplatek 44 € způsobí, že bude dividenda zdaněná 26,38% a vyleze 251 € minus 44 € = 207 €.
Já se nebudu omezovat tak jako vy na akcie americké, britské a české, jen kvůli dani z dividend.
Mezi mými 30 akciemi chci mít také jednu akcii z Francie, jednu z Belgie, jednu z Japonska, dvě z Kanady, tři ze Španělska. A žádnou z Čech ani ze Švýcarska.
Ladislav 1.
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 21. 7. 2020 12:00

Malí hráči, takzvaní čučkaři, platí. Velcí si sami sobě půjčí korunové dluhopisy a neplatí NIC ani z příjmu kolik, 100 milionů? :-)

Tak už konečně netlač bezhlavě dividendové akcie, když jediný kdo zatím vydělal byl stát a tvůj brooker a ty za ten investovaný čas bys měl víc i na hlavním nádraží na WC anebo s kloboukem před Kauflandem (cca 500,- na hodinu), kdybys měl vozík a i bez stresu na čerstvym vzduchu :-)

Joo čas už nevrátíš :oboze
proletáři všech zemí…
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ninaa 21. 7. 2020 17:02

Jak zalévat malé růže v květníku na balkónu?
Když se zalévá každý den malá růže v květníku tolik, že dole vytéká voda do misky,

Květináč postav do ozdobné nádoby na asi 10cm vysokou vrstvu keramzitu (nebo oblázků) a tak se nemusíš starat o vylévání podmisky. Voda v podmisce nemá zůstat, buď po čtvrt až půlhodině vylít, nebo dát květináč na drenážní vrstvu.

Tak snad by se člověk měl dotknout země v květníku a když má pocit, že je země suchá,
To se dá zjistit zastrčením špejle do květináče, do kořenového balu. Pokud se na špejli nalepí zemina nebo je navlhlá, kořeny mají stále potřebnou vláhu.

Zakrslé růže potřebují v létě pravidelnou zálivku, delší dobu odstátou vodou - nesmí být čerstvě natočená z vodovodu, zalévám ráno, aby měly dostatek vláhy přes den. Jednu vrstvu keramzitu mám na povrchu zeminy v květináči. Vrchní vrstva zeminy se nepřehřeje sluncem a růžičce se lépe hospodaří s vlhkostí. Asi tak od konce července zalévám o něco méně, kontroluji to právě tou špejlí.
Vím, že do podmisek se zalévají africké fialky a bramboříky, jejich dužnaté stonky jsou náchylné k zahnívání, pokud jsou zalévány seshora. Zakrslou růžičku zalévám konvičkou s úzkou hubicí seshora, v bytě pěstuji ještě lopatkovec, scindapsus, tlustici a eukalyptus, které čistí vzduch, a ty také zalévám seshora, protože mám květináče na vyšší vrstvě kezamzitu v ozdobných nádobách. Do podmisek se zalévá, pokud není květináč na drenážní vrstvě, dřívější mé pokusy zalévání do podmisek před mnoha lety časem nedopadly pro květiny dobře, tak to u těch mnou pěstovaných rostlin nedělám a prospívají.
Ninaa
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 21. 7. 2020 17:47

super je tahle automatika za 55 Kc i s postovnym, koupil jsem si 2 ks https://tinyurl.com/Zalevej

Naplnim to a zaleju kvetinace a vystaci to odhaduji na 4-6 tydnu. Zatim to testuju a budu se muset na to podivat.

Predtim jsem mel sklenenou verzi a za se ucpavala a pak se rozbila, tohle je plast, a ma vetsi pruchodnost nohy... nemelo by se to ucpat a az dole klesne voda, melo by to probublavat, uvidime...
proletáři všech zemí…
vpe
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka