Akcie na stálo pro dividendy = důchod = 2. pilíř

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Chaki 16. 12. 2020 13:22

Dobrý den Ladislave,

díky za pěkný přehled

co říkáte na tyto společnosti jako doplnění?

Orange - https://www.morningstar.com/stocks/pinx/fnctf/valuation
Vodafone - https://www.morningstar.com/stocks/pinx/vodpf/valuation
Energy transfer https://www.morningstar.com/stocks/xnys/et/valuation
možná Toyota? https://www.morningstar.com/stocks/pinx/toyof/quote
Chaki
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ladislav 1. 17. 12. 2020 17:56

Já bych nekoupil. Ale nemám čas napsat proč.
Čísla 1,2 a 4 jsem kdysi kontroloval a koupil raději jiné akcie pro dividendy na důchod.
Ladislav 1.
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 18. 12. 2020 19:04

Jsi změnil tvář
proletáři všech zemí…
vpe
Inventář

Odeslat příspěvekod Ladislav 1. 19. 12. 2020 12:05

Jo. Ta plastická operace ksichtu byla drahá jako prase.
Ladislav 1.
Diskutér

Odeslat příspěvekod tom brava 21. 12. 2020 10:43

Nedávno tady jeden investor vytáhl z klobouku tip BNP, prý BEST OF banku mezi evr. bankami....
21.12.2020 | 04:13 EST
SOUL (Reuters) - Jihokorejská společnost SsangYong Motor Co Ltd v pondělí podala návrh na nucenou správu soudu poté, co nesplnila splácení půjčky ve výši zhruba 60 miliard wonů (54,44 milionů USD), uvedla jihokorejská automobilka ve svém prohlášení.
„Společnost SsangYong Motor podala žádost o soudní nucenou správu, protože se očekává, že dojde k masivnímu narušení provozu poté, co společnost nebude schopna dosáhnout dohody o prodloužení lhůt splácení půjčky se zahraničními bankami,“ uvádí se v prohlášení.

Indická automobilka Mahindra & Mahindra, která drží 74,65% podíl ve společnosti SsangYong, minulý týden uvedla, že celková platba je splatná 14. prosince.

Asi 30 miliard wonů bylo dluženo Bank of America Corp, 20 miliard wonů JPMorgan Chase & Co a 10 miliard wonů BNP Paribas.
tom brava
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Ladislav 1. 22. 12. 2020 16:29

BNP Paribas je dnes podle burzovní hodnoty 2. největší banka západní Evropy (po HSBC).
Dnešní dividendový výnos je mezi 5% a 6% a z toho vyplývá, že chci do akcie investovat během několika let 7.000 €.
Zatím mám akcii za 2.000 €. Na jaře přikoupím.
Některé banky umí zdanit francouzské dividendy 12,8%, jiné daní stále 30%. Snad se i moje banka později naučí danit francouzské dividendy správně, protože matka od Targobank je francouzská banka Credit Mutual.
A také přikoupím na jaře akcii Walgreens Boots Alliance. Té firmě prý škodí Amazon.
A když budu mít na jaře všech mých 5 nových akcií koupeno za 3.000 €, pak začnu v létě zvyšovat investici všude na 4.000 €.
Bank of Nova Scotia, Enbridge, Mitsubishi Corp., BNP Paribas, Walgreens Boots Alliance.
Jen do mé nové akcie Raytheon Technologies už mám investováno plánovaných 6.000 €.
V každé akcii s dividendovým výnosem 3% až 4,9% chci mít investováno 6.000 €.
Akcie s dividendovým výnosem nad 5% chci mít koupeny za 7.000 €.
Když investice vyroste sama od sebe za několik let na 15.000 €, nebo klesne na 4.000 €, nic s tím nedělám.
Mne zajímají jen dividendy a žádná performance. Těch 5 akcií, které přikupuju, by mělo zůstat dalších 5 let dole,
abych koupil levně.
Přílohy
My28stocks.jpg
My28stocks.jpg (71.7 ) Zobrazeno 6329 krát
Ladislav 1.
Diskutér

Odeslat příspěvekod xxiro 23. 12. 2020 07:43

Láďo, když počkáš dostatečně dlouhou dobu, tak se z těch 2 000€ může stát 7 000€ a nemusíš nic kupovat na drahý kontokorent.
xxiro
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ladislav 1. 23. 12. 2020 16:21

Mně jde jen o dividendy z investovaných 6.000 € nebo ze 7.000 €.
Žádnou investici nenechám dlouho na 2.000 €.
Jestli za několik let bude mít v jedné akcií investovaných 2.000 € hodnotu 7.000 €,
tak investovaných 6.000 € bude mít hodnotu 21.000 €, ale co z toho, když neprodám.
Ladislav 1.
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ladislav 1. 24. 12. 2020 15:03

Našel jsem slovenskou povídku. Autora neznám.:
Ani 30 rokov po revolúcii nerozumie väčšina Slovákov správne pojmu investovanie
Slováci majú nesprávne predstavy o výnose, ktorý by im mohli investície priniesť. Počítajú až s 19% za rok. Na druhej strane sú ochotní investovať len veľmi krátky čas. Len 6 % z nich je ochotných peniaze nechať pracovať viac ako 10 rokov.
Za 30 rokov od prechodu k trhovej ekonomike je pojem investovanie stále veľkou neznámou.
Až tretina z účastníkov prieskumu priznalo, že nerozumie základnému pojmu „investičný horizont“. A z tých, ktorí sú presvedčení, že pojem chápu, ho až polovica nedokázala správne vysvetliť.
Nereálne predstavy teda zákonite majú Slováci aj o tom, ako dlho by mali nechať svoje peniaze pracovať. Až 34% z oslovených je ochotných investovať na 1 až 2 roky. Iba 6% z oslovených by peniaze investovalo na dlhšie ako 10 rokov.
Problémom je, že veľa ľudí si mýli investovanie so špekuláciou. Mýlia si investovanie s uzatváraním stávok na rýchly rast alebo pokles cien akcií. Investovanie je pritom pravým opakom: Investori sa nesnažia zachytiť krátkodobý pohyb ceny, ako špekulanti, ale chcú sa zviezť na dlhodobom vývoji finančných trhov, ktoré rastú spolu s rastom celej ekonomiky.
Dlhodobé investície sú výhodné kvôli tomu, že vykrývajú prepady trhov.
Okrem toho majú ľudia nereálne očakávania aj pri výške zhodnotenia investície. Dúfajú, že sa im vložené prostriedky zhodnotia za rok v priemere 19%. Dlhodobé zhodnotenie na amerických akciových trhoch sa pritom pohybuje okolo 10% za rok = rast plus dividendy. Aj to však predpokladá investovať na viac ako jednu dekádu, keď čas dokáže vynegovať všetky krátkodobé poklesy.
:) Myslím, že lidé od Vltavy uvažují o málo lépe než lidé od Váhu. :)
Ladislav 1.
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ladislav 1. 11. 1. 2021 11:41

Levné akcie z Japonska s dobrou dividendou:

Canon, P/S 0.6, P/B 0.8, dividenda 4.2%,
Daiwa Securities, P/S 1.1, P/B 0.6, dividenda 4.3%
Japan Tobacco, P/S 1.7, P/B 1.5, dividenda 7.5%
KDDI, P/S 1.4, P/B 1.6, dividenda 3.9%
Mitsubishi Corp., P/S 0.3, P/B 0.7, dividenda 5.2%
Mitsubishi UFJ Fin., P/S 0.9, P/B 0.4, dividenda 5.6%
Mitsui & Co., P/S 0.5, P/B 0.8, dividenda 4.1%
Mizuho Financial, P/S 0.9, P/B 0.4, dividenda 5.8%
Sumitomo Corp., P/S 0.3, P/B 0.7, dividenda 5.2%
MS&AD Insurance, P/S 0.4, P/B 0.6, dividenda 4.9%
Nomura Holdings, P/S 0.9, P/B 0.6, dividenda 4.1%
Orix, P/S 2.3, P/B 0.7, dividenda 5.1%
S.M.F.G., P/S 1.0, P/B 0.4, dividenda 6.1%
Sumitomo Corp., P/S 0.3, P/B 0.7, dividenda 5.2%
Takeda Pharma, P/S 1.8, P/B 1.3, dividenda 4.8%
Tokio Marine Holdings, P/S 0.7, P/B 1.0, dividenda 3.9%

-- 11. 1. 2021 12:02 --

Výhodně oceněné akcie z Kanady s dobrou dividendou:

Bank of Montreal, P/S 1.6, P/B 1.8, dividenda 4.3%
Bank of Nova Scotia, P/S 1.9, P/B 1.3, dividenda 5.3%
Canadian Imperial Bank, P/S 1.9, P/B 1.3, dividenda 5.4%
Canadian Natural Resources, P/S 2.6, P/B 1.6, dividenda 6.0%
Enbridge Inc., P/S 2.0, P/B 1.5, dividenda 5.8%
Royal Bank of Canada, P/S 2.4, P/B 1.8, dividenda 4.1%
Suncor Energy, P/S 0.9, P/B 0.9, dividenda 3.9%
Toronto Dominion Bank, P/S 1.5, P/B 2.4, dividenda 4.4%
Ladislav 1.
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ladislav 1. 10. 2. 2021 14:13

„Jediná věc, co mi dělá radost, je vidět přicházet dividendy.“ John D. Rockefeller
. . . . . .
''Je skvělé, mít jen jeden hlavní ukazatel a cíl, protože právě velikost pasivní příjmu z dividend značí míru svobody. Dividendového investora nezajímá, kolik vydělal virtuálně. Zajímá ho, kolik mu jeho portfolio přinese v příštím roce reálných dividend.'' Jan Kolín :arrow: https://www.facebook.com/groups/2660933057270038/
Ladislav 1.
Diskutér

Odeslat příspěvekod peliculiar 10. 2. 2021 18:18

... když někomu nevadí, že se dividendy daní 15% srážkovou daní, když by stačilo za pomocí jiného instrumentu dividendy automaticky reinvestovat a po třech letech si začít ty dividendy vyplácet ručně, bez nutnosti je danit a vykazovat daňové přiznání.

Tak proč ne ...
Kdo má zájem o Twisto a chce bonus 300 Kč, mrkněte mi do zájmů v profilu. ;-)
peliculiar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vpe 11. 2. 2021 16:30

Asi jako když někomu nevadilo, že nechá v bytě bydlet nájemce bez placení anebo že dá peníze do bankovního fondu s výnosem 0,05% čistého, když každé děcko sledujíc Erika Meldíka ví, že průměr trhu je 10% a Buffetťák dával 20% (dlouhodobé průměry) :-D

Co se týče těch dividend reinvestovaných v akumulačních papírech, tak to není jistý, že se dosáhne vyšší výnos, záleží na spoustě okolností (i domicil) - dividendy se někde zdanit musí a hlavně, volba mezi akumulačním a distribučním záleží na věku, u starobního důchodce se určitě preferuje distribuční neboli dividendové portfolio :-))
proletáři všech zemí…
vpe
Inventář

Odeslat příspěvekod Ladislav 1. 17. 2. 2021 08:18

Co vyvedl Berkshire Hathaway Holding a Warren Buffett ve 4. kvartálu 2020:
Zvětšení počtu akcií: Verizon (VZ), Chevron (CVX), T-Mobile (TMUS), AbbVie (ABBV), Bristol-Myers Squibb (BMY), The Kroger (KR), Merck & Co. (MRK).

Zmenšení počtu akcií: Apple (AAPL), Well Fargo (WFC), General Motors (GM), U.S. Bancorp (USB), Suncor Energy (SU).

Totální prodej akcií nebo zmenšní pozice na 0,01% z portfolia: JPMorgan Chase (JPM), PNC (PNC), M&T Bank (MTB), Pfizer (PFE), Barrick Gold (GOLD).

:) Co bychom měli dělat my? Opak toho, co vyvádí Berkshire a Buffett. Měli bychom koupit a držet až do konce života kvůli dividendám akcie: Pfizer a Wells Fargo.

:arrow: https://www.gurufocus.com/guru/warren+b ... tock-picks
Přílohy
Buffett-25.jpg
Ladislav 1.
Diskutér

Odeslat příspěvekod DMAndrew1 24. 2. 2021 08:28

Dobrý den,

jako mladý člověk jsem se rozhodl, že investuju pár korun do akcií, hlavně z důvodu, abych se něčemu dlouhodobě přiučil a také proto, že chci kupovat akcie na co nejdelší dobu (do smrti), rozuměj tomu tak, že bych je jednou předal svým dětem. Proto mě zajímají dividendové akcie, spíše ty české (vím, že tady se na to nehraje, ale ve své podstatě mám některé české věci a rád do nich investuju, má Kývačka by mohla vyprávět :), má prvotní investice pak bude 20k. V budoucnu, pokud bude nějaká volná kačka, tak bych i nadále v podobném duchu kupoval..

Tedy, co mě zaujalo z českého rybníčku, Kofola, ČEZ, KB.. Jaké je Vaše doporučení, najít v Česku něco dalšího, případně se poohlédnout v zahraničí (trošku mě to odrazuje složitější administrativa s daňovým přiznáním, případně další administrativa)? A pokud vybrat jednu z těch 3, do čeho byste šli Vy a proč..

Díky za Vaše názory, v posledních pár dnech jsem tady strávil nějaký čas pročítáním a získal spoustu zajímavých podnětů, některé příspěvky by se měly otisknout na tabule základních a středních škol :)
DMAndrew1
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka