Fio e-broker a nehorázné skryté poplatky

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod suram 6. 5. 2020 12:58

Příjemce ceny je tedy dle mikroekonomie hloupá ovce, která cenu přijme.

Já si s dalším nákupem akcií počkám na druhou vlnu epidemie nebo jinou krizi.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod jednadva 6. 5. 2020 12:59

Ano, na kapitálovém trhu jsi hloupá ovce. I tak se to dá říct.
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod suram 6. 5. 2020 13:00

Já ne. Já aktuální cenu nepřijímám. Pravidelný investor asi ano.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod jednadva 6. 5. 2020 13:01

Já myslel obecně. V obecné rovině jsi na kapitálovém trhu hloupá ovce. Vždycky, když tam nakoupíš nebo prodáš.
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod suram 6. 5. 2020 13:02

Nesmysl.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod jednadva 6. 5. 2020 13:04

Bohužel ne. Je mi líto. To, že klesla cena, neznamená, že ta firma nebude mít mizerné zisky.
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod octaviampi 6. 5. 2020 13:12

suram píše:Normální člověk by měl mít dost rozumu na to, že není povinen kupovat za každou cenu, že si může pár let počkat na lepší příležitost k nákupu, do té doby může své peníze použít jinak.


Rekl clovek chlubici se nakupem Tabacku za 14k. Jinymi slovy Zdenda sam uznava, ze je nenormalni.
octaviampi
Diskutér

Odeslat příspěvekod fc70 6. 5. 2020 13:13

jednadva píše:suram: "Příjemce ceny" je pojem z mikroekonomie a označuje aktéra na tzv. dokonale konkurenčním trhu (k němuž se kapitálový trh blíží).
OK.
Na takovém trhu nejde "levně nakoupit a draho prodat".
To z toho nevyplývá. V mikroekonomii je rozdíl mezi cenou a subjektivní hodnotou, z toho vyplývá consumer surplus, a projevuje se to právě individuálním rozhodnutím koupit/nekoupit. edit a pro producer surplus prodat/neprodat
To znamená, že nedovedeš posoudit, jestli je cena vysoko, nebo nízko
Takže tohle taky „z mikroekonomie“ nevyplývá. Může to být pravda, a asi je to pravda pro většinu lidí, ale stejně, jako se prakticky nedá prokázat, že někdo má skutečný nadvýnos, tak se nedá prokázat, že ho nemá.
Naposledy upravil fc70 dne 6. 5. 2020 13:14, celkově upraveno 1
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod octaviampi 6. 5. 2020 13:14

suram píše:To už není rozumný člověk, to je hloupá ovce.


Takze tvrdis dokonce i to, ze jses hloupa ovce.
octaviampi
Diskutér

Odeslat příspěvekod suram 6. 5. 2020 13:22

jednadva píše:Bohužel ne. Je mi líto. To, že klesla cena, neznamená, že ta firma nebude mít mizerné zisky.

Zatím to vypadá naopak ale. Nyní by se to prodalo se ziskem, cena stoupla.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod jednadva 6. 5. 2020 13:25

suram: Je jedno, jestli cena stoupla, nebo klesla. Není to relevantní. Po poklesu ceny se té firmě může nad očekávání dařit nebo může mít mizerné zisky. Po růstu ceny se té firmě může nad očekávání dařit nebo může mít mizerné zisky.
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod suram 6. 5. 2020 13:26

Mně ale zajímá jen vývoj ceny a výše dividendy.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod jednadva 6. 5. 2020 13:30

Budoucí vývoj ceny akcie neznáš. Může být vzhledem k současné ceně dobrý nebo špatný. Na obě strany. Stejně tak dividenda: vysoká nebo nízká.
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod suram 6. 5. 2020 13:36

Přesto existuje určitá míra pravděpodobnosti v hodnotě 99,99 %, že akcie koupené při poklesu ceny v době krize budou mít vyšší cenu v době ekonomického růstu.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod jednadva 6. 5. 2020 13:39

Každá firma může zkrachovat (i v dobrých časech). Pokud si koupíš 2 firmy půl na půl a zkrachuje ti jen jedna, tak máš ještě tu druhou. Pokud jsi to všecko nacpal do jedné, tak smůla.
jednadva
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků