Škola?

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod asus71 6. 3. 2013 21:44

Půjdu na to upřímně chci jen radu do života ! Je mi 19 let

Ve svém životě chci podnikat to je můj cíl

Co umím? Umím šíleně dobře s výpočetní technikou,umím dost dobře ovlivňovat lidi,umím dobře komunikovat,umím dobře obchodovat,baví mě práce s lidmi,mám vůdčí schopnosti dokážu lidi motivovat a teď můj problém

To co studuji se proměnilo v peklo,jsou státní maturity učitelka si na náš obor zasedla a nejsem studijní typ upřímně školu studuji jen kvůli mé mamince abych ji nezklamal
V současnosti po mé mamince nechci žádné peníze,cokoliv chci tak si na to vydělám nemám problém vydělat i 20 tisíc za měsíc

Takže zeptám se má cenu studovat něco co mě nebaví? když vím že maturitu neudělám? Co můžu dělat v mých možnostech.Nechci říct,že by mě škola nebavila,ale pardon když tam v 8 přijdu a učitel si pije kávu a ve 2 jdu domů tak je to promarněný čas,učitel nám do teď 3 ročník nedal povinnou četbu k maturitě,takže si radši místo hodiny čtu knihu o financích apod
Dá se uživit bez školy? Moje srdce mě říká,že mám cestovat,že mám poznávat svět,ale celé moje okolí mě říká STUDUJ A PAK JDI PRACOVAT

Fakt nevím,jestli se na to školu nemám vykašlat a věnovat se sobě a sám se učit cestovat po světě a nebo trpět,nerozvíjet se s tím,že maturitu neudělám.
Co si o tom myslíte vy? Vím,že vzdělání je důležité,ale specifické chci něco co opravu do života využiji a promění se to v peníze nebo v cokoliv,nechci se učit něco co za 2 roky můžu zapomenout.
asus71
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod gotesák 6. 3. 2013 22:06

Obávám se, že pořádku v hlavě pomocí internetového diskuzního fóra nedocílíš.

Moje rada i tak zní: Dodělej školu, ať je jakákoli.
Život je příliš krátký na to, aby člověk chodil do práce.
gotesák
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 6. 3. 2013 22:31

asus71 píše:
Dá se uživit bez školy?

Ale samozřejmě že se to dá. Tipnul bych si, že 80% popelářů nemá ani střední školu a z toho zbytku nemá 80% dokončenou ani základku.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář

Odeslat příspěvekod kitrab 6. 3. 2013 22:55

podle tvých slov jsi naprostá hvězda v každém směru. dokonalost sama.
přece si nenecháš radit od někoho vystudovaných, co také musely obsolvovat přednášky, cvičení a předměty co je zrovna 2x nebaví.

vyraz do businessu vydělávat a třeba za pár na to příjdeš sám, maturitu a diplom si koupíš za vydělané prachy :)

hodně zdaru.
kitrab
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod -vasek- 6. 3. 2013 23:07

To je těžké. Mám spolužáka ze základky, který dnes jezdí v suberbu a spokojeně podniká, zatímco my všichni ostatní teď doděláváme diplomy a začínáme hledat práci. Uvidíme kdo bude ten vysmátý za 5 let. :)
On taky zjistil, že ho střední škola nebaví, ale dodělal ji a potom začal.
Měl nápad a měl prostředky do začátku.
Ale myslím si, že v dnešní době je ukončené střední vzdělání úplně minimum. Ideálně s maturitou.
Mám i spolužáky ze základky co tu střední nedodělali.. Někteří dělají vyhazovače, někteří sekuriťáky v tescu, někteří nic.. ;-)
-vasek-
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zevlovaci 6. 3. 2013 23:16

já cítím trola... Pokud nejsi, tak tu máš radu:

Stární matura je sranda a pokud ji nezvládneš bez námahy, tak nejsi tak úžasný jak říkáš, a pokud ji nezvládeš ani s námahou, tak jsi o hodně horší, než si o sobě myslíš.

Bych se hodně divil, kdyby dokončení školy byla jediná překážka, kterou kdy potkáš.. nemůžeš všechno co se ti nelíbí vzdát, nebo jo? Pokud budeš podnikat, tak ten státní aparát potkáš v mnohem monstróznějším měřítku, než si asi zatím umíš představit.. A na něj se vykašlat nemůžeš.

Jak vyděláváš těch tvých 20 000? Uznávám, že to je na středoškoláka dost, ale furt to je v mezích schopností spousty studentů, kdyby opravdu chtěli..

Poslední věc. Neznám jediného úspěšného člověka bez střední školy (pokud nějací budou, tak jich bude velice málo.. já bych být tebou neriskoval, že zrovna ty budeš jeden z těch vyjímečných).
zevlovaci
Návštěvník

Odeslat příspěvekod asus71 6. 3. 2013 23:53

Mě právě dneska nakopl tento článek
http://josebatistuta.blog.idnes.cz/c/17 ... pechu.html

Já možná udělal tu chybu,že jsem si měl udělat výuční list a poté maturitní nástavbu. Já rozhodně nepochybuji o vzdělání,ale můj kolektiv ve třídě a škola kam chodím,to se vážně nedá..ale tak díky za rady a tipy.
asus71
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jack111 7. 3. 2013 00:02

Na rozdíl od Zevlovaciho znám (ne osobně samozřejmě) doslova mraky lidí, kteří střední nemají (a když mají, tak ne díky mozku) a přesto jsou velmi úspěšní (často sportovci a umělci). Přesto si myslím, že škola má svoje opodstatnění. Jo Jobs a Ford je pěkný příklad. Já dokonce přímo znám člověka, který vyhrál první pořadí ve Sportce. Taky to jde. Tak asi tak.

-- 7. 3. 2013 00:08 --

Jo málem bych zapomněl. Je problém domluvit si individuál?
Jack111
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 7. 3. 2013 06:57

Kitrab: a ty tu maturitu mas? Ja jen, ze jsem si tady nevsiml zen, ktere by mu tady radily.
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod kiulamatino 7. 3. 2013 07:32

Je to tvůj život a tvůj boj. Ale musíš myslet i do budoucna. Něco se nemusí podařit a ty budeš jen ten co má základku. Maturita je základ a ty bys měl udělat vše pro to abys to dokončit. A jestli tě lidi ve třídě štvou, bež na jinou školu. Ale školu dodělej.
kiulamatino
Návštěvník

Odeslat příspěvekod xls 7. 3. 2013 09:54

Diagnóza je vcelku jasná: ztráta soudnosti. Poslední dobou se s tím setkávám v praxi čím dál častěji, hlavně silné je to u Bc.: po škole si myslí, že získali super vzdělání, všemu rozumějí, všechno zvládnou levou zadní.
Léčením by bylo asi studovat dál, třeba by se jim s časem rozsvítilo, ale to by většinou nezvládli, takže je pouští mezi lidi. Nedej bůh na ně narazit.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod anonymní až na IP 7. 3. 2013 10:03

Zamyslel bych se nad tím, čím vyděláváš.
1) jaká je pravděpodobnost, že se takovým způsobem dokážeš živit dalších 50 let? Chtěl bys vůbec dělat to stejné dalších x let?
2) zvýšil by se ti zisk, kdybys zanechal školy nebo bys stále osciloval okolo 20k a měl bys jenom více času?
3) obohacuje tě daná práce nějak jinak než finančně? Učíš se s nějakým systémem? Získáváš zkušenosti, kterými mnoho lidí nedisponuje? Lépe řečeno, zvyšuješ svoji hodnotu na trhu práce, kdyby ses ocitl v roli hledajícího zaměstnání nebo by ti někdo vypustil rybník?

(Některé z otázek, které jsem napsal, nemusí být relevantní - záleží na tom, co děláš. Mám ale pochyby, že půjde o dlouhodobý (asi pasivní) příjem.)

Řekl bych, že většina těch, co skončili střední školu před maturitou, toho rozhodnutí velmi lituje a část z nich se s velkým sebezapřením dokope k dálkovému dokončení střední školy. Krev, pot a slzy - teď by to pro tebe byl jenom ten pot.
Naposledy upravil anonymní až na IP dne 7. 3. 2013 10:11, celkově upraveno 1
anonymní až na IP
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 7. 3. 2013 10:10

Řekl bych, že většina těch, co skončili střední školu před maturitou, toho rozhodnutí velmi lituje a část z nich se s velkým sebezapřením dokope k dálkovému dokončení střední školy.
Do kamene tesat... Známého syn se vykašlal na školu 2 měsíce před maturitou (údajně kvůli holce), po 5 létech si tu maturitu horko těžko dodělával...
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 8. 3. 2013 18:34

Důležité je mít ukončené vzdělání, když ne maturitu, tak alespoň výuční list (pokud se chceš život řemeslem). Tam, kde ještě není, je velmi pravděpodobné, že brzy bude výuční list či maturita podmínkou pro získání živnostenského oprávnění a tedy bez maturity téměř nebudeš mít šanci na nějakou samostatnou výdělečnou činnost. Pokud nejsi schopen dokončit tuto školu, můžeš zkusit uvažovat o jiné - např. spolužák se střední školy zjistil, že nemá šanci udělat maturitu z účetnictví a tak na rok odjel do USA, dostudoval tam a nechal si po návratu uznat vzdělání v ČR.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Noxik 8. 3. 2013 18:56

Pokud budes opravdu cely zivot podnikat, pak skolu nepotrebujes. Ale ve chvili, kdy budes treba jen na cas hledat zamestnani, tak jsi ztraceny, protoze narozdil od jinych nebudes mit "papiry na hlavu". Cili si tim uzavres moznost do budoucna. Pouvazoval bych o zmene skoly. Ale pocitej s tim, ze procento .... mezi uciteli je velke, takze srazce s blbcem nevyhnes. Nebo, pokud jsi toho schopen, musis ji brat jako ze ze sebe nechas 4 roky delat blbce a dostanes za to papir, ktery se ti muze jednou zatracene hodit. Pokud v podnikani uspejes, bude skola z 99% ztraceny cas. Pokud ne, budes rad za to zes ji prezil. Je to blbe, ale je to tak.

Jinak pro pripadne remcaly: Pokud je v soucasne dobe schopen studovat a zaroven se zivit, uz jen to dokazuje, ze zvlada vic nez 95% ostatnich.
Noxik
Diskutér

Další stránka