Škola?

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod LGA 8. 3. 2013 19:16

PatrikChrz píše: např. spolužák se střední školy zjistil, že nemá šanci udělat maturitu z účetnictví a tak na rok odjel do USA, dostudoval tam a nechal si po návratu uznat vzdělání v ČR.

z čehož usuzuji , že angličtina mu šla perfektně 8-)

Maturita, maturita - lze to že ji jeden udělá z jedničkama, ale druhý s odřenýma ušima se už neřeší.
LGA
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 8. 3. 2013 20:18

z čehož usuzuji , že angličtina mu šla perfektně

Člověče už ani nevím, ale vzhledem k tomu, že tam střední školou projdou i hispánci, co neumí pořádně ani tu angličtinu, tak by to asi nemusel být zásadní problém :).

Každopádně "ten papír" je jednoduše potřeba, o tom žádná. Zatímco znalost jazyka či ovládání PC (ať tím myslíme základní nebo rozšířené jako programování), to všechno lze při pracovním pohovoru během několika minut prokázat (či vyvrátit), takže tady se člověk bez papíru obejde, ale nelze jaksi argumentovat tím, že si na mě učitelka ve škole zasedla, ale já to stejně všechno znám.

Jak už jsem psal - buď maturita, nebo výuční list, prostě jakékoliv ukončené vzdělání.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod asus71 8. 3. 2013 23:11

Takze zacnu po porade (budu psat na mobilu)
Duvod proc to rozmyslim?
Nechci v zivote zkoncit jako znegovany clovek,nechci si nic na smrtelne posteli vycitat
Kdyz vidim lidi kolem mne vsichni jsou bez vyjimky ztrapeni,rano v 6 vstavaji do prace a v 9 vecer se vraceji domu,cekaji na vyplatu jako na smilivani,nemaji sny jsou otroky dnesni doby
Nemůžou jsi nic dovolit,celý život jsou v Česku,tyto lidi nežijou ale přežívají
Pardon,ale v tomto pripade budu radsi ten bezdomovec nez neci otrok,
Ja jen chci byt uspesny muz ktery zajisti svoji rodinu a budu SVOBODNY po vsech stranka
to co se deje v CR nechapu je to kapitola sama pro sebe
Celkove nevim jak vy ale ja si cennim sveho casu na vice nez 15 tisic mesicne
a ted ! Ja chci na strasne na sobe makat,chci byt uspesny,klidne budu drit od rana do vecera pro svuj sen ale budu vedet ze neco buduji,ze tu po me neco zustane a ze budu ve finacni svobode
Chci makat sam na sebe,jen najit prilezitost a par lidi co mysli jako ja
Je jasne,ze nebudu finance svobodny hned,nejsem naivni clovek co si mysli,ze kdyz dneska zacne podnikat,ze za mesic bude milionar,klidne, nez se to splni muze to byt i 10 let,ale budu vedet ze jsem na dobre ceste
Panove je me na bliti ze svych vrstevniku(sama diskoteka,chlast,nic je nezajima,mne se vysmivaji protoze jsem jiny)proste se chci nejak odlisit neco dokazat a ukazat vsem lidem ze se da zit stastne,svobodne a svymi sny
Chtel bych tolika lidem dat praci,mam tolik planu jen me brzdi skola,lidi kolem mne malo kdo mysli tak jako ja bohuzel v kazdem vyhasl ohen
Malo kdo ma tak odvazny sny jako ja
Kazdy se drzi silene pri zemi,ve skole me tlucou do hlavy ze to co tvrdim neexistuje jen prace pevns pracovni doba 15 mesicne
Muj cil je baracek,skoda superb zdrava rodina par podniku,moji spokojeni a stastni zamestnanci a pocit ze sem tu na svete neco dokazal a nezil zbytecne a hlavne abych se za sebe rano nemusel stydet az se podivam do zrcadla a mohl bych si rict ano neco jsi dokazal
Mozna je to naivni ale citim to tak
Nespoliham na osud stesti (nebo jak lidi rikaji ono se to nejak vyvine,ono to nejak dopadne) ne proste ja jsem ten kdo urcuje muj zivot a drzi v ruce to kormidlo
Chci mit svuj zivot pevne ve svych rukach
Je mi prece jen 19
ale mam krasnou holku,splnil jsem si uz strasne moc snu,vedelavam na svuj vek fajn penize
Ted jen co dál? co skola? cestovat? fakt nevím kde nabrat zkusenosti a hlavne lidi co jsou jako ja
jen vam chci priblizit muj pohled na svet,mozna jsem spadl z marsu ale :)))
A ted do me:)
asus71
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod qtalpa 9. 3. 2013 01:27

Všem účastníkům tohoto psychologického experimentu děkujeme a těšíme se na další setkání s vámi v některém z jeho dalších pokračování :-D.
qtalpa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod S474N 9. 3. 2013 06:53

Tak jestli s takovym pisemnym projevem chces nekde v byznys styku nekoho ohromit, tak jsem si zcela jist, ze se ti to nepochybne povede. Bohuzel negativne.

BTW ted prijde co? Kecy o tom, jak ses dysgrafik kombinovanej s dyslektikem ci jinou dysfunkci?
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod gotesák 9. 3. 2013 07:55

Já jsem s diskuzí na tomto vláknu skončil viz qtalpa.
Život je příliš krátký na to, aby člověk chodil do práce.
gotesák
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kamey 9. 3. 2013 09:41

To Asus71: tak jestli si chceš nechat poradit, tak pokud jsi jak píšeš odhodlaný dokázat "něco", tak si jako první předsevzetí dej jako úkol č. 1 udělat tu maturitu. Na tom se sám můžeš přesvědčit, zda je to tvé odhodlání jít do všeho na plné pecky skutečné.

Ono i v podnikání totiž nikdy nejde všechno hladce a vždycky narazíš na hromadu problémů a ty je zatím chceš řešit tím, že od nich utečeš.

Zatím můžeš své další teorie o podnikání rozvíjet při studiu - jak jsi se popsal, tak na to máš. Víš, ono je docela blbé, když už by se ti podařilo to podnikání fakt rozjet, abys jako zaměstnavatel měl své podřízení např. s VŠ vzděláním a sám skončil se základkou. Asi by tě moc nebrali.

Tedy pokud tu nerozvíjíme tvou budoucí firmu - např. kopání kanálů, tam bys asi byl jako šéf s dokončenou základkou v pohodě.
kamey
Diskutér

Odeslat příspěvekod asus71 9. 3. 2013 10:15

kamey

Fajn asi máte pravdu,dokončím školu,aspoň tu maturitu !

Prosím moderátora o zamknutí tohoto vlákna.
asus71
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Inev 9. 3. 2013 11:17

kamey píše:To Asus71: tak jestli si chceš nechat poradit, tak pokud jsi jak píšeš odhodlaný dokázat "něco", tak si jako první předsevzetí dej jako úkol č. 1 udělat tu maturitu. Na tom se sám můžeš přesvědčit, zda je to tvé odhodlání jít do všeho na plné pecky skutečné. Ono i v podnikání totiž nikdy nejde všechno hladce a vždycky narazíš na hromadu problémů a ty je zatím chceš řešit tím, že od nich utečeš.

Konečně někdo napsal pravou podstatu věci. Tady nejde o papír mám maturitu. Tady jde o vůli a sílu něco dotáhnout do konce. Když nezvládneš maturitu (protože se ti nechce a ser... tě nějaký učitel), tak při prvním problému u podnikání budeš dělat co? Tam tě můžou a budou nas... každý den kupy lidí. A nebude se ti chtít kolikrát ani probudit. Maturita je proti podnikání procházka růžovým sadem.

PS : nevidím jediný důvod, proč by jsi nemohl dělat školu a u toho podnikat. Jak myslíš, že vznikl slavný "fejsbúk", google apod....
Inev
Nadšenec

Odeslat příspěvekod kitrab 10. 3. 2013 09:55

S474N píše:Kitrab: a ty tu maturitu mas? Ja jen, ze jsem si tady nevsiml zen, ktere by mu tady radily.

Není rozhodující, co není může být. Dobrá připomínka, jen tazateli nepomůže.
kitrab
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod S474N 10. 3. 2013 09:57

Taky jsme na diskusnim foru a ne v placene poradne :wink:
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod kitrab 10. 3. 2013 10:01

O tom žádná. Taky tento dotaz tomu odpovídá. K tomu není více co dodat.
kitrab
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod alexpraha 10. 3. 2013 19:26

V diskuzi je řada zajímavých názorů, občas blbiny, tak jen malý postřeh.
Proč studovat, byť to chvílemi nevypadá jako užitečná věc?
Protože maturitním vysvědčením dokazuji, že jsem byl schopen 4 roky ráno vstát, někam jít, trochu se soustředit, někoho poslechnout, držet ve správný čas hubu, pak se něco naučit, prostudovat si, při svaťáku týden čučet do knih a poznámek a pak odprezentovat, že nejsem úplný blb a že dám dohromady souvislou větu, s podmětem, přísudkem a bez vulgarit.
Jestli studuji něco co mne zajímá, tím lépe. Když mne to moc nezajímá, tak se alespoň umím zapřít. A maturita je ten rozdíl, kdy v tescu dělám sekuriťáka, nebo vedoucího prodejny.
O tom, zda budu dobrý podnikatel nebo ne, rozhodují úplně jiné věci než papír na vzdělání. Osobnostní nastavení, schopnost přiměřeně riskovat, schopnost jít za cílem, vidět příležitost kde ji jiní nevidí. Umět jednat s lidmi - úřady, dodavatelé, zákaznicí, zaměstnanci. A ve správný čas na správném místě, se správně otevřenýma očima a hlavou. Když něco vím, umím přečíst pár stran zákona - tím lépe.
A začít na škole podnikat je nejlepší - mám hodně času, mám hodně kontaktů, dovím se občas zajímavé postřehy, seženu hodně brigádníků za pár šupů. A když se to pokazí, je tu maminka a tatínek co mne každý den nakrmí a mám kde spát.
DO TOHO !!!
alexpraha
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 11. 3. 2013 20:33

maturita je ten rozdíl, kdy v tescu dělám sekuriťáka, nebo vedoucího prodejny.

..obávám se, že na toho vedoucího v Tescu už potřebuješ vysokoškolské vzdělání, tedy dnes určitě, možná zůstalo pár středoškoláků z dřívějška, ale do nových traenee programů přijímají už jen vysokoškoláky. Takže tady je maturita málo.
Ale jinak souhlas, bez maturity je člověk naprosto nahranej. Ono za chvíli i bez té vejšky.
Zkrátka "inflace vzdělání" v praxi.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod H.G. 5. 4. 2013 08:41

Bud zdrav studente, kdyz tak ctu o tvem problemu vzpomel jsem si na sva studentska leta a moje situace byla podobna jak pod kopirak. Stejne jako ty jsem mel opravdovou alergii na literaturu ze skolnih osnov a cestinarka byla prizrakem v mych snech jeste dlouhou dobu po skole. Mel jsem nekolikrat takovou naladu se vsim trisknout a jit nekam jinam, ale nastesti jsem pochopil ze cas jaky jsem jiz do tretaku protah je prilis dlouhy na to abych to ted opakoval nekde jinde a do konce mi zbyvalo jen rok a dva mesice. Tak jsem si rekl, ze je to treba dodelat za kazdou cenu a neprohrat boj s fanatickou znalkyni literatury. Muj vyber byl spravny a byla to moje prvni vyhrana valka diky jake jsem si pekne zvysil sebevedomi a jako bonus jeste i kvalifikaci. Na kazdou svini je nuz a ja ho nasel. Proste jsem vyuzil silu svych penez a domluvil se s jeste vetsi fanatickou jaka me za 200 korun pripravila na literaturu tak, ze ta nase "knihovna" utrela rypak a jeji kazdohodinove zkouseni z literatury se zmenilo v jeji potupne ponizeni v ocich spoluzaku. Cely ctvrtak me pak uz nezkousela, protoze se bala jestli na ni neprijdu s necim novym a nestane kravou. A maturita z literatury prosla jak po masle, sama maturitni otazku rychle prekroutila na moji stranu, aby se neztrapnila pred kolegy pedagogy. Maturita se mi pak v zivote hodila jeste tolikrat ze jsem toho nikdy nelitoval. I ty litovat nebudes ver mi. Jestli ti jde byznys to mi muzes verit ze mas stesti a ono se drzi tech kdo v nej veri. Dokonce v Bibli je napsano> Ver a vira tva te uzdravi. Takze zahod za hlavu unavu a jdi dopredu a ani krok dozadu. Z textu jsem pochopil , ze nejsi blbec. Nejlepsi obranou je utok, takze vem svuj problem utokem sveho rozumu a skolu dodelej jakymkoliv zpusobem, klidne i s odrenyma usima.Ver mi , ze na znamku z literatury na maturitnim vysvedceni vsichni pri prijmacich pohovorech plivnou, jestli samozrejme nechces v budoucnu pracovat v knihovne :). Hodne stesti, drzim ti palce

-- 5. 4. 2013 09:57 --

Co se tyce tveho okoli to maji castecne pravdu, no ja bych spis rekl STUDUJ A JDI PODNIKAT, pokud mas nejaky penize do zacatku. Mozna tam u tebe nejsou problemy s literaturou jako u mne, ale to nic nemeni na tom co jsem v predchozim prispevku napsal.
H.G.
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka