Vyhodne uroceni

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod ttominoo 20. 5. 2013 15:14

Ahoj, chtel bych se zeptat. Chtel bych si nekde, samozrejmne co nejvyhodneji urocit penize. Je to asi 50 000(vim, neni to moc, ale lepsi nez aby lezely doma v supliku). Takze co s nimi? Dival jsem se na ING, at uz sporici ucet, nebo terminovany vklad. Ale treba existuje neco lepsiho...

Taky by me zajimalo, jak to chodi se statnima dluhopisama a proc na to lidi nadavaji, ze je to podvod.
Dekuji
ttominoo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod filip893 20. 5. 2013 15:20

Zkus Airbank a jejich spořící účet. navíc garantují takzvanou TOP3, to znamená, že jejich úroková sazba bude alespoň 3. nejlepší mezi bankami.

Vzhledem k turbulentní situaci záložen tyto nelze dnes s klidným svědomím doporučovat.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér

Odeslat příspěvekod zevlovaci 20. 5. 2013 17:46

když na dluhopisy nadává nějaký člověk u piva v hospodě, tak to je protože nemá tucha o tom, jak funguje ekonomika.
když nadává někdo kdo vypadá, že tomu rozumí, tak to je protože MF ty dluhopisy dělá až moc výhodné pro věřitele (čímž to není výhodné pro stát)..
zevlovaci
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kamey 20. 5. 2013 19:27

Státních dluhopisů je každoročně vydáváno víc a víc .... takže budou víc a více zajímavější... a splatí se vydáním nových, lépe úročených.
kamey
Diskutér

Odeslat příspěvekod saabik 20. 5. 2013 20:40

WPB nebo MSD nabízely zajímavé úročení. Zkus to v nějaké kampeličce. Nebo si počkej, určitě bude zase výhodná možnost koupit dluhopis podobně jako Leo Expresu. :mrgreen:

-- 20. 5. 2013 20:42 --

kamey píše:Státních dluhopisů je každoročně vydáváno víc a víc .... takže budou víc a více zajímavější... a splatí se vydáním nových, lépe úročených.

To je samozřejmě totální kravina. Výnos do splatnosti desetiletýho českýho dluhopisu je kolem 1,5 % a poslední 2 roky výnos stále klesal. Výnos není určen objemem vydaných dluhopisů ;-)
saabik
Diskutér

Odeslat příspěvekod kamey 20. 5. 2013 22:11

saabik píše:WPB nebo MSD nabízely zajímavé úročení. Zkus to v nějaké kampeličce. Nebo si počkej, určitě bude zase výhodná možnost koupit dluhopis podobně jako Leo Expresu. :mrgreen:

-- 20. 5. 2013 20:42 --

kamey píše:Státních dluhopisů je každoročně vydáváno víc a víc .... takže budou víc a více zajímavější... a splatí se vydáním nových, lépe úročených.

To je samozřejmě totální kravina. Výnos do splatnosti desetiletýho českýho dluhopisu je kolem 1,5 % a poslední 2 roky výnos stále klesal. Výnos není určen objemem vydaných dluhopisů ;-)

Státní dluhopisy asi těžko budeme srovnávat s úročením jiných instrumentů. Čím je asi tak stát bude splácet? Že by výnosy z daní?
kamey
Diskutér

Odeslat příspěvekod mikedub 20. 5. 2013 22:42

Nevim proc to hrotite u LeoExpresu?Cena za vlaky byla s 55procentnim diskontem prodejni ceny. Cena vlaku prevysuje 5xhodnotu emise, proc to tady resite kdyz vite ***** :-). Jsem presvedcen ze takova ARIVA by s radosti odkoupila LeoExpres zitra.

-- 20. 5. 2013 22:42 --

mikedub
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 21. 5. 2013 07:23

ttominoo píše:Ahoj, chtel bych se zeptat. Chtel bych si nekde, samozrejmne co nejvyhodneji urocit penize. Je to asi 50 000(vim, neni to moc, ale lepsi nez aby lezely doma v supliku). Takze co s nimi? Dival jsem se na ING, at uz sporici ucet, nebo terminovany vklad. Ale treba existuje neco lepsiho...

Taky by me zajimalo, jak to chodi se statnima dluhopisama a proc na to lidi nadavaji, ze je to podvod.
Dekuji

50 000 Kč je hodně málo i na některé termíňáky (jsou až od 100 000, nebo dokonce i od větších částek) a navíc absolutní výše úroku bude v řádech stokorun za rok. A chceš také zatermínovat všechny svoje volné peníze?
Zatím bych to viděl na ten spořák u Air nebo Equa (dneska mi přišla nabídka od "Zapakatel" na bonus 500 Kč za zřízení účtu) s úrokem 1,8 %.
Špatný není ani vklad s roční výpovědní lhůtou u Evropsko-ruské s úrokem 3,4 %.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod gekkon 21. 5. 2013 08:25

to Patrik: 500Kč, to je výzva! Nezaložíš opět účet u Equa?
gekkon
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 21. 5. 2013 08:56

gekkon píše:to Patrik: 500Kč, to je výzva! Nezaložíš opět účet u Equa?

Jsem nalomený, kdyby tam nebyla ta podmínka obratu pro vedení zdarma, tak zřizuji i bez toho bonusu. Když teď chce skončit Axa byl by to pro mne ideální druhý účet - spořák + výhodné výběry v zahraničí.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod filip893 21. 5. 2013 09:01

A to platí i pro bývalé klienty EB? To snad ne.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 21. 5. 2013 10:02

Tak to pětikilo není k zahození. Patriku, platí ale jen pro nové klienty, je to na tom voucheru.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod Barbora18 22. 5. 2013 21:49

ttominoo píše:Ahoj, chtel bych se zeptat. Chtel bych si nekde, samozrejmne co nejvyhodneji urocit penize. Je to asi 50 000(vim, neni to moc, ale lepsi nez aby lezely doma v supliku). Takze co s nimi? Dival jsem se na ING, at uz sporici ucet, nebo terminovany vklad. Ale treba existuje neco lepsiho...

osobně doporučuji spořicí účet u equa banky, 1,8 % není vůbec špatné na dnešní poměry ;-)
Barbora18
Návštěvník

Odeslat příspěvekod stormborec 23. 5. 2013 08:54

A jaká je pro zdejší odborníky akceptovatelná míra dlouhodobého zhodnocení ročně? Myslím teď celé vaše portfolio. 5 nebo 6 nebo 7 %
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Diskutér

Odeslat příspěvekod alexpraha 23. 5. 2013 17:19

Při inflaci v 2 až 3%, postačí 5% p.a. Tím neříkám, že by člověk vše měl jen s tímto výnosem, ale pro celek nad 500 000 Kč mi to stačí. Ale raději nepočítám kolísání :-)
alexpraha
Diskutér

Další stránka