Kam ulozit 1 milion na rok ci dva?

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Simkova Martina 7. 6. 2013 17:08

Ahoj,

aktualne mam ve volnych prostredcich cca 1 100 000 Kc na sporicim uctu v AirBank. Rada bych si tam ponechala 100 000 jako rezervu a ten milion nekam zaterminovala, zatim mi vychazi nejvyhodneji Termínovaný vklad FIX s 3,1 % p.a. od Evropsko Ruske banky.

Za cca dva roky az se vratim z materske bych chtela koupit vetsi byt ci dum na hypoteku. Do te doby resim, kam finance ulozit, aby byly alespon ochraneny pred inflaci. Co mi poradite? :)
Simkova Martina
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kamey 7. 6. 2013 18:07

JaT banka
kamey
Diskutér

Odeslat příspěvekod Simkova Martina 7. 6. 2013 20:25

Tam se dostanu u rocniho TV na 3,0 % p.a., u dvouleteho na 3,4 % p.a., coz je na lehce pod urovni ERbanky, ma to jine benefity krom duveryhodnosti? U ERBanky mne prekvapuje 7,10 %, sli byste do toho?
Simkova Martina
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod czhunter 7. 6. 2013 21:01

Ne, vysoké kurzové riziko (proto je také ten úrok tak vysoký - sází na pokles rublu).
czhunter
Diskutér

Odeslat příspěvekod Alcatraz 10. 6. 2013 00:49

do rublového ne, příliš rizikové. Plus u krátkodobých bude citelný i konverzní poplatek (tam a zpět). Dvouletý ER za 3.5%. Není to moc, ale je to pojištěné. Zbytek záleží na tom, jestli už víte na co peníze budete potřebovat, nebo si jen nejste jistá, jestli je budete potřebovat.

Pokud to druhé, tak můžete částku taky rozdělit na dvě, jednu dát na dva roky, jednu na rok a až ta roční vyprší, tak ji dát taky na dva roky. Peníze se nikdy neseběhnou v jeden okamžik, ale každý rok přijedou nějaké a můžete využívat vyšší sazbu. Používám 3 tříleté TV. Každý rok jeden doběhne, něco přihodím a zase ho někam uklidím. Nevýhoda samozřejmě je, že se člověk hodnotou vleze do nižšího pásma. Ale ER pásma stejně nemá a bonus za délku obvykle přesahuje ten za částku.
Alcatraz
Diskutér