Akciové podílové fondy vs. burzovní indexy

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod jednadva 4. 4. 2014 11:49

No ale vždyť jste dělal finance! Tohle byste měl definovat vy mně, ne já vám! Tenhle pojem se normálně používá, akorát já mu asi ne úplně rozumím, což od začátku bez okolků přiznávám.
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod PetrAsch 4. 4. 2014 12:37

Ja vám to tedy nadefinuji:

Average investor = Průměrný člověk
PetrAsch
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod stormborec 4. 4. 2014 19:16

To nevím jestli mu bude stačit 8-P
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod drozden 4. 4. 2014 22:54

jednadva píše:No ale vždyť jste dělal finance! Tohle byste měl definovat vy mně, ne já vám! Tenhle pojem se normálně používá, akorát já mu asi ne úplně rozumím, což od začátku bez okolků přiznávám.

Myslim, ze nekteri mene flexibilni analyticti filosofove by po precteni teto vety jen stezi zahaneli myslenky na sebevrazdu.

Nicmene dobre, zkusme tedy alespon dve zrejme nejcastejsi definiens:
1/ 'average investor', o kterem se casto mluvi ve financich = prumerne investovana penezni jednotka. Proto pro tuto definici plati, ze (pred naklady) prumerny investor nemuze mit jiny vynos, nez trh. Nemuze ani rebalancovat (resp. ), jeho expozice vuci faktorum bude nulova a jeho rizikova tolerance bude primo spocitatelna z charakteristik trzniho portfolia.

2/ 'average investor'; v nejakem smyslu prumerny jedinec (vekem, bohatstvim, casovym horizontem ...). Pro takoveho prumerneho investora neplati nezbytne nutne nic z toho, co plati pro prumerneho investora vyse. Vy, zda se mi, neustale mluvite o AI1, coz je zajimave teoreticky z hlediska toho, jak rozumet a popsat trh; me - a zda se mi, ze i nektere jine - zajima to, co plati pro AI2. V principu je tedy hlavni rozdil v tom, ze zatimco AI1 je aritmeticky prumer penez, AI2 je median/modus (pripadne nejaka cast distribuce) jednotlivcu.

Je pochopitelne, ze s pribyvajicimi penezi zacina stale vice pro AI2 platit to, co plati pro AI1 (viz napriklad posledni vyrocni zprava NBIM, cast o rebalancovani).
drozden
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jednadva 6. 4. 2014 02:33

drozden píše:Je pochopitelne, ze s pribyvajicimi penezi zacina stale vice pro AI2 platit to, co plati pro AI1.

No tak vidíte.
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod drozden 6. 4. 2014 08:25

Priznam se, ze jsem ted dokonale zmaten. Kterou cast te implikace mam presne videt? Ze pokud budu nejvetsi individualni investor vubec, tak

A/ je tezke rebalancovat (protoze jsem z velke casti sam trhem), nebo
B/ je mozne rebalancovat, i kdyz je to tezke?

Nicmene skutecnosti zustava, ze jestlize muze rebalancovat (tj. mit netrzni portfolio), byt s obtizemi, $900miliardovy fond, muzeme, bez vetsich obtizi, mit netrzni portfolio my vsichni, co to tady cteme.. a jeste na par milionu dalsich investoru zbyde.
drozden
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jednadva 15. 4. 2014 12:15

Tak hlavně jsme se bavili o kapitalizačně váženém dluhopisovém indexovém fondu, o kterém jste říkal, že by si ho drobní investoři v podstatě kupovat neměli. Pokud vás dobře chápu - omlouvám se, nejsem analytický filozof, tak možná vašim úvahám špatně rozumím - tak teď říkáte, že by si ho kupovat naopak měli?

(Co se rebalancování týče, tak průměrný člověk - pokud čtu ty finanční vědátory dobře - by vlastně vůbec na nějaké rebalancování a odchylování od tržních vah moc pomýšlet neměl. Souhlas?)
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod jednadva 19. 4. 2014 20:30

drozden píše:Uprimne - odkazuju na radu, kterou jsem psal vyse - sezen si nejaky knihy; zda se mi, ze jsi stale zmateny jak Goro pred Tokyem.

A abych nezapomněl - naučte se chovat.
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod stormborec 20. 4. 2014 21:53

Nějak to tady nežije ...
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý

Předchozí stránka