Kde koupit stříbro a zlato?

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod mikcik 25. 8. 2013 14:52

Kde koupit stříbro (fyzické zlaté mince nebo slitky) a kde koupit fyzické zlaté slitky nebo mince?

U zlata bych šel asi do společnosti http://www.ceskamincovna.cz

Ale u stříbra nevím, prý je to levnější koupit v německu nebo rakousku z důvodu dph a dovést to sem. Má s tím někdo zkušenost a jakého prodejce byste mi doporučily? (stříbro hodlám zatím koupit zhruba za pár desítek tisíc kč.)
mikcik
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 25. 8. 2013 15:05

Snížená DPH je v Německu a jen na mince, ne na slitky.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikcik 25. 8. 2013 15:11

A je to na všechny mince (nebo jen na pár konkrétních typů (třeba jen mince rakouské výroby)?

Můžu koupit mince za 60 000kč a normálně to převést přes hranice, nebudou mi dělat nějaké problémy, nebudu muset planit nějakou dan nebo clo nebo já nevím co?

Můžu potom tyto v rakousku zakoupené mince prodat normálně i v čr?

díky moc
mikcik
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 25. 8. 2013 15:18

Clo nebo DPH z toho platit nebudeš, ale ověř si, jak je to s převozem hotovosti a obdobných prostředků (kam asi drahé kovy budou spadat) v hodnotě nad 10 000 €. Abys to nemusel někde hlásit a deklarovat, snad ale v rámci EU ne.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikcik 25. 8. 2013 15:59

Super díky.
A slitky tedy nikde ve střední evropě za sníženou sazbu dph koupit nemuzu jo :-(?
mikcik
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PetrAsch 25. 8. 2013 17:58

Co se týče zlata, mincovna může být.
Stříbro - zjisti si předem, na jaké mince se německá snížená sazba (7%) vztahuje, není to na všechny. Nejsnazší asi bude vzít si peníze a dojet si do Německa od nějakého většího města a tam si proběhnout pár obchodů. I kdybys nenašel úplně nejlevnějšího, ušetříš proti naší DPH.
Musíš tam osobně a ještě letos. Kdyby ti to sem zasílali, napařili by ti naši DPH, od příštího rok se DPH na investiční stříbro v Německu dostává do základní sazby.
PetrAsch
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mikcik 25. 8. 2013 19:15

A tady ještě vidím že to muzu koupit i přes českou firmu nějak: (stříbro)

https://www.silverum.cz/stribro_nemecko.html

Máte s tím zkušenosti?
mikcik
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod saabik 25. 8. 2013 21:57

Provozuje to Jan Dvořák, kterej tendenčně píše komentáře jak na webu proinvestory.cz, tak občas i zde. Jeho články a komentáře lze přeložit asi takto: Všechno jde do háje, ale jedině zlato a stříbro vás zachrání.
Alpina B3 Touring 2023

Všichni skončíme u Porsche.
saabik
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikcik 26. 8. 2013 00:02

Hmm... mě jde spíše o to jestli je to legální (takto kupovat stříbro s nižší dph) a jestli je ta firma "důvěryhodná"?

(to že se mi každý prodejce bude snažit něco prodat je mi jasné).
mikcik
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod gotesák 26. 8. 2013 09:11

mikcik: Jak dopadl tvůj minulý plán s bytem v Egyptě?
viewtopic.php?f=309&t=1142506&p=8204726#p8204726
Život je příliš krátký na to, aby člověk chodil do práce.
gotesák
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PetrAsch 26. 8. 2013 09:17

Já takhle stříbro kupuji. Zajedu si pro něj do Německa, legální to je.
Stejně tak by to ho v Německu muselo přidat i Silverum (resp. jejich německá dcera), nemohli by to ho předat v Čechách (tam by z toho bylo české DPH).
PetrAsch
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod libertad 26. 8. 2013 19:44

Dobrý den Mikcik. Pokud chcete jak vědět jak nejlépe koupit stříbro tak poradím na email:ekoobal@centrum.cz Považuji se za dost dobrého odborníka, dělám s tím již několik let. Pošlu všechny potřebné údaje, obchody v NSR, poradím s výběrem ap,jen ale osobně Břeclavsko.
libertad
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PetrAsch 26. 8. 2013 20:07

Dal jsem do googlu email z předchozího příspěvku pana "libertad" a vyhodilo mi to link na autobazar a obaly pro potravinářství :mrgreen:

Mikcik: to si tam raději zajeďte sám, nebo pokud si nejste jist v kramflecích, zkuste Vámi zmiňované Silverum.
PetrAsch
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mikcik 26. 8. 2013 21:53

gotesák píše:mikcik: Jak dopadl tvůj minulý plán s bytem v Egyptě?
viewtopic.php?f=309&t=1142506&p=8204726#p8204726


Nijak a jsem strašně rád že jsem to nekoupil :-D (vzhledem k současné politické situaci), kromě toho já koupi nějak reálně nezvažoval, spíše jsem se pouze informoval pro zajímavost.

-- 26. 8. 2013 22:59 --

PetrAsch:

Jj buď sám nebo (a to asi spíše) přes to silverum, jenom mě mrzí že nenabízí slitky, měl jsem zájem o ten 100 oz stříbra slitek, vychází to levněji na unci stříbra než jednotlivé mince, které mají asi vysoké premium.

Na druhou stranu předpokládám že i cena mincí ( i když přepočteno na cenu unce je to dražší než velký slitek) roste souběžně s cenou stříbra, tzn. když cena stříbra (1 oz) vzroste o 10%, tak cena stříbrné mince 1 Oz vzroste taky o 10 %... Pokud to chápu správně...?

Takže by mi vyšší cena (asi díky premiu atd.) neměla vadit...?
mikcik
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod SocPredator 26. 8. 2013 22:12

Pokud to někdo se stříbrem myslí vážně jako investici, tak ho nekupuje u nás, ale v Německu sám. Naše DPH je smrtící.
Silverum vám to prodají v Německu, 1500 za zakázku. Tak nevím, ale asi bych musel koupit metrák, abych o tom s nima s takovou provizí vůbec uvažoval a stejně trajdal za hranice.

Dycinky sám v Drážďanech, během dne máte jistotu, že neproděláte kalhoty - no jasně, chce to umět trochu německy :-)

Nakonec, si tam můžete udělat i potravinový nákup, chemik to s DPH prostě moc nevychytal :potichu
Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí
SocPredator
Diskutér

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků