Kde koupit stříbro a zlato?

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod trada85 11. 4. 2014 15:31

A k té manipulaci statistik (to video) v USA nic nemáte :-)?
trada85
Návštěvník

Odeslat příspěvekod eL Ká 15. 4. 2014 05:04

Z pohledu celniho zakona by zlate a stribrne investicni slitky mely byt zbozi jako kazde jine. Cili veskere ohlasovaci povinnosti, ktere plati napr. pro vyssi castky hotovosti, by nemely platit. Je to tak?

Kdyz bych se rozhodl z USA dovezt nejake mnozstvi techto investicnich slitku, budu muset platit nejakou dan? Napr. zlato jako takove je osvobozene, ale co stribro, ktere u nas podleha 21% DPH?
eL Ká
Diskutér

Odeslat příspěvekod j.vy 15. 4. 2014 09:40

Už je to určitě dva nebo tři roky, Někdo chtěl dovézt zlato myslím z Arabských Emirátů (ale předpokládám že by to mělo platit pro všechny třetí země, tedy i USA), tak jsme to tenkrát zjišťovali na celním úřadu. Aby se dostali na výhodnější ceny než tady tak by toho museli nakoupit mnohem víc než chtěli, takže z toho nakonec nic nebylo. Do detailu už jsme to potom kvůli tomu nezjišťovali. Možná že už je to teď třeba zase trochu jinak :-), ale našel jsem si k tomu zbytek poznámek:

Při dovozu ze třetích zemí by to mělo projít přes celní úřad jako každé jiné zboží. U dovozu zlata i stříbra je nulová sazba cla, stříbro ale není osvobozené od DPH, takže by se DPH měla zaplatit.

Navíc tenkrát padla zmínka o tom, že by měla být nějaká oznamovací povinnost podle zákona 253/2008 - zákon o některých opatřeních proti legalizaci výnosů z trestné činnosti a financování terorismu - nechce se mi to studovat, ale vidím tu část pátá - přeshraniční dovozy §41 a §42, jsou tam limity 10000 EUR.
j.vy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod xmart 18. 4. 2014 04:11

trada85 píše:A k té manipulaci statistik (to video) v USA nic nemáte :-)?

Ale jo, ještě lepší video o manipulaci statistik, jsou k tomu i slovenské titulky.
Poznejte, jak fungují peníze a udělejte ty správné kroky k jejich ochraně.

Vyměňte své papírové peníze za OPRAVDOVÉ HODNOTY, nejlépe za AKTUÁLNĚ NEJVÍCE PODHODNOCENÉ hmotné aktivum - INVESTIČNÍ STŘÍBRO.
xmart
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 28. 5. 2014 13:24

Trochu oživím téma, kamarád chce koupit cca kilo zlata, nejspíše v částech (něco slitky, něco mince), doporučíte kde? Ideálně Praha či jižní Čechy, ale asi by se nebránil třeba Rakousku (možná i Německo), kdyby to vyšlo o hodně výhodněji. Ideálně konkrétní tip na konkrétní prodejnu.
Klidně i jako SZ.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Pitris1 22. 6. 2014 19:58

Dobrý den všem,
kdo by měl zájem o koupi zlatých slitků,ať mne kontaktuje.
Dělám u společnosti,která je na trhu již několik let a působí ve 120 zemích světa. Vše certifikováno a na max.úrovni!
Případně mohu nabídnout spolupráci. Pro více informací klidně napište.
Hezký zbytek dne.
Pitris1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod xmart 22. 6. 2014 21:53

PatrikChrz: Do nedávna jsem nakupoval i přes auportal.cz, měli výborné ceny zlata i stříbra.

Nyní již nakupuji stříbro bez DPH u jedné nadnárodní firmy a mám to s kompletním servisem.
Od nákupu přes bezpečné uskladnění a pojištění až k online prodeji, když potřebuji opět peníze.

Internetový účet krytý fyzickými drahými kovy je ta nejpohodlnější forma přeměny papírových peněz na ty opravdové. A ještě mám výhodné ceny při každém nákupu, ať již nakupuji za 2 nebo 20 tisíc.

Vyměňte své papírové peníze za OPRAVDOVÉ HODNOTY, nejlépe za AKTUÁLNĚ NEJVÍCE PODHODNOCENÉ hmotné aktivum - INVESTIČNÍ STŘÍBRO.
xmart
Diskutér

Odeslat příspěvekod intarzista 21. 12. 2014 18:37

intarzista
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Stribronos 10. 2. 2015 16:06

No, kilo zlata - škoda, že si nevzpomněl ještě před oslabením koruny. V Korunách je teď zlato docela darda http://www.grafycenyzlata.cz/.
Stribronos
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod SocPredator 10. 2. 2015 16:46

Ne, on si vzpomněl ve správnou chvíli (viz tvé grafy), jen to chce sledovat datum příspěvku. Teď ho opravdu nekupuje :roll:
Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí
SocPredator
Diskutér

Odeslat příspěvekod PetrAsch 10. 2. 2015 16:52

Porovnání dlouhodobého vývoje ceny zlata a stříbra:
http://cenastriebra.sk/2015/01/29/strie ... sik-zlata/
PetrAsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 12. 2. 2015 15:02

Je někde nějaký seznam (nebo ví někdo) o Češích a Čechoslovácích, kteří se objevili na zahraničních mincích? Ať už z kovů drahých nebo obecných.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod WillShepp 14. 2. 2015 17:37

Nekupujte zlato ani stříbro jako investici...
WillShepp
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod xmart 10. 3. 2015 20:48

WillShepp: Ano můžete to brát i jako pojištění. Avšak u pojištění většinou jenom platíte. Při nákupu zlata a stříbra je to spojeno s vysokým potenciálem růstu, hlavně když se cena zlata i stříbra pochybuje pod celkovými těžebními náklady.

To je dáno tím, že cena drahých kovů je potlačována pomocí nekrytých futures kontraků velkými bankami. Další potvrzení manipulace ceny drahých kovů nám přinesl květen minulého roku, kdy britská banka Barclays dostala pokutu za nedostatky v obchodování se zlatem. I další banky jako Deutsche Bank a HSBC byly obviněny z manipulace stříbra. V listopadu pak i švýcarská banka UBS zaplatila pokuty za manipulaci trhu zlata i stříbra.

Mainstreamová média namipulaci bagatelizují tím, že šlo jen o pochybení jednotlivů, přestože je to součástí celkové strategie těchto bank. Vysoká cena drahých kovů by totiž podkopala důvěru ve značně kreativně upravované další ekonomické statistiky

xmart
Diskutér

Odeslat příspěvekod Daniel Grmela 30. 3. 2015 13:52

Dobry den, chtel bych koupit asi 1kg fyzickeho stribra. Obchodovat a v dohledne dobe jej prodavat bych nechtel.

Chtel bych ho mit doma ve fyzicke podobe, dlouhodobe a prubezne mozna prikoupit casem dalsi.

Prosim o radu ci doporuceni jak postupovat, kde, jak a kdy stribro nejvyhodneji koupit.

Nejradeji bych asi byl za osobni konzultaci po skype, prosim o nabidku ceny nezavisle konzultace.

Nejradeji bych asi byl za vytvoreni nejake skupinky drobnych investoru, kde bychom mohli stribro jako drobní stradatele koupit spolecne ve vetsim mnozstvi a dostat tak lepsi cenu.

Treba koupit tady tech 500 uncových mincí a podělit se o ně..https://www.silverum.cz/stribro_nemecko.html

S díky zdraví!

Dan Grmela
Daniel Grmela
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka