Dotal ohledně investování.

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod vpe 21. 1. 2014 17:01

A muzes poslat konkretni kody na ten frankfurt?
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod jednadva 21. 1. 2014 20:31

iShares MSCI World: DE000A0YBR38

SPDR MSCI World Small Cap: IE00BCBJG560

Oba fondy fyzicky replikují index a oba reinvestují dividendy. iShares nabízí kromě toho i jeden fond na MSCI World, který distribuuje dividendy, tak pozor na ISIN!

Doporučuju prohlédnout si nabídku na webovkách SPDR a iShares.
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ladislav 1. 22. 1. 2014 04:05

Veliká hloupost je to, investovat do celého světa s nějakym hnojem iShares MSCI World.
Kdo chce nudnou a nezajímavou investici na několik let bez každoročního výnosu, musí koupit ETF na DAX, ETF na FTSE a ETF na Dow Jones. A žádný celý svět. Kdo chce investovat rozumně a mít každý měsíc profit z toho, ten si koupí jednotlivé akcie z indexů DAX, FTSE a Dow Jones s nadprůměrnou dividendou.
Kdopak to kdy viděl, kupovat nějaký hnuj iShares MSCI World, nevěda, zda jsou tam akcie lumpů z Ruska nebo lumpů z Turecka. Nejlepší je pocit ale, když vim, že mám akcie solidní velké staré firmy jako Sanofi, HSBC, General Electric a podobně. Pak je možno zapomenout ty akcie, nestarat se o plus ani o minus a dívat se na kurzy jen jednou za rok na Silvestra. A počítat si dividendy během roku poslané na konto.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
Ladislav 1.
Diskutér

Odeslat příspěvekod jednadva 22. 1. 2014 08:20

Hele, Ladislave Trolle, mám ještě lepčí tip na supr portfolio ze starých dobrých firem. General Motors, Enron, Lehman Brothers, Citibank, Washington Mutual. A počítejte dividendy poslané během roku na konto. Kam se hrabe diverzifikovaný hnůj, n'est-ce pas? :)
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod marvy 22. 1. 2014 11:09

Dobré dopoledne,prosím nevíte o dobrých stránkách pro investory nováčky?.Stránky kde se píše no jak to říci "realita". :hm Taky jsem se díval na web ifondy.cz kde je ucelený přehled fondů ale výkonost někde mívají s chybou. Schánim něco v CZK měně,horizont 1-3 roky.Vyvážený pul napul klidně trošku toho ryzika by mi nevadilo. :-)) Správcovský poplatek do 1%. Díky moc. O:-)
marvy
Diskutér

Odeslat příspěvekod vit.spinka 22. 1. 2014 12:48

Já mám pocit, že žádné doporučeníhodné snad ani nejsou. Na internetu se toho dá najít hodně, ale jsou to:
- vášnivé diskuse těch, co věří komoditám/zlatu/dividenovým akciím/...
- zaručené způsoby jak zbohatnout
- senzační zprávy co teď hned se musí koupit/prodat
- obecná diskusní fóra, kde se účastníci nejsou schopni dohodnout ani ne nejzákladnějších věcech (třeba tady)
- prodejní kanály bank/investičních společností
- a nakonec seriozní zprávy - kde je člověk zahrnut obrovským množstvím informací a zase neví co s nimi.

Nic z toho není vhodné pro nováčka.

Asi bych doporučil něco jiného:
- přečíst si knihy (nejdřív osobní finance, pak základy investování)
- vzít nějaké svoje peníze
- rozloučit se s nimi
- a rozloučit se ještě jednou
- přečíst vše, co se k člověku dostane, co na webu najde
- zkusit obchodovat na živo
- udělat si obrázek, jak to vlastně funguje ve skutečnosti. A co člověk psychicky snese.
- a přitom si udělat vlastní názor. Protože v investicích neexistuje jasný ověřený postup, co a jak dělat. Aspoň ne takový, na kterém by se všichni shodli, každý doporučí něco jiného.
vit.spinka
Diskutér

Odeslat příspěvekod marvy 22. 1. 2014 13:25

Díky to je vyčerpávající,já jsem v záchvátu vášně chtěl zkusit fondy peněžního trhu.Nějakou pravidelnou investicí a sledovat to,nevykašlat se na to. :hm :-))
marvy
Diskutér

Odeslat příspěvekod Fantucci 22. 1. 2014 13:28

peněžáky jsou dnes mimo hru.

možná zkuste fondy korporátní dluhopisů v kombinaci s bankovními vklady...
Pracuji ve fin. poradenství? No a?
Fantucci
Diskutér

Odeslat příspěvekod vit.spinka 22. 1. 2014 13:43

Můj zcela osobní názor: dokud je člověk mladý a má před sebou spoustu let v "pracovním procesu", měl by zkoušet investice s vyšším rizikem. Protože jak bude mít úspor víc a víc (snad ;-) ), bude čím dál konzervativnější, bude se bát o ně přijít. Plus zodpovědnost za rodinu.
Takže se co nejvíc vzdělávat a co nejvíc vyzkoušet. Jasně, na lecčems prodělá, spálí se. Ale zpětně po letech bude za tu zkušenost rád.
vit.spinka
Diskutér

Odeslat příspěvekod jednadva 22. 1. 2014 14:16

marvy píše:Dobré dopoledne,prosím nevíte o dobrých stránkách pro investory nováčky?.Stránky kde se píše no jak to říci "realita". :hm Taky jsem se díval na web ifondy.cz kde je ucelený přehled fondů ale výkonost někde mívají s chybou. Schánim něco v CZK měně,horizont 1-3 roky.Vyvážený pul napul klidně trošku toho ryzika by mi nevadilo. :-)) Správcovský poplatek do 1%. Díky moc. O:-)

Např. http://www.financnivzdelavani.cz/

Jestli rozumíte anglicky, pak např.:

https://www.schwab.com/
http://www.vanguard.com
http://www.dimensional.com (zvl. Fama/French Forum)
http://www.bogleheads.org

Odbornější (akademické) články např. http://papers.ssrn.com/sol3/DisplayAbstractSearch.cfm aj.
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod marvy 22. 1. 2014 15:22

Fantucci píše:peněžáky jsou dnes mimo hru.

možná zkuste fondy korporátní dluhopisů v kombinaci s bankovními vklady...

Děkuju za nasměrování. Koukám že má AXA i docela nízký poplatky.
Zaujal mě tento. :hm :-] .Myslíte v kombinaci bankovních vkladů na spořák?.to již mam.

https://www.axa.cz/podilove-fondy/konze ... sovy-fond/
marvy
Diskutér

Odeslat příspěvekod Petr Rozkošný 22. 1. 2014 17:27

marvy píše:Dobré dopoledne,prosím nevíte o dobrých stránkách pro investory nováčky?.Stránky kde se píše no jak to říci "realita". :hm Taky jsem se díval na web ifondy.cz kde je ucelený přehled fondů ale výkonost někde mívají s chybou. Schánim něco v CZK měně,horizont 1-3 roky.Vyvážený pul napul klidně trošku toho ryzika by mi nevadilo. :-)) Správcovský poplatek do 1%. Díky moc. O:-)

Dobrý den,

výkonnosti na portálu iFondy.cz aktualizujeme 3. denně, nové kurzy máme na webu v některých případech i dříve než investiční společnosti.

To nejhorší, co při investování můžete udělat, je řídit se historickými výkonnostmi (viz. např. zde: http://www.penizenavic.cz/clanky/invest ... uci-ztraty). Podívejte se např. na Turecko, to v roce 2012 rostlo raketovým tempem a teď strádá, to samé dříve Indie. Trhy teď tlačí vzhůru peníze od FEDu, jakmile však jednou budou tyto peníze z trhů staženy, lze očekávat výraznější výkyvy kurzů...

K doporučení na četbu literatury bych doplnil, investujte do sebe, do svého vzdělání... Nesvěřujte své peníze člověku, který za ně nenese žádnou zodpovědnost. Pokud přece jen chcete investovat, zvolte pravidelné investice do některého z programu životního cyklu.

S pozdravem

Petr Rozkošný
Petr Rozkošný
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod TnT2 22. 1. 2014 18:01

marvy: Ačkoliv si AXA CEE Dluhopisový fond vede překvapivě dobře, já bych do něj teď neinvestoval. Modifikovaná durace portfolia je 5,47 roku, až půjdou úrokové sazby nahoru, mělo by ve fondu dojít k poklesům hodnoty podílových listů.
Zkuste se podívat na J&T Money, Flexible nebo Bond, Vaše požadavky splňují, ale kvůli vysokému vstupnímu poplatku jsou vhodné spíše pro ten 3letý horizont.
ING Konto kód: 4592265 | Curve karta promo kód na £5: RG7YB | Bondster promo kód: 0539 | Mintos kód: 21GMHB | Portu na 3 měsíce zdarma? Stačí SZ.
TnT2
Diskutér

Odeslat příspěvekod marvy 22. 1. 2014 18:22

Petr Rozkošný píše:

výkonnosti na portálu iFondy.cz aktualizujeme 3. denně, nové kurzy máme na webu v některých případech i dříve než investiční společnosti.

Tak to se pane Rozkošný omlouvám,viděl jsem tam právě že rozdíly ve výkonosti. ;-)
Do životka investovat nebudu.Tento produkt nesnášim.

-- 22. 1. 2014 17:31 --

TnT2 píše:marvy: Ačkoliv si AXA CEE Dluhopisový fond vede překvapivě dobře, já bych do něj teď neinvestoval. Modifikovaná durace portfolia je 5,47 roku, až půjdou úrokové sazby nahoru, mělo by ve fondu dojít k poklesům hodnoty podílových listů.
Zkuste se podívat na J&T Money, Flexible nebo Bond, Vaše požadavky splňují, ale kvůli vysokému vstupnímu poplatku jsou vhodné spíše pro ten 3letý horizont.

Díky, ale tam je počáteční investice 100 tisíc Kč, chtěl sem něco s většim rizikem kam bych ale poslal daleko menší částku,vydělat a vybrat.Nemusí pršet, stačí když kape. :-) Nechci se nechat zrujnovat :hm Sem mladej chci "riskovat" ale ještě opatrně. :hm Ano manažer fondu se na mě napakuje když mu svěřím peníze.
Naposledy upravil marvy dne 22. 1. 2014 20:12, celkově upraveno 1
marvy
Diskutér

Odeslat příspěvekod PetrAsch 22. 1. 2014 18:36

Dluhopisové fondy jsou fajn do doby, než začne růst úroků. Ten srazí ceny dluhopisů dolů. Proto hlídejte jakékoliv vyjádření a hlavně kroky centrálních bank
PetrAsch
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka