Dotal ohledně investování.

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod marvy 24. 1. 2014 13:27

Díky O:-) :-) Já jen co se týká toho vstupního poplatku 3% tak na webu vyšel článek, kterej porovnává právě to rozmělnění polatku do celýho období.A z dlouhodobýho hlediska vyšlo pro investora líp to rozmělnění.J&T nenabídne na výběr?Ano chci ted spíš zariskovat.Na konzervu používám Spořící učet,penzijko a stavebko. :-[ :-]
marvy
Diskutér

Odeslat příspěvekod filip893 24. 1. 2014 13:47

Ten článek co máš asi na mysli porovnával placení vstupního poplatku průběžně v konstantní výši s takzvaným předplácením poplatku, kdy si ze začátku zaplatíš poplatky třeba na 20 let dopředu s tím, že zaplatíš celkem méně, než při průběžném placení, protože obdržíš slevu.

Došli k tomu, že průběžné placení je pro klienta výhodnější, právě proto, že již od začátku zhodnocuješ prostředky, kdežto v druhém případě nejdříve téměř jen platíš poplatky. Investovaná vyšší částka v dalších letech oproti průběžně placeným poplatkům výkonnost často nedožene. Nehledě na to, že si klienti často zaplatí poplatky na dlouhou dobu dopředu a pak zjistí, že peníze po pár letech budou potřebovat a nevyužité zaplacené poplatky jim už nikdo nevrátí.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér

Odeslat příspěvekod jednadva 24. 1. 2014 14:13

Fantucci píše:HY fondy rozhodně nemají doporučený inv. horizont 2 roky...

To platí podle vašeho názoru obecně? Takže když si koupím jeden "junk bond" se splatností 24 měsíců a mám investiční horizont 24 měsíců, tak se pro mě takový dluhopis z principu nehodí? :hm :?: Měl bych mít investiční horizont 3 roky, aby se pro mě takový dluhopis hodil? :shock:
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod TnT2 24. 1. 2014 14:54

jednadva: Ad vstupní vs. výstupní poplatek: Propočítal jsem si to a máte pravdu, nezáleží na tom, jestli se strhne před investicí nebo po ní, bez ohledu na výši zhodnocení, ačkoliv se to na první pohled vzpírá selskému rozumu. Zase jsem o něco chytřejší.

Ad Money market fund: souhlas

jednadva píše:Otázka je, jestli se na rok nebo dva vyplácí fond, který má tak vysoký vstupní poplatek.

Ano, proto jsem psal "kvůli vysokému vstupnímu poplatku jsou vhodné spíše pro ten 3letý horizont."

jednadva píše:(Respektive jestli se vůbec vyplácí. Jestli není lepší držet ten fond v ČSOB za 0,7 % spr. popl., když rozdíl v poplatcích za vstup je 2,9 %. Při zhruba stejné splatnosti. Jinak řečeno, otázka je, jestli čekám vyšší výnos high yieldů a kdy.)

Fond, který má náklady vyšší než je potenciál výnosu aktiv do kterých investuje bych nekupoval, ani kdyby byl bez vstupního poplatku. To je lepší to dát na spořák nebo termíňák.
ING Konto kód: 4592265 | Curve karta promo kód na £5: RG7YB | Bondster promo kód: 0539 | Mintos kód: 21GMHB | Portu na 3 měsíce zdarma? Stačí SZ.
TnT2
Diskutér

Odeslat příspěvekod marvy 24. 1. 2014 15:24

filip893: ano ten sem měl na mysli,tak že ty 3% vstupní poplatek by možná šel průběžně platit. :hm
marvy
Diskutér

Odeslat příspěvekod xmart 27. 1. 2014 14:23

jednadva píše:PetrAsch a xmart: Vyšší reálná úroková míra ale vede k vyšší míře úspor, protože když roste reálná úroková míra, dostaneme za svoje úspory větší úrok a máme větší motivaci spořit. Vyšší reálná úroková míra je pro střadatele pozitivum.

Ano, máte pravdu: Vyšší reálná úroková míra je dobrá pro střadatele. Ale asi Vám uniká, co by to znamenalo pro státy, které už nyní platí pouze úroky a jistina se stále zvyšuje. A co co by to znamenalo pro velké banky - 5 největších bank drži finanční deriváty a v hodnotě přes 60 bilionů dolarů každá (v americké angličtině je to 60 trilionů) a odhaduje se, že 70 % z této částky jsou úrokové swapy.
Poznejte, jak fungují peníze a udělejte ty správné kroky k jejich ochraně.

Vyměňte své papírové peníze za OPRAVDOVÉ HODNOTY, nejlépe za AKTUÁLNĚ NEJVÍCE PODHODNOCENÉ hmotné aktivum - INVESTIČNÍ STŘÍBRO.
xmart
Diskutér

Odeslat příspěvekod saabik 27. 1. 2014 23:30

xmart: Které státy platí pouze úroky?
Věříš, že v Rosewellu přistáli ufoni? Věříš, že 9/11 byl podvod? Věříš ve Svatý grál?
saabik
Diskutér

Odeslat příspěvekod Fantucci 28. 1. 2014 09:27

jednadva píše:
Fantucci píše:HY fondy rozhodně nemají doporučený inv. horizont 2 roky...

To platí podle vašeho názoru obecně? Takže když si koupím jeden "junk bond" se splatností 24 měsíců a mám investiční horizont 24 měsíců, tak se pro mě takový dluhopis z principu nehodí? :hm :?: Měl bych mít investiční horizont 3 roky, aby se pro mě takový dluhopis hodil? :shock:

zmínil jsem fond, vy argumentujete jedním dluhopisem...
Pracuji ve fin. poradenství? No a?
Fantucci
Diskutér

Odeslat příspěvekod xmart 28. 1. 2014 13:43

saabik píše:xmart: Které státy platí pouze úroky?
Věříš, že v Rosewellu přistáli ufoni? Věříš, že 9/11 byl podvod? Věříš ve Svatý grál?

Říkají ti něco pojmy dluhový deficit nebo rozpočtový deficit?

Většina vyspělých států nejen v EU žije na dluh a dluhy stále rostou = splácí se pouze úroky a ne jistina. Kdyby se splácela i jistna, tak dluhy klesají...

Rozhodně vím, že v Rosewellu to nebyl meteorogický balón, jak se oficiálně uvádí.

A o 9/11 je jasné, že to by byl inside job. Prostě to nechali proběhnout a kdo ví, jestli tomu nějak nepomohli. Viz. termit v troskách a podivné zřícení budovy WTC 7...

Vyměňte své papírové peníze za OPRAVDOVÉ HODNOTY, nejlépe za AKTUÁLNĚ NEJVÍCE PODHODNOCENÉ hmotné aktivum - INVESTIČNÍ STŘÍBRO.
xmart
Diskutér

Odeslat příspěvekod marvy 29. 1. 2014 22:16

TnT2 píše:
marvy píše:...tam je počáteční investice 100 tisíc Kč

Můžete si uzavřít smlouvu přímo s J&T investiční společností, ne přes Clear Deal, pak je minimální výše vstupní investice 300 Kč. :-)

Děkuji a mohu pravidelně přihazovat vklady?.A kvuli tomu 3% poplatku je lepší vložit 1000kč a pak třeba přidat víc? nebo se s každé vložené částky strhnou ty 3% nebo ty 3% jsou pouze z té první investice? :hm
marvy
Diskutér

Odeslat příspěvekod TnT2 30. 1. 2014 00:00

Pravidelně investovat můžete, ale u fondů se stabilním růstem hodnoty podílového listu, resp. těch co málo kolísají to nepřináší žádné zvláštní výhody. Vstupní poplatek závisí na výši investované částky a strhává se z každé provedené investice. Raději si o tom nejdřív něco přečtěte.
ING Konto kód: 4592265 | Curve karta promo kód na £5: RG7YB | Bondster promo kód: 0539 | Mintos kód: 21GMHB | Portu na 3 měsíce zdarma? Stačí SZ.
TnT2
Diskutér

Odeslat příspěvekod marvy 30. 1. 2014 00:41

TnT2: myslel sem že když tam přidám pravidelně tak, že čím větší částka tím více peněz na úrocích. Děkuji za odkazy ;-) :hm
marvy
Diskutér

Odeslat příspěvekod marvy 31. 1. 2014 12:04

Pro 2000kč ročně se mi ten CZK Money nevyplatí a dávat tam 100000Kč+ se mi takhle riskovat nechce i když ten úrok je fajn. :hm ;-)
marvy
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 1. 2. 2014 05:25

xmart píše:Rozhodně vím, že v Rosewellu to nebyl meteorogický balón, jak se oficiálně uvádí.

A o 9/11 je jasné, že to by byl inside job. Prostě to nechali proběhnout a kdo ví, jestli tomu nějak nepomohli. Viz. termit v troskách a podivné zřícení budovy WTC 7...

Všechno je pravděpodobnější, než marťani...

Podle podrobné oficiální zprávy US Air Force z roku 1995 šlo pravděpodobně o zkušební balón, který nesl zkušební figuríny ("dummies").[2]

Kromě možnosti, že šlo o meteorologický balón či dopravní prostředek mimozemšťanů přichází v úvahu i možnost, že šlo o havárii tajného leteckého dopravního prostředku, který byl testován armádou USA či jiné velmoci. V oblasti Nového Mexika v této době působila White Sands Missile Range, kde byli od roku 1946 soustředěni němečtí vědci, kteří mimo jiné stvořili americký kosmický program. Na letecké základně Roswell zároveň působila jediná letecká divize na světě, která disponovala jadernými zbraněmi.[3]
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod xmart 19. 2. 2014 23:12

TnT2 píše:jednadva: Ad vstupní vs. výstupní poplatek: Propočítal jsem si to a máte pravdu, nezáleží na tom, jestli se strhne před investicí nebo po ní, bez ohledu na výši zhodnocení, ačkoliv se to na první pohled vzpírá selskému rozumu. Zase jsem o něco chytřejší.

Ano matematicky to sice vychází stejně, ale když vezmeme v úvahu, že dnešní kupní síla je daleko vyšší než bude za 20let a skutečnost
filip893 píše: že si klienti často zaplatí poplatky na dlouhou dobu dopředu a pak zjistí, že peníze po pár letech budou potřebovat a nevyužité zaplacené poplatky jim už nikdo nevrátí.

tak průběžné placení vychází mnohem lépe. Ale finanční proradci zase upřednostnují mít peníze předem, tak je většina poplatků vstupních.

vpe: Máte pravdu, spíše než návštěvníci z Marsu to budou navštěvníci z jiné planety :-D

xmart
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka