Fio obchodování na non-CZ burzách

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod jirin_cz 14. 2. 2014 01:35

Zdravím,
koukal jsem na FIO Ebrokeru na další burzy (konkrétně USA a DE). A zajímá mě jak je to s poplatky. Nemyslím teď za obchody samotné, ale v ceníku vidím ještě položku Služby v oblasti poskytování dat a informací. A tam je třeba u neprofesionálního uživatele např. u USA: "Zdarma / 6 USD včetně DPH "

s doplňkem:
Neprofesionálnímu uživateli bude poplatek účtován, pouze pokud:
- v daném období službu využil, tj. měl poskytování on-line dat objednáno a zároveň alespoň jednou
jakýkoliv tržní on-line údaj zhlédl
- v daném období neprovedl na příslušném trhu žádný obchod s investičním nástrojem

Jak to mám chápat, kdy mi bude tedy účtováno těch 6USD, za každý měsíc, kdy neudělám žádný obchod?

Nechci nějak aktivní tam být spíše jednou za čas něco koupit.
jirin_cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod radecekh 14. 2. 2014 05:32

Těch 6 dolarů si účtují tehdy, když si člověk aktivuje online data z burzy (jinak má zdarma data o 15 minut zpožděná) a zároveň ten měsíc neudělá žádný obchod.
Já využívám zpožděná data zadarmo, a když se jednou za čas chystám udělat obchod, sleduju aktuální kurz na yahoo finance (zadarmo).
radecekh
Diskutér

Odeslat příspěvekod vit.spinka 14. 2. 2014 11:02

Už je tady o tom vlákno: viewtopic.php?f=312&t=1187538

Real-time data se dají zapínat/vypínat dle potřeby, tj. zapnu, zobchoduju ten svůj jeden obchod za kvartál, vypnu.

radecekh píše:Těch 6 dolarů si účtují tehdy, když si člověk aktivuje online data z burzy (jinak má zdarma data o 15 minut zpožděná) a zároveň ten měsíc neudělá žádný obchod.
Já využívám zpožděná data zadarmo, a když se jednou za čas chystám udělat obchod, sleduju aktuální kurz na yahoo finance (zadarmo).

Já teda na yahoo vidím "Quotes delayed, except when indicated otherwise."
Google finance je na tom o trošku líp: http://www.google.com/intl/en/googlefin ... O4iCwAPlHw , ale taky nedá vše... Ale aspoň to píše: "OTCMKTS data delayed by 15 mins", "NYSEARCA real-time data", ...

Nebo to špatně chápu?
vit.spinka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jirin_cz 14. 2. 2014 15:40

Díky za reakci. Jak tady píšete, že používáte zpožděná data (ty by mi taky stačily), ale jak toho docílit. Já mám všechny trhy kromě CZ přeškrtnuté a když na to kliknu, tak mi vyletí okýnko, že nemám podepsané smlouvy s trhem a nebudou data online. A musím je podepsat na Globálním nastavení. Ale když ty smlouvy podepíšu, tak už budu muset něco v tom daném měsíci hned koupit, abych nemusel platit ten poplatek, že?
jirin_cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vit.spinka 14. 2. 2014 17:43

Stačí to okýnko odkliknout OK a data budou ta zpožděná. Asi by mělo spíš říkat "data nebudou real-time".

Jinak není třeba klikat na příslušný trh, vše se dá dělat i v obvykle vybraném "Všechny" trhy. Vybrání trhu udělá jen 2 věci: portfolio atp. ukazuje jen tu část z příslušné země a ohodnocení portfolia je v EUR/USD/PLN místo CZK.
vit.spinka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod radecekh 14. 2. 2014 17:59

vit.spinka píše:Já teda na yahoo vidím "Quotes delayed, except when indicated otherwise."
Nebo to špatně chápu?

Já na Yahoo Finance, kde mám naklikané akcie v portfoliu, vidím u ceny akcie: "Nasdaq Real Time Price".
Pod tím je ještě tabulka, kde je cena ještě rozložená na poptávku a nabídku a v té už asi aktuální ceny nejsou (bez zaplacení), ale jsou tam data zpožděná, protože tam je cena stejná jako u FIO, tedy to bude těch standardních 15 minut.
radecekh
Diskutér

Odeslat příspěvekod vit.spinka 14. 2. 2014 18:07

Jo, už to taky vidím (i na http://finance.yahoo.com/q?s=SPY). Tak to asi píše jen když jsou trhy otevřené, ráno jsem to tam neviděl (a nebo moje slepota zas o kousek postoupila :D )

Edit: přidán odkaz.
vit.spinka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jirin_cz 14. 2. 2014 22:04

vit.spinka píše:Jinak není třeba klikat na příslušný trh, vše se dá dělat i v obvykle vybraném "Všechny" trhy. Vybrání trhu udělá jen 2 věci: portfolio atp. ukazuje jen tu část z příslušné země a ohodnocení portfolia je v EUR/USD/PLN místo CZK.

Ok díky za info. Jinak ještě, pokdu chci koupit, musím podepisovat smlouvu s tím daným trhem? Když jsem kupoval poprvé na české burze, tak jsem musel podepsat (odklikl v Ebroker) podpis pro prideleni cisla v CDCP. Tady mohu nakupovat rovnou?
jirin_cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vit.spinka 14. 2. 2014 22:36

Mělo by to jít rovnou. (Já mám účet u Fia už skoro 10 let, tak si to jednak už nepamatuju, jednak se to mohlo změnit.)
Ale prostě to stačí zkusit :D
vit.spinka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod gudla 22. 3. 2014 22:40

gudla
Kolemjdoucí