Investiční životko - zrušit nebo ne?

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod EndyV 17. 2. 2014 16:06

Dobrý den, moc prosím o radu, mám 3 roky investiční životní pojištění od Allianz - Rytmus IG5/IG5J (konkrétně od dubna 2011). Životko mně založil zaměstnavatel a přispíval 3000 měsíčně. Loni jsem zaměstnání změnila a snížila částku na 1000 Kč měsíčně. Na životko mně zaměstnavatel dříve vložil mimořádný vklad a byl uskutečněn i odkup akumulačních jednotek. Když to vše sečtu a odečtu, tak se na životko za ty necelé 3 roky vložilo 92 tisíc. Když jsem měnila zaměstnání, tak jsem si zažádala o informace jak na tom smlouva je a málem to se mnou seklo: hodnota fondu cca 22 tisíc a odkupné v případě zrušení pojistné smlouvy cca 7 tisíc. Je mně jasné, že první roky se platí poplatky na x let dopředu (u mě cca 30), takže smlouva nemůže být v plusu, ale i tak mně příjde, že tam z těch 92 tisíc vůbec nic není. Myslíte, že je lepší smlouvu zrušit nebo vydržet? Nerada bych aby nastala situace kdy tam budu dalších x let platit 12 tisíc ročně a ve finále tam stejně nic nebude. Celá smlouva bylo šlápnutí vedle, uzavřela jsem je jenom kvůli tomu, že mně na ně spořil podnik, ale co teď s tím..? Děkuji za jakoukoliv radu. Endy
EndyV
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jack111 17. 2. 2014 16:13

Pojištění není spoření...
Jack111
Diskutér

Odeslat příspěvekod EndyV 17. 2. 2014 16:20

Ano, to není, ale já tam nejsem pojištěná pro případ smrti nebo nemoci. Toto mělo být investiční životko. No, bohužel je spíš deinvestiční :-|
EndyV
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Fantucci 17. 2. 2014 16:28

Při předpokladu, že první 2 roky se nic nespoří(tedy 3.000,-* 24 měsíců = 72 tis) a k tomu nějaký poplatek za zrušení smlouvy, tak se mohu dopočítat těch čísel...
Pracuji ve fin. poradenství? No a?
Fantucci
Diskutér

Odeslat příspěvekod EndyV 17. 2. 2014 16:41

Děkuji za reakci :-) Takže myslíte, že je to ok? A radíte raději pokračovat ve smlouvě nebo ji zrušit? Kdybych byla aspoň na svém, ale takhle to je pro mě opravdu depresivní :-\
EndyV
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Fantucci 17. 2. 2014 21:42

Tu smlouvu byste měla mít hlavně kvůli pojištění.
Čistě z investičního hlediska - již zaplacené náklady Vám nikdo nevrátí a do budoucna v porovnání s podílovými fondy(kde ty peníze stejně končí) sjednanými napřímo to vychází nákladněji.
Pracuji ve fin. poradenství? No a?
Fantucci
Diskutér

Odeslat příspěvekod _vpa 18. 2. 2014 10:59

Na výpočty zapomeňte, bude to v mínusu pořád, 90.léta se již nevrátí. Není to spoření, je to pojištění, hlavním důvodem pro tyto produkty je daňový odpočet při progresivním zdanění, které teď není také.
Nezapomeňte, při rušení, na podání daňového přiznání v následujícím roce a dodatečné zdanění odpočteného pojištění.
Při rušení mi ani nenabídli přechodu na variantu obyčejného pojištění, nešlo snížit částku, jen zrušit. Měl jsem pojištění asi 6 let a rok od roku to bylo horší. Spočítal jsem si, že je levnější to zrušit, doplatit daň, udělat lepší pojištění.
_vpa
Návštěvník

Odeslat příspěvekod gotesák 18. 2. 2014 17:00

EndyV píše:Životko mně založil zaměstnavatel

Asi tenkrát měl provizi ze založení syn zaměstnavatele nebo jiný známý zaměstnavatele. Proti tomu se nedá bojovat........
Jinak, kdyby to založil někdo "známý" to by fakt byl potom nepřítel.

V této chvíli pouze zrušit se skřípěním zubů a počkat až ztráta přebolí.

Nejhorší je, že takových napálených lidí jsou tisíce(jen v mém okolí jsem jich napočítal pět) a většina nejde za tím konkrétním zprostředkovatelem, co jim to spískal a nevynadá mu. ALE MĚLI BY! Protože je uvedl v omyl. Nasliboval hory doly a využil neznalosti a jednoduchosti postižených.
Život je příliš krátký na to, aby člověk chodil do práce.
gotesák
Mírně pokročilý