Nájemní smlouva dle NOZ

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod stormborec 9. 4. 2014 21:13

"jak bez úspor kupovat byty a pak je pronajímat" ??? Tohle je jak škrábat se levou rukou za pravým uchem 8-P
... a já blbec bydlel v podnájmu a šetřil na vlastní byt, abych nemusel jít do hypotéky :tleskani
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Diskutér

Odeslat příspěvekod Joezbrna 10. 4. 2014 09:50

Proč? Stačí najít byt a úvěr tak, abys rozdíl mezi příjmem z pronájmu a splátkou byl schopen doplatit z jiných příjmů. Jelikož ten byt nepotřebuješ a nespěcháš, můžeš čekat třeba několik měsíců nebo roků na vhodný byt a vhodnou situaci na trhu (výnosnost nemovitosti se tvoří při nákupu, to je známá poučka). Pak za 10-15 let máš splacený byt, který Tě stál třeba 1000,- měsíčně, a po splacení vynáší třeba 10.000,- měsíčně. Jestli mezitím bydlíš v nájmu nebo ve svém nehraje roli.
Joezbrna
Diskutér

Odeslat příspěvekod saabik 10. 4. 2014 11:34

Nebo ještě lépe: příjem z pronájmu pokryje hypotéku i náklady na nemovitost, a ještě něco zbyde:)
saabik
Diskutér

Odeslat příspěvekod hongmi 10. 4. 2014 17:07

Pohadka, zvlast kdyz najemnik neplati.
hongmi
Diskutér

Odeslat příspěvekod saabik 10. 4. 2014 20:41

Ne tak úplně. Pokud se jedná o nájemní dům s několika byty mimo Prahu, k realitě to může mít hodně blízko ;-)
saabik
Diskutér

Odeslat příspěvekod p.etrik 2. 8. 2014 00:13

dropino píše:Vždyť píšu, že mám tu novou a nikdo nic.. :hm

taky hledam sml.dle NOZ...mel bych zajem, můžete mi prosím poslat SZ, díky
p.etrik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Hlava 16. 8. 2014 15:05

No já mám taky tu novou, ale za úplnou hitparádu ji až tak nepovažuji.

Spíš by mě zajímal třeba pohled místních ohledně poskytování nájmu na dobu určitou x neurčitou. U určité mi přijde pakárna neustále hlídat kdy komu končí nájem a jestli ho chce prodloužit, či jestli už mám začít hledat nájemníka?

Jak tak nad tím přemýšlím, tak jaké má na dobu neurčitou nevýhody?
Když nájemník nebude platit nebo bude dělat bordel, tak jej vyrazím tak jako tak.
Samozřejmě je potřeba to dopředu podchytit v nájemní smlouvě.
Hlava
Diskutér

Odeslat příspěvekod astrapa 16. 8. 2014 16:12

Já dávám nájemníkům na dobu určitou 1 rok nebo dobu neurčitou, dnes není formální problém dát mu výpověď. Pokud se nájemník nebude chtít odstěhovat, tak doba učitá nic neřeší, budu ho muset vyhnat násilím, nebo soudně/exekučně.

Jinak pozor, i když je nájem na dobu učitou (např. rok), tak pokud se po skončení nájmu fyzicky neodstěhuje, smlouva se automaticky prodlužuje o stejnou dobu (tj. o ten rok) - viz §2230
astrapa
Diskutér

Odeslat příspěvekod Hlava 16. 8. 2014 16:21

astrapa píše:Pokud se nájemník nebude chtít odstěhovat, tak doba učitá nic neřeší, budu ho muset vyhnat násilím, nebo soudně/exekučně.

No právě, proto mi nejde do hlavy ta posedlost uzavíráním nájmů na dobu určitou.

astrapa píše:Jinak pozor, i když je nájem na dobu učitou (např. rok), tak pokud se po skončení nájmu fyzicky neodstěhuje, smlouva se automaticky prodlužuje o stejnou dobu (tj. o ten rok) - viz §2230

Jasně, pokud si to smluvně ve smlouvě rovnou předem nevyloučíme.
Hlava
Diskutér

Odeslat příspěvekod astrapa 16. 8. 2014 17:02

Je otázka, jestli to jde přímo vyloučit - právník mi řekl, že ne, ale vyřešili jsme to ve smlouvě tak, že kdybych teda zapomněl nájemníka vyzvat, tak se smlouva prodlužuje jen o měsíc. Jiný právník může mít jiný názor, těžko říct, jak budou soudy rozhodovat, ale obzvlášť u nájmů bych byl opatrný.

Osobně za větší průšvih považuji nejasnost stanovení výše úroku z kauce, u toho se můžou vést dlouhé a blbé spory, až nájemníci zjistí, že tímto můžou snadno "vydírat".

To samé u možnosti určit vlastní výši úroků z prodlení - zákon sice dává možnost dohodnout vlastní výši, ale co když soudy časem rozhodnou, že protože je nájemník slabší strana, může být úrok jen v zákonné výši?

A podobných nejasností je u nájmů spousta...
astrapa
Diskutér

Odeslat příspěvekod Diskgrey 24. 5. 2015 09:58

omlouvám se, že vytahuji staré téma, ale nemá náhodou někdo tento kurz k dispozici? Pokud ano, prosím PM
Diskgrey
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pet16 18. 1. 2016 14:35

Mám také zájem o tu novou smlouvu. Prosím. Petr
pet16
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod astrapa 18. 1. 2016 17:04

Tady máš všechny potřebné informace, smlouvu ti pošlou: http://jakpronajimatbyty.cz/jak_kurz_ziskat.php
astrapa
Diskutér

Odeslat příspěvekod pet16 19. 1. 2016 10:06

Jenomže tam je smlouva vázaná i na koupi 14 hodin nějakého povídání (takzvaný investiční kurz). Více než 5 500 Kč za šest stránek (tedy skoro 1000 Kč za stránku) je přehnané. Za těch 6 stránek jsem ochotný zaplatit tak čtvrtinu.
pet16
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod astrapa 19. 1. 2016 10:15

A kolik bytů pronajímáš? Jestli jeden, tak ti naprosto postačí bezplatný vzor z bezrealitky.cz
Za dobré nájemní smlouvy a související vzory (výpovědi, výtky, odpovědi, dohody, dodatky, protokoly, upomínky, souhlasy...) platí pronajímatelé desítky tisíc korun. Myslíš, že ti to dá pak někdo zadarmo? Já mám 3 základní varianty nájemní smlouvy podle situace a i ty musím pokaždé různě upravovat a ostatních smluvních dokumentů mám asi na třicet. Jenom výpovědí mám snad šest a musím vědět, kdy kterou použít a co výpovědi předchází (v některých situacích je třeba nejprve poslat výtku). Protokolů, upomínek apod. také mám více variant. A stejně občas musím konzultovat s právníkem, co jak napsat, protože nikdy nikdo ti nenapíše na všechny situace použitelné jednotné vzory, to nejde. Každá situace má svoje nuance, navíc i v nájemním právu se pořád něco mění a rok starý vzor už může být částečně chybný.
astrapa
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka