Co teď? nízká inflace, stavební spoření nabízí 1,7%

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod postcd 5. 9. 2014 13:20

Dobrý den, doběhla mi vázací doba na stavební spoření a snížili mi u Modré pyramidy úrok na 1% ročně a nabízí 1,6% když prodloužím o 6 let.., inflace je teď nízká, ale počítám že zase poroste v příštích letech? aby to nešlo nějak významněji nad těch 1,7%. co byste poradili? když ty peníze nepotřebuji a nevadí mi že budou 6 let vázané?

Buřinka má snad 2% úrok, tam už mám jedno stav. spoření, ale má nízkou cílovou částku tak by se mi asi nevyplatilo navyšovat cíl. čátku, nevím?
Stáváme se tím, na co myslíme.
postcd
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fremantle 5. 9. 2014 14:28

Žádná stavební spořitelna v současnosti nenabízí na nových smlouvách více než 1,5 % p.a., Buřinka má 1,5 % p.a.
Pokud chceš mít peníze na stavebku, 1,7 % p.a. nevypadá až tak špatně...
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 5. 9. 2014 15:31

Vázat peníze na 5 let za prémii pár desetin procento oproti spořicímu účtu? Do toho bych tedy v žádném případě nešel. Tady hrozí, že když člověk bude ty peníze potřebovat, tak ho to celkově vyjde několikrát více, než o co přijde, když je bude držet v krátkodobých aktivech.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 5. 9. 2014 15:49

Všechny peníze určitě ne, ale minimálně na dosáhnutí státní podpory to za zvážení stojí.
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod ivo_2 5. 9. 2014 16:49

Našel sem zprávu "reklamu" Banka Sberbank CZ vydává novou tříletou emisi hypotečních zástavních listů s tříletou dobou splatnosti a s fixní sazbou. Její splatnost je v září 2017.
S tím ,že jde o bezpečnou investici.
ivo_2
Diskutér

Odeslat příspěvekod Havers 5. 9. 2014 17:37

Ale ten výnos... + ještě poplatky...
HZL_SB.png
HZL_SB.png (3.36 ) Zobrazeno 8635 krát
Havers
Diskutér

Odeslat příspěvekod Noxik 5. 9. 2014 18:05

Taky jsem si rikal, proc v te zprave neni rovnou zminen urok.
Noxik
Diskutér

Odeslat příspěvekod smajlik2 6. 9. 2014 18:18

postcd píše:Dobrý den, doběhla mi vázací doba na stavební spoření a snížili mi u Modré pyramidy úrok na 1% ročně a nabízí 1,6% když prodloužím o 6 let.., inflace je teď nízká, ale počítám že zase poroste v příštích letech? aby to nešlo nějak významněji nad těch 1,7%. co byste poradili? když ty peníze nepotřebuji a nevadí mi že budou 6 let vázané?

Nabízejí prodloužení stávající smlouvy bez výběru naspořené částky nebo to jde i s výběrem?

-- 6. 9. 2014 18:32 --

No jo co teď? Babo raď :-) Peněz je všude moc a nikdo neví co s nimi, ani lidi, ani banky. Ty sice můžou půjčovat, ale už zřejmě nemají komu, když mi neustále nabízejí půjčky a já je nechci :-) Asi se toho moc vygenerovalo v bankovních počítačích. Jsem spíš pesimista ohledně zvýšení úroků.
smajlik2
Diskutér

Odeslat příspěvekod postcd 17. 9. 2014 17:43

díky za info, díval jsem se na termínované vklady (mělo by to být pojištěné jako banky), třeba creditas.cz záložna je uvedena na stránkách fondu pojištění vkladů . tato nabízí 3% ročně

ale tu pyramidu bych chtěl dál, alespoň z části, ještě zjišťuji kolik by mě stálo znovuzřízení stavebka pyramidy kdybych ukončil a část dal na výše zmíněnou družstev. záložnu..
postcd
Návštěvník

Odeslat příspěvekod postcd 23. 9. 2014 14:48

pyramidu jsem ukončil, nechám doběhnout Buřinku do 2019 (prodělečné spoření bez státní podpory, tak mi stát. podpora půjde na buřinku). prodělečné jelikož inflační cíl ČNB=2%, buřinka dává 1% a bere is 300Kč ročně poplatek a ještě další poplatky za založení spoření, navýše cíl. částky..
postcd
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fersty 24. 9. 2014 11:20

Stavební spoření není prodělečné, pokud jste měl na účtu již vyšší zůstatek tak jste to měl prodloužit o 3 roky za 1,5%. Výhoda je, že i v případě prodloužení máte peníze volné a mohl jste je kdykoliv vybrat, popř. vzít si z toho úvěr.
fersty
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Miroslav Střelský 24. 10. 2014 16:54

A uvažovali jste i o jiné alternativě než stavebko? :) Ano, je tam státní podpora, ale při větším množství peněz není až tak výhodná, protože je jen z 20 000, co třeba podílovky? Je spousta bezpečných fondů, kde se dá dojít k většímu zhodnocení než je 1.5% p.a. A minimální doba smlouvy je 5 let (většinou) s tím, že se dá i snížit poplatek třeba na 0
Miroslav Střelský
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod steklyporadce.cz 26. 10. 2014 22:46

Souhlasím s Miroslavem, doba kdy bylo stavebko neochvějným vítězem na poli krátkodobého spoření už je pryč. Pokud chcete vybrané peníze dále zhodnocovat a případně k nim spořit další, zvažte užití podílových fondů. Jestli vás zajímají základní informace o tom co to je a jak to funguje, tak si můžete přečíst článek, co jsem o tom napsal. Naleznete ho zde.
Pracuji jako profesionální finanční konzultant a píšu o tom blog...
steklyporadce.cz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod xmart 31. 10. 2014 09:27

Také si myslím, že jsou i zajímavější možnosti než stavební spoření. Ano pánové níže také mají pravdu, že ty správné otevřené podílové fondy (OPF) mají daleko zajímavější zhodnocení.

Avšak já bych dnes do OPF neinvestoval, nebo snad chcete investovat téměř na vrcholu akciového trhu a to nemluvím o té obrovské bublině na trhu dluhopisů.

Dle mého bohatství se buduje tím, že se nakoupí podhodnocené aktivum a pak jej nechá zhodnotit A takovým aktivem jsou dnes drahé kovy a hlavně stříbro navíc, když se dnešní ceny nacházejí pod celkovými náklady na těžbu!

Když poznáte, jak fungují peníze bude Vám to dávat ještě větší smysl.
Poznejte, jak fungují peníze a udělejte ty správné kroky k jejich ochraně.

Vyměňte své papírové peníze za OPRAVDOVÉ HODNOTY, nejlépe za AKTUÁLNĚ NEJVÍCE PODHODNOCENÉ hmotné aktivum - INVESTIČNÍ STŘÍBRO.
xmart
Diskutér

Odeslat příspěvekod Fantucci 31. 10. 2014 14:38

steklyporadce.cz píše:Souhlasím s Miroslavem, doba kdy bylo stavebko neochvějným vítězem na poli krátkodobého spoření už je pryč...

Stavebko někdy bylo krátkodobým spořícím produktem??

-- 31. 10. 2014 14:42 --

Miroslav Střelský píše:... Je spousta bezpečných fondů, kde se dá dojít k většímu zhodnocení než je 1.5% p.a. A minimální doba smlouvy je 5 let (většinou) s tím, že se dá i snížit poplatek třeba na 0

Můžete nám sdělit ten onen zázračný bezpečný fond s potenciálem zhodnocení větším jak 1,5% p.a.?
Chcete doporučit nějaký zajištěný či garantovaný fond?
Hlavně případně nezmiňujte ty korporáty/HY dluhopisy od Pioneerů...
Pracuji ve fin. poradenství? No a?
Fantucci
Diskutér

Další stránka