Intraday (NASDAQ, NYSE) - jakého Brokera?

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod 1martinnitram1 18. 10. 2014 20:16

Ahoj, poradil by prosím někdo zkušenější jakého brokera zvolit na intraday obchodování?
Mám za sebou Fio a Degiro na long pozice, ale poslední dobou se vzdělávám (a zkouším) v intraday a rád bych tímto směrem šel do budoucna. Obchoduji hlavně akcie - NASDAQ a NYSE. Rád bych Brokera kde platíte "per share" a ne 8 USD za obchod, neb se mi to v intraday nevyplatí:)) Něco s vlastní platformou a online streamingem dat je nutnost (předpokládám cca 3 obchody/den) - líbí se mi hodně Interactive brokers, ale zatím nemám 10 000 USD na založení účtu (i když na Intraday je tuším ze zákona v USA nutných 25 000 USD). Vím, že v česku takového brokera nenajdu, USA problém s 25 000 USD... ale netušíte o nějakém evropském brokerovi který by měl i platformu i per share poplatky a počáteční kapitál by byl do 50 000 CZK? Díky moc za jakoukoliv radu ;) Martin
1martinnitram1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod 1martinnitram1 19. 10. 2014 23:51

někdo tady přeci musí dělat intraday :) prosím... :)
1martinnitram1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod avathar 20. 10. 2014 08:05

Bejt tebou, zkusím to v diskusi na nějakém investorskem serveru nebo na patrii jsou taky diskuze, tam spíš najdeš lidi co hledáš.
avathar
Diskutér

Odeslat příspěvekod radecekh 20. 10. 2014 08:37

Původně jsem nechtěl do diskuse zasahovat, ale už mi to nedalo. :-)
Nikdo rozumný jako česká fyzická osoba nebude "dělat intraday", protože daně ho pošlou do mínusu, i kdyby byl sebelepší. Každý účetní zisk zdaníte 15 %, každou ztrátu si nemůžete z daní odepsat. I ti nejlepší mají počet úspěšných obchodů jen o málo vyšší, než těch neúspěšných. Tedy statisticky například vydělají v 52 případech ze 100. Pokud by tedy průměrná ztráta byla stejná jako průměrný zisk na jednom obchodě, znamenalo by to ze 100 jednotek zisk 4 jednotky, ale daň by byla 0,15*52=7,8 jednotek. Tedy krásný čistý prodělek a to nepočítám poplatky za obchody.
Jinak z vašeho popisu vidím, že nemáte prachy a děláte machra. Tedy vy peníze nechcete investovat, vy čekáte, že vám hraní s 50 tisíci přinese zisk. A věřte tomu nebo ne, nepřinese.
radecekh
Diskutér

Odeslat příspěvekod jednadva 20. 10. 2014 08:54

radecekh píše:Každý účetní zisk zdaníte 15 %, každou ztrátu si nemůžete z daní odepsat.

I když jste třeba fyzická osoba - podnikatel a máte papíry napsané v obchodním majetku? Nebo když jste s.r.o.? Nejsem daňař, ale mám pocit, že v obou případech - FO podnikatel nebo s.r.o. - si můžete snížit daňový základ o ztrátu z transakce. (Nejde mi teď o realizovanost/nerealizovanost ztráty.)
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod radecekh 20. 10. 2014 09:10

Pokud to bude mít jako předmět podnikání, tak samozřejmě ne, ale to asi s předpokládanými 50 tisíci na investice nehrozí.
radecekh
Diskutér

Odeslat příspěvekod contrarian 20. 10. 2014 09:27

radecekh píše:Původně jsem nechtěl do diskuse zasahovat, ale už mi to nedalo. :-)
Nikdo rozumný jako česká fyzická osoba nebude "dělat intraday", protože daně ho pošlou do mínusu, i kdyby byl sebelepší. Každý účetní zisk zdaníte 15 %, každou ztrátu si nemůžete z daní odepsat.

A nejaky zdroj Vaseho tvrzeni by nebyl? POkud mate pravdu, pak cast tohoto clanku je lez. http://www.ceskatelevize.cz/ct24/ekonom ... eje-akcii/
contrarian
Návštěvník

Odeslat příspěvekod radecekh 20. 10. 2014 10:47

Možná máte pravdu. Když tak hledám, tak koukám, že poslední dobou převládá názor, že ztrátu si může nepodnikatel započítat. Když jsem hledal v době podávání daňového přiznání, objevoval jsem názory opačné, což mě vedlo k tomu, ztrátu nazapočítávat.
Omlouvám se tedy za mystifikaci.
radecekh
Diskutér

Odeslat příspěvekod contrarian 20. 10. 2014 12:00

1martinnitram1: Jedina rada, kterou pro Vas mam je - neobchodujte intraday s uctem pod 25000 USD a navic si stanovte striktni pravidla max. risku a tyto castky at jsou co nejnizsi a hlavne je za kazdych okolnosti dodrzujte. Zhodnotte si situaci po mesici-dvou a uvidite, zda budete pokracovat, ci ne. Pokud se rozhodnete do toho jit, zcela bez obalu pocitejte s tim, ze vetsinu penez uz neuvidite. Leda by jste patril k tomu 0,000x% genialnich obchodniku s vrozenym talentem a citem pro trhy a s naprosto neotresitelnou psychologii. Pokud jste se zacal vzdelavat pres portaly jako jsou financnik nebo czechwealth, tak vezte, ze tihle lide se zivi prodejem kurzu, knih apod, nikoli obchodovanim.
Vezte, ze intraday je na burze to nejtezsi. Znam uspesne pozicni obchodniky opci, akcii i spreadovych futures, vsichni do jednoho vsak maji striktni plan a jsou burzovne ostrileni borci, kteri se do toho stavu museli dopracovavat radu let. Neznam ale nikoho, kdo by si vydelaval intraday. To samozrejme jeste neznamena, ze to nejde :-) Jen Vas chci varovat a treba Vam usetrit tezce vydelane (nasetrene) penize.
Co se tyka brokeru, IB je v pohode. Proc Vam nevyhovuje Degiro?

P.S. Dani se nebojte. Ztraty ze stejneho produktu (akcie/akcie, futures/futures atd.) lze zapocist. Pokud vubec budete mit co danit (z obchodovani intraday), muzete si gratulovat ke grandioznimu uspechu, ktery se podari malokomu.
contrarian
Návštěvník

Odeslat příspěvekod AlphaD 20. 10. 2014 17:18

contrarian píše:A nejaky zdroj Vaseho tvrzeni by nebyl? POkud mate pravdu, pak cast tohoto clanku je lez. http://www.ceskatelevize.cz/ct24/ekonom ... eje-akcii/

Malá technická otázka: V článku je uvedený "6 měsíční časový test". Je to správně? Nebylo to prodlouženo na 3 roky? Nebo je to teprve v jednání?

Příjem z prodeje cenných papírů
Podle §4 zákona o dani z příjmů jsou od daně z příjmů osvobozeny příjmy z prodeje cenných papírů, pokud doba mezi jejich nabytím a převodem (nákupem a prodejem) přesáhne 6 měsíců. Jde o tzv. "časový test".

Ten článek je psaný v lednu 2014. Podle mě tam mají chybu a má tam být 3 roky místo 6 měsíců.
Canon EOS 550D; Canon EF-S 18-135mm f/3.5-5.6 IS; Canon EF 50 mm f/1,8 II
AlphaD
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jednadva 20. 10. 2014 17:39

Nemají tam chybu. V posledním odstavci se píše:

"Tato pravidla platí pro daňové přiznání za rok 2013, tedy to, které by měli poplatníci podat do konce března 2014. Pro cenné papíry zakoupené od ledna 2014 a zohledněné v přiznání podaném v roce 2015 by se měl časový test pro osvobození příjmů z prodeje cenných papírů prodloužit na 3 roky. Zároveň se zavede limit 100 000 Kč pro příjem (příjem, nikoliv zisk) z prodeje cenných papírů."
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod 1martinnitram1 20. 10. 2014 19:03

Ahoj, všem opravdu hodně moc děkuju za čas a užitečné názory;) Radecekh: nemachruju, upřímně - bohatý nejsem a v intraday se nevyznám (jak už jsem i psal). Pracuji na trzích v nejmenované belgické společnosti a markets mě mě vždycky táhly a více než baví, nic víc nic míň;) Nečekám, že zázračně zbohatnu, ale jsem ochoten o většinu těch financí vložených do tohoto tvrdého "koníčku" přijít, když se mi to učení nebude dařit. Vzdělávám se z novějších knih, studování technické analýzy, testuju si strategie na grafech z minulosti, videí na internetu... vím, že to není procházka růžovou zahradou a dodržování striktní strategie a léta zkušeností je úplným minimem aby člověk mohl být dobrej. Vím, že jsem úplný zelenáč (i svým věkem) a jsem na startu, ale kdo nezkouší, neučí se a nezískává zkušenosti aktivně, ničeho nedosáhne. I kdybych skončil na nule, můžu si říct, že jsem to zkusil a šel do toho naplno.. na Interactive Brokers zatím peníze nemám a ještě chvíli mít nebudu, takže kdybyste věděli o něčem co by se na intraday dalo použít, sem s tím:)) (DeGiro nemá realtime grafy, chybějí základní příkazy (stop loss..) na dlouhé pozice mi přijde opravdu výborný, ale intraday podle mě nepoužitelný)
1martinnitram1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jurabike 12. 4. 2020 10:18

Prosím je tu někdo kdo dokáže poradit s daněnínm intraday na NASDAQ?
Mám jen asi 3 mínusové obchody a všechny ostatní intraday je green.90% pozic je uzavřeno stejný den.Znamená to,že pro každý obchod spočítám prodejní cena - nákupní cena - (poplatky 9,95USD nákup / 9,95USD prodej+ případný procentní ještě) a vynásobím kurzem USD/CZK pro daný den? Tzn.pro časové pásm např.posledních dvou měsíců musím na ČNB dohledat jaký byl každý den kurz ?
A pak sečíst celkové zisky a od toho odečíst ty 3 mínusové obchody?
Jak je to s pozicemi,kterou koupím v čtvrtek před AH a prodám další den,kdy už je jiný kurz?

Děkuji
jurabike
Návštěvník

Odeslat příspěvekod noi2 12. 4. 2020 11:55

Vše násobíš ročním jednotným kurzem (pro 2019 22.93 CZK/USD). Je jedno jestli intraday nebo overnight.
V přiznání použiješ přílohu 2, tabulku 2:
Pokud máš vše long a vše otevřené i uzavřené v jednom roce:
"D - Nákup a prodej cenných papírů" do kolonky 1
sečteš všechny nákupy, dáš je po přepočtu do kolonky 3 - výdaje
sečteš všechny prodeje, dáš je po přepočtu do kolonky 2 - příjmy
rozdíl do kolonky 4
"Z" do kolonky 5 (u zahraničního brokera. Pokud máš českého brokera, pak asi ne)
noi2
Diskutér

Odeslat příspěvekod jurabike 14. 4. 2020 22:53

noi2 píše:Vše násobíš ročním jednotným kurzem (pro 2019 22.93 CZK/USD). Je jedno jestli intraday nebo overnight.
V přiznání použiješ přílohu 2, tabulku 2:
Pokud máš vše long a vše otevřené i uzavřené v jednom roce:
"D - Nákup a prodej cenných papírů" do kolonky 1
sečteš všechny nákupy, dáš je po přepočtu do kolonky 3 - výdaje
sečteš všechny prodeje, dáš je po přepočtu do kolonky 2 - příjmy
rozdíl do kolonky 4
"Z" do kolonky 5 (u zahraničního brokera. Pokud máš českého brokera, pak asi ne)

Díky moc,strašně mi to pomohlo....Já dělám intraday teprv 2 měsíce,tak jen ať vím s čím pak počítat :) takže počítám,že pak ten kurz CZK USD bude pak na konci roku,když ta koruna teď tak lítá 22-25.
jurabike
Návštěvník

Další stránka