Degiro

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod čulibrk 14. 7. 2020 14:49

Po mně nic nechtějí. Jsi už u nich dlouho? Nemáš nějaké akcie se kterými už neobchodují?
čulibrk
Diskutér

Odeslat příspěvekod Mufinmufi 14. 7. 2020 15:17

Nemám nic takového s čím by se neobchodovalo. Jen 2x ETF. Jsem u nich krátce - cca od dubna/května. V každém případě Degiro se tváří jako kdybych tam žádný účet nikdy neměl a teprve si ho vytvářel.
Funkční odkaz pro 5 GBP na Curve, -10% na provizi na krypto Binance,15 USD na Booking.com, Interactive Brokers a 20 EUR na Degiro (klikni na přezdívku => Mufinmufi <= u tohoto příspěvku).
Mufinmufi
Diskutér

Odeslat příspěvekod Dicke Berta 16. 7. 2020 09:12

Začal jsem cca před měsícem obchodovat a narazil jsem na jednu věc - pokud nakoupím akcie na US trhu a mám EUR / USD konverzi nastavenou na AutoFx, prakticky okamžitě při transakci za cca 400-500 EUR mi Degiro ukáže nerealizovaný kurzový zisk / ztrátu klidně ve výši 2-2,5 EUR, což odpovídá cca 0,5 procenta. Ihned po vypořádání. Zdá se mi to divné, že během těch pár sekund se kurz pohne tak výrazně když jindy se mi "online" hýbe hodnota celkového účtu cca 2000 EUR v řádu jednotek, maximálně desítek centů za dejme to 30 minut. Beru to tak, že je tam sice poplatek 0,1 procenta z hodnoty transakce ale pořád tam chybí dost do toho půl procenta, navíc to jde oběma směry (pokud se kurz nehýbe, měl bych okamžitě mít pokaždé nerealizovanou ztrátu ve výši právě těch 0,1 procenta...).

Nevíte čím to může být ?
Dicke Berta
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod octaviampi 16. 7. 2020 09:52

octaviampi píše:Dám příklad, hodnoty vkladu jsou vymyšlené, kurzy a výsledné poměry skutečné:

- vklad 200 000 000 Kč
- směnný kurz 26,6071
- nechtěl jsem se v začátcích spálit např. debetem a proto jsem zadal převod EUR tak, aby nějaký drobný obnos v Kč zůstal
- převedl jsem částku 7 516 000 EUR
- při daném kurzu by mělo být z vkladu strženo 199 978 964 Kč
- strhli ale 200 015 790 Kč
- následně "debet" 15 790 Kč převedli zpět na 593,70 EUR a ta strhli z 7 516 000 EUR - zde převod sedí

U dalšího vkladu jsem manuálně převedl z celkového vkladu 200 000 000Kč konverzi 7 000 000 EUR. U zbývající části provedené automaticky v rámci "nočního" zpracování vše sedí. U manuálně zadané části je kurz 26,8184, ale strženo je místo 187 728 800 Kč opět o něc víc - konkrétně 187 768 700 Kč.

V prvním případě rozdíl 0,018%, v druhém 0,021%. Prvně jsem si myslel, že to je to zaokrouhlením. Ale na to to zas dává až moc velký rozdíl.

Odpoved prisla v ENG na CZ email rychle, pry maji odlisne kurzy pro nakup a prodej men. Zatim to necham plavat.
octaviampi
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 16. 7. 2020 19:26

Nemuzes ho sem pastnout?
proletáři všech zemí…
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod DrumSession 16. 7. 2020 19:40

Realizace směny je podle forexu přesně podle okamžitého kursu v dané minutě a vteřině, kdy odklineš N/P příkaz.
A některý den se kurs docela vlní (i výrazně během 1 hod) :-)
PENÍZE z pohledu věčnosti nemají žádnou cenu a vlastně ani smysl zatím co
LÁSKA která JE nepočítatelná, ano !
ŠTĚSTÍ spočívá v tom, vědět, na co se mám vy...
DrumSession
Diskutér

Odeslat příspěvekod octaviampi 16. 7. 2020 22:09

Vlnění je ok. Ok není, když uvedený kurz nesouhlasí se skutečným.

Odpoved:

This is the rate applied from our currency provider Currenex and a DEGIRO fee is not charged on this.

Please note that their are differing rates for converting EUR/CZK and CZK/EUR, this is a spread (bid/ask).

The bid/ask can be found by checking the EUR/CZK product that is open in the Trader. This can be found via the search bar.

Currently, based on Chi-X price feed information, the Bid (Selling) is listed at 26.6149 and the Ask (Buying) is listed at 26.62
octaviampi
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 17. 7. 2020 20:40

Tak pokud mají výsledný spread JEN 0,0051 CZK, tak je to v pohodě ne?

Pošlete mi nekdo referal na Degiro, si ho asi zalozim...
proletáři všech zemí…
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod xxiro 20. 7. 2020 12:45

vpe píše:Tak pokud mají výsledný spread JEN 0,0051 CZK, tak je to v pohodě ne?

Pošlete mi nekdo referal na Degiro, si ho asi zalozim...

Jestli chceš můžu ti poslat můj, ale já refaraly nepotřebuju. Moje frekvence obchodů je velmi nízká.
xxiro
Diskutér

Odeslat příspěvekod octaviampi 24. 7. 2020 11:14

Je nekde uvedena ta kompenzace za pokles ceny fondu penezniho trhu?
octaviampi
Diskutér

Odeslat příspěvekod xxiro 24. 7. 2020 15:21

octaviampi píše:Je nekde uvedena ta kompenzace za pokles ceny fondu penezniho trhu?

ano, dole pod portfoliem
xxiro
Diskutér

Odeslat příspěvekod octaviampi 24. 7. 2020 19:52

Tam jsem to nenašel, pouze velmi zajímavou informaci o celkovém výsledku +389,43 EUR. Což je nesmysl.

V části, kde jsou uvedené sumy hodnoty portfolia, "volného" prostoru je při najetí na tři tečky uveden celkový výsledek -3,13 EUR.
octaviampi
Diskutér

Odeslat příspěvekod Prologer 25. 7. 2020 11:42

Plánuji si zřídit Degiro jako doplněk k mému LYNX účtu. Přijde mi dobrý na drobné pravidelné nákupy těch ETF zdarma. Větší věci pak nechám na ten Lynx.
Rad bych se ale zeptal na pár veci:
1) je zdarma I nákup více různých ETF v 1 měsíci? Více stejných uvádějí že zdarma je, ale nepochopil jsem, jestli i více různých, pokud žádný z nich neprodam v daném měsíci
2) Pokud si tam pošlu rovnou EUR, tak bych se měl vyhnout FX fee. V tu chvíli tam není vůbec žádný poplatek až na těch asi €2.5 ročně za přístup na tu burzu?
3) Pokud by se to někomu hodilo, tak prosím o poslání referral kódu.
Prologer
Diskutér

Odeslat příspěvekod Mufinmufi 25. 7. 2020 12:56

1) Já to chápu tak, že 1 trade jedním směrem, popř. nad určitou hranici další stejným směrem v daném měsíci je osvobozen od poplatku.
2) Ano, vyhneš se jejich konverznímu fee. Většina ETF je ale stejně vázaná na USD, takže v konečném důsledku budeš tratný (nebo naopak získáš) na FX EUR x USD i když "v popředí" z CZK x EUR žádná konverze neproběhne.
3) Referal jsem ti poslal do zprávy. Kdyby bylo potřeba mohu poslat taky referal na IB, ale jelikož už máš Lynx (tam jsou poplatky vyšší jelikož jde o prostředníka), tak to asi nemá smysl.
Funkční odkaz pro 5 GBP na Curve, -10% na provizi na krypto Binance,15 USD na Booking.com, Interactive Brokers a 20 EUR na Degiro (klikni na přezdívku => Mufinmufi <= u tohoto příspěvku).
Mufinmufi
Diskutér

Odeslat příspěvekod Prologer 27. 7. 2020 11:25

1) Tak mi jejich support naspal, že se jedná o první nákup měsíci zdarma pro každý z uvedených ETF. Takže super, to přesně plní můj účel pro několik drobných nákupů různých ETF každý měsíc:
"You are entitled to one free trade on each of the ETFs in the list.
You are entitled to a second free trade in the same direction on the same ETF if the value of the trade exceeds 1000 EUR. "
2) Kurzové riziko mi je jasné, ale šlo mi spíše o fee. Riziko může jít na obě strany, u fee je jasné komu půjde :) .
3) Dík, zaregistroval jsem se přes tebe.
Pokud byste měli zájem o zřízení Crypto.com karty, napište mi PM, rád vás doporučím a případně poradím co a jak.
Prologer
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka