Degiro

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod octaviampi 16. 3. 2021 09:26

Částečně lze řešit rozepsáním např. na manželku. Ale jde o to, jestli to není rizikovější :-)
octaviampi
Diskutér

Odeslat příspěvekod dave_no 16. 3. 2021 14:40

Tomu nerozumím. Pokud se limit vztahuje pouze na uložené peníze u brokera, kde v podstatě žádné volné peníze neudržuji, vždy za to něco koupím, pak nemá smysl zakládat dalšího brokera nebo něco převádět na manželku.
dave_no
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod cz01 16. 3. 2021 19:56

Je to i na CP, třeba zpronevěra, či podvod ze strany brokera. Jak bylo psáno většina CP nejsou psaná na klienta, ale na sběrných účtech brokera. Volné peníze je tak to nejmenší z mého pohledu.
cz01
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Artulinek 16. 3. 2021 22:46

fio broker ti dává akcie přímo na tvé rodné číslo. pak ti i divi přijde jako oznámení poštou a jdeš si to vybrat třeba do spořky.
Artulinek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hgfdsa 16. 3. 2021 22:51

To není automaticky pravda. Záleži, jaký tam máš účet.
hgfdsa
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod stepano 27. 3. 2021 19:28

Artulinek píše:fio broker ti dává akcie přímo na tvé rodné číslo. pak ti i divi přijde jako oznámení poštou a jdeš si to vybrat třeba do spořky.

Záleží jestli máš v e-Brokerovi ten jejich sběrný Master účet nebo opravdu svůj - pak máš i svůj majetkový účet v CDCP na své jméno, ale řekl bych že tohle se týká jen českých emisí, nebo v lepším emisí obchodovaných na BCPP. Jakékoliv jiné zahraniční jsou stejně vedeny na jméno brokera si myslím :hm
stepano
Nadšenec

Odeslat příspěvekod stanickses 13. 4. 2021 13:24

Přišel mi email od Degiro, že se stávají nizozemskou pobočkou Flatexu s tím, že můžou držet peníze klientů. Jako datum je tam uvedeno 30.4.2021.
Předpokládám, že to bude znamenat konec (ne)slavného FPT.
stanickses
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod BaruD 16. 4. 2021 07:16

Máte někdo doporučení na brokera, pomocí něhož bych nakupovala ETF na vlastní jméno a nebyly by "held in street name", jako je to u Degiro? S tím, jak se mi navyšuje investovaná částka, přestávám se na téhle platformě cítit bezpečně, ale nechci dávat bance vysoký správcovský poplatek, když potřebuji jen nakoupit mnou vybrané ETF. Díky!
BaruD
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod aaischa 16. 4. 2021 07:30

Tradestation Global, Lynx, IB?
aaischa
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tmx643 16. 4. 2021 08:23

Od včera je nový seznam ETF bez poplatku, je tam toho asi víc, například Vanguard FTSE All World

https://www.degiro.cz/data/pdf/cs/sezna ... platku.pdf

Ty, co v novém seznamu nejsou, jsou zdarma do půlky května.
tmx643
Diskutér

Odeslat příspěvekod stanickses 16. 4. 2021 09:16

Díky za upozornění na aktualizovaný seznam! Ten Vanguard FTSE All World vypadá jako dobrá alternativa k iShares Core MSCI World UCITS /jiná burza, jiný Asset manager. Rychle jsem si je porovnal, Vanguard ma mírně vyšší TER (0.22%) vs 0.2% zároveň má skoro dvakrát tolik pozic než iShares, protože obsahuje navíc pacific a emerging markets - hlavně China, Taiwan, Indie, Brazil, UAE.
Výkonnost historicky koreluje skoro dokonale, protože ty top pozice (AAPL,AMZN,MSFT..) jsou samozřejmě stejné pouze u iShares s vyšší váhou.
stanickses
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _dank 16. 4. 2021 10:02

Pro snazší porovnání jsem hodil změny v ETF do tabulky: https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... sp=sharing
_dank
Návštěvník

Odeslat příspěvekod stanickses 16. 4. 2021 10:50

Super, škoda, že tam nemají S&P500 akumulační variantu Vanguard IE00B3XXRP09. TER 0.07% je clear deal. Stejně vypadá iShares IE00B5BMR087 s TER 0.07% jenom snad ta hodnota jednoho kusu nominal je celkem vysoko 352 eur vs 66 eur.
stanickses
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod octaviampi 16. 4. 2021 16:37

Tak se mně z nějakého důvodu začala zobrazovat finanční kompenzace za FPT. V Kč.
octaviampi
Diskutér

Odeslat příspěvekod TnT2 16. 4. 2021 20:31

Mně taky, v Portfoliu, ale neodpovídá ztrátě podle FPT - Celkový výsledek, je o víc než třetinu nižší.
Curve karta promo kód na £5: RG7YB | Bondster promo kód: 0539 | Mintos kód: 21GMHB | Portu na 3 měsíce zdarma? Stačí SZ.
TnT2
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků