Degiro

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod octaviampi 25. 11. 2021 11:40

Takže doplnění - pokud si člověk "zřídí" USD a GBP "cash account", tak může mít oddělené tří měnové složky zvlášť bez nutnosti konverze přes EUR. Průzkum dopadl vyrovnaně. Protože za manuální konverzi jsem zaplatil 10 EUR, na druhou stranu dolar posílil, tak to vyšlo šul nul. Při převodu mně to dostalo do mírného minusu, cca 0,13 USD a ten byl přes noc (možná s ohledem na navrácení "autofx" vyrovnán automaticky z EUR účtu. Jestli se dá nastavením "autofx" udělat výhybka tak, aby se i při existenci USD a GBP cash accountů konvertovaly příjmy do EUR, to zatím nevím. Nejbližší příležitost je vyplacení divi cca 17. prosince. Ale napsal jsem do Degira, ať ty účty zruší. Tak kdo bude první...
octaviampi
Diskutér

Odeslat příspěvekod octaviampi 25. 11. 2021 16:23

První odpověď z podpory Degira:

- pokud člověk vypne manuální konverzi, bude se údajně proces nákupu a prodeje včetně konverzí tvářit tak, jako kdyby USD a GBP cash account nebyl otevřený
- cílem je mít cash accounty v různých měnách, ale neví se, kdy to bude
octaviampi
Diskutér

Odeslat příspěvekod DrumSession 25. 11. 2021 20:03

xls píše:Posledních pár let uvažuju, že si Degiro zřídím, ale vždycky mě od toho něco odradilo. Pořád to mám v seznamu úkolů, ale zatím používám jiného brokera. Když to tak ale sleduji z dlouhodobého hlediska, tak se Degiro pořád mění pod rukama - a to je vlastnost, kterou u finančních služeb nesnáším. Mám prostě rád nějak nastavené podmínky, na které se dá přistoupit a počítat s nimi. Takhle to připomíná systém, kde zakazníky dřív nebo později začnou čím dál tím víc dojit. Vypadá to, že založení Degira asi nebude vůbec.

Hledám brokera na US akci, účet v USD (nebo mini poplatek za konverzi nebo via Revolut), buy/sell v USD za žádný nebo malý poplatek/spread, W8BEN na daň z divi 15% podepsán automaticky při ot.ú., OK na malé objemy již od 100-200 USD výše. Exchange Degiro (od 20.12. Dead !!) => Trading 212 zatím best solution... Jaký jiný brok je použitelný?
PENÍZE nebo nepočitatelná LÁSKA ? ŠTĚSTÍ spočívá vědět to, co si vybrat
Nesmíte se bááát a na hlavu si nechat s... Takže? Musíte se ptááát !!
DrumSession
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 26. 11. 2021 00:13

proletáři všech zemí…
vpe
Inventář

Odeslat příspěvekod octaviampi 26. 11. 2021 12:20

Dle informací z Degira - jediná osvobozená konverze měn bude CZK <=> EUR. Buď tedy platit za konverzi a nebo si vytvořit USD na "cash accountu".

Mimochodem, to video je hrozné, vypadá jak afektovaný buzík.
octaviampi
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 26. 11. 2021 12:29

Mu to tam napis :) informacni hodnota je ale nadprumerna.
proletáři všech zemí…
vpe
Inventář

Předchozí stránka