Degiro

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod fc70 18. 1. 2023 18:13

ETF může mít 8 tisíc konstituentů… to by zveřejňovali nepřetržitě.

(ETF opravdu někde průběžně zveřejňují aktuální portfolio a creation / redemption basket, ale to spíš bude někde na Bloombergu nebo na portálu jen pro authorized parties; zatím jsem na to nenarazil jen tak na webu – ale je taky docela možné, že to pro některá ETF existuje.)
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod vpe 20. 1. 2023 22:34

V degiru urcite ne, ty nejsou schopny ti ani ukazat a ani prodat za penize realtime data na xetre pro etf, nebo udrzovat odkazy na kiid.

Na tu otazku by umel odpovedet spravce fondu.
<- Patria kod 1000 - klikni na muj nick vlevo
<- Tipli 300 Kč bonus
<- Investown bonus 500-1000 Kč (nemovitosti, zhodnoceni až 11%)
<~ Allegro CZ 200 Kč za reg, 5 doprav zdarma a od 2. do 8.10. je tam slevovy kupon 300,-
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dejv91 22. 1. 2023 14:35

Zdravím. Mohl by mi prosím někdo vysvětlit tohle? Ukazovalo to správně, ale až po posledním nákupu to prostě vůbec nesedí a nechápu co to znamená. Celkový zisk/ztráta vůbec neodpovídá když to sečtu moje jednotlivé položky a jejich zisk/ztrátu. Ale jak říkám, až do posledního nákupu to bylo vždy správně. Děkuji.
Přílohy
degiro.jpeg
Dejv91
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod octaviampi 22. 1. 2023 17:13

Nechci být negativistický, ale tohle člověk u Degira nemůže brát vůbec vážně. Zvlášť s dalšíma měnama, kde to podle měnících se kurzů mění ztrátu/zisk prakticky každou sekundu. Mně to třeba u hotovostního USD zůstatku vykazuje nějaký zisk/ztrátu, ale k čemu...

Ještě dodám, že relevantní je pouze "přehled účtu", např. u transakcí neseděly dřív (a teď už to nezkouším sledovat) převodní kurzy apod.
octaviampi
Diskutér

Odeslat příspěvekod driver.cz 23. 1. 2023 09:43

fc70 píše:ETF může mít 8 tisíc konstituentů… to by zveřejňovali nepřetržitě.

(ETF opravdu někde průběžně zveřejňují aktuální portfolio a creation / redemption basket, ale to spíš bude někde na Bloombergu nebo na portálu jen pro authorized parties; zatím jsem na to nenarazil jen tak na webu – ale je taky docela možné, že to pro některá ETF existuje.)


To mi mohlo dojít :D Díky
N7A -> BP4W -> M52B28 -> M52B28TU -> BP-Z3 charged + H22A5 -> BP-Z3 charged + TU5 J4 -> BP-Z3 charged + A16LER -> MZR LF-VE + Y26SE -> MZR LF-VE + EJ204 --> MZR LF-VE + SR20DE + LS1
driver.cz
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod distillery 3. 2. 2023 09:55

Ahoj, založil jsem si eurový účet s tím, že tam budu zasílat eura, ale při prvním převodu jsem zjistil, že se nejdříve eura převedou na czk a poté zpět na eur. Je možné tam založit účet, který by toto nedělal? Děje se tak i u dolarového účtu?
distillery
Návštěvník

Odeslat příspěvekod DoubleSix 3. 2. 2023 12:01

A posíláš EUR na který účet?
Na 4042500001/7910?
Nebo na CZ3279100000004042500108; DEUTCZPX?

-- 3. 2. 2023 12:02 --

Degiro má účet v €, nelze mít účet v $.
DoubleSix
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod distillery 3. 2. 2023 12:45

Posílám na ten IBAN s BIC údajem... U toho prvního jmenovaného píšou právě, že ho mám použít při převodu z CZK účtu... Ještě teda jestli AirBank eur účet je opravdu eurový účet..?
distillery
Návštěvník

Odeslat příspěvekod octaviampi 3. 2. 2023 12:48

Pozor, lze drzet prostredky i v usd a gbp. Akorat je nelze primo vyvest/vlozit, lze jen pres eur.
octaviampi
Diskutér

Odeslat příspěvekod DoubleSix 3. 2. 2023 13:31

Já posílám Kč na 4042500001/7910 a druhý den je mám připravené v EUR na nákup ETF.

Ani EUR u Degiro nevybereš. Vybrat peníze lze pouze v Kč (tedy pokud nemáš třeba účet u Degira založený v Německu).
A konverze z EUR na USD / GBP už stojí na poplatku 0,25%.
DoubleSix
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod distillery 3. 2. 2023 13:50

Ok, díky za odpověď. Budu tedy taky posílat na tento účet. Když jsem posílal eura, tak hrozně dlouho trvalo, než byly peníze použitelný...
distillery
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fc70 4. 2. 2023 01:42

V Degiro je ke stažení roční výkaz a vidím tam nějaké chyby:
  • „Poplatky za obchodování na zahraničních burzách“ 2x větší
  • Flatex „Celková hodnota vkladů a výběrů z DEGIRO“ vůbec nedokážu vysvětlit

Psal jsem na podporu, tváří se, že tam můžou být chyby a oni to nebudou řešit (!!)

Máte tam taky problémy? Popř. ví někdo konkrétní vysvětlení, jak to počítali?
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod aaischa 4. 2. 2023 06:49

Běžná praxe u degira, pokud ti sedí část pro daně a v online výpisu transakci ti nenauctovali poplatky na víc tak nemá smysl řešit
aaischa
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tmx643 4. 2. 2023 09:00

Poplatek by teoreticky mohl být dvojnásobný, protože loni se na rok 2022 strhával 3.2., zatímco letos na 2023 už 3.1.. Jiné aspoň trochu logické vysvětlení mě nenapadá.
tmx643
Diskutér

Odeslat příspěvekod octaviampi 4. 2. 2023 11:18

Pokud si dobre pamatuju, tak loni nauctovali poplatky na zacatku roku a pak na konci na letosek. Takze to muze byt klidne spravne.

A pozor, muze byt rozdilne datum transakce a zauctovani. To je u nekterych transakci taky zdrojem nejasnosti.

-- 4. 2. 2023 11:30 --

fc70 píše:
  • Flatex „Celková hodnota vkladů a výběrů z DEGIRO“ vůbec nedokážu vysvětlit


No nastesti to je stejne pro dane nedulezite. Je tam rada zbytecnych nebo zavadejicich informaci.

Ve vysvetlivkach je uvedeno mimo jine “a součet vkladů a výběrů mezi Vaším hotovostním účtem flatex a Vaším investičním účtem DEGIRO”. Tam se divam, ze mam taky divnou castku. A u vkladu a vyberu mam nulu. Takze jde zrejme u tveho dotazu ne o vklady a vybery z Degira, ale mezi hotovostnim uctem flatex a Degirem. Jeste se na to podivam.
octaviampi
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků