Degiro

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod mlrs 20. 8. 2020 17:55

myslim, ze jdou jen cely no...ja si to spocitam, kolik me to cca bude stat a na tom uctu nechavam lezet par jednotek / desitek euro...neposilam tam nic extra navic...
mlrs
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Mufinmufi 21. 8. 2020 13:59

Jen pozor. Nad 2.500 EUR není ta kompenzace negativního úroku na jejich EUR fondu.

Já při posledním Nasdaq dumpu prodal svoje CSNDX ETF, které jsem tam měl a teď už vystoupalo do neudržitelných výšin, tak přemýšlím do čeho v EUR investovat, ale moc možností mne nenapadá. Asi počkám do podzimu na další pád (pokud nějaký bude), nebo si to převedu do IB.
Funkční odkaz pro 500 Kč za vytvoření účtu u Maxbanky, 100 EUR na Degiro, 5 GBP na Curve, až 1.000 USD v akciích na Interactive Brokers a -10% na provizi na krypto Binance (klikni na přezdívku => Mufinmufi <= u tohoto příspěvku).
Mufinmufi
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Stileth 23. 8. 2020 12:22

Mam dotaz jak vybrat penize?
Aktualne mam primarni CZK ucet a dalsi napojeny EUR ucet. Prostredky na Degiro jsou v EUR.
Muzu udelat z EUR uctu primarni a potom vybrat v EUR? Pozna Degiro, ze to je EUR ucet?
Nebo je nejaky jiny zpusob?
Diky
Stileth
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Mufinmufi 23. 8. 2020 18:26

Co mám informace pár měsíců zpět lze vybrat pouze v CZK.
Funkční odkaz pro 500 Kč za vytvoření účtu u Maxbanky, 100 EUR na Degiro, 5 GBP na Curve, až 1.000 USD v akciích na Interactive Brokers a -10% na provizi na krypto Binance (klikni na přezdívku => Mufinmufi <= u tohoto příspěvku).
Mufinmufi
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kolem.jdouci 23. 8. 2020 19:19

Vybírat jde bohužel pouze CZK. Jinak by to byla pěkná směnárna. Alespoň je to použitelné ve směru EUR-CZK.
Kolem.jdouci
Nadšenec

Odeslat příspěvekod mirekd11 2. 9. 2020 15:36

Ahoj.Zakládal si někdo v poslední době účet na Degiro ?zajímá mě jestli jim to pořád tak dlouho trvá??? :-)
mirekd11
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Stileth 2. 9. 2020 20:30

Ne, bylo to rychle. Ucet overen za par hodin.
Penize jsem poslal vecer a dopoledne pripsano.
Stileth
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod zdenek_new 6. 9. 2020 12:08

Zdravím, prošel jsem tento topic a snažil se získat nějaké informace ohledně vrácení srážkové daně, resp. rozdílu mezi 35% a 15%. Bohužel se mi nenašlo, zde najít nějakou jasnou odpověď. Mohl by mi někdo v této záležitosti poradit. S používáním Degira jsem teprve na začátku. Děkuji.
zdenek_new
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod stanickses 9. 9. 2020 12:30

Ještě jsem se nevzdal myšlenky kupovat kromě IWDA také distribuční ETF, ty divi např. z Irska si do přiznání klidně dám. Nedaří se mi najít nějaké rozumné distribuční s divi yield >2%. Ty, co jsem našel jsou na S&P500 IE0031442068/IE00B3XXRP09 maji kolem 1.5% a zároveň na stránkách iShare nevidím u toho IE0031442068 mezi registered locations Cesko? (napr. u IWDA, coz je taky iShares, tak tam Cesko je). Zároveň patří mezi ETF na degiro zdarma.

Existuje nějaká EU verze high dividend yield ETF, nebo dividend aristocrats ETF, která se dá nakupovat přes Degiro?

Něco jako např tyto dvě high yield
https://www.ishares.com/us/products/239 ... vidend-etf
https://investor.vanguard.com/etf/profile/VYMI

Díky!
stanickses
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod stanickses 9. 9. 2020 16:30

zdenek_new píše:Zdravím, prošel jsem tento topic a snažil se získat nějaké informace ohledně vrácení srážkové daně, resp. rozdílu mezi 35% a 15%. Bohužel se mi nenašlo, zde najít nějakou jasnou odpověď. Mohl by mi někdo v této záležitosti poradit. S používáním Degira jsem teprve na začátku. Děkuji.

1. Degiro deklaruje, že u akcií CZ firem z BCPP je daň 35%. Z toho důvodu není Degiro vhodné na nákup CZ akcíí, použijte např. Fio.
2. Od 30.6. navíc uplatňují sníženou daň pro US dividendy pouze na cca 2.000 akcií - viz seznam
https://www.degiro.com/data/pdf/english/US_products_tax_relief_at_source.pdf
3. obecně k problematice daní odkazují na tuto stránku
https://www.degiro.cz/tax.html
stanickses
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod zdenek_new 9. 9. 2020 19:06

A není nějaká možnost to požadovat zpět prostřednictvím DPFO?
zdenek_new
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod čulibrk 10. 9. 2020 11:48

Před týdnem 3.9.2020 jsme zažádal o výběr CZK a doteď nic nepřišlo. Na email sice odpovědí, ale jen obecně, že mají problémy s transakcemi. Moc důvěry to nevzbuzuje.
čulibrk
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stanickses 10. 9. 2020 12:30

zdenek_new píše:A není nějaká možnost to požadovat zpět prostřednictvím DPFO?

Ohledně těch 35% z českých by to asi nějak šlo, pokud těch 35% platí České republice, ale absolutně nemá význam to řešit, kupte si CZ akcie u Fio. S těmi US akciemi nevím, proč mimo ten list 2.000 titulů neuplatňují nižší zdanění dle W8-BEN a platí vyšší daň US finančáku. Tady byste musel ten rozdíl chtít od US finančního úřadu, což nevím nakolik je reálné a pro malé částky určitě nereálné. Takže pokud toužíte po dividendě z těch US akcií mimo list, opět to kupte někde jinde.
stanickses
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod rluks 5. 10. 2020 20:30

Ahoj, mam u Degiro Basic a chtel bych prejit na Custody. Jak mam postupovat?
V oficialni napovede jsem nic nenasel.
rluks
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kolem.jdouci 5. 10. 2020 20:34

Protože to nejde. Musíš si založit nový účet.
Kolem.jdouci
Nadšenec

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků