Degiro

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod hannys85 6. 5. 2021 17:58

Můžou mi prosím zkušenější osvětlit, proč když mám na degiru první nákup ETF (bez poplatkového z jejich seznamu) v dubnu, proč mi účtují na začátku května poplatek 0,77 EUR za obchodování na amsterdam burze ? Roční poplatek neúčtují 1x ročně, ale měsíčně ? A když teda měsíčně, tak od kdy je 2,5/12 = 0,77 ? Něco mi uniká ? Navíc účtují i poplatek 0,54 EUR za (Currenex - CNX) ? To jako za konverzi měny, které se nedá z důvodu toho jejich fondu vyhnout ? A opět kdybych to bral, že to berou jako burzu, tak 2,5/12 je 0,54 ?
To má být ten úžasný levný broker, kterého každý doporučuje ?
XTB je narozdíl od nich opravdu zdarma, pokud si tam přes paypal pošlu dolary na USD účet, tak se vyhnu "poplatku" v podobě horšího kurzu za konverzi při nákupu...
hannys85
Nadšenec

Odeslat příspěvekod dave_no 6. 5. 2021 18:01

Ten seznam ETF zdarma se nedávno měnil, jaké kupuješ? Poplatek za burzu je 2,5 ročně a bývá účtován začátkem roku. Nákup i konverze by měla být bez poplatku.
dave_no
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tmx643 6. 5. 2021 18:29

Ten poplatek je "0,25% z celkové hodnoty vašeho účtu (maximálně 2,50 €) ročně za každou zahraniční burzu", já taky za první nákup za cca 930 EUR měl na konci měsíce poplatek 2,36 EUR a další měsíc za nákup za dalších necelých 1000 eur poplatek 0,14 EUR - tím jsem se dostal na 2,5 EUR, což je to roční maximum.
tmx643
Diskutér

Odeslat příspěvekod hannys85 6. 5. 2021 18:47

Aha, tak pokud to stopnou při poplatku 2,5 EURO a pak dají po delší období pokoj, tak je to v pořádku. Já v tom hledal nějakou logiku, kdybych prostě pochopil, že bych měl za měsíc naúčtován 1/12 ročního poplatku.
Vím, že měnili seznam ETF, ale to ETF co nakupuji je určitě zdarma, je to: Vanguard S&P 500 UCITS ETF. A poplatek za currenex chtějí proč ? Nejsem si vědom, že bych využil "ruční" konverzi měny, pokud ano, tak i tak mi to přijde celkem hnus,,
hannys85
Nadšenec

Odeslat příspěvekod dave_no 6. 5. 2021 19:45

A ruční konverze je zpoplatněná?
dave_no
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hannys85 6. 5. 2021 19:55

Není pokud se konverze týká měnového páru CZK-EUR. Jiné zpoplatněny jsou.
Akorát mám podezření, že si účtují poplatek za použití burzy (forex), když si to ručně převedu sám (místo automatického převodu na druhý den ze strany degira)..Akorát si prostě nepamatuji, že bych si to ručně převádel..
hannys85
Nadšenec

Odeslat příspěvekod volnicko 7. 5. 2021 10:59

Takze jsi kupoval IE00B3XXRP09 v Amsterdamu?
volnicko
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hannys85 10. 5. 2021 20:36

Ano, přesně to jsem nakupoval.
hannys85
Nadšenec

Odeslat příspěvekod tmx643 25. 6. 2021 10:05

Pozor:

Experiencing difficulties processing deposits received from CSOB Bank

Dear Investor,

We would like to inform you that due to external reasons we are experiencing difficulties processing deposits received from CSOB bank. While you can deposit from your CSOB bank it is strongly advised to ensure with your bank if this is possible for you.

If a deposit cannot be processed it is necessary to return the funds to your bank account. In the event of a refund, the necessary steps will be communicated via email.

Please note, we do expect the refund process may take several weeks to complete.

Although this issue is out of our scope we apologise for any inconvenience caused. We would like to thank you in advance for your patience, understanding and co-operation. If you have any remaining questions, please let us know.

Regards,
DEGIRO
tmx643
Diskutér

Odeslat příspěvekod sniper76 25. 6. 2021 13:23

Nakupujete někdo akcie z Varšavy přes Degiro? FIO Polsko asi nedělá.
Poté co PPF zužuje trh v Praze se rozhlížím v regionu a pro začátek bych nakoukl do Varšavy. Je tam sice hodně akcií těžařů ale i tak by se tam cca 3 firmy do začátku našly.
Je něco na co si dát pozor?
Díky
sniper76
Nadšenec

Odeslat příspěvekod octaviampi 29. 6. 2021 12:42

S ohledem na volne prachy a rozhodne datum u CEZu, ma nekdo zkusenosti s resenim srazkove dane 35% u Degira? Jde o CZ akcii. Nevim, zda by neslo napr. udelat "zapocet" v danovem priznani.
octaviampi
Diskutér

Odeslat příspěvekod uphoun 29. 6. 2021 16:16

Zkousel jsem a neproslo mi to u FU.

Vubec FU po mne chtel, at uvedu v priznani prijmy ze zahranici od jednoho subjektu - Degiro (NL), nehlede na to, ze mam dividendy z ruznych zemi.
uphoun
Návštěvník

Odeslat příspěvekod volnicko 29. 6. 2021 19:14

WTF? Pls rozved. Diky.
volnicko
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod uphoun 30. 6. 2021 16:45

FU na P8 po mne chtel, abych v danovem priznani co se tyce Degira uvedl pouze Degiro, tzn. do Seznamu (Příloha § 38f odst.10) jsem dal pouze jeden radek, identifikacni udaje Degiro, stat zdroje prijmu NL (Nizozemsko), zaplacena dan, dan a prijmy - dle vykazu z degiro.

Ve vysledku mi vysla dan necelych 11% (nulova dan GB, IE a KY; 15% US a 35% pro CZ).

Kdyz jsem v minulosti vyplnil tento seznam po statech (dle portfolia na Degiro), tak mi to urednice vratila, ze to probirala s nadrizenym a ma to bejt vse jako jedno a to Degiro, NL.
uphoun
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Rop 30. 6. 2021 17:17

A teď otázka - finální česká daň ti vyšla vyšší nebo nižší, než správně měla být?
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků