Degiro

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Dicke Berta 29. 7. 2020 19:49

Automatic Currency conversion Issues

Dear Client,

Please be aware that we are currently experiencing issues related to the automatic conversion of CZK/PLN deposits to the account base currency of EUR.
In the meantime, please note that you can still convert this manually at the currency conversion screen.
No fee is levied for this on the side of DEGIRO. Our team is working to resolve this as quickly as possible.
For anything further, please do not hesitate to contact our Service Desk via mail to klienti@degiro.pl/klienci@degiro.cz
You can also reach us via phone at: +45 89 88 62 81

Kind Regards,
DEGIRO.

WTF ???
Dicke Berta
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ado130 30. 7. 2020 08:08

Nefungoval/nefunguje im automatický prevod CZK <--> EUR. Takže miesto čakania do ďalšieho dňa, kedy by sa to malo zameniť automaticky, je možné to zameniť manuálne, čo je pre CZK <--> EUR bez poplatku.
ado130
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dicke Berta 30. 7. 2020 08:31

Ono jim toho nefunguje víc, aktuálně je velké téma značně nepřesné vykazování průběžných kurzových ztrát v EUR u US akcií...
Dicke Berta
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod octaviampi 31. 7. 2020 21:37

Tak mne dneska prisel email o tom, ze byla schvalena akvizice a v druhe polovine roku bude mozne otevrit ucet u flatexu a nebude nutne pouzivat okliku s peneznimi fondy.
octaviampi
Diskutér

Odeslat příspěvekod Mufinmufi 31. 7. 2020 21:45

Mohla by to být při zajímavých podmínkách dobrá cesta jak se dostat k účtu v Německu z ČR. Sice už FIO nabízí převod EUR zdarma, ale tohle by mohla být teoreticky o něco větší jistota. Taky je ale možné, že Degiro trošku předělají a zmrví různými poplatky.
Funkční odkaz pro 500 Kč za vytvoření účtu u Maxbanky, 100 EUR na Degiro, 5 GBP na Curve, až 1.000 USD v akciích na Interactive Brokers a -10% na provizi na krypto Binance (klikni na přezdívku => Mufinmufi <= u tohoto příspěvku).
Mufinmufi
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dicke Berta 1. 8. 2020 06:16

octaviampi píše:Tak mne dneska prisel email o tom, ze byla schvalena akvizice a v druhe polovine roku bude mozne otevrit ucet u flatexu a nebude nutne pouzivat okliku s peneznimi fondy.


Ja mam o alokaci taky zazadanu, to ti schvaleni prislo jeste pred zacatkem srpna? O castku alokace se ti tedy zvysil Volny prostor?
Dicke Berta
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod octaviampi 1. 8. 2020 12:30

Nic jsem neresil, alokace nevim, co by melo byt. Pouze prisel email, ze flatex bude poskytovat ucet v ramci DE reguli a nebude nutne "investovat" do fondu penezniho trhu.
octaviampi
Diskutér

Odeslat příspěvekod Dicke Berta 3. 8. 2020 08:08

Čtu akvizici myslím alokaci, má chyba... Ten email mi přišel s akvizicí taky....

Mimochodem, nevíte na jakém principu funguje "schválení" alokace resp. jestli je tam nějaký krok od Degira po nastavení alokační částky ?

Minulý měsíc jsem obchodoval a dostal jsem se do kreditu, kde se platí těch 4 %. Abych využil tu alokační sazbu 1,25 % tak jsem si o alokaci zažádal, od srpna se mi alikvotně ale "Volný prostor" vůbec nezměnil. Prostě mohu investovat stejně jako v červenci a dál mě to nepustí, i když mám pohodový margin.
Dicke Berta
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Azaral 3. 8. 2020 22:34

Ahoj všem,
jako nováček, který teprve proniká do tohoto světa, chci odejít z podílových fondů a přejít na ETF.
Na základě recenzí jsem vybral Degiro, nějaký ETF pro srovnání a pak jsem kontaktoval podporu s dotazem ohledně ceníku - nákup ETF a z jejich odpovědi nejsem moc moudrý, proto bych se chtěl zeptat vás zkušenějších.

Zajímal jsem se o:
https://www.justetf.com/de-en/etf-profile.html?query=LU1437016543&groupField=index&from=search&isin=LU1437016543
AMUNDI MSCI NORTH AMRC UCITS
EPA | NRAM | LU1437016543 | EUR
- v degiro byla cena 72,52 EUR

Chci koupit, ať se snadno počítá, třeba 100 ks.
Zajímá mě, kolik zaplatím na poplatcích u Degiro?
Bude tedy odpovídat výpočet viz níže?

72,52 EUR x 100 pcs = 7 252 EUR
+ 7 252 x 0,0003 = 2,1756 EUR
+ 2 EUR =
= 7 256 EUR celkem

Pak jsem si ale v KIID všiml vstupního a výstupního poplatku 3 % a poznámky:
"In KIID there is an *entry charge 3 %, *exit charge 3 %.
*Entry and exit charges will only apply when shares are subscribed or redeemed directly from the Sub-Fund, and will not apply when investors buy or
sell such shares on stock exchanges. Investors dealing on exchange will pay fees charged by their intermediaries. Such charges can be obtained from
intermediaries."

Odpověď od Degiro jak to ovlivní moji investici:
This fund will levy the charge indirectly. This is done in the adjustment of value in the ETF downward to account for the cost of the fee.
Please note that this adjustment is not carried out by DEGIRO directly.
Thus will not be displayed in your Account tab as it is levied by the fund indirectly.

Nejsem si jistý jak tomu rozumět.
Tady mě zajímá jakým způsobem a kdy dojde ke strhnutí vstupního / výstupního poplatku a z jaké hodnoty to bude? Budou strženy vždy 3 % z hodnoty nákupu? A při odprodeji to budou 3 % z celkové sumy odprodeje?
Od podílových fondů jdu k ETF abych neplatil vstupní poplatky, v tomhle konkrétní případě jsou uvedeny i výstupní poplatky.
=> nabývám z toho dojmu, že je hloupost do toho dávat peníze a je lepší vybrat jiný ETF

Předem díky za radu.
Azaral
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Azaral 7. 8. 2020 10:20

Nechci tu nechat viset nezodpovězený dotaz, proto odpovím sám.
Ohledně výpočtu ceny za ETF, které není na seznamu Degiro ETF zdarma, tak platí výpočet:

The DEGIRO transaction fee for an ETF is charged in the following way:
Fixed fee: 2.00 EUR + (0.03% - Total amount of trade)
Example: Buy 1 @ 72,52 = 2.00 EUR + 0.03% of 72.52 = 0.021
Fee = 2.021 EUR.
Azaral
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod peliculiar 9. 8. 2020 11:42

Ahoj, vím že se to tu už několikrát řešilo, ale přesto jsem z dřívějších příspěvků nezískal jasnou odpověď.

Po nějakých deseti dnech mi DeGiro konečně schválilo registraci a nyní řeším dilema, zda zvolit účet Basic a nebo Custody?
Vím, že v případě Custody může broker mé aktiva nabízet na páku, také jsem četl, že jsou aktiva pojištěná do výše 20 000 Euro a že v případě Custody účtu jsou některé poplatky vyšší (dividendy).
Pokud jde o to pojištění, nepochopil jsem, zda jde o prostředky, které nejsou zainvestované (ležící na účtu u brokera) a nebo se jedná i všechny, případně ty už zainvestované ... ?
Z toho co jsem četl, tak bych se i v případě Basic účtu neměl čeho bát, ale zároveň jsem se nikde jasně nedočetl, pro koho je který typ účtu vhodný. Vzhledem k tomu, že s investováním (ETF) budu v podstatě začínat, tak mi informace od DeGira výběr nijak neusnadňuje.

Prosím zkušenější investory, mohli byste to tu pro mě ještě jednou shrnout? Předem moc děkuju.
Naposledy upravil peliculiar dne 10. 8. 2020 09:44, celkově upraveno 1
Kdo má zájem o Twisto či Skip Pay a chce bonus 500 Kč mrkněte mi do zájmů v profilu. ;-)
peliculiar
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mlsal 9. 8. 2020 20:20

Na Degiro existuje nápověda, tak si to můžeš lehce najít.

Rozdíl mezi Basic a Custody:

- když chceš shortovat, obchodovat na úvěr, obchodovat s deriváty, musíš volit Basic.
- když chceš kupovat akumulační ETF, stačí ti Custody.
- když chceš kupovat cokoliv s dividendami (kupóny), v Custody je to za poplatek viz ceník a v Basic bez poplatku.
mlsal
Nadšenec

Odeslat příspěvekod tom brava 9. 8. 2020 20:23

Nemá to bejt náhodou obráceně????
- když chceš shortovat, obchodovat na úvěr, obchodovat s deriváty, musíš volit Custody
- když chceš kupovat akumulační ETF, stačí ti Basic.
(třetí tvrzení je OK)
tom brava
Diskutér

Odeslat příspěvekod mlsal 9. 8. 2020 20:34

Říká se, že když všechno selže, je načase si přečíst návod. :-)

Podle tohoto dokumentu můžeš mít všechny 4 profily a mezi nimi přepínat podle potřeby.
mlsal
Nadšenec

Odeslat příspěvekod peliculiar 11. 8. 2020 23:41

Děkuju za odpovědi a snahu. Nějak zhruba jsem ty rozdíly i sám popsal výše, byť rozhodně ne úplně dokonale.
Otázky pojištění jste se naneštěstí vůbec nedotkli.

Chci kupovat akumulační ETF. V tuto chvíli nevím zda budu kupovat cokoliv s dividendami. Nelíbí se mi jejich danění, takže jedině když by se tomu dalo nějak vyhnout.

Zda někdy budu shortovat, obchodovat na úvěr či obchodovat s deriváty, to v tuto chvíli také netuším. Nejspíš bych se inspiroval zkušenějšími investory. Ve vláknech, která čtu, se tu o tom moc nepíše, takže předpokládám, že zkušenější investoři to moc nepoužívají ... Je to tak?

Z výše uvedeného vyplývá, že by mi nyní stačil Custody, ale kdybych chtěl investovat do dividendových ETF a našel způsob jak se vyhnout danění, pak by mi Custody účet zvyšoval nákladovost.

Předpokládám, že toto dilema tu nejspíš skoro každý řešil buď na začátku a nebo později v průběhu své investiční praxe.
Prosím tedy zkušenější, můžete mi doporučit, který typ účtu by seděl mým potřebám víc? :-)

Přirozeně bych dal přednost jednoduchosti, tedy ideálně jedinému účtu, namísto 4 profilů a přepínání mezi nimi podle potřeby.

tom brava píše:- když chceš shortovat, obchodovat na úvěr, obchodovat s deriváty, musíš volit Custody
- když chceš kupovat akumulační ETF, stačí ti Basic.

Pokud jsem četl správně, je to přesně naopak než píšeš.
Kdo má zájem o Twisto či Skip Pay a chce bonus 500 Kč mrkněte mi do zájmů v profilu. ;-)
peliculiar
Nadšenec
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron