Degiro

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod jednadva 15. 1. 2021 19:05

Tak to možná už do toho FPT automaticky neposílají. Ale to je bohužel jenom moje spekulace. Nic konkrétního v tomto směru nevím.
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod octaviampi 18. 1. 2021 15:38

U mě zatím žádná změna a FPT je stále přítomno.
octaviampi
Diskutér

Odeslat příspěvekod DrumSession 21. 1. 2021 19:38

DG hrozí two-factor authentication...
PENÍZE nebo nepočitatelná LÁSKA ? ŠTĚSTÍ spočívá vědět to, co si vybrat
Nesmíte se bááát a na hlavu si nechat s... Takže? Musíte se ptááát !!
DrumSession
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod octaviampi 21. 1. 2021 22:45

Asi je hodne hackeru, kteri se bavi tim, ze z pleziru prodavaji a nakupuji akcie.
octaviampi
Diskutér

Odeslat příspěvekod octaviampi 1. 2. 2021 12:23

Tak stále bez výpisu. A navíc mně naúčtovali 2,50 EUR za obchodování na zahraničních burzách (přitom jsem pouze vybíral peníze).
octaviampi
Diskutér

Odeslat příspěvekod stanickses 1. 2. 2021 16:16

stejne u me, ten poplatek me prekvapil, ze dali rovnou za cely rok, dostal jsem se ti do minusu ve volnem prostoru:)
stanickses
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xsadvfr 2. 2. 2021 23:06

Zdravím, měl bych dotaz k daňovému přiznání týkající se zdanění dividend.
Předminulý rok jsem měl příjem jen z dividend z UK, takže jsem spočítal daň, uvedl ji do přiznání a bylo hotovo.
Letos se mi situace trochu zkomplikovala, protože mám příjem i z US dividend.
Vím, že v tomto případě musím dát do daňového přiznání přílohu potvrzující zaplacení daně.
Stačí vložit stranu 5 z výpisu od Degira? Příjem z obchodování (včetně pohybů na FTP) je pod 100 000, takže předchozí strany by neměly být potřeba, ale řeším to poprvé, tak se chci zeptat někoho zkušenějšího :-)
Doplňující dotaz - je v tomto případě nutné doložit i příjmy z UK dividend, které budu danit (od jiného brokera)?
Předpokládám, že ano, aby se v mých výpočtech potom vyznali.
xsadvfr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod chovanecm 3. 2. 2021 09:40

FYI v účtu českého Degira se již (alespoň mně) objevil daňový výpis za rok 2020.

Jsou v něm i souhrny transakcí fondu peněžního trhu.
Přestože v mém případě příjmy z FPT vygenerovaly lehkou ztrátu (asi 4 Kč) mohlo se teoreticky stát, že by vygenerovaly zisk. Z toho plyne, že tyhle transakce nelze v daňovém přiznání jen tak ignorovat.

Doporučuji konzultaci s daňovým poradcem.
Pokud vyhodnotí, že se ten příjem z FPT daní podle §10, započítal by se do toho ročního úhrnu 100 000.
Pokud vyhodnotí, že na ty jednotlivé prodeje FPT vlastně nemáme vliv a dělá je za nás Degiro, patrně by se poradce mohl uchýlit ke zdanění podle §8. Nepočítaly by se teddy do 100k limitu osvobození a hlavně by se v případě nulového zisku nemusely uvádět vůbec.
chovanecm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Rop 3. 2. 2021 11:52

Já jsem to konzultoval s daňovým poradcem, tedy sám se sebou, a já bych tam ty příjmy z FTP zahrnul jako příjmy z cenných papírů.
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpe 3. 2. 2021 12:22

octaviampi píše:Tak stále bez výpisu. A navíc mně naúčtovali 2,50 EUR za obchodování na zahraničních burzách (přitom jsem pouze vybíral peníze).


A v tech burzach nemas po cely rok nic investovano? :-)
<- Patria kod 1000 - klikni na muj nick vlevo
<- Tipli 300 Kč bonus
<- Investown bonus 500-1000 Kč (nemovitosti, zhodnoceni až 11%)
<~ Allegro CZ 200 Kč za reg, 5 doprav zdarma a od 2. do 8.10. je tam slevovy kupon 300,-
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod octaviampi 3. 2. 2021 13:22

Ne, pouze CZ akcie.

-- 3. 2. 2021 13:55 --

Teď se dívám, že je to asi všechno přepočítané kurzem 26,5CZK/EUR. Namátkově dvě vybrané hodnoty tomu odpovídají.
octaviampi
Diskutér

Odeslat příspěvekod akcionarBuh 3. 2. 2021 13:56

Rop píše:Já jsem to konzultoval s daňovým poradcem, tedy sám se sebou, a já bych tam ty příjmy z FTP zahrnul jako příjmy z cenných papírů.

Mohl bych se prosim optat jak tedy tu dan z prodeje spocitat [dividendy me ted nezajimaji]?

Chápu dobře, že (čtu ten jejich výpis):
1. dám do 10 (3. stránka výpisu) dám Celkové příjmy z prodeje - Celková pořizovací cena...
NEBO (2. stránka výpisu)
"Všechny zisky - všechny ztráty - zaplacené úroky - všechny poplatky"
NEBO (annex na konci)
Vsechny realizovane zisky - ztraty - poplatky?
akcionarBuh
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mlsal 3. 2. 2021 14:20

Já bych dal:

Příjmy = Celkové příjmy z prodeje
Výdaje = Pořizovací cena prodaných cenných papírů + Poplatky (transakční a za použití burzy)
mlsal
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Rop 3. 2. 2021 15:16

Viz mlsal - jenom bych tedy rozčlenil příjmy, které jsou osvobozeny a které se zdaňují a k nim dal hlavně příslušné náklady.
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod octaviampi 3. 2. 2021 20:15

Jakým kurzem to máte přepočítané?
octaviampi
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků