Degiro

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod fc70 18. 4. 2016 12:40

To vypadá zajímavě, ale pořád ještě je tam možné posílat jen koruny.

Mají aspoň interní hotovostní účty v jiných měnách, aby bylo možné reinvestovat dividendy bez dvojí měnové konverze skrz CZK?
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod fremantle 18. 4. 2016 12:47

Mají, ale pokud tomu dobře rozumím, je třeba vypnout "AutoFx" (realtime směna za spotový kurz s marží 0,10 % - pak lze směňovat "ručnĕ" za 10 € + 0,02 %, ale cizí měny by se pak neměly konvertovat na CZK)...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod 227cb 27. 4. 2016 18:46

Taky jsem u degiro držel přes rozhodný den akcie KB. Včera mi od degiro došlo potvrzení, že jsem byl koncovým vlastníkem akcií a že mám kontaktovat KB. Z KB mi odepsali, že degiro není v Centrálním depozitáři v databázi akcionářů a že o refundaci daně je musí požádat správce, který je veden v této databázi. To jsem přeposlal do degira a jejich odpověď: "Jelikož Komerční banka uplatnila 35% daňovou sazbu, kterou dle jejího vyjádření nemůžete nárokovat od nich zpět, je potřeba nárokovat přeplatek daně od FÚ v rámci Vašeho daňového přiznání. Společnost DEGIRO poskytne podklady pro daňové přiznání za kalendářní rok 2016 na začátku roku 2017."
Pokud bude mít někdo jinou zkušenost, jak na refundaci, budu rád, když mi poradíte.
227cb
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Gigi 28. 4. 2016 09:06

Pokud to odmítá KB doplatit, tak budeš muset tyhle úroky uplatnit v daňovém přiznání, tuším řádek 87a (Sražená daň podle § 36 odst. 7 zákona) - což znamená, že ten rozdíl mezí 35% a 15% sazbou dostaneš (nebo si o to snížíš daň) až za rok.

Upřímně řečeno, nejde mi vyplnění jednoho řádku v daňovém přiznání , ale o to, že ten systém je komplikovaný a zbytečně mě zatěžuje. Asi zvážím přechod jinam, protože na US a evropské trhy používám mnohem lacinější Interactive Brokers a na českou burzu je zbytečný nízkopoplatkový broker, vzhledem k počtu transakcí.
Gigi
Návštěvník

Odeslat příspěvekod xkanourek 28. 4. 2016 09:51

Díky za info kucííí....u čezu to bude najisto stejný....to to raděj všechno prodám se ziskem před dividendou_přiznání rozhodně podávat nehodlám, i když toho je víc než za 100_určitě lepší nějaký zisk před dividendou než časová a nervová byrokratická ztráta...
xkanourek
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod 227cb 28. 4. 2016 10:41

Ono by to šlo asi vyřešit už příští měsíc, podle toho jak jsem pochopil vyjádření z KB. Ale musela by o o refundaci požádat společnost, kterou degiro má oddělenou od svého majetku za účelem bezpečnější úschovy majetku klientů. Tím, že by KB dostala podklady, kdo byl skutečným vlastníkem akcií od vlastníka akcií zapsaného v Depozitáři, by potom stačilo dojít do KB s občankou. Bohužel degiro nemá tyto věci zvládnuté a rozesílá klientům e-maily s nesmyslnými informacemi ... daň za nízké poplatky...
Informaci o danění dividendy z českých akcií mají na svém webu a týden před dividendou mi ji poslali i do zpráv v obchodním účtu, takže toto mají v pořádku.
227cb
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Gigi 29. 4. 2016 09:52

xkanourek píše:Díky za info kucííí....u čezu to bude najisto stejný....to to raděj všechno prodám se ziskem před dividendou_přiznání rozhodně podávat nehodlám, i když toho je víc než za 100_určitě lepší nějaký zisk před dividendou než časová a nervová byrokratická ztráta...


Nejsem odborník na daně, ale jako majitel akcií MUSÍŠ podat daňové přiznání vždy, když překročíš obrat 100 000,-/rok. Tím, že akcie prodáš před rozhodným dnem, tím si ušetříš problém s dividendami, ale zase přijdeš o možnost osvobození od daně po 3 letech.
Gigi
Návštěvník

Odeslat příspěvekod drozden 7. 5. 2016 07:03

To by snad mohlo mnohé zde zajímat: DEGIRO nyní nabízí klientům možnost obchodovat ETF bez transakčního poplatku.

Podrobně jsem to nezkoumal, ale je tam spousta produktů iShares, Schwaba a Vanguard, takže by si mohli mnozí indexoví investoři vybrat.
drozden
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jednadva 7. 5. 2016 08:49

drozden:
Příjemná zpráva. To jste našel velice pěkně. :)

Trochu jim nerozumím, jestli ta první transakce musí být taky nad 1000 eur/dolarů, nebo až ty následné ve stejném směru na stejný ISIN. Ale předpokládám, že ta první bude spíš taky muset být nad 1000 eur/dolarů (a ty následné budou muset být ve stejném kalendářním měsíci).

Od Vanguardu nabízí dokonce Total International Stock (VXUS; US9219097683), Vanguard Total Stock Market (VTI; US9229087690) nebo Vanguard Total World Stock (VT; US9220427424).
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 7. 5. 2016 11:29

18. dubna jsem to tady už postoval...

viewtopic.php?f=312&t=1227249&p=11143743#p11143743

První nákup v kalenářním měsíci je bez transakčního poplatku bez omezení výší transakce, další transakce už jsou bez komise jen nad 1000 $/€, ale jen ve stejném směru (tzn. nakoupím-li ETF za 600 €, je to bez poplatku, nakoupím-li stejný měsíc stejný ISIN za 1000 €, je to taky bez poplatku, ale prodám-li ve stejném měsíci za 1200 € , je to s poplatkem). Už jsem to testoval (nakoupil jsem si v dubnu třeba dokonce jen 1 jednotku ETF Lyxor na MSCI EM za nějakých 7 €)...

Jinak mezi vybranými ETF je i bestseller roku 2015 iShares Core MSCI World UCITS ETF: http://lipperalpha.financial.thomsonreu ... rket-2015/ (ale jen na Euronextu Amsterdam)

Navíc údajně Degiro chystá brzy i obchodování frakcí a dokonce úplně bezkomisní obchodování obchodování pod brandem Deziro: http://www.kurzy.cz/zpravy/385146-degir ... ni-zdarma/

Tole mi přijde jako velmi zajímavá alternativa k podílovým fondům...

Měl jsem v plánu založit zvlášť vlákno s možností obchodování bez komise (v rámci sparplanu umožňuje nakupovat vybrané ETF z nabídky db X-trackers a ComStage německý broker Maxblue a bez komise umožňuje obchodovat na burzách Euronextu britský iDealing.com), ale příšerně se mi nechce... :-)
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod jednadva 7. 5. 2016 13:22

Tak schválně který další broker v ČR bude následovat.
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod Navstevnik123 8. 8. 2016 00:01

Vztahuje se na "ETF bez poplatků" poplatek 2,50 € (maximálně 0,25 % z portfolia) ročně za každou burzu? Předpokládám že ano.
Považujete Basic účet za "bezpečný" nebo raději zvolit dražší Custody (bez vypůjčování CP)?
Nějaké další zkušenosti? :-)
Promo kódy v mém profilu nebo SZ.
Navstevnik123
Nadšenec

Odeslat příspěvekod fremantle 8. 8. 2016 07:11

Jo, vztahuje. "ETF bez poplatků" se týká pouze transakčních poplatků, takže za každo burzu se těch 0,25 % platí, maximum je ale těch 2,50 €.
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod avathar 8. 8. 2016 13:09

Kvůli tomu půjčování cp jsem se na degiro nakonec vys#@$.
avathar
Diskutér

Odeslat příspěvekod mlsal 8. 8. 2016 14:09

CP půjčují všichni brokeři.
Dokonce je půjčují i samotné ETF. Je to hlavní zdroj jejich příjmů.
Na něčem se hold vydělat musí.
mlsal
Nadšenec

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků