Degiro

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod mlrs 28. 3. 2020 21:19

no taky me tohle tak nejak uplne netesi, ale zatim to neresim - uvidim, jak se to vyvine :-)
obecne znam vic lidi, co prodavaji za vic jak 100 litru a nebo pred 3 roky drzeni a v zivote nic do priznani nedali a zatim jsou v klidu - tak se mi uplne nechce stresovat kvuli teto veci
mlrs
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod čulibrk 28. 3. 2020 22:59

Bavíte se jako o tomhle?
https://www.investicnigramotnost.cz/deg ... -dulezite/

Já zkusil registraci .... a vtipný je oznámení.... jako jste v pořadí Vaše číslo je ..skoro 300. Nevolejte, nepište, máme toho hodně. Takže možná na vánoce si taky budu moci něco koupit. :-)
čulibrk
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pedrysek7 29. 3. 2020 04:58

Uvažuji taky o investování a mám dotaz, jak vidíte Fio banku e-Broker?

Připadá mi to bezpečnější, se servisem na území ČR a na pobočkách po celé ČR. Asi tam jsou vyšší poplatky?
pedrysek7
Návštěvník

Odeslat příspěvekod suram 29. 3. 2020 07:34

FIO má prý dva typy obchodních účtú, ale výplata dividend chodí jen na jeden typ?
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod mlrs 29. 3. 2020 08:32

tak staci si ty poplatky propocitat - ja kdyz dam za prvni ETF v mesici nula a za dalsi pripadne 2 eura (primo akciove poplatky ted z hlavy nevim - nekupuju to) + nejaky smesny procento, tak pro male castky je rozdil FIO vs Degiro propastny -> to si ale kazdy, kdo to jen trochu mysli vazne a nema v hlave nas*ano preci zjisti behem chvile sam ;-)
+ pak se samozrejme muze rozhodnout, zda mu ty vyssi poplatky stoji za to, ze si muze jit pripadne vylit srdicko na ceskou pobocku FIO banky :-D
mlrs
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jednadva 29. 3. 2020 09:33

xsadvfr píše:Pak jsem ale narazil na tuhle diskuzi a musím říct, že mě informace o peněžním fondu dost vyděsila.
Něco takového mě vůbec nenapadlo, ale zřejmě to bude tak, jak psal chovanecm.

Zatím jsem toho nenakoupil moc a akcie chci držet dlouhodobě, takže pokud hodnota akcíí nějak raketově nevzroste, měl bych být v pohodě.
Ale představa toho, že bych si zde vybudoval portfolio, držel akcie více než 3 roky, a stejně je pak musel danit jen kvůli tomu, že si při prodeji koupím a hned prodám podíl ve fondu, je děsivá.

Proč - děsivá? Jak velký základ daně bys na tom fondu peněžního trhu měl?
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod xsadvfr 29. 3. 2020 16:31

jednadva píše:
xsadvfr píše:Pak jsem ale narazil na tuhle diskuzi a musím říct, že mě informace o peněžním fondu dost vyděsila.
Něco takového mě vůbec nenapadlo, ale zřejmě to bude tak, jak psal chovanecm.

Zatím jsem toho nenakoupil moc a akcie chci držet dlouhodobě, takže pokud hodnota akcíí nějak raketově nevzroste, měl bych být v pohodě.
Ale představa toho, že bych si zde vybudoval portfolio, držel akcie více než 3 roky, a stejně je pak musel danit jen kvůli tomu, že si při prodeji koupím a hned prodám podíl ve fondu, je děsivá.

Proč - děsivá? Jak velký základ daně bys na tom fondu peněžního trhu měl?


Pravda, neuvědomil jsem si, že pokud ty peníze z prodeje akcií skončí ve fondu, tak bude základ daně 0, protože tam vlastně jen vložím a vyberu už svoje peníze osvobozené od zdanění.
Hlavní nepříjemnost by v tomhle případě tedy byla hlavně to, že bych to měl dát do přiznání (pokud se bude jednat o částku vyšší než 100k), což bych u jiného brokera řešit nemusel.
xsadvfr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jednadva 29. 3. 2020 17:12

Ne nutně 0, protože chvilku bys to měl v tom fondu peněžního trhu, kde ti to taky trošku poroste. Ale za těch pár dnů ten zisk nebude žádné drama, zvlášť když jsou sazby blízko nuly.
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod chovanecm 29. 3. 2020 17:43

Rád bych trochu uklidnil diskusi, kterou jsem tu rozjel ohledně peněžního fondu Degiro a daňovým dopadům:

Poslal jsem si na Degiro nějaké peníze a zjistil jsem, že k zainvestování hotovosti do fondu finančního trhu dochází v D+2 po 12. hodině.
Ve třech případech jsem poslal na Degiro peníze, ty byly připsány vždy okolo 18:30 v den D.
V den D+1 jsem provedl nějakou finanční operaci (např. nákup akcií), a pouze zbytek hotovosti se zainvestoval do fondu finančního trhu, a to v D+2 okolo 12:05.

Takže problému, který jsem popsal, se dá předejít tím, že nebudete držet hotovost u Degira moc dlouho.
Nicméně zvažuji, že se poradím s daňovým poradcem, co si o tom myslí on. Ale zatím tam neplánuji hotovost držet, a těch pár korun, co mi tam zůstanou, mě netrápí; takže dotaz odkládám na neurčito; pokud se zeptám, podělím se o odpověď.
chovanecm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MikeS24 29. 3. 2020 19:21

Chtěl bych se registrovat na Degiro a měl bych dvě otázky:

a) má někdo platný ref. link? zkoušel jsem ten z tohoto týdne ale nefunguje
b) lze přímo na degiru rozlišit, zda firma vyplácí dividendy?
MikeS24
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod stanickses 29. 3. 2020 19:56

Poslal jsem soukromou zprávu s referral. Ad divi na to bude lepší např finance Yahoo kde najdete rozhodný den, historii, atp.
stanickses
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod čulibrk 30. 3. 2020 08:18

@MikeS24: Jaké máš pořadové číslo? Je to už přes 300? Já se za týden posunul o 10 pozic. Takže tímhle tempem nám otevřou účet nejdříve na podzim 2020.
čulibrk
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KamilVej 30. 3. 2020 20:30

čulibrk píše:@MikeS24: Jaké máš pořadové číslo? Je to už přes 300? Já se za týden posunul o 10 pozic. Takže tímhle tempem nám otevřou účet nejdříve na podzim 2020.


Je zajímavý, že přes Fondee (https://www.fondee.cz/registrace) to normálně jde bez fronty, i když používají taky DeGiro jako brokera.
KamilVej
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod čulibrk 30. 3. 2020 21:32

Asi si dali do fondue moc rumu a pak spadli z višně ..... Poplatky za správu portfolia u Fondee 0,9% ročně. Poplatky za ETF v průměru 0,15%.
čulibrk
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod XRPD 31. 3. 2020 06:59

Degiro: Pořadové číslo 564, takže se bude hodit až zase na další krizi... :-(
XRPD
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků