Degiro

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod chovanecm 1. 7. 2020 15:32

FYI, Degiro právě rozeslalo e-mail - aspoň tedy zákazníkům degiro.ie, že budou klientské peníze držet u banky, a nebudou už tedy investovány do nějakého fondu. Nevím, proč je to nenapadlo dřív. Ale odpadá tím moje nedávná starost o daňové dopady.
Navíc to znamená, že vklady klientů budou pojištěny do 100 000 €.
chovanecm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod stanickses 1. 7. 2020 16:09

Zatim nic neprislo, registroval jsem se normalne pres degiro.cz, ale to by predpokladam nemelo mit ve vysledku vliv, spise realna rezidence. Nebylo to jejich zduvodneni ze na tech fondech to muzi byt kvuli oddeleni majetku klientu? NL legislativa?
stanickses
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod chovanecm 1. 7. 2020 16:14

Říkali, že oni nemůžou držet peníze klientů. Teď říkají, že to je sice pravda, ale vlastně je může držet banka...
chovanecm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod stanickses 1. 7. 2020 16:18

a to je s okamzitou ucinnosti? dival jsem se do sveho uctu a ani tam takova zprava neni, zaroven tam stale vidim tu kolonku FPT (fond penezniho trhu)
stanickses
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jednadva 1. 7. 2020 16:20

chovanecm píše:FYI, Degiro právě rozeslalo e-mail - aspoň tedy zákazníkům degiro.ie, že budou klientské peníze držet u banky, a nebudou už tedy investovány do nějakého fondu. Nevím, proč je to nenapadlo dřív. Ale odpadá tím moje nedávná starost o daňové dopady.
Navíc to znamená, že vklady klientů budou pojištěny do 100 000 €.

chovanecm: Na toto téma jsem tu něco psal - možná to souvisí s investicí flatexu. Ten má údajně bankovní licenci.
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod chovanecm 2. 7. 2020 13:29

stanickses píše:a to je s okamzitou ucinnosti?

Píšou "soon" - a souvisí to s flatex:

We are happy to inform you that we will soon replace the MMFs with a bank account solution from flatex Bank
chovanecm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod stanickses 2. 7. 2020 14:26

zajimave, prislo to i nekomu jinemu? dle diskuze na reddit: "The MMF will still be available, this change is not mandatory and apparently might not be available to all countries."
stanickses
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod čulibrk 2. 7. 2020 16:54

Mně nic nepřišlo.
čulibrk
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tom brava 2. 7. 2020 17:56

Ve webtraderu DG se asi dnes objevila novinka - (zatím prázdný) sloupec "Datum výplaty (odhad)" v přehledu nároků na divi. Dobrá věcička, slíbená už s faceliftem na podzim 2019, takže sice později, ale aspon něco pro klienty po té poslední smršti jobovek ohledně delistingů BDC a zdanění 30%na vybrané US-tituly.

Btw, až napálí selektivně to 30% zdanění dividend (v rozporu s platným W8-BEN, který byl brokerovi doručen od CZ rezidenta) zvažujete se někdo bránit? Napadá mě podání dohledu ČNB či holandskému dohledu ohledně zanedbání péče/povinnosti brokera?
http://zakony.centrum.cz/zakon-o-podnik ... va-1-dil-4
tom brava
Diskutér

Odeslat příspěvekod octaviampi 3. 7. 2020 10:52

chovanecm píše:FYI, Degiro právě rozeslalo e-mail - aspoň tedy zákazníkům degiro.ie, že budou klientské peníze držet u banky, a nebudou už tedy investovány do nějakého fondu. Nevím, proč je to nenapadlo dřív. Ale odpadá tím moje nedávná starost o daňové dopady.
Navíc to znamená, že vklady klientů budou pojištěny do 100 000 €.


Ted uz jde jenom o to, aby umeli ukladat i vklady v CZK.

Jinak zkoumanim jsem prisel k tomu, ze nespravne jsou prevedene pouze castky manualniho prevodu CZK <=> EUR. Vsechny ostatni transakce v ramci nakupu, prodeju i vkladu jsou ok. Pritom v ceniku je uvedeno, ze vsechny prevody EUR/CZK jsou bez poplatku.
octaviampi
Diskutér

Odeslat příspěvekod čulibrk 3. 7. 2020 11:05

Jak jsou nesprávně převáděny částky při manuálním převodu CZK <=> EUR ?
čulibrk
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod octaviampi 3. 7. 2020 12:24

Dám příklad, hodnoty vkladu jsou vymyšlené, kurzy a výsledné poměry skutečné:

- vklad 200 000 000 Kč
- směnný kurz 26,6071
- nechtěl jsem se v začátcích spálit např. debetem a proto jsem zadal převod EUR tak, aby nějaký drobný obnos v Kč zůstal
- převedl jsem částku 7 516 000 EUR
- při daném kurzu by mělo být z vkladu strženo 199 978 964 Kč
- strhli ale 200 015 790 Kč
- následně "debet" 15 790 Kč převedli zpět na 593,70 EUR a ta strhli z 7 516 000 EUR - zde převod sedí

U dalšího vkladu jsem manuálně převedl z celkového vkladu 200 000 000Kč konverzi 7 000 000 EUR. U zbývající části provedené automaticky v rámci "nočního" zpracování vše sedí. U manuálně zadané části je kurz 26,8184, ale strženo je místo 187 728 800 Kč opět o něc víc - konkrétně 187 768 700 Kč.

V prvním případě rozdíl 0,018%, v druhém 0,021%. Prvně jsem si myslel, že to je to zaokrouhlením. Ale na to to zas dává až moc velký rozdíl.
octaviampi
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 3. 7. 2020 16:30

Pokud je to proti podminkam, tak jsi podal reklamaci?
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod octaviampi 3. 7. 2020 21:33

Zatim ne, pokousel jsem se zjistovat, jestli je to nejak podlozeno.
octaviampi
Diskutér

Odeslat příspěvekod Mufinmufi 14. 7. 2020 12:11

Dnes po mně chce po přihlášení Degiro opět vyplnit kompletně všechny registrační údaje a provést ověřovací platbu jako kdybych tam nikdy neměl žádný účet. Moje důvěra v tohoto brokera padá k absolutnímu bodu mrazu.
Funkční odkaz pro 500 Kč za vytvoření účtu u Maxbanky, 100 EUR na Degiro, 5 GBP na Curve, až 1.000 USD v akciích na Interactive Brokers a -10% na provizi na krypto Binance (klikni na přezdívku => Mufinmufi <= u tohoto příspěvku).
Mufinmufi
Diskutér
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků