Degiro

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Stileth 5. 10. 2020 20:47

A ten puvodni zavrit nebot na sve jmeno muzes mit pouze jeden ucet.
Stileth
Návštěvník

Odeslat příspěvekod cz01 6. 10. 2020 06:35

Původní zavřít nemusí, může mít oba. Já to tak třeba mám. Vklad pak probíhá rozlišením dle loginu ve zprávě platební transakce.
cz01
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Kolem.jdouci 6. 10. 2020 07:03

Taky mám účty dva. Vklady řeším tak, že mám u každého účtu spárovaný jiný bankovní účet.
Kolem.jdouci
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Aldapo 7. 10. 2020 17:55

Je vhodné koupit přes Degiro akcie Royal Dutch Shell když jsou teď relativně nízko? Otázka je jak na vhodnost akcie, tak na vlastní technický postup - jestli kvůli pár stovkám tisíc Kč má cenu řešit Revolut když to Degiro mám provázané s Fiem tak i otázka jaké pak bude zdanění dividend (pokud nějaké budou:) ).
Aldapo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vpe 8. 10. 2020 08:51

Degiro zavedlo na us divi 15 misto 35% pokud se nepletu celkem nedavno? Na webu k tomu pise: vyplňte formulář W-8BEN ve WebTraderu. Ale s jistotou ti nereknu.
proletáři všech zemí…
vpe
Inventář

Odeslat příspěvekod rluks 15. 10. 2020 07:54

Pri prechodu z Basic na Custody je potreba vytvorit novy ucet na stejne osobni udaje:
To complete an internal portfolio transfer, please first ensure that the personal details (name, email address, etc) on each DEGIRO account you wish to transfer between match exactly, with the exception of your username which is unique to each account.

Dale pak poskytnout podpore (klienti@degiro.cz) nasledujici informace:

Username of the account you wish to transfer positions from
Username of the account you wish to transfer positions to
Name of the positions to be transferred
Amount of cash to be transferred (if any).

Please also include in your request your acceptance of the internal portfolio transfer fees of 7.50 EUR per position.

+ z ktereho uctu maji strhnout poplatek:
Please confirm from which account we suppose to collect fee for internal portfolio transfer (15 EUR).

Vypada to, ze prevod nejakou dobu trva. V pondeli jsem to potvrdil a jeste to neni.
rluks
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vpe 15. 10. 2020 14:23

jake to ma pro tebe konkretni vyhody to custody?
proletáři všech zemí…
vpe
Inventář

Odeslat příspěvekod petrmegac 16. 10. 2020 11:33

Nevíte někdo co je výhodnější, zda Degiro nebo XTB? Od teď by XTB mělo být zdarma do 100 tisíc eur měsíčně. Viz https://cz.xtb.com/fyzicke-akcie-zadne-poplatky
petrmegac
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Mufinmufi 16. 10. 2020 13:01

"Zdarma" je že tě stejně natáhnou na spreadech. To ale dělá oproti vlastnímu fondu i Degiro.

U zahraničních brokerů z USA je pak běžné, že ti co jsou "zdarma" prodávají order flow.

XTB má taky spoustu zvláštních poplatků, tak doporučuji si prohlédnout jejich ceník.
Funkční odkaz pro 5 GBP na Curve, -10% na provizi na krypto Binance,15 USD na Booking.com, Interactive Brokers a 20 EUR na Degiro (klikni na přezdívku => Mufinmufi <= u tohoto příspěvku).
Mufinmufi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fc70 16. 10. 2020 13:37

Prodej order flow je win-win, klient dostane lepší ceny jen za to, že je neprofesionál (tj. market markerovi pravděpodobně nehrozí adverse selection).
fc70
Diskutér

Odeslat příspěvekod Mufinmufi 16. 10. 2020 13:47

Naopak klient za prodej order flow platí vyšší cenu. Stačí se podívat do 606 reportů. U odpovídajícího počtu ks akcií to vydá i za víc jak poplatek, kteří si účtují brokeři, kteří order flow neprodávají. Rozhodně bych tedy neřekl, že klient dostane lepší ceny.
Funkční odkaz pro 5 GBP na Curve, -10% na provizi na krypto Binance,15 USD na Booking.com, Interactive Brokers a 20 EUR na Degiro (klikni na přezdívku => Mufinmufi <= u tohoto příspěvku).
Mufinmufi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fc70 16. 10. 2020 14:49

Nějaký odkaz? Co jsem náhodně viděl (např. E*Trade, TD Ameritrade), v reportech bylo jen, kolik za to broker dostane, ale ne, jakou měl klient cenu.

Aspoň američtí brokeři mají povinnost „best execution“, takže by nemohli automaticky prodávat order flow, kdyby z toho (v průměru?) byla horší cena. Matt Levine: https://www.bloomberg.com/opinion/artic ... tock-price .
fc70
Diskutér

Odeslat příspěvekod Mufinmufi 16. 10. 2020 15:02

To, že to broker dostane je samozřejmě správně. Retailový klient nikoliv.

Zrovna Ameritrade si bere tyhle "poplatky" rovněž. Psal jsem o tom např. zde http://forum.nr1a.com/viewthread.php?ti ... 22#pid7418 .

Jinak je toho plný internet, stačí si zadat order flow a název brokera, který je "zdarma".
Mufinmufi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fc70 16. 10. 2020 15:08

To jo, ptal jsem se na něco k tomu tvrzení, že „klient za prodej order flow platí vyšší cenu“.
fc70
Diskutér

Odeslat příspěvekod Mufinmufi 16. 10. 2020 15:21

Však taky že platí, všechno to tam je černé na bílém - tady už bych se opakoval.

Jinými slovy příklad nákupem xxxx akcií u IB a brokera, který prodává order flow si můžu pohoršit klidně nad úroveň poplatků účtovaných Lynx, což už je dost špatné.
Mufinmufi
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka