ING fondy a ING Investice

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Rochus 4. 3. 2016 08:16

Velmi závěrečné zajímavé vysvětlení i konstatování ....jak to dělaj...?
Rochus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod andre7 22. 5. 2016 13:07

Nabízím kód pro nové "doporučené" klienty ING konta i ING fondů (možný bonus pro nové klienty je 2x300Kč). Kód je: 4510262
andre7
Návštěvník

Odeslat příspěvekod j.ree 28. 5. 2016 09:45

Dobry den,
taktez rozdelim se o bonus za zalozeni ING podilovych fondu, muj kod: 4651474

Hezky den :)
j.ree
Návštěvník

Odeslat příspěvekod j.ree 9. 8. 2016 13:16

Dobry den,
jestlize vyuzijete kod k zalozeni sporiciho uctu a podiloveho fondu u ING, obdrzite bonus 500kc + 300kc do vybraneho fondu. Nabizim i cast meho bonusu, kolik, to je na domluve.

Muj kod: 4651474,
pripadne kontakt na: radim.g-seznam.cz, facebook.com/rado.vdh
j.ree
Návštěvník

Odeslat příspěvekod filip893 31. 8. 2016 19:25

ING Podílové Fondy budou mít nový sazebník.

Nově bez vstupních poplatků budou 4 nově nabízené fondy, ostatní za 1%. Pro stávající klienty se údajně nic nemění.

https://www.ingbank.cz/ibApi/BinData/1232995
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marvy 1. 9. 2016 05:21

Dík,mě ten odkaz ale nefunguje... :nenapadne
marvy
Diskutér

Odeslat příspěvekod x-bat 1. 9. 2016 07:01

Odkaz funguje jen po přihlášení do ING.

Stručně - od 13. září:
- Základní nabídku tvoří 4 fondy fondů od ING Bank bez vstupních poplatků. Jedná se o tyto fondy: ING Aria Lion Moderate, ING Aria Lion Balanced, ING Aria Lion Dynamic, ING Aria Lion Aggressive.
- Rozšířenou nabídku tvoří podílové fondy od renomovaných společností Fidelity International, NN Investment Partners, BlackRock a Franklin Templeton Investments. Zahrnuje 26 fondů v různých měnách a pokrývá všechny klíčové regiony a vybrané atraktivní sektory. U těchto fondů je vstupní poplatek 1 %, což je pro akciové a smíšené fondy nejnižší hodnota na trhu.

Pokud již investujete do fondů z "rozšířené nabídky", tak se nic nemění a stále jsou nákupy bez vstupního poplatku.
x-bat
Návštěvník

Odeslat příspěvekod alariska 19. 9. 2016 23:45

Zdravím. Prosím o váš názor k novým ING fondům bez poplatku. Chtěla bych investovat 30-40 tisíc Kč jednorázově a potom pravidelně 1000Kč/měsíc (později případně jen 500). Vím o rozdílech v poměru akcií a dluhopisů, riziku. Ale zajímalo by mě, proč ty fondy mají tak podobnou křivku výkonnosti (samozřejmě v trochu různých hladinách)? Asi i proto, že jsou to fondy fondů a ne úžeji zaměřené fondy, že. Potom asi nemá smysl investovat něco do Balanced, něco do Dynamic a něco do Aggressive? Když to zjednoduším, tak jde hlavně o míru kolísání a rizika, které jsem schopná ustát, ale rozdělením mezi tyhle fondy bych už nic nevymyslela a diverzifikovala něco, co by vlastně diverzifikace nebyla a co je zbytečné, je to tak? Zatím se o fondech hlavně učím. Začínám číst chytré knihy, ale něco do jednoho (nebo dvou) z těchto fondů bych dát chtěla, protože když bych čekala, až to plně pochopím a vyznám se v tom, tak to nebude nikdy (plně trh nikdy nepochopí a nezmákne ani profesionál, že ano ;-)).
alariska
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mlsal 20. 9. 2016 03:31

Jedná se o fondy fondů, tzn. náklady platíte 2 x. Jednou původním fondům a jednou fondu do kterého investujete. V dokumentech hledejte "Klíčové informace pro investory", tam najdete "Poplatky za správu". Fondy jsou sice "bez poplatků", ale nákladovost je celkem nehorázná.

Co se týká složení fondů, v podstatě se liší jen velikostí akciové složky. Čím je větší, tím je fond rizikovější. Proto jsou ty grafy podobné. Podle toho, na jak dlouho chcete investovat, vyberete fond. Na dobu 3-5 let Moderate, nad 5 let Balanced, nad 10 let Dynamic, delší Aggresive. Je to jen orientační. Záleží, jak snesete kolísání fondu. Můžete investovat i do několika těchto fondů, např. do balancovaného si budete spořit na auto, které si pořídíte za 5 let a na důchod do dynamického.

A teď...když se podíváte na složení fondů, skládají se z peněžního trhu, dluhopisů a akcií v různém poměru. Jsou to základní třídy aktiv, ze kterých se skládá každé portfolio. Další třídy jsou např. nemovitosti nebo komodity. Máte tedy dvě možnosti. Buď použijete hotový fond podle vašeho rizikového profilu, zadáte trvalý příkaz a o nic se nebudete starat. Nebo si vyrobíte vlastní portfolio s podobným složením. Peněžní trh bude spořící účet, akciový fond třeba Amundi Funds Index Equity North America (CZK), dluhopisový buď Templeton Global Bond (ING) nebo JT Money.
mlsal
Nadšenec

Odeslat příspěvekod alariska 20. 9. 2016 06:41

mlsal: Díky za info, na ty poplatky se ještě podívám.

Můžu jeden asi hloupý dotaz, ale pořád jsem na to sama nepřišla - píšeš o horizontu 5 let na auto, 10 let (třeba pro dítě škola), na to jsem už narazila. Taky, že "kup a drž" vychází z toho, že akcie dlouhodobě rostou. Ale: fond byl zhodnocený např. jeden rok 10% ročně, další rok třeba jen 2 nebo mínusově. Když budu mít třeba 30 tisíc v podílovém fondu a ten fond za rok vykáže 10% zisk, v čem je špatně v době zisku třeba 10tisíc zase odprodat i s tím ziskem? A později investovat znova...

Když budu mít investiční horizont třeba 5 let a pak budu ty peníze potřebovat, bude mi jedno, že někdy před 4 lety měl fond zisk 10%, když v době okolo mého zamýšleného prodeje to bude třeba jen 2% nebo bude fond v mínusu a já bych naopak prodejem prodělala. Nebo to chápu špatně?

Příklad:
1 podíl bude v roce 2016 stát např. 1000Kč-koupím jich 20, za půl roku cena stoupne na 1300 (varianta A: prodám 5 podílů-zisk 1500Kč, varianta B - nic neprodávám a držím vše), další rok cena bude mezi 700-900, nic neprodávám, držím atd. Za 5 let bude cena podílu opět 1000Kč (nebo za 20let, to je fuk) a já chci prodat - to jsem zase na svém? V tom chápu výhodu postupného investování, kdy těžím z těchto rozdílů a konstantně investuju např. 1000Kč/měsíc.

Děkuji za případné objasnění.
alariska
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mlsal 20. 9. 2016 12:16

Vezmi si např. ten balancovaný fond. 50% dluhopisů a 50% akcií.
Řekněme, že dluhopisy budou vynášet 1% a akcie 9%.
Pak výnos portfolia bude 1/2*1% + 1/2*9% = 5%
Nákladovost fondu je 2,5%. Tzn. že fond ti sebere z výnosu celých 50%!!! Tvůj výnos bude jen 2,5%.

A teď budou horší roky a akcie budou vynášet jen 5%
Výnos portfolia bude 1/2*1% + 1/2*5% = 3%
Nákladovost fondu je pořád 2,5%, tzn. fond ti sebere z výnosu celých 83%!!! Tobě zbude jen 0,5%.

Proto je potřeba najít fondy s co nejnižšími náklady.

K tomu to píšeš dál: nikdo, ani profesionálové, dopředu neví jak se budou vyvíjet ceny akcií. Jestli když to klesne, jestli to neklesne ještě víc a naopak. Lidské bytosti neumějí časovat trh. Nejjednodušší je metoda pravidelného investování. Při poklesu koupíš za stejnou částku víc podílů, při růstu méně. Je to metoda průměrování nákladů. V delším časovém horizontu se navíc projeví efekt složeného úročení, tzn. hodnota tvého majetku poroste exponenciálně.
mlsal
Nadšenec

Odeslat příspěvekod fc70 20. 9. 2016 12:57

alariska píše:Když budu mít třeba 30 tisíc v podílovém fondu a ten fond za rok vykáže 10% zisk, v čem je špatně v době zisku třeba 10tisíc zase odprodat i s tím ziskem? A později investovat znova...


Dobře, řekněme že fond za rok vykáže 10% zisk a peníze prodáš. Co s nimi uděláš pak? Budeš je držet na účtu? Dokdy? Zainvestuješ do zase do fondu? Pokud ano, proč ne do toho stejného, když ti nejlíp vyhovuje, a proč to tedy vůbec prodávat?

A kolegové mají samozřejmě pravdu, že prakticky nikdo nedokáže předpovídat pohyby v krátkém horizontu. No dobře, fond vzrostl o 10%; čas prodat? Co když za příští měsíc vzroste dalších 20, a pak bude následující rok každý měsíc volatilní, ale přitom za každý měsíc klesne jen o promile? (Dají se najít statistiky, kolik dnů v roce obsahuje „skoro celý“ výnos akciového trhu. Jestli si dobře pamatuji, je to míň než 10 za rok; nemít zainvestovnáno těch 10 dnů = nevydělat.)

Kdybys dokázala budoucnost investic předpovídat tak dobře, že můžeš časovat fondy, fondy nepotřebuješ.

(No… dobře… z valuací a toho, co se píše v novinách, se asi tak nějak dá odhadnout nálada a to, jestli je trh z dlouhodobého hlediska spíš nadhodnocený nebo spíš podhodnocený; ale velice málokdy z toho vyplývá s dostatečnou jistotou koupit/prodat. Teď, když jsou trhy blízko dlouhodobých maxim valuací, a lidi jako ty investují „protože na spořicím účtu je 0 a já musím mít výnos“, bych rozhodně nečekal zdvojnásobení trhu do 2 let, (spíš je docela riziko, že se člověk spálí… no ale co, začínal jsem před krizí 2008 a dlouhodobě mi to mentální cvičení s ještě malým objemem peněz rozhodně prospělo), ale zase to není takové, abych s klidným svědomím radši doporučil ten spořicí účet. Zkrátka nikdo neví, a asi je rozumné mít v nějakém poměru obojí.

Nakonec, teorie neteorie, je důležité mít ohledně peněz klidné spaní. :-)
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod saabik 20. 9. 2016 17:53

Fondy fondů NN nemají zdvojené management fees, protože se jedná o jeden fundhouse. Dokonce to zakazuje legislativa. Zdvojené fees jsou jen u těch fondů, jejichž podkladem jsou jiné fundhousy. To však nic nemění na tom, že NN jsou drahé v rámci TER.
Alpina B3 Touring 2023

Všichni skončíme u Porsche.
saabik
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mlsal 20. 9. 2016 19:50

To se týká fondů NN, tohle jsou fondy ING. Když se podívám třeba na měsíční zprávu balancovaného fondu, je to složené z fondů různých správců.
mlsal
Nadšenec

Odeslat příspěvekod fc70 20. 9. 2016 22:06

saabik píše:Dokonce to zakazuje legislativa.


To zní zajímavě, a moci se na to spolehnout by se velice hodilo. Můžeš odkázat na konkrétní předpis?
fc70
Přeborník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků