Jak naložit s 2,5 mld Kč

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod paty07 18. 6. 2015 23:50

Při pročítání webu mě napadlo jak byste naložili s výhrou 2,5 mld Kč z Eurojackpotu? 8-)
paty07
Diskutér

Odeslat příspěvekod Taki 19. 6. 2015 04:54

Taky mě to napadlo. Asi bych si našel 8333 kamarádů, přes které bych to uložil do Sberbank.
Taki
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 19. 6. 2015 06:08

Koupil bych si umělou ledvinu a zbytek prochlastal ;-).
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod nnnokiaE52 19. 6. 2015 08:28

Žil bych si dál svůj normální klidný život.. v Tichomoří 8-)
nnnokiaE52
Diskutér

Odeslat příspěvekod houghs 19. 6. 2015 09:00

Čím míň si z té hromady peněz člověk nechá, tím lépe. Takové příběhy totiž zpravidla dobře nekončí. Největší spokojenost přináší peníze, které si člověk sám vydělá.

Nechal bych si tak 15 mil., po jednom milionu dal oběma dětem pro lepší start do života (víc opravdu ne) a zbytek bych si nechal na koupi malého skromného domku někde v Jižní Africe, kde bych vždy v důchodu trávil zimu.

Peníze bych věnoval na veřejno prospěšné účely.
houghs
Diskutér

Odeslat příspěvekod retron 19. 6. 2015 09:34

hlavně bych si pro to přišel druhý den a ne až po třech týdnech abych nepřišel o úroky :D
retron
Diskutér

Odeslat příspěvekod PetrAsch 19. 6. 2015 09:35

Taky bych dal každému dítěti po miliónu. Ale euro.
Sobě bych nechal tak, abych měl roční úroky 1.000.000 Kč. Při sazbě 1% p.a. a dani 15% tedy cca 120 mil.

Zbytek by šel na dobročinné účely.
PetrAsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod gotesák 19. 6. 2015 11:23

houghs píše:Peníze bych věnoval na veřejno prospěšné účely.

PetrAsch píše:Zbytek by šel na dobročinné účely.

Hele, víte vůbec, jak fungujiou všechny ty nadace a tzv. "dobročinne organizace"? Kolik je tam parazitů, podvodníků a vyzirků..............k potrebným se bězně dostane tak desetina toho, co se kde vybere, ostatní se rozplyne v rezii, organizaci, dopravách, výplatách, atd.

Určitě bych zalozil vlastní nadaci, kde bych sám rozhodoval, komu, jak a co............

paty07 píše:Při pročítání webu mě napadlo jak byste naložili s výhrou 2,5 mld Kč z Eurojackpotu? 8-)
---jestli jsi to ty - ten výherce, a ptáš se co s tím-tak tady moje nápady:
Taky treba zafinancovat nove chodníky, silnice, hriště, stadiony ve vesnici, kde bydlím, zaridit vlastní TV stanici, která by nevysílala ten odpad , pak uz podle individuálních zájmů-letectví, hokej(hala+centrum pro výchovu talentů), tenis(kurty a to same), v atletice a gymnastice chybí zoufale místo pro hledání a rozvíjení talentů, krytá celoroční sjezdovka jako v Dubaji.................uměl bych to rozfrcat..................

A hlavně: Koupit děckám kolotoč: https://www.youtube.com/watch?v=Jewm-7bO3gI
Život je příliš krátký na to, aby člověk chodil do práce.
gotesák
Diskutér

Odeslat příspěvekod astrapa 19. 6. 2015 11:29

I dobročinná organizace musí mít nějaké řízení a personál s 8-12 hodinovou pracovní dobou, navíc je to práce pod neustálým stresem. Pokud člověk není na penzi, tak těžko může byť i pro neziskovou organizaci pracovat zadarmo.
astrapa
Diskutér

Odeslat příspěvekod gotesák 19. 6. 2015 11:37

Jasně, to je pravda, to jen potvrzuje, co jsem psal, ty prachy se rozplývají , i kdyz je nikdo neukrádá, ale častokrát ano.............. :hmm:
Proto to dělají ty paničky pracháčů(naftari z Dallasu) a podobne, ktere výplatu nevyzadují :-|
https://www.youtube.com/watch?v=68FlDEdRhIY
Život je příliš krátký na to, aby člověk chodil do práce.
gotesák
Diskutér

Odeslat příspěvekod paty07 19. 6. 2015 12:24

gotesák píše:---jestli jsi to ty - ten výherce, a ptáš se co s tím-tak tady moje nápady:
Taky treba zafinancovat nove chodníky, silnice, hriště, stadiony ve vesnici, kde bydlím, zaridit vlastní TV stanici, která by nevysílala ten odpad , pak uz podle individuálních zájmů-letectví, hokej(hala+centrum pro výchovu talentů), tenis(kurty a to same), v atletice a gymnastice chybí zoufale místo pro hledání a rozvíjení talentů, krytá celoroční sjezdovka jako v Dubaji.................uměl bych to rozfrcat..................

A hlavně: Koupit děckám kolotoč: https://www.youtube.com/watch?v=Jewm-7bO3gI

Bohužel nejsem, ač to do Pardubic nemám daleko :D
retron píše:hlavně bych si pro to přišel druhý den a ne až po třech týdnech abych nepřišel o úroky :D

Náhodou, já ho chápu. Přijít tam druhý den bude jeho ksicht ve všech TV. Určitě tam někde tak týden kempovali, aby oni měli ten exkluzivní rozhovor a ono ***** :mrgreen:

Já mít takovou sumu, tak bych si dovolil sobecky nejdřív myslet na sebe. Postavil bych si pěknej baráček, pořídil bych si pořádný auto, nějaký ten milionek nechal jako rezervu, něco bych nechal do rodiny, pak pár milionů do cených papírů a pak by následovalo něco na dobročinné účely (nadace a jiné org.) a zbytek bych si nechal na přímý sponzoring věcí, co bych chtěl (třeba ty chodníky, okradený důchodce, okradený postižení, ti co nemají na drahou zdravotní pomůcku.....).
paty07
Diskutér

Odeslat příspěvekod kitrab 19. 6. 2015 12:55

V titulku je jak naložit.
V první řadě je nutný nějaký nakladač nebo něco podobného, nakládat takový balík ručně by byla velká dřina !!!
kitrab
Diskutér

Odeslat příspěvekod Noxik 19. 6. 2015 13:06

houghs: Uprime milion Kc mi dneska prijde dost malo, to neni kolikrat ani na byt nebo barak. A zrovna zaridit jim bydleni bych videl jako dobry start do zivota. Ale je to Vase volba

Osobne uz jsem nad tim v dobe vyhlaseni vyhry taky uvazoval. Preci jen, na sporaku se kloudne uroci maximalne statisice a s miliardovyma investicema clovek nema zkusenosti. Na charitu bych se vykaslal uplne, to jsou vyhozene penize. To uz radsi primo zafinancovat neco sam. Urcite bych v prve rade zajistitl sebe pekny nizkonakladovy byt/dum a neco co by prinaselo dividendu na zivotni naklady. Zbytek bych pak mohl zkusit dat do nejakeho zajimaveho projektu, treba nechat zasitovat optikou nejakou oblast, kde je dostupny smejd typu xDSL a podobne.
Noxik
Diskutér

Odeslat příspěvekod outlier 19. 6. 2015 14:49

Podle me to bude muset rozdelit do nejakych zahranicnich bank. Zadna ceska banka si asi nemuze takoveho klienta dovolit, co kdyby si pak chtel najednout tech 2.5mld vybrat... Pro banku je stabilnejsi mit vic klientu s mensimi ulozkami.
outlier
Diskutér

Odeslat příspěvekod paty07 19. 6. 2015 15:47

Takže když mi přijde příkaz na 2,5 mld, tak mi banka může říct, že takovou platbu odmítá a kliente naser si? :D
paty07
Diskutér

Další stránka