Kam nacpat peníze?

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Akciový Klokan 21. 7. 2015 09:32

bigboban píše:Kolikpak políček a s trojů asi ten Cukrberg má.


Ona je asi jiná situace v USA a u nás, kde je každé století minimálně jedna válka a asi 3x se změní totálně režim.
Nevěřte lidem nad 30 let. Mohli by mít znalosti a zkušenosti ! :-)))
Akciový Klokan
Diskutér

Odeslat příspěvekod Jack111 21. 7. 2015 13:52

bigboban píše:"Firmy mají svoje sídla a to jsou nemovitosti, stroje, pole, ..." HEHE! A proto stojí akcie firem jako Facebook miliardy že. Kolikpak políček a s trojů asi ten Cukrberg má. :D

Tohle jsou kecy z (před)minulýho století :!:


Stroju ma docela dost. Kde si asi myslis, ze budou ulozeny data?
Jack111
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fremantle 21. 7. 2015 14:14

Tak čistě technicky je zpravidla výhodnější pro podobné společnosti si většinu hardware pořídit na bázi rent roll lease než kupovat (ale jestli je to i případ xichtoknihy, to si skutečně netroufám říct), takže možná ani ty stroje opravdu "nemají" :-D (ale docela pravděpodobně vlastní datová centra, kde jsou umístěny)...
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod PetrAsch 21. 7. 2015 14:24

Jack111 píše:
bigboban píše:"Firmy mají svoje sídla a to jsou nemovitosti, stroje, pole, ..." HEHE! A proto stojí akcie firem jako Facebook miliardy že. Kolikpak políček a s trojů asi ten Cukrberg má. :D

Tohle jsou kecy z (před)minulýho století :!:


Stroju ma docela dost. Kde si asi myslis, ze budou ulozeny data?


Kapitalizace Facebooku: 275 miliard USD
Hmotný majetek: 4,5 miliardy USD, tedy ani ne 2% kapitalizace.
PetrAsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod Jack111 21. 7. 2015 14:55

PetrAsch: A?
Ostatne nemovitost po nekom slavnem v centru New Yorku bude mit o neco vyssi cenu nez uplne stejna v Chomutove. Byt by byla ze stejnych cihel.
Jack111
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PetrAsch 21. 7. 2015 14:58

Že množství hmotného majetku je zanedbatelné vzhledem k účetní hodnotě.
Bigbobanův komentář dává smysl.
PetrAsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod fagot 21. 7. 2015 17:35

bigboban píše:"Firmy mají svoje sídla a to jsou nemovitosti, stroje, pole, ..." HEHE! A proto stojí akcie firem jako Facebook miliardy že. Kolikpak políček a s trojů asi ten Cukrberg má. :D

Tohle jsou kecy z (před)minulýho století :!:


Cukrberg ma podle odhadu (z minulých 3 let + extrapolace) 1600000 strojů. Políček asi moc nemá, asi jen ty pod datacentry.
fagot
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bigboban 21. 7. 2015 20:25

Tak myslím že za mě to jasně vysvětlil PetrAsch. Mě je úplně jedno za kolik milionů nebo miliard má cukrberg počítačů a kdoví čeho. Zcela jasně rozporuji tu myšlenku že akcie je nějaký podíl na majetku. Dneska leda houno.
bigboban
Diskutér

Odeslat příspěvekod BusyMan 21. 7. 2015 22:05

Facebook je především stroj na peníze. Ten stroj je sestaven z technologií, zaměstnanců, fyzického majeteku, know-how, uživatelů i zákazníků. Produkt Facebooku jsou jeho uživatelé, shromažďuje o nich detailní informace a prodává jejich cílenou pozornost inzerantům s masivními zisky.

Možná je ten stroj momentálně předražený, možná ne, to je otázka jiná. Akcie Facebooku představují reálný podíl na tomto reálném stroji.

Facebook zatím nevyplácí dividendu, protože je v růstové fázi. Většina velkých korporací ale dividendy vyplácí, a tyto dividendy každoročně (průměrně dlouhodobě) rostou.

Na investiční horizont 20+ let pravděpodobně neexistuje bezečnější investice jak světový akciový index, pokud je náš cil majetek zachovat a rozmnožit - historicky i nejhorší 20-letá období akcií byla pořád výrazně nad inflací.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
BusyMan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod xmart 23. 7. 2015 22:22

Já se bigbobanovy vůbec nedivím, že považuje akcie za virtuální aktiva.

Akcie stejně jako dluhopisy jsou přísliby a historie ukazuje, že mnoho příslibů nebylo nakonec naplněno.


Navíc valuace ceny akcií i celých akciových trhů se úplně odtrhla od skutečné ekonomické situace pomocí všech těch různých programů na tištění peněz. Jelikož však dluhopisové trhy dnes nabízejí vysoké riziko s minimálním výnosem, skončila většina těchto nových peněz (tedy ty, které nesloužily přímo k nákupu problematických dluhopisů) právě v akciovém trhu.

Také všem doporučuji přesun k hmotným hodnotám a mnozí to již tak dělají. Jen je častým problémem, že pod hmotnými aktivy si většina představí právě pouze nemovitosti a ostatních buď vůbec netuší a nebo nemají potřebné znalosti jako u sběratelství nebo u starožitností.

Avšak hmotné hodnoty nejsou jen nemovitosti, starožitnosti, umění ale třeba i půda nebo drahé kovy.

A jsou to právě drahé kovy u kterých nemusíte mít zase tak moc znalostí ( stačí nastudovat 2 až 3 správné knihy a pak si vybrat správného prodejce. Navíc drahé kovy sloužily jako výborný uchovatel hodnoty po tisíce let, tak proč by se to nejednou mělo měnit, a mají značný potenciál růstu . Spíše, když vidím, co se aktuálně děje, se dočkáme obnovení role drahých kovů jako peněz, než aby ztratily úplně svou hodnotu.

Tento velký potenciál růstu je dán i značnou západní propagandou proti drahým kovům. Zajímavé je, že naopak čínská vláda svým občanům přímo doporučuje (asi vědí dobře proč) nakupovat drahé kovy jako investici, nejlépe si je dovézt jako suvenýr z cest.

Nakonec si jen už vybrat správného prodejce podle preference uložení. Někteří požadují mít vše ve svém trezoru, někteří dají přednost bezpečnému uložení ve vysoce zabezpečeném trezoru s pojištěním a možností online přístupu k daným kovům nebo stejně jako já volí někteří kombinaci obou těchto přístupů.


Další možnost je investovat do sebe. Zvol si nějaký kurz nebo seminář, o kterém věříš, že tě někam dále posune. Co se naučíš, to ti již nikdo nevezme.


Jack111 píše:A bonus nakonec. Inflace je nízká a hodnotu ti tedy může zachovat i spořící účet, ale prakticky vzato ta banka ty prachy fyzicky mít nebude...virtuálněí :-D


Ano oficiálně uváděná míra je velice nízká, ale odpovídá reálně Vašemu nárůstu nákladů na žití? U mne tedy ani náhodou :!:
Osobně těmhle statistikám již nevěřím, hlavně po té, co jsem absolvoval několik statistických předmětů na vysoké škole. Prostě již nevěřím statistice, kterou si nesfalšuji sám.
Uvažte, že v USA jen změnou metodiky snížily inflaci téměř o 8 %.
Poznejte, jak fungují peníze a udělejte ty správné kroky k jejich ochraně.

Vyměňte své papírové peníze za OPRAVDOVÉ HODNOTY, nejlépe za AKTUÁLNĚ NEJVÍCE PODHODNOCENÉ hmotné aktivum - INVESTIČNÍ STŘÍBRO.
xmart
Diskutér

Odeslat příspěvekod BusyMan 23. 7. 2015 23:02

Pěkný sales pitch.

Privátní investor Joshua Kenon podle studie Dr. Siegela a Johna Bogla spočítal, co by se stalo o téměř 200 let později, kdybyste v roce 1815 investovali $10,000 do akcií, dluhopisů, a zlata:

Obrázek

(Tabulka uvádí reálné zhodnocení očištěné o inflaci)

Zlato dlouhodobě možná kopíruje inflaci, ale problém je, že s inflací nemá prakticky žádnou korelaci (Claude Erb; Campbell Harvey, 2013), takže se toho člověk nemusí dožit. Navíc podléhá bublinám - např. od roku 1979 by byl investor reálně v minusu 32 let.

Reálné dlouhodobé zhodnocení zlata je max 1.1% p.a. (The National Bureau of Economic Research, 2013)

Stříbro se chová velmi podobně, jeho nákup ČR je navíc ještě typicky zatížen DPH, takže dnem nákupu je člověk okamžite minimálně 21 % v minusu.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
BusyMan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PetrAsch 24. 7. 2015 08:45

Akcie kterých firem z roku 1815 pán počítal? To by mne fakt zajímalo. :D
PetrAsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod BusyMan 24. 7. 2015 09:20

Předpokládám, že data vychází ze studie "A new historical database for the NYSE 1815 to 1925: Performance and predictability" na kterou navazují data z Ibbotson & Associates Yearbook od roku 1926.

V minulosti bohužel nešlo efektivně koupit podíl na celém akciovém trh, ale dnes už to jde jednoduše a s minimálními náklady.

Kennon dobře poznamenává, že i kdyby se dolar stal bezcenným, a nová měna bylo zlato, stříbro, nebo mušličky, akciové firmy pořád budou generovat velké množství přebytku (zisku), jelikož jim zákaznící budou pořád odevzdávat tuto novou měnu výměnou za jejich produkty a služby.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
BusyMan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod moverock88 24. 7. 2015 16:34

Ahoj bigboban. Já bych věděl o jednom spoření, které je odstupňované procenty úroku podle výše vkladu... Ale nebudu to tu rozebírat, protože Češi jsou podezíraví, za vším hledají nějaké hačky atd... Kdyžtak napiš mejla a já Ti do 14 dnů odpovím. Teď je v plánu relax.
moverock88
Poslední varování

Odeslat příspěvekod fremantle 24. 7. 2015 20:19

moverock88 píše:odstupňované procenty úroku podle výše vkladu...

Jo jo, čím víc proužků tím víc adydaš. Doufám, že to aspoň může konkurovat rodinnému depozitu v lichtenštajnské bance kupovaného přes fondy v rankouské kampeličce s výnosem aspoň 14 % měsíčně, jinak bych dal od toho ruce pryč...
fremantle
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků