Kam nacpat peníze?

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Mrusnok 25. 6. 2016 23:22

Můžete peníze použít na zaplacení dluhů anebo hezky česky zakopat jako poklad. :-D
Podstatné není dluhy splatit, ale spíš to je být schopen splácet.
Mrusnok
Diskutér

Odeslat příspěvekod gotesák 26. 6. 2016 08:17

S474N píše:Z tech kovu bych radeji doporucoval olovo a mosaz - brzo to bude velmi aktualni :mrgreen:

Já bych doporučoval zinek. Až EUdiktát schválí zákaz:
https://www.novinky.cz/domaci/405367-eu ... avazi.html

pak se bude přezbrojovat a cena kovu , z kterého budou projektily bude co? VYŠŠÍ HALÍK VYŠŠÍ!
Život je příliš krátký na to, aby člověk chodil do práce.
gotesák
Diskutér

Odeslat příspěvekod LGA 26. 6. 2016 10:21

Pokud o závadností olova, při tomto použití, nejsou přesvědčení ani ekologové, tak to mluví za vše.
LGA
Diskutér

Odeslat příspěvekod Mrusnok 26. 6. 2016 16:01

Nebo šetřete na další hypotéku. :-) :-) Já mám jednu hypotéku na garsonku v Praze na Zahradním Městě, kde bydlím a teď šetřím na větší byt těch povinných 10 % LTV, abych si vzal další hypotéku :love: A tu současnou garsonku prodal. 8-)
Mrusnok
Diskutér

Odeslat příspěvekod bigboban 26. 6. 2016 17:20

Trochu škoda ne? Lepší menší nechat a pronajímat. Mě už takhle X let nájemnice platí hypošku takže hodně zjednodušeně mám byt zadarmo. A kdyby někdo namítal že s bytem jsou další náklady tak ta hypoška je 5500 a nájem dostávám 7000. :D Měsíčně jsem 1500 v plusu.
bigboban
Diskutér

Odeslat příspěvekod jednadva 26. 6. 2016 17:31

Neboli když nemáte 2 měsíce nájemníka (= -11 000), tak Vám to sežere příjem za cca 7 měsíců s nájemníkem (= 7 * 1 500 = 10 500)?
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod bigboban 26. 6. 2016 17:50

Ale já to nemám jako příjem. Já ten byt mám proto, že jsem si ho koupil abych ho měl a že se mi jednou bude hodit. A od doby co tam nebydlím my všechny měsíce platí nájemnice. A ta asi jen tak nezmizí protože má nájem za 7 tisíc v bytě kde bych mohl chtít klidně desítku.

Mimochodem uvažuji že přikoupím další byt se stejným modelem. Budu ho potřebovat tak za 20 let tak není problém ho těch 20 let pronajímat. A je úplně fuk jestli budu měsíčně tisícovku v "plusu" nebo "mínusu". Rozhodně mi naprostou většinu nákladu zaplatí nájemník.
bigboban
Diskutér

Odeslat příspěvekod Jack111 26. 6. 2016 18:21

K cemu bude potreba nejaky konkretni byt za 20 let?
Jack111
Diskutér

Odeslat příspěvekod bigboban 26. 6. 2016 18:34

To je jednoduchý. Buď tam budou chtít bydlet děti (pro začátek) a nebo já jako skoro-důchodce to budu pronajímat jiným důchodcům co si včas žádný byt nekoupili a celý život žili jen v nájmu. :D

Mimochodem znám lidi co před 20 lety uvažovali koupit byt v Praze a litují že nekoupili. Kdo tenkrát koupil má možná dneska byt v ceně mnoha milionů. Takže když ho např. právě dnes střelí tak má ddůchod celkem zajištěnej. Blbý 3+1 v panelu v původním stavu je přes 3 mega. Takže jsou dvě možnosti - buď byt za 3M prodat a mít na 20 let dopředu 12,5 tisíce měsíčně nebo ho pronajímat a mít dneska těch 12 tisíc z pronájmu a za 20 let možná 2x tolik.

Prostě jsou lidi co bydlí v nájmu a pak jsou ti co to těm nájemníkům pronajímají. Já chci být dnes i za 20 let ten druhý. :D
bigboban
Diskutér

Odeslat příspěvekod fc70 26. 6. 2016 19:51

Mimochodem znám lidi co před 20 lety uvažovali koupit byt v Praze a litují že nekoupili.

Čekal bych, že právě proto se mnozí mladí v Praze za posledních 10 let vší silou snaží bydlet ve vlastním a popř. i nabízet pronájem, a pak by se této generaci mohlo snadno stát, že všichni důchodci bydlí ve vlastním a nájemník být nikdo nemusí…

Samozřejmě to záleží na konkrétních vlastnostech konkrétního trhu, a demografické předpoklady se ještě můžou hodně změnit, obzvlášť u tak kosmopolitní oblasti, jako je Praha (aspoň relativně vůči zbytku ČR). Ale sám o sobě ten argument „všichni starší litují, že nekoupili byt“, myslím, mluví spíš pro to, teď nic nekupovat.
fc70
Diskutér

Odeslat příspěvekod bigboban 26. 6. 2016 19:56

Např. včera jsem slyšel, že po Brexitu se bude muset spousta bankéřů a poboček bank přesunout do EU z Londýna. A už rovnou nahlas uvažují o ČR. A do ČR se asi nenastěhují třeba do Pardubic že. Takže přetlak zazobaných lidí často cizinců co potřebují pronájem podle mě bude trvat ještě desítky let. Podívejte se jak stouply ceny bytů v lokalitách jako metro Chodov, Budějovická, Pankrác.. Já např. sázím na Libuš kde bude možná za 5-10 let metro D. Ceny a zájem o pronájem poletí nahoru. U nájmů je ještě mnohem větší zájem být na metru protože tam bydlí mladí lidé co potřebují metrem jezdit pařit případě obecně spíše beztětní jedinci. Rodinky si raději zalezou kde mají klid ale ty už zase nechtějí nájem.
bigboban
Diskutér

Odeslat příspěvekod Mrusnok 26. 6. 2016 20:03

Jo, pronajímat byt v domnění, že mi to přinese zisk je obrovskej nesmysl. Dneska totiž není problém, pokud máte stabilní příjem dosáhnout na hypotéku. Já jsem dostal hypotéku i když jsem v té době měl 14 tisíc čistého. Těžko pak bude pro někoho motivační platit do cizího. Takže pak zájem o nájemní bydlení mají jen nesolventní jedinci. Raději bych byt prodal, než ho zkoušel pronajímat.
Mrusnok
Diskutér

Odeslat příspěvekod bigboban 26. 6. 2016 20:20

Blbost. Vždycky jsem dělal v IT v Praze. I dneska platí že lidi co vydělají měsíčně klidně přes 100 tisíc a je jim cca 26-35 let bydlejí v drtivé většině v nájmu. To nejsou žádné socky ale prostě horda mladých a celkem zajištěných lidí co si prostě byt do svatby nebo prvního dítěte kupovat nebudou!
bigboban
Diskutér

Odeslat příspěvekod Jack111 26. 6. 2016 20:57

bigboban: Jako formu sporeni pro deti bych volil jinou formu. Neco rizikovejsiho s moznosti vetsich vynosu, aby si mohli ty byty koupit treba dva. Ceny nemovitosti v praze jsou podle meho dost vysoke a podobny rust jako za poslednich 20 let je neceka.
Jack111
Diskutér

Odeslat příspěvekod Mrusnok 26. 6. 2016 21:07

Ok, já vám gratuluju k pozitivní investorské zkušenosti. Já mám holt zkušenost přesně opačnou. Sám jsem první byt kupoval v 26 letech a prodala mi ho majitelka, co si ho sama koupila v 23 letech. Když ho prodávala, tak jí bylo 29 a koupila si s partnerem do podílového spoluvlastnictví byt větší. Když jsem jí ptal proč mi ho prodává, tak řekla, že před půlrokem jí dal nájemník klíče do schránky a zmizel a zanechal po sobě obrovské dluhy na nájmu a že holt platit dvě hypotéky platit nezvládá.

Jo jinak ta původní majitelka ten byt koupila v únoru 2009 za 1,3 mio a mě ho pak prodala v prosinci 2015 za 1,5 mio s tím, že akorát vyměnila kachličky v koupelně. To dokladuje, že nemovitosti spíš jen rostou.

Btw: Kdyby byl nájem tak výnosný, tak proč developeři nestaví byty a pak je sami nepronajímají (vyjma CPI Radovana Vítka) ? Proč raději byty staví a pak je rovnou prodávají, resp. ještě i dřív? :D
Mrusnok
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka