Evropská komise by ráda přetáhla vklady z bank

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 20. 11. 2015 07:06

http://www.nasepenize.cz/evropanum-lezi ... tic-268838
já v tom čuju nějakou čertovinu. Za vklady v bankách státy (do určité výše a přes fondy pojištění vkladů) ručí a vypadá to, že se jim to začíná zajídat. Pokud by se podařilo peníze vytáhnout na kapitálové trhy, bude mnohem jednoduší lidi o ně připravit.
Je fakt, že mně z různých bank volají každou chvíli a nabízejí "životní příležitosti".
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod xls 20. 11. 2015 09:08

Člověk by si myslel, že když banky plné odborníků stáhnout vklady, tak je pak mohou bez problémů kvalifikovaně rozpůjčovat všem firmám, kde je zaručená návratnost. To má tu banku bez odborníků nahradit nekvalifikovaný finanční poradce s holým zadkem a anonymní kapitálový trh?

ČNB pořád vyzývá lidi k obezřetnosti při nakládání s penězi a aby si zbytečně nepůjčovali, třeba začnou vyzývat k opaku.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 20. 11. 2015 09:17

"... tak je pak mohou bez problémů kvalifikovaně rozpůjčovat všem firmám, kde je zaručená návratnost .."

A v tom je možná ten problém. Jestli evropská komise nechce ty peníze směřovat do nějakých eko - bio- gendero - fair nesmyslů, které nemají ekonomickou šanci na úspěch a tak jim žádná banka nepůjčí. Takže zase pár naivků přijde o celoživotní úspory... , pár finančních poradců vydělá a my budeme bohatší o analýzy, proč to zase nevyšlo a že příště to vyjde a co bude potřeba ještě zregulovat, aby to vyšlo
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod strzm.zahalka 20. 11. 2015 10:07

Nekdo bude muset ty miliony migrantu, co sem jeste presidli, nejak zivit. Budou to take volici. Uz ty statisice soucasnych migrantu je velika politicka moc.
strzm.zahalka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xls 20. 11. 2015 11:02

Jo kdybych byla mužatka, tak bych si na tom taky postavil krmelec. Jako chlap to mám složitější. Leda tak se nechat se předělat na lady-boye...
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod libol 20. 11. 2015 14:07

Prohlas se za transsexuála - předěláváat se nemusíš a předpokládam, že už to, že by o tom chtěl někdo pochybovat by se dalo prohlásit za diskriminaci
libol
Diskutér