Kupónová knížka - prosím poraďte

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod milansokol 22. 12. 2015 23:30

vpe:
díky za reakci. Je to na 2 RČ, takže bych musel výpis evidence CP platit 2x. JInak to nikde zadarmo zřejmě nezjistím. A vzhledem k okolnostem to zřejmě fakt nemá smysl dál řešit.

Má smysl je schovávat a myslíte, že za nějaký čas to může být rarita nebo s nimi do kamen?

Ještě mi napadlo, jak píšeš o té pozůstalosti. Nemůže se teoreticky stát, že by v tomto případě se s těmito akciemi zdědili i nějaké pohledávky/dluhy?

Děkuji
milansokol
Diskutér

Odeslat příspěvekod Jack111 23. 12. 2015 00:18

Rarita dneska ne. Časem možná ano, ale to zjistí až tvůj vnuk a spíš až ten jeho.

ne
Jack111
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 23. 12. 2015 07:25

Jeho vnuk nebude vubec vedet, jak se jmenoval a kdy a kde se narodil :-) anebo to snad o sve prababe vis? Pokud jsi nedelal rodokmen tak 90% lidi to nevi :)

Vzhledem k digitalizaci dnesni doby (i zaznamy facebooku a dalsich se zadadne nemazou jen skryvaji), to zadna rarita nebude, staci zadat do googlu

Kuponova knizka

a mas milion obrazku... Ty zustanou uchovany na veky (tedy pokud nenastane nejake zasadni APO, kdy se vymazou vsechny harddisky :-)
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod SocPredator 23. 12. 2015 10:18

Víceméně máš pravdu s tou prabábou, i když dnes je hodně lidí posedlých rodokmeny, na věci to nic nemění, že raritou se to stane až za 100+ let, bez ohledu na to jestli někdo někoho zná. Obrázek na googlu a fyzická papírová knížka, to je trochu rozdíl. Nebo snad dáváš dárky pod stromeček v .jpg?
:-))
Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí
SocPredator
Diskutér

Odeslat příspěvekod antonsek 29. 5. 2020 07:28

Zjistil jsem dnes, že mám 20 akcií BAAVUTEX z kuponové privatizace podle posledního výpisu SCP (Středisko cenných papírů) z 31.12.1994. Nějak jsem se o to v té době nestaral. Dnes už je asi pozdě? Nebo můžu z toho ještě něco získat? Mám i ústřižek poštovní složenky, že jsem 7.2.1994 zaplatil 41 Kč za vedení účtu SCP.

https://akcie-cz.kurzy.cz/emise/CS0005039759/

https://or.justice.cz/ias/ui/rejstrik-firma.vysledky?subjektId=307220&typ=UPLNY
antonsek
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 30. 5. 2020 18:17

Ta emise byla zrusena v lednu roku 2000, jak se doklikas na tvem odkaze.

Pochybuju, ze neco ziskas, ale muzes se doptat u nastupnicke organizace. Vetsinou byl urcity cas i na vyber dividend, pokud by nejake vubec byly, pokud jsi divi nevybral, nebo nahradni akcie, tak propadly. Takhle jsem prisel o Ceva Pravhovice, naopak SPT Televom mel prodlouzenou vyplatu dividend.
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod saabik 30. 5. 2020 18:51

Memento pro chování majitelů, kteří dostali téměř zadarmo majetek...
saabik
Diskutér

Předchozí stránka