Kupónová knížka - prosím poraďte

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod milansokol 22. 12. 2015 22:30

vpe:
díky za reakci. Je to na 2 RČ, takže bych musel výpis evidence CP platit 2x. JInak to nikde zadarmo zřejmě nezjistím. A vzhledem k okolnostem to zřejmě fakt nemá smysl dál řešit.

Má smysl je schovávat a myslíte, že za nějaký čas to může být rarita nebo s nimi do kamen?

Ještě mi napadlo, jak píšeš o té pozůstalosti. Nemůže se teoreticky stát, že by v tomto případě se s těmito akciemi zdědili i nějaké pohledávky/dluhy?

Děkuji
milansokol
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Jack111 22. 12. 2015 23:18

Rarita dneska ne. Časem možná ano, ale to zjistí až tvůj vnuk a spíš až ten jeho.

ne
Jack111
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpe 23. 12. 2015 06:25

Jeho vnuk nebude vubec vedet, jak se jmenoval a kdy a kde se narodil :-) anebo to snad o sve prababe vis? Pokud jsi nedelal rodokmen tak 90% lidi to nevi :)

Vzhledem k digitalizaci dnesni doby (i zaznamy facebooku a dalsich se zadadne nemazou jen skryvaji), to zadna rarita nebude, staci zadat do googlu

Kuponova knizka

a mas milion obrazku... Ty zustanou uchovany na veky (tedy pokud nenastane nejake zasadni APO, kdy se vymazou vsechny harddisky :-)
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SocPredator 23. 12. 2015 09:18

Víceméně máš pravdu s tou prabábou, i když dnes je hodně lidí posedlých rodokmeny, na věci to nic nemění, že raritou se to stane až za 100+ let, bez ohledu na to jestli někdo někoho zná. Obrázek na googlu a fyzická papírová knížka, to je trochu rozdíl. Nebo snad dáváš dárky pod stromeček v .jpg?
:-))
Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí
SocPredator
Diskutér

Odeslat příspěvekod antonsek 29. 5. 2020 06:28

Zjistil jsem dnes, že mám 20 akcií BAAVUTEX z kuponové privatizace podle posledního výpisu SCP (Středisko cenných papírů) z 31.12.1994. Nějak jsem se o to v té době nestaral. Dnes už je asi pozdě? Nebo můžu z toho ještě něco získat? Mám i ústřižek poštovní složenky, že jsem 7.2.1994 zaplatil 41 Kč za vedení účtu SCP.

https://akcie-cz.kurzy.cz/emise/CS0005039759/

https://or.justice.cz/ias/ui/rejstrik-firma.vysledky?subjektId=307220&typ=UPLNY
antonsek
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod vpe 30. 5. 2020 17:17

Ta emise byla zrusena v lednu roku 2000, jak se doklikas na tvem odkaze.

Pochybuju, ze neco ziskas, ale muzes se doptat u nastupnicke organizace. Vetsinou byl urcity cas i na vyber dividend, pokud by nejake vubec byly, pokud jsi divi nevybral, nebo nahradni akcie, tak propadly. Takhle jsem prisel o Ceva Pravhovice, naopak SPT Televom mel prodlouzenou vyplatu dividend.
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod saabik 30. 5. 2020 17:51

Memento pro chování majitelů, kteří dostali téměř zadarmo majetek...
Alpina B3 Touring 2023

Všichni skončíme u Porsche.
saabik
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod antonsek 19. 6. 2021 06:39

antonsek
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod vpe 12. 7. 2021 18:11

Ve skutecnosti plati nejaka zakonna lhuta pri vytesneni minoritnich akcionaru (pripad CEVA) a pak plati lhuta pro dividendy, kterou si akciovka muze nastavit klidne 10 let.

Jinak to propada.

Neprijde vam fintech jako sber dat? Vi se kdo do toho nasypal 25 milionu? Proc to konci v rijnu 21? Vzdyt se nepromlci vsechno, nebo je to klasicky push?

Kazdy svepravny si ten dotaz muze udelat zadara sam a nemusi davat 15% ne? https://www.cdcp.cz/wp-content/uploads/ ... t_FORM.pdf
<- Patria kod 1000 - klikni na muj nick vlevo
<- Tipli 300 Kč bonus
<- Investown bonus 500-1000 Kč (nemovitosti, zhodnoceni až 11%)
<~ Allegro CZ 200 Kč za reg, 5 doprav zdarma a od 2. do 8.10. je tam slevovy kupon 300,-
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod qwepo753 13. 7. 2021 06:39

No dotaz asi nebude zdarma, ne nadarmo v tom formuláři píší, že podpisy musí být úředně ověřeny, což už jsou náklady a odpověď zasílají poštou a nadobírku, což také nebude zdarma.
;-)
qwepo753
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod vpe 16. 7. 2021 18:23

To snad jde podat i osobně, ne?
<- Patria kod 1000 - klikni na muj nick vlevo
<- Tipli 300 Kč bonus
<- Investown bonus 500-1000 Kč (nemovitosti, zhodnoceni až 11%)
<~ Allegro CZ 200 Kč za reg, 5 doprav zdarma a od 2. do 8.10. je tam slevovy kupon 300,-
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod qwepo753 16. 7. 2021 18:44

A co cestovní náklady? Ty máš ale nápady. :oboze
qwepo753
Trvalý BAN


Odeslat příspěvekod vpe 5. 11. 2021 23:43

No vidiš to. Je to celkem easy. Ale co na ty mrtvý majitele?

SocPredator píše:Víceméně máš pravdu s tou prabábou, i když dnes je hodně lidí posedlých rodokmeny, na věci to nic nemění, že raritou se to stane až za 100+ let, bez ohledu na to jestli někdo někoho zná. Obrázek na googlu a fyzická papírová knížka, to je trochu rozdíl. Nebo snad dáváš dárky pod stromeček v .jpg?
:-))


Mno, Metr Pára v posledním středo/věk (14, jediný díl co jsem vyslechl) zmiňoval, pokud jsem se nepřeslechl, že to jeho JPG (pár hranatých pixelů - ten jeho kyber punker nft) už prý vyrostlo o milion USDček, nebo myslel korun?, ale že on to neprodá ani za nic :-))

Tzn. pitomý jpg mají dneska po 6 letech od tvého postu hodnoty i desítek milionů :-))) :tleskani

Jo a ad rodokmeny shodou okolností se dnes a včera ozval člověk a strašně mi a opakovaně děkoval za to, že jsem ho ve 2 dnech seznámil s tím, co jeho rodina nevěděla celých 100 let :-)) Svět se rychle mění…
<- Patria kod 1000 - klikni na muj nick vlevo
<- Tipli 300 Kč bonus
<- Investown bonus 500-1000 Kč (nemovitosti, zhodnoceni až 11%)
<~ Allegro CZ 200 Kč za reg, 5 doprav zdarma a od 2. do 8.10. je tam slevovy kupon 300,-
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků