Investice Savings founds a Salia froup

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod SaliSaliven 23. 12. 2015 10:07

Dobrý den, měl bych dotaz, zda nemáte někdo zkušenosti se společnostmi působícím na Novém Zélandě. Jedná se o společnost Savings founds a Salia Group, kdy mě byla nabídnuta možnost investice do uvedených společností. Zhodnocení u Salia group je slibováno na cca 1-2 % měsíčně, toto bez nějakého vstupního polatku, kdy se na počátku jednorázově vloží finanční částka, u produktu Savings founds jsou pravidelné měsíční vklady, kdy při uzavření na 5 let slibují zhodnocení až 75 %. Nemátě s tímto někdo zkušenosti či nějaké poznatky, hodně o tom přemýšlím, ale nerad bych někam poslal peníze a přišel o ně.

Moc díky za každý názor a krásné svátky. o<:)
SaliSaliven
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Fantucci 23. 12. 2015 10:53

Tak takhle přesně začínají ty tragické příběhy...
Pracuji ve fin. poradenství? No a?
Fantucci
Diskutér

Odeslat příspěvekod SaliSaliven 23. 12. 2015 12:09

Děkuji za zajímavý názor. :-)) ;-) Pro mě je nejhorší, že na netu nelze najít žádné informace k uvedeným společnostem. Kolegyně, která mě produkty nabízí s nimi má prý již dlouhodobější zkušenosti, kdy prý produkty již úspěšně využívá několik jejich známých. Ještě jsem zjistil, že tyto produkty by měli patřit mezi hlavní pilíře investování na stránce www.investree.cz, kde to také doporuje pan Zdražil. No nevím, misky vah se začínají naklánět, že do toho spíše nepůjdu. Nějaký další názor prosím???? :twisted:
SaliSaliven
Kolemjdoucí


Odeslat příspěvekod bigboban 28. 12. 2015 20:34

Mimochodem to, že aktuálně na tom někdo už nějakou dobu vydělává nepopírá teorii o letadle. V pyramidové hře vždycky vydělá ten kdo jí založí plus prvních pár šťastlivců co jsou v "horních" patrech. Pak už se čeká jen na den kdy se to sesype a všichni dole jsou na mizině..
bigboban
Diskutér

Odeslat příspěvekod Keny85 10. 1. 2016 17:31

Investuji zde 4 roky, naprostá spokojenost. Vše je o informacích, které pokud chcete, můžete si je zjistit. Kritika je velmi jednoduchá, nechápu jak to někdo může hned hanit, když nemá informace. Ať se daří!
Keny85
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Klient ps 10. 1. 2016 17:58

Keny 85, ty musíš být opravdu spokojený zákazník firmy, když trávíš nedělní večer vyhledáváním diskusí o firmě, zakládáním nových nicků a posíláním pochvalných komentářů.
Až bych řekl, že jsi šizuňk zainteresovaný Savings founds na okradení co největšího počtu hloupých oveček.
Když to budete dělat takhle hloupě, tak moc lidí nenachytáte. Na to musíte najmout specializovanou agenturu.
Klient ps
Diskutér

Odeslat příspěvekod bigboban 10. 1. 2016 18:11

Tak mě úplně stačí ta zpráva od ČNB na to abych tam v životě nedal ani kačku. Do dneška si pamatuju roku dozadu jak jsem viděl reklamu nějaký firmy co měla v názvu "angels" na pohádkový zhodnocení někde v novinách nebo kde. A ještě jsem kolegovi v práci říkal že jsou to natuty podvodnici. No a za pár let skončili šmejdi z firmy u soudu a lidi mají samozřejmě kulový a ne peníze. Takže asi tak.
bigboban
Diskutér

Odeslat příspěvekod jcacky 5. 3. 2016 13:44

Zdravím všechny, já osobně (a nejsem nikterak zainteresovaný na hledání dalších lidí) investuji se Salia už od roku 2010 (tenkrát se jmenovali ještě DP Index). Jestli jsem to dobře pochopil, tak získat bankovní licenci v HongKongu nebylo nic jednoduchého, a pracovali na tom několik let. Takže není pravda, že by měnili sídla jako na běžící pásu aby se před někým schovávali.
Nyní již cca 3 roky vystupují jako Salia Group. Nejde o to kde je sídlo, ale o lidi, kteří tam jsou.
Mám prostě z pana Šumbery, jeho ženy a lidí v Salia pocit, že jsou to lidé, kteří by nikoho nikdy vědomě neokradli. Já osobně jim věřím. Veškeré investice, které jsem tam vložil, mám již zpátky (mám zhodnocení již 3% měsíčně, a vklady jsem si po 3 letech vybral), takže "se mi to radí", ale šel jsem do toho samozřejmě s rizikem, že o peníze můžu přijít. Nicméně, věřil jsem lidem, se kterými jsem do toho šel, a se kterými jsem něco dělal už předtím, a o peníze mě nikdy neobrali. Štve mě, že někdo kritizuje něco, co si sám nezkusil, a nikdo z těch radilů, co jsou tady, nezná nikoho, kdo by se Salia přišel o své peníze, protože nikdo takový prostě neexistuje. Já jsem vždycky dostal své nahlášené výběry bez jakýchkoliv problémů (a nebyly to malé částky). Moje máma, která investuje se mnou si do toho dala 10.000 EUR, už si 2x po roce vybrala po 3.000EUR (chci aby si to vybírala, aby mi pak nevyčetla že kvůli mě přišla o peníze :D) a letos si vybere potřetí 3.000 EUR (jezdí si za to na dovolenou a zrekonstruovala si komplet byt), a bude v podstatě na svém, i kdyby se stalo cokoliv. Ale ono nestane, protože tyhle řeči tu čtu už pět let, a pořád se nic nestalo. První akcii mám s číslem 46 !! (jsem opravdu jeden z prvních akcionářů), a když jsem před 3mi dny kupoval dvě akcie pro dceru, tak mají číslo 253.580!!! Takže podle vás je tu čtvrt milionu pitomců, kteří se nechají okrádat pořád dokola, a nevadí jim to?? Ať se tu ozve člověk, který s firmou SALIA přišel o peníze. Ten by mě fakt zajímal! Garantuju vám, že nikdo takový neexistuje!
jcacky
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jack111 5. 3. 2016 16:03

Si myslis, ze se z letadla vyhazuji lide za letu?
Jack111
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dropino 5. 3. 2016 17:06

Právě že vyhazujou, proto garantuje, že nikdo takový neexistuje :D
Nejsem tak bohatý, abych si kupoval levné věci
dropino
Diskutér

Odeslat příspěvekod vladimir.svorba 5. 3. 2016 18:00

boeing 777 :-)
Zajímá vás něco v oblasti financí, s čím vám můžu pomoci?
vladimir.svorba
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jcacky 7. 3. 2016 12:59

Já teda nevím o letadlu, které by fungovalo tak dlouho, ale je mi v podstatě úplně jedno, co si kdo myslí, a co tu tvrdí. Myslím že označení "diskutér" je fakt namístě.
Jen mě štve, že tu negativní názory mají lidé, kteří s tou firmou nikdy neměli nic do činění, ani si nezkusili s nimi investovat (byť na měsíc), a zkusit si to, podle nich "letadlo", na vlastní kůži.
Ideálně, kdyby tu opravdu psal negativní zkušenosti někdo, kdo je opravdu má.
Asi nemá cenu zmiňovat, že Salia ze zisků financuje už asi 5 montesori školek, a několik jich sama založila. Nesleduji to zase tak zevrubně, ale každý měsíc mi chodí do mailu, že uhradili platy několika učitelek, nakoupili to a to vybavení do školek atd.. proč by to dělali, kdyby to bylo letadlo?? Aby s nimi investovaly malé děti, a okradli je o jejich kapesné???
Možná se snaží vychovat generaci, která nebude tak natvrdle tvrdit a myslet si, že každý, kdo je úspěšný, musí být automaticky podvodník.
Ale to už je ta naše česká povaha.. v podstatě jsem taky takový, takže mám nejméně co říkat..
Nicméně doufám, že si mé OSOBNÍ zkušenosti přečte někdo normální, a třeba si to na měsíc zkusí, a ideálně si ty lidi osobně poslechne, seznámí se s nimi, a udělá si vlastní obrázek.
To je za mě asi všechno, diskutéři ať si tu píší co chtějí, ale kdo by chtěl opravdu vědět jak se věci mají, ať mi klidně napíše. Nevím sice všechno, meetingu SALIA jsem se účastnil naposledy někdy před 2 lety.. ale určitě dokážu vysvětlit víc, než místní kritici.
jcacky
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fc70 7. 3. 2016 21:54

Triviální obtížnost: (Když sis vymyslel zrovna tohle), můžeš začít s vysvětlením, co by měla investice na jeden měsíc prokázat. Podle mě to znamená jen to, že ten měsíc letadlo nespadlo, a nic o tom, jestli spadne o den později.

Malá obtížnost: Co ty firmy s těmi penězi dělají, že slibují takové zhodnocení? Jestli se dobře dívám na weby, tak vůbec neříkají, co s tím dělají.

Střední obtížnost: Když je to tak výnosné, proč si vlastníci nepůjčí v bance za těch zhruba 6%, co se v ČR běžně nabízí na spotřebních úvěrech, a do toho projektu je neinvestují, a místo toho sbírají daleko dražší vklady od veřejnosti?

Vysoká obtížnost: Kde jsou finanční výkazy, kdo je audituje, kde si ověřím, že ta firma to opravdu auditovala?

Hard-core obtížnost: Proč firma nebo její poradci nebo zprostředkovatelé podle ČNB porušují české zákony, a když porušují tyhle zákony, které porušují ještě?
fc70
Diskutér

Odeslat příspěvekod jcacky 8. 3. 2016 01:23

Nejde mi o to bránit SALII jako takovou - "zkrachovat" může i banka, a nemusí to nutně znamenat, že to od začátku dělala s úmyslem někoho okrást. Chápu i to, že lidé mají strach dát někam peníze (stejně jako já), a hlavně nikdo přece nikoho nenutí někam investovat, to je každého věc.
Vadí mi jen to, že někdo automaticky někoho označuje za zloděje a podvodníka, aniž by měl sám nějakou vlastní negativní zkušenost, nebo aspoň znal někoho, kdo ji má.
A nejsem žádný finanční odborník, abych věděl odpověď na tyto otázky - jsem prostě jen uživatel!
Nicméně, pokusím se odpovědět podle toho co sám vím a co si pamatuji!
Co dělají s penězi - například obchodují na forexu, poslední dobou hodně investují do nemovitostí (například ve slovenské Senici vybudovali několik novostaveb domů, koupili, zrekonstruovali a následně prodali areál bývalého Hodvábu, z části je to hotel a konferenční centrum, z části sociální byty, dále investice v okolí moderního golfového hřiště - stačí se zeptat pana starosty Senice, jaké s nimi mají zkušenosti, kdyby to někoho opravdu zajímalo, protože jim tam docela pomohli vyřešit bytovou otázku).
Od banky si nepůjčují možná proto, že jim třeba nejde jen o to aby vydělali (jak neuvěřitelné..), ale hlavně o to, že chtějí vytvořit a vytvářejí programy, které pomohou lidem ve finanční nezávislosti.
Finanční výkazy? Pokud je to firma registrovaná v HongKongu, tak budou asi někde tam. Hrajeme si tu na patrioty, a půlka republiky už patří zahraničnímu kapitálu, ale tady nám to vadí... a k poslednímu bodu se nevyjadřuji, protože jestli je proti zákonům vydělat si víc než 1% ročně (nebo kolik jsou teď úrokové sazby), pak možná chápu, proč raději staví ty domy na Slovensku, a ne u nás.
Nicméně, každá firma je o lidech, a když vás bude chtít někdo okrást, tak to udělá, a dá vám předtím auditovaných výkazů kolik chcete. Nejde mi nevzpomenout si na tu firmu v Německu, co nám skladovala hmotné rezervy nafty (tuším Viktoria..), ta nejspíš měla vše dobře auditované.. úplně vidím ty dokonalé hlavičkové papíry, na kterých to bylo vytištěné.. a ty luxusní čísla..
Omlouvám se, ale v této diskuzi končím ( a věřím, že tu nikomu chybět nebudu).
Možná je SALIA jen banda podvodníků, ale znám odtamtud pár lidí, kteří ji zakládali, a nechce se mi tomu prostě věřit. Za těch pár desetiletí, co se v obchodu pohybuji (nejsem finanční specialista, a taky už jsem o peníze v životě x-krát přišel, a ne o malé! Nyní mám dopravní firmu, takže proto neumím zodpovědět všechny uvedené otázky).
Mám prostě svůj pocit, že toto žádní podvodníci nejsou, ale jak jsem již uvedl níže, původní výši svých vkladů už jsem si vybral (teď už se mi zhodnocují jen zisky z těch peněz) takže nemohu sám tvrdit, že bych o peníze tam neměl trochu obavy (může se stát cokoliv) - ale nemůžu přece někde vypisovat, že jsou to zloději, když k tomu nemám důvod.
Mně prostě jen neskutečně štvou negativní komentáře lidí, kteří nemají vlastní zkušenosti.
jcacky
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků